Sari la conținut

Motor Nipru


rat_jawa
 Share

Postări Recomandate

turbo pe nipru o sa vezi in curand "gabrielradulescu". sursele tale sigure au omis sa iti spuna ca am facut toate modificarile la motor, pistoane, si altele, am toate piesele necesare pt a aduna motorul, turbina, coolerele, carburatia, filtre, etc, mai putin "timpul necesar"

si nu-ti fa griji ca zace cadrul cu roti cu tot in aer lber, ca are husa peste el, si pe langa asta il ashteapta multe surprize placute. hint: -Brembo, Ohlins, etc, ce-i al lui e pus deoparte.

probabil ca citesti ce idei mai schimba oamenii pasionati aici pe topicul asta si te minunezi cat de destept esti tu si cum le stii pe toate, restul fiind nishte ageamii-evident, cand frumos ar fi sa vezi cu ce poti ajuta, in loc sa te umfli in pene.

pana nu vii cu idei constructive si cu o atitudine politicoasa care sa-ti faca cinste, abtine-te de a mai lua in ras munca altora- buna, rea cum e.

numai bine, cosmin aka kerosen!

imi sopteshte mie o pasarica cum ca ne cunoashtem...?

 

ps. in semn de respect fata de cei cu care te bagi in discutie, completeaza-ti datele personale in profil !

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

turbo pe nipru o sa vezi in curand "gabrielradulescu". sursele tale sigure au omis sa iti spuna ca am facut toate modificarile la motor, pistoane, si altele, am toate piesele necesare pt a aduna motorul, turbina, coolerele, carburatia, filtre, etc, mai putin "timpul necesar"

si nu-ti fa griji ca zace cadrul cu roti cu tot in aer lber, ca are husa peste el, si pe langa asta il ashteapta multe surprize placute. hint: -Brembo, Ohlins, etc, ce-i al lui e pus deoparte.

probabil ca citesti ce idei mai schimba oamenii pasionati aici pe topicul asta si te minunezi cat de destept esti tu si cum le stii pe toate, restul fiind nishte ageamii-evident, cand frumos ar fi sa vezi cu ce poti ajuta, in loc sa te umfli in pene.

pana nu vii cu idei constructive si cu o atitudine politicoasa care sa-ti faca cinste, abtine-te de a mai lua in ras munca altora- buna, rea cum e.

numai bine, cosmin aka kerosen!

imi sopteshte mie o pasarica cum ca ne cunoashtem...?

 

ps. in semn de respect fata de cei cu care te bagi in discutie, completeaza-ti datele personale in profil !

 

@kerosen nu itzi mai raci gura de pomana.....sunt convins ca domnul Gabriel Radulescu sta foarte bine la teorie! Dar din moment ce nu are motocicleta e cam greu cu practica.

Cu proiectul tau cum mai merge? tzi-ai facut rost de toate piesele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATZI MOTORIZATZI,NU VA MAI IMPUNGETI CA NISTE CUCOANE,CE DRACU! NATURA A FOST DARNIKA CU NOI SI NE-A FACUT...BARBATI! ASA CA LUATI PARTEA BUNA DE AICI,ADIKA TOATE ACESTE DISCUTII IN CONTRADIKTORIU NU SUNT ALTFEL DECAT..,.CONSTRUCTIVE! ASA CA DACA PASTRATI SI O LIMITA MINIMA DE DECENTA SI RESPECT INTRE VOI(NOI) ,EU CRED CA VA FI OK. RESPECT! un pasionat!

post-27468-1196572822_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raportul de 8,5 este cel normal al Niprului cu pistoane bombate. Daca vrei pistoane bombate ca sa mergi la sigur cu Niprul, cumpara de la Tunaru un set cota 1. Par originale. Nu uita sa faci stralucitoare camera de ardere si capul pistonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

poze...

am reushit sa montez pomap de ulei aproape de pozitia finala (mai trebuie mici ajustari cu pila :rolleyes: )

 

post-4183-1198149231_thumb.jpg motorul cu pompa de ulei pusa la pozitie

post-4183-1198149253_thumb.jpg fara pompa

post-4183-1198149263_thumb.jpg spatele pompei de ulei (aici vor fi montate conductele de ulei)

post-4183-1198149295_thumb.jpg spatele capacului

Editat de rat_jawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...