Sari la conținut

Postări Recomandate

ma uitam azi la ceva poze, un coleg de al meu si-a luat o Cagiva de 125 si vroiam sa vad cum arata, si deodata m-a lovit vizual dunga de pe gentile motorului din poza. Bineinteles ca habar nu am daca e vopsit sau e ceva autocolant.Ma lamureste cineva daca pot sa imi fac asa ceva in Sibiu? Nu ma intrebati de ce.....nu cred ca am o explicatie plauzibila, pur si simplu imi place

 

sigur ca poti sa-ti faci asa ceva in Sibiu si nu numai.se numesc rime stripe-uri si se gasesc la my moto.cista 45 de lei.daa nu te descurci s ale aplici da-mi de stire si te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ATV-isti??? curios parca nu mai au voie pe drumurile publice...sau am fost eu prost informat?

Inca nu, a fost doar o propunere din cate stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de citeva zile,nu mai avem sectiunea "bursa locala"...decizia Admin-ului cica.

.

pai.... daca asa a hotarat domnul admin ...... poti sa mai zici ceva :))) ?

Poate ne lamureste si pe noi domnul admin ...... poate

Editat de SSb_484
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un ax cu came.

Lanturile de distributie au trebuit inlocuite.

Daca vrei iti fac o lista cu ce am schimbat la motor si o sa vezi ca toate sunt normale si trebuie schimbate.

Si sunt singurul dintre V-Stromeri care a schimbat lanturile. Probabil ca nu trebuiau schimbate la numarul asta de kilometri. Da' asta e.

In rest ulei + filtru, placute frana, cauciucuri, rulmenti, semeringuri de telescoape, 1 kit de lant. In 3 ani si 30000 de km ... eu zic ca nu e rau avand in vedere pe unde bag eu motoru'.

ce is aia rulmenti ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care se are cu actele?

mai exact am cumparat un motor acuma 30 zile, dar m-am decis sa nu0l mai tin si-l vand, dar nu am facut nimic pt al trece pe nume si exact asa vreau sa-l dau ca sa nu mai cheltui bani pe acte si sa apar urmatorul proprietar pe carte de identitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua posibilitati :

1. Te intelegi cu ultimul proprietar de pe cartea de identitate sa accepte vanzarea direct de pe numele lui pe numele cumparatorului pe care il gasesti tu.

2. Il inregistrezi doar fiscal pe numele tau iar in momentul vanzarii noul cumparator primeste: actul tau de vanzare cumparare cu ultimul proprietar de pe cartea de identitate si fisa fiscala aferenta + actul de v/c intre tine si noul cumparator si fisa fiscala aferenta. Asa am procedat eu acum 2 saptamani in calitate de cumparator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : fisa fiscala = fisa de inmatriculare vizata atat la cumparator cat si la vanzator de Administratia Fiscala .Tot de la Adm.Fisc., vanzatorul trebuie sa obtina Certificatul Fiscal ce atesta ca nu are datorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : fisa fiscala = fisa de inmatriculare vizata atat la cumparator cat si la vanzator de Administratia Fiscala .Tot de la Adm.Fisc., vanzatorul trebuie sa obtina Certificatul Fiscal ce atesta ca nu are datorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : fisa fiscala = fisa de inmatriculare vizata atat la cumparator cat si la vanzator de Administratia Fiscala .Tot de la Adm.Fisc., vanzatorul trebuie sa obtina Certificatul Fiscal ce atesta ca nu are datorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru repetare, mi-a jucat feste tableta.Important :

Varianta 1 functioneaza doar daca ultimul proprietar de pe CI nu si-a radiat-o deja fiscal, intocmind DEJA fisa fiscala/inmatriculare cu tine ca si cumparator !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Motociclistii se aduna in fiecare an la Festivalul Cetatilor Dacice. -

 

Asa cum probabil v-ati obisnuit deja, la fel ca anii trecuti, si anul acesta, Apulum Bikers (partener in organizare) va invita pe toti cei pe doua roti la Festivalul Cetatilor Dacice, pentru a petrece ca intre bikeri. Va exista un spatiu de campare doar pt noi, mai retras, cu muzica buna si cu tot ceea ce e nevoie pt a va simti bine (fara taxa de intrare/campare). Toate astea pt a ne putea bucura impreuna de un festival unic in Romania.

https://www.facebook.com/FestivalulCetatilorDacice

Asadar, va asteptam incepand de sambata 22 iunie 2013 dupa 12:00, la Cricau.

P.S. Vom reveni cu mai multe detalii in cel mai scurt timp posibil!

261125_257629427676057_1928776341_n.jpg

Festivalul Cetatilor Dacice este un eveniment cultural-sportiv, de valorificare a patrimoniului dacic al judetului Alba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 5-7 Iulie 2013 se organizeaza Motoraliul Anual National: http://www.motocicli...e-2013-fagaras/



O caracteristica speciala a acestui eveniment este plecarea spre MAN care se va face vineri la ora 10:00 AM din toate orasele din tara.


Gospodarul m-a rugat pe mine sa fac acest anunt pe topicul local Sibiu si sa organizez aceasta plecare.



In concluzie cei care doresc sa mearga la MAN haideti sa ne vedem la ora 9 in parcarea de la MALL, langa benzinaria automata, vineri 5 iulie.



Puteti sa va si anuntati si pe acest topic cei care doriti sa participati. Ar fi ok sa avem macar un numar estimativ de participanti.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...