Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SALUTARE SALUTARE

 

 

Am si eu nevoie de ajutorul vostru va rog mult de tot sa ma ajutatzi : Am un MZ ES 250 am aprindere de mobra pe el , am mers cu el o perioada buna , pana intr-o zi cand am trecut prin apa cu el . Si de atunci nu ii mai dau de cap cu scanteiaa, imi da scanteie in bujie dar si in platina ,i-am schimbat platina cat si 3 aprinderi si tot acelashi lucru imi face ;) , aprinderea este boch de mobra . Astept si eu un sfat de la voi

 

 

VA MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE SALUTARE

 

 

Am si eu nevoie de ajutorul vostru va rog mult de tot sa ma ajutatzi : Am un MZ ES 250 am aprindere de mobra pe el , am mers cu el o perioada buna , pana intr-o zi cand am trecut prin apa cu el . Si de atunci nu ii mai dau de cap cu scanteiaa, imi da scanteie in bujie dar si in platina ,i-am schimbat platina cat si 3 aprinderi si tot acelashi lucru imi face ;) , aprinderea este boch de mobra . Astept si eu un sfat de la voi

 

 

VA MULTUMESC

La platina nu da scanteie numai daca nu este bun condensatorul daca statorul a fost bine uscat trebuie sa mearga. verifica contactele inclusiv la condensator si daca nu merge nu te chinui apeleaza la un Mobrist ca fiecare se pricepe si te ajuta

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... exista diferente intre ambilajele de mz rt1 rt2 si rt3? urgent multumesc,..

Mesaj completat

salut.... exista diferente intre ambilajele de mz rt1 rt2 si rt3? urgent multumesc,..si care sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ati luat careva mz-urile de care am zis ?

 

La nr de Slobozia nu a raspuns nimeni, Mz-ul de langa Campina se pare ca este radiat din circulatie. Restul n-am incercat. Multumesc mult oricum pentru informatii!

 

Mi-am gasit motoreta, acum imi caut barca si ma apuc de treaba. Ma primiti in club? ;)

post-61874-1295192407_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ati luat careva mz-urile de care am zis ?

Am sunat si docamdata nu s-a legat nimic. Pe mine ma intreseaza numai atas pentru MZ.

Motocicleta am si lucrez la restaurarea ei. ;)

Lucrez la lustruirea jantelor...

post-28174-1295195372_thumb.jpg

post-28174-1295195386_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat si docamdata nu s-a legat nimic. Pe mine ma intreseaza numai atas pentru MZ.

Motocicleta am si lucrez la restaurarea ei. :)

Lucrez la lustruirea jantelor...

post-28174-1295195372_thumb.jpg

post-28174-1295195386_thumb.jpg

 

Arata foarte bine!

Imi spui si mie procedeul de lustruire te rog? Ce scule folosesti, cu ce le tratezi etc?

 

Daca gasesti din intamplare doua atase de MZ, da-mi stire! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici o treaba cu anuntul insa m-a impresionat, o moto perfecta cu un pret justificat de data asta(nu credeam ca o sa ajung sa spun asta vreodata) :lol:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...962-353365.html pentru cine nu are timp si vrea o classica, se poate sa intre si ceva mai multi bani decat atat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici o treaba cu anuntul insa m-a impresionat, o moto perfecta cu un pret justificat de data asta(nu credeam ca o sa ajung sa spun asta vreodata) :)

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...962-353365.html pentru cine nu are timp si vrea o classica, se poate sa intre si ceva mai multi bani decat atat .

 

dupa cum se vede e justificat pretul,numai toba si cotul e 200 de euro lejer, am pomenit de ele ca artata superb.

nus fan mz sa fiu sincer cu toate ca am multe dar asta arata superb chiar :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum se vede e justificat pretul,numai toba si cotul e 200 de euro lejer, am pomenit de ele ca artata superb.

nus fan mz sa fiu sincer cu toate ca am multe dar asta arata superb chiar :lol:

 

iti dau perfecta dreptata!

pana iei o epava si pana ii gasesti piesele ,,si normal pana platesti toate piesele si sa ajunga la tine ,

ajungi la un asemenea pret ,,cateodata si fara sa scototesti munca depusa

atata ca dispare flair-ul restauratorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau perfecta dreptata!

pana iei o epava si pana ii gasesti piesele ,,si normal pana platesti toate piesele si sa ajunga la tine ,

ajungi la un asemenea pret ,,cateodata si fara sa scototesti munca depusa

atata ca dispare flair-ul restauratorului

 

Niciodata NU socotesti munca depusa. GARANTAT.

Orele pierdute in fata calculatorului scotocind prin lumea larga piese originale si efortul depus (fizic) pentru a ajunge cat mai aproape de perfectiune.

