Sari la conținut

Varadero, VStrom, KLV


Postări Recomandate

:friends: Buna!!!! Am un Hornet din 2004 si vreau sa-l schimb; sunt indecis,intre KLV-1000 de la Suzuki si Honda Varadero,diferentza de pret e de 1000 euro(cca11000 costa Honda).Merita sa fac schimbarea,sau sa-mi tin banii in buzunar?

post-67-1110132294_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
sunt indecis,intre KLV-1000 de la Suzuki si Honda Varadero

 

KLV-1000 e de la Kawasaki, Suzuki face VStrom 1000 la clasa asta.

DL1000K5.jpg

 

pe la noi nu prea sunt multi care au avut ocazia sa se dea cu toate, mai ales cu modelel noi.

 

la banii pe care vrei sa-i dai, ar trebui sa faci un test-drive cu fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

In functie de ce vrei tu de la moto... la clasa asta singurul care mai pastreaza un minim de capabilitati offroad ( adica "trail") e KTM 950 Adventure, pe care nu l-ai mentionat si in opinia mea e "the one" :friends:

Daca vrei strict pt strada - Varadero

 

 

Oricum, noi cei din tara nu prea am avut ocazia sa incalecam asemenea fiare, deocamdata numai visam la ele....deci nu pot zice ca am dat o opinie in deplina cunostinta de cauza. :cheers:

post-7-1110196946_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero :cheers:

Anu trecut 12000km de nou pina la accident. Facut Megatur RO, H, A, I, GR, BG, RO. 4500km fara probleme. pozitia la inaltimea mea (cca1,90m) confortabil. Am cumparat un parbriz reglabil pe inaltime. altfel era prea scurt ptr. mine (prea mult vint).

Interval de revizie la inceput prea des 1500-3000-6000-12000.

Capacitate OffRoad . . . hhhhhmmmm muschi si vointa dar nu recomand (prea grea).

Dar la drum lung foarte confortabil.

Drum prin oras- calm si precaut, ca e foarte grea si nu se opreste destul de rapid cu tot cu ABS-ul ei.

. . . and so on and on . . . :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cunoscatori merita luat in calcul si R1150GS (sau R1200GS pentru cei banosi).Dupa parerea mea R1150GS este cel mai bun compromis intre touring si enduro.KTM LC8 este incomfortail pe drum lung cu pasager, cand nu te poti ridica pe scarite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...