Sari la conținut

Va Rog Cine Stie...


johny72
 Share

Postări Recomandate

am cumparat aprila sr 50 de la cineva doar cu talonul de italia si am facut act de vinzare cumparare.am facut rar am platit asigurare dar la taxe si impozite mai trebuie un act fiscal si nu am .ce variante am? o mai pot inscrie?mii de multumiri celor care vor raspunde :)

Editat de johny72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm ca si eu tot talonul ala galben si certificatul am avut.Am fost la inspectia tehnica,apoi am platit la primarie o taxa de 50 ron.Cand platesti taxa asta iti da o chitanta cu care te duci la aia de la primarie care dau numere si ii dai actu ala de la RAR si inca niste chestii si se rezolva.In concluzie n-ai treaba,iti ajung atatea acte :lol:

 

Frumusel si SR-u tau;e modelu ala din 99 sau 2000 parca oricum sa-l porti cu placere :)

Editat de VlaDonE-46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm ca si eu tot talonul ala galben si certificatul am avut.Am fost la inspectia tehnica,apoi am platit la primarie o taxa de 50 ron.Cand platesti taxa asta iti da o chitanta cu care te duci la aia de la primarie care dau numere si ii dai actu ala de la RAR si inca niste chestii si se rezolva.In concluzie n-ai treaba,iti ajung atatea acte :)

am luat rar platit asigurare mam dus la primarie dar ma trimis la taxe si impozite si acolo mia cerut chitanta de prima cumparare si nu am adica factura de cumparare a scuterului

Editat de johny72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel ami bine e sa faci un act de vanzare cumparare in notariat..k ala tine loc si de facuta....k akolo scrii si suma pt care l`ai cumparat...asa stiu yo...incerak si asa...numai sa aibe ala actele pe numele lui...k sa poata devedii k e al lui...si sa`l poate trece pe numele tau...si dupa te duci cu ala vezi poate reusesti sa rezv,....dak nu undeva la tara e cel mai bn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau daca nu dute in un sat din apropriere si inregistreazal acolo ca la sate regulile nu sunt asa stricte si la aia le dai un litru de rachiu si til integistraza...la mine la tara asa i

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si mie mi'a placut foarte mult! Intotdeauna ma bucur cand vad un "frate fericit". Ma tot miram cum dracu nu'l cumpara nimeni...probabil din dilema asta cauzata de acte. Johny72 pare cumva revopsit? ca stickere nu mai are insa culoarea e totusi stralucitoare. Numai bine si sa te bucuri de el!

post-13602-1196778123_thumb.jpgpost-13602-1196778997_thumb.jpg

al meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si mie mi'a placut foarte mult! Intotdeauna ma bucur cand vad un "frate fericit". Ma tot miram cum dracu nu'l cumpara nimeni...probabil din dilema asta cauzata de acte. Johny72 pare cumva revopsit? ca stickere nu mai are insa culoarea e totusi stralucitoare. Numai bine si sa te bucuri de el!

post-13602-1196778123_thumb.jpgpost-13602-1196778997_thumb.jpg

al meu...

da cred ca este vopsit.....ma bate gindul sa il dau pe bucati...nu am incotro :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il inregistrezi la mine la primarie(la sat) dai 20 de ron si dureaza toata operatiunea 10-15min. maxim si iti cere doar actul sa vada ca are culoarea aia,ca scrie acolo 50cmc si viteza maxima 45 atat.

P.S:La oras in Alexandria tot tabla aia costa 100ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ma undeva la sat si inscrie-l. De exemplu la mine la tara... prin dolj la primarie nu-ti facea decat o copie la talonul ala de italia si atat, apoi plateai 20-30 Ron si gata numarul. Nu are rost sa renunti la el... arata prea bine scuterul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...