Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

salut, daca suni la Ural Moto care sunt importatorii MZ pentru Romania, capeti in mod sigur un pret pentru delimitarea aceea facuta de fabrica. Poate te intereseaza de asemenea sa afli si ca exista un kit de tuning pentru modelele de 125cc care dubleaza cuplul si cresc puterea la 23 CP. Alte detalii si pret afli in mod sigur de la baietii de la Ural Moto.

 

 

 

Le-am trimis un mail.

Pana imi raspund, poti sa detaliezi putin chestia cu kit-ul de tuning pt a ajunge la 23cp, te rog?

Numai bine,

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Le-am trimis un mail.

Pana imi raspund, poti sa detaliezi putin chestia cu kit-ul de tuning pt a ajunge la 23cp, te rog?

Numai bine,

Ionut

:rolleyes: Ceva interesant de pe la nemti...

 

:cheers: Ceva interesant de pe la nemti...

:laugh: ETZ 251 -500 EURO , ES 175 -450 EURO -de vanzare, motoare de incredere din cadrul MZ-BROTHERS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Astazi am reusit zic eu, sa fac pasul final in completarea MZ-ului meu RT 125 pe care am inceput sa-l restaurez acum vreo 3 ani. Nu am reusit sa gasesc nicaieri un ceas vitezometru original + cablul de kilometraj. Luna trecuta am facut un efort, am comandat pe gabysmotorshop.de, ceasul vitezometru si cablul de kilometraj, astazi le-am primit in sfarsit si am purces direct la montarea lor. Vremea a fost frumoasa in Bucuresti, asa ca am reusit sa le fac si probe, functioneaza excelent. Nu spun mai multe, pun cateva poze ca sa ma laud si eu un pic cu motorul meu...

Numai bine ! Asfalt uscat !

post-37232-1222087014_thumb.jpg

post-37232-1222087035_thumb.jpg

post-37232-1222087060_thumb.jpg

post-37232-1222087088_thumb.jpg

post-37232-1222087108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Astazi am reusit zic eu, sa fac pasul final in completarea MZ-ului meu RT 125 pe care am inceput sa-l restaurez acum vreo 3 ani. Nu am reusit sa gasesc nicaieri un ceas vitezometru original + cablul de kilometraj. Luna trecuta am facut un efort, am comandat pe gabysmotorshop.de, ceasul vitezometru si cablul de kilometraj, astazi le-am primit in sfarsit si am purces direct la montarea lor. Vremea a fost frumoasa in Bucuresti, asa ca am reusit sa le fac si probe, functioneaza excelent. Nu spun mai multe, pun cateva poze ca sa ma laud si eu un pic cu motorul meu...

Numai bine ! Asfalt uscat !

:grinbandit: Superfain ! Sa-l stapanesti sanatos, si ai mare grija de el , ca dupa atata munca cred ca ai pus si ceva suflet in el...Bravo domle ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luna trecuta am facut un efort, am comandat pe gabysmotorshop.de, ceasul vitezometru si cablul de kilometraj,

 

Cum ai gasit vitezometru si cablu pe situl ala, ca acolo au afisate ptr. MZ doar vreo 9 fleacuri, nici vorba de vitezometru, etc. Ma intereseaza si pe mine una-alta. Cum ai facut, le-ai scris ?

 

PS: restaurare ca la carte, da. Felicitari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai gasit vitezometru si cablu pe situl ala, ca acolo au afisate ptr. MZ doar vreo 9 fleacuri, nici vorba de vitezometru, etc. Ma intereseaza si pe mine una-alta. Cum ai facut, le-ai scris ?

 

PS: restaurare ca la carte, da. Felicitari !

 

Salut Radu ! Pe site-ul gabysmotorshop sunt multe piese de MZ, nu stiu cum ai vazut doar cateva. Eu ginisem vitezometrul si cablul pentru el de vreo 3 luni, dar de', nu ma prea tinea punga. Dupa ce am avut si eu ce scoate la inaintare, le-am scris pe mail ce vreau exact cu codul produselor respective, mi-au raspuns cu o antecalculatie de pret, eu am achitat si le-am trimis pe fax dovada, iar ei mi-au expediat ulterior produsele. Treaba este ca vitezometrul si cablul nu sunt piese pe care ei le au curent in fabricatie, asa ca, odata cu antecalculatia, te anunta si cam cand va urma sa le primesti. La mine a durat cca. o luna de zile. Au costat cu tot cu taxele de expediere 53 EUROI.

Inteleg ca esti din Bucuresti. Daca vrei sa vezi motorul si sa mai stam de vorba, scrie-mi mai bine pe mail, ori suna-ma la 0722.702.892

Numai bine,

Vlad

 

:grinbandit: Superfain ! Sa-l stapanesti sanatos, si ai mare grija de el , ca dupa atata munca cred ca ai pus si ceva suflet in el...Bravo domle ! :blink:

 

Multumesc Judas ! Ai mare dreptate, fiarele astea sunt o boala, bagi in ele bani, munca si mai ales mult suflet... Altfel nu iese nimic...

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ai dreptate, la RT sunt. La ES in schimb, sunt 3 surcele.

 

Da, mi-ar placea sa-l vad. Nu stiu acum sa zic cand, am programul tare zbuciumat in perioada asta. Prin ce zona esti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ai dreptate, la RT sunt. La ES in schimb, sunt 3 surcele.

 

Da, mi-ar placea sa-l vad. Nu stiu acum sa zic cand, am programul tare zbuciumat in perioada asta. Prin ce zona esti ?

 

Locuiesc si am atelierul in Cotroceni. Cand vrei si poti, da-mi un semnal inainte si poate ne vedem.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Astazi am reusit zic eu, sa fac pasul final in completarea MZ-ului meu RT 125 pe care am inceput sa-l restaurez acum vreo 3 ani. Nu am reusit sa gasesc nicaieri un ceas vitezometru original + cablul de kilometraj. Luna trecuta am facut un efort, am comandat pe gabysmotorshop.de, ceasul vitezometru si cablul de kilometraj, astazi le-am primit in sfarsit si am purces direct la montarea lor. Vremea a fost frumoasa in Bucuresti, asa ca am reusit sa le fac si probe, functioneaza excelent. Nu spun mai multe, pun cateva poze ca sa ma laud si eu un pic cu motorul meu...

Numai bine ! Asfalt uscat !

Aplauze!

Pacat ca nu ai pus niste fotografii mai clare.Cel mai mult ma impresioneaza seile alea impecabile.Dar toba este de RT sau este adaptata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aplauze!

Pacat ca nu ai pus niste fotografii mai clare.Cel mai mult ma impresioneaza seile alea impecabile.Dar toba este de RT sau este adaptata?

 

Salut ! Din pacate am un aparat foto tot cam "de colectie", nu poate mai mult... Poate voi reusi sa ma innoiesc si eu cu ceva mai ca lumea. Toba, din pacate nu mai este cea originala de RT. Cum MZ-ul nu mai avea toba deloc, i-am adaptat una de mobra, mi s-a parut destul de apropiata ca gabarit si usor de adaptat. Iar in privinta seilor, mi-au fost oferite de catre Fratii Teodorescu, cei care mai au inca atelierul de reparatii din str. Icoanei. Tot dansii mi-au reparat ambielajul si mi-au facut setul motor acum 2 ani.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree: ETZ 251 -500 EURO , ES 175 -450 EURO -de vanzare, motoare de incredere din cadrul MZ-BROTHERS.

MZ ES 175 = vandut azi la ora 20.30 .Ramane in vanzare ETZ 251 1989 : 550 euro negociabil. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar MZ ES 250, indiferent de stare, poate fi si neinmatriculat.

Imi trebuie pentru piese, sa reconditionez unul la fel.

Va multumesc

 

SALUT, am si eu 2 bucati , :goodposting: unul are motorul refacut si tabla vopsita elelctrostatic ,acum e dat la facut instalatia elect ,telescoape si de montat toate la un loc. :agree: Iar celalalt e la vositor iar motorul in cutie tot desfacut cu set motor nou ambilaj nou si rulmenti noi trebuie doar montat. Ambele au actele tip vechi dar cudosarul pregatit pt RAR Ambele au set de250 dar in acte nu stiu cum sunt.Pentru primul pretul e 250 eur si celalalt e la 200eur. PRETUL REPREZINTA CHELTUELILE PE CARE LE AM AVUT EU.LA NR DE TEL 0744835877 RASPUND EU,

 

SA NE AUZIM CU BINE DOMNILOR SI ASFALT USCAT LA TOTI :) :kiss: :)

 

Cumpar MZ ES 250, indiferent de stare, poate fi si neinmatriculat.

Imi trebuie pentru piese, sa reconditionez unul la fel.

Va multumesc

 

 

 

AM UITAT SA-TI ZIC CA SUNT MZ ES DIN 61 SI APROXIMATIV 80% SUNT COMPLECTE

PA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT, am si eu 2 bucati , :goodposting: unul are motorul refacut si tabla vopsita elelctrostatic ,acum e dat la facut instalatia elect ,telescoape si de montat toate la un loc. :agree: Iar celalalt e la vositor iar motorul in cutie tot desfacut cu set motor nou ambilaj nou si rulmenti noi trebuie doar montat. Ambele au actele tip vechi dar cudosarul pregatit pt RAR Ambele au set de250 dar in acte nu stiu cum sunt.Pentru primul pretul e 250 eur si celalalt e la 200eur. PRETUL REPREZINTA CHELTUELILE PE CARE LE AM AVUT EU.LA NR DE TEL 0744835877 RASPUND EU,

 

SA NE AUZIM CU BINE DOMNILOR SI ASFALT USCAT LA TOTI :) :kiss: :)

 

 

 

 

 

AM UITAT SA-TI ZIC CA SUNT MZ ES DIN 61 SI APROXIMATIV 80% SUNT COMPLECTE

PA

tine-le bine ca maine te sun sa stabilim cum ne vedem. o seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: Pai nu le mai restaurezi , Sorine?

stai linistit ca o sa intre pe maini bune.

 

sorin: imi cer scuze ca nu am apucat sa te sun azi, dar am uitat complet din cauza programului dement la serviciu. daca nu deranjez maine pot suna.

o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca o sa intre pe maini bune.

 

sorin: imi cer scuze ca nu am apucat sa te sun azi, dar am uitat complet din cauza programului dement la serviciu. daca nu deranjez maine pot suna.

o seara buna

 

 

 

salut. stai linistit nu e nici o prolema :duel: . pe net sunt putin pt ca il am la socri si il expuatez doar cand sunt pe acolo. pe tel ma gasesti in orice moment. vorbim pe tel toate detalile. :)

 

salutare la toti,a venit wikendul asa ca asfalt uscat si aveti grija de voi :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:) Stiati de :post-22318-1223920194_thumb.jpg , pacat de fabrica Zschopau , care dupa cum am aflat vor fabrica ceva sobe sau cam asa ceva...

 

:) Ce ziceti de limuzina asta? :

 

Faine frate, pacat de fabrica, mai ales ca au inceput sa fabrice si motoare mai mari si enduro, cine stie, poate au probleme financiare.

 

Faina limuzina, mama cata duda de esapament...

 

Sa speram totusi ca vor continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:disappointed: Am gasit un site cu piese Simson {50cmc} si MZ , poate va foloseste la ceva http://s40205778.shoplite.de/sess/utn;jses...ndex.shopscript, dati click in stanga pe "produktubersicht" . Si acum ceva fain pt.voi : Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabrica si-a reluat activitatea de cativa ani buni, in prezent se fabrica si un model de motor sport de 1000cmc deci o duc ei bine nu e nici un pacat :disappointed:

 

 

....din cate stiu fabrica asta de care zici tu e falimentara ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...