Trebuie sa ai o motivatie puternica sa poti face acest lucru, cum am mai spus.

post-28174-1295962981_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate probabil ca a fost vandut sau s-a razgandit propietarul...era un mz 250 la vanzare, asa cum nu am mai vazut prin romania, ca scos din fabrica...pret 2000 euro.Era bine sa fi salvat si poza pentru a nu ramane niste discutii pe forum fara subiect....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate probabil ca a fost vandut sau s-a razgandit propietarul...era un mz 250 la vanzare, asa cum nu am mai vazut prin romania, ca scos din fabrica...pret 2000 euro.Era bine sa fi salvat si poza pentru a nu ramane niste discutii pe forum fara subiect....

 

 

acu 2 saptamini acelasi mz era la vinzare cu o alta suma mult mai mare,ori e vindut ori e scos de la vinzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal....care aveti in plus o emblema de rezervor de mz rt125/3 imi trebuie cea de pe partea stinga sau pe alemindoua cu bani ca piese la schimb nu prea am de rt am de mz ts 125,ma contactati PM.

Mesaj completat

sal....care aveti in plus o emblema de rezervor de mz rt125/3 imi trebuie cea de pe partea stinga sau pe alemindoua cu bani ca piese la schimb nu prea am de rt am de mz ts 125,ma contactati PM.

post-54357-1296055390_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni mz-isti

 

care stiti cotele rulmentilor precum si a simeringurilor la mz es 175/1

este vorba de rulmentii si simeringurile din butucul rotii .

eventual cine stie costul spitelor sau ceva distribuitori .

 

 

toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata NU socotesti munca depusa. GARANTAT.

Orele pierdute in fata calculatorului scotocind prin lumea larga piese originale si efortul depus (fizic) pentru a ajunge cat mai aproape de perfectiune.

Trebuie sa ai o motivatie puternica sa poti face acest lucru, cum am mai spus.

post-28174-1295962981_thumb.jpg

 

 

Eu daca cer pe TS-ul meu care e rar la noi in tara,deorece nu a fost importat oficial pretul de 1200eu,

cu chitante doveditoare ptr piesele cumparate model TS (nu corcit cu piese ETZ )

spune lumea ca sunt prost.

ca cica ''un ETZ e numai 500 euro,,eu de ce cer atata ,si nu sunt normal cat cer''

trebuie sa ne gandim,,si ce piese de ETZ se gasesc de cumparat pe la noi,,,,,

sunt diferente optice si de componenta a materialului folosit.

daca pui si munca ta ,incepand cu cautarea pieselor ,deorece intre TS si ETS

desi pare a arata la fel piesele sunt total diferite,

ajungi,,dupa parerea 'altor pseudo-pasionati MZ' la Sanatoriul de Neuropsihiatrie Târnaveni.

In paginiile anterioare am postat 2 file din baza de date a serviciului comercial al fabricii MZ

in legatura cu modelul ETS ,,cu rosu am incercuit cate bucati au fost importate oficial in romania.

 

 

sport la restaurari !!

post-8499-1296390669_thumb.jpg

post-8499-1296390694_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi ne confruntam cu temperaturi negative, munca de restaurare continua.....

Lustruiri la elementele de aluminiu:post-28174-1296399570_thumb.jpg

Vopsit in camp electrostatic :post-28174-1296399592_thumb.jpg

:)

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca cer pe TS-ul meu care e rar la noi in tara,deorece nu a fost importat oficial pretul de 1200eu,

cu chitante doveditoare ptr piesele cumparate model TS (nu corcit cu piese ETZ )

spune lumea ca sunt prost.

ca cica ''un ETZ e numai 500 euro,,eu de ce cer atata ,si nu sunt normal cat cer''

trebuie sa ne gandim,,si ce piese de ETZ se gasesc de cumparat pe la noi,,,,,

sunt diferente optice si de componenta a materialului folosit.

daca pui si munca ta ,incepand cu cautarea pieselor ,deorece intre TS si ETS

desi pare a arata la fel piesele sunt total diferite,

ajungi,,dupa parerea 'altor pseudo-pasionati MZ' la Sanatoriul de Neuropsihiatrie Târnaveni.

In paginiile anterioare am postat 2 file din baza de date a serviciului comercial al fabricii MZ

in legatura cu modelul ETS ,,cu rosu am incercuit cate bucati au fost importate oficial in romania.

 

 

sport la restaurari !!

 

 

Nu ma consider un mare restaurator de es-uri , dar pe cuvant ca nu va inteleg , santeti ca niste babe clevetitoare ,cumparati motoarele astea ca sa le vindeti? daca imi adun si io piesele bagate in jupiter 2 sau in atasu bm3 refacut complet ies din schema si atunci care e faza ?le cumparati le restaurati si sant a voastre pe viata .

 

spor in restaurat

Mesaj completat

Desi ne confruntam cu temperaturi negative, munca de restaurare continua.....

Lustruiri la elementele de aluminiu:post-28174-1296399570_thumb.jpg

Vopsit in camp electrostatic :post-28174-1296399592_thumb.jpg

:)

 

 

Frumos.

 

poate ne ajuti si pe noi muritorii de rand , si ne spui ce pasta de slefuit ai folosit(cu apa , fara apa ) cu ce granulatie ai scos defectele mari , spitele le-ai comandat noi sau le-ai reconditionat .

 

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...