Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

 

Multumesc inca odata pentru piesele mele, sper sa fie ok si cu cauciucul alb.

 

 

E negru și mai gros decât cel crem. Cred că nu te-ai uitat bine la poză.

Banditul te-a sunat toată ziua și n-a dat de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma refeream la un posibil cumparator pt cel crem, in sensul ca m-as simti oarecum aiurea sa ramaneti cu el.Daca nu se gaseste cumparator il iau si pe celalalt ca daca le comandam eu personal pateam la fel.In sensul asta spuneam.O sa rezolv eu cu banditul maine ca nu arde.

De telefon am ramas fara baterie si semnalul e destul de slab ca imi place ca o sapt pe an sