Sari la conținut

La Uniriiiii ! Bucuresti - 23.11.2007


OLY
 Share

Postări Recomandate

pai vor sa iti faca motoru pe cand e cald,ce vrei sa faci acum cu el?pe bune ca nu-i inteleg pe cei care se dau pe jegu si mazga din perioada asta,mai mult enduro si naked-uri vad,scutere gramada,sunt cei care urla ca vitezistii sunt prea voinici,noi macar mergem cand e cald si este aderenta

:wink: bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai fi in avantaj sa iti dea dauna totala. ai lua vreo 800-1000 euro, si piese sh gasesti, si ramai si cu bani de bere. vezi ce ai bulit la mobra, te duci la asigurare, ai grija sa treaca agentul TOT ce este belit, iar pe baza hartiei de la asigurator te duci la nea' Honda cel cu adosuri de nesimtit, ceri o oferta de pret pe piese, te rogi sa valoreze piesele mai mult decat este ea evaluata la asigurari, si iti iei banul de la asig dacadepaseste valoarea.

 

in cele mai multe cazuri, oferta de piese si manopera face mai mult decat maximul care ti-l da asigurarea dupa multimea de calcule care o face.

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 00:53 -------------</small><br/>

nu ceri la honda deviz, caci te va costa vreo 2 bulioane.

adica astia iau bani si sa-ti faca un deviz/constatare?

si daca le promiti ca faci reparatiile la ei? :o

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 01:02 -------------</small><br/>

....ai gresit in obordare frate aici e problema....trbuia sa te duci cu degetul la doctor imediat si spuneai ca e strivit in accident cu o masina (chiar daca numai zgariat) si se transforma treaba in dosar penal..daca aveai inspiratie de moment...Mult succes!

 

mie nu mi-e clar, ce ai de castigat daca te dai lovit (de obicei nu e nevoie sa te mai dai, ca esti deja lovit) si mergi pe varianta cu dosar penal?

mie imi pare ca asta e doar o "rafuiala" intre mine si soferul vinovat fara nici un avantaj material pentru mine (sa-mi repar motorul, nu sa-mi fac vila in pipera), ca asigurarile n-au nici o treaba cu treaba asta si ca ei iti vor plati oricum cat scrie la lege sau cat vrea muschii lor (asta depinde foarte mult de cat de bine reusesc sa te abureasca).

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 01:06 -------------</small><br/>

Gata ! sunt victorios ...mi-am luat banu :laugh:

 

pai foarte bine! :blink:

dar detaliaza... cat, cum, cum a fost procedura, iti ajunge de reparatii etc. etc.

 

tnx!

 

 

 

PS: ce-am folosit eu in actuala "negociere" cu asiguratorul RCA al soferului vinovat: http://csa-isc.ro/index.php?option=com_con...1&Itemid=92 - din pacate lipsesc din varianta asta cele 2 anexe, tabelele cu calculul coeficientului de uzura.

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa cum ziceam domnilor ...mi-au fost constatate ca dauna si date la inlocuit urmatoarele: carena dreapta semnal si manson acceleratie plus prindere esapament ...am fost la un magazin moto (nu honda deci mai ieftin) am luat lista de preturi am fost la service mi-am reparat motorul am dus factura si chitanta la asigurare si am primit contravaloarea de 450 euro ...nu am umflat facturi nu mi-am reparat motorul la reprezentanta , treburile au mers snur cu asteptarile de rigoare dar macar nu mi-am facut motorul din buzunarul meu . Multumim lui Dumnezeu ca a fost doar atat (nissan navara a fost adversaru' nu uitati) si cam asta e...

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...