Sari la conținut

Trx?


TRX-er
 Share

Postări Recomandate

detin o yamaha trx 850 din '96

as vrea sa stiu daca mai sunt si alti posesori ai unei motocilete asemanatoare!!!

poate facem o intalnire, schimb de pareri, opinii si solutii la problemele intampinate!!

poate si o fuga la vara, la intrunirea trx!!!!

primii 5 au cate o bere :baldy:

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta la incercare, dar tare mi-e ca o sa ai si mai inca si mai putin succes decat am avut noi cu TDM-urile.

cred ca am vazut un singur TRX pana acum la noi - un tip cu care m-am intalnit la Arc.

 

sal! stiu sigur 3 trxisti in romania si sunt multi mai multi: 2 sunt din buc: unu albastru cu tobe carbon, si unul rosu standard, am mai intalnit unul cu numere de cluj ... poate nu sunt activi pe forum!

 

btw... un trx am vrut sa imi iau si eu sa vad cum e cu 850 de cc pe 2 in linie!!

 

bafta multa, cred ca trxisti sunt destui pt ca tomina a importat destule. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tipul din bucuresti cu trx-ul albastru il stiu!!

am vb cu el la ploiesti anu trecut!!!

daca aveti un prieten care are un trx va rog sa-l anunta-ti!!!

pot sa ma si sune : 0722125388!!

 

flipper: e super tare motoru !! cuplu in turatii joase!!! torque bike :baldy:

cat despre tdm-isti sigur sunt o gramada!!!

 

--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 11:20 -------------
eu am luat motocicleta de la motomobil din tg-mures!!!

si pe aceasta cale tin sa le multumesc :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni, nimic!!!

 

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 11:00 -------------
dau cate doua beri la primii cinci!!!!

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 11:08 -------------
la primii cinci dau cate 2 beri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

nu vreau sa spun asta, dar ti-am spus eu :P

 

ma gandeam si eu, dar nu amvrut sa recunosc!!! :wink:

sunt fff multe deosebiri intre tdm si trx!!! dar daca nu raspunde nimeni ma retrag acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi cu "multe deosebiri"? La aspect evident ca asa e, au bagat baietii o copiutza dupa Ducati de nu se poate. In rest insa sunt foarte asemanatoare, pe un forum de TDM din Anglia pe care sunt si eu inscris sunt destui care le au pe ambele, ba chiar 1 sau 2 care au pus motorul de TRX (care are cativa cai in plus) pe TDM (si motorul de TDM pe XTZ :wink:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul de la trx are rezervorul de ulei inglobat in motor si mai sunt cateva deosebiri in ceea ce priveste cutia de viteze(rapoarte de transmisie diferite) precumsi la vibrochen!! cam atat la motor, unele lucruri mai provin si de la diversion

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Jan 2008 10:11 -------------</small><br/>

motorul de la trx are rezervorul de ulei inglobat in motor si mai sunt cateva deosebiri in ceea ce priveste cutia de viteze(rapoarte de transmisie diferite) precumsi la vibrochen!! cam atat la motor, unele lucruri mai provin si de la diversion

intradevar am observat ca englezii sunt inebuniti dupa ele!! dar si in franta si in germania gasesti destule!!

ca sa nu mai zic de australia, dar e cam departe

si nu-ti mai zic ca mz a dezvoltat un project-bike pebaza motorului de tdm

Editat de TRX-er
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doar partial dreptate - diferentele spuse de tine sunt valabile fata de TDM 850 "Mk 1" (3VD, 91-95). Mk2 (4TX, 96-99) au acelasi motor ca si TRX (difera putin cutia), cu decalaj de 270 intre pistoane si rezervorul de ulei corp comun (o idee pentru care mama proiectantului va avea o viata sexuala foarte activa si variata pentru cat timp cineva va continua sa puna ulei in motoarele alea :wink:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

arata misto TRX-ul insa pare cam hibrid. cadrul ala care "aduce" a ducati si motorul cu arhitectura un pic neobisnuita. 2 cilindri si 850 cc, semicarenata... dar probabil e misto. daca te uiti pe forumurile din anglia, sunt o gramada de motorete care pe la noi nu-s f multe si ei sunt in limba dupa ele. NTV-ul e un alt exemplu f bun. oricum, misto si ca design TRX-ul si probabil are si ceva senzatii prin el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca esti singuru :)

 

te primim cu drag la TDMisti :laugh: :crack:

 

 

multumesc, urmaresc cu interes si topicul tdm-istilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata misto TRX-ul insa pare cam hibrid. cadrul ala care "aduce" a ducati si motorul cu arhitectura un pic neobisnuita. 2 cilindri si 850 cc, semicarenata... dar probabil e misto. daca te uiti pe forumurile din anglia, sunt o gramada de motorete care pe la noi nu-s f multe si ei sunt in limba dupa ele. NTV-ul e un alt exemplu f bun. oricum, misto si ca design TRX-ul si probabil are si ceva senzatii prin el

 

 

din cate stiu a fost ca o replica la competitiile monomarca, ducati

intr-adevar isi cam are locul pe pista, nu pe strada, dar mie imi place cel mai mult pe trasee cu multe, multe curbe!

trage excelent in ture medii, se aseaza exceptional pe curbe, cuplu liniar!

acum vreau sa iau o laverda strike 750! tot paralel twin, as incerca si un tl 1000s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu a fost ca o replica la competitiile monomarca, ducati

intr-adevar isi cam are locul pe pista, nu pe strada, dar mie imi place cel mai mult pe trasee cu multe, multe curbe!

trage excelent in ture medii, se aseaza exceptional pe curbe, cuplu liniar!

acum vreau sa iau o laverda strike 750! tot paralel twin, as incerca si un tl 1000s

ya baga o poza cu laverda si cu Tl-ul

 

nu am auzit de ele

 

e cam ciudatel TRX-ul . imi place cadrul lui :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tl e de la suzuki si din cate stiu, nu e 2 in linie si V2. era si un articol in moto life acu vreun an parca in care il prezentau la achizitii second hand. din ce scria acolo, se pare ca a fost un model cu destule probleme (de ciclistica in special) dar remediabile cu diverse accesorii (amortizor de ghidon and stuff)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tl-ul din 97 a avut probleme, dar a fost revizionat, s-a pus amortizor de directie, s-a schimbat amortizor spate, si s-a refacut maparea injectiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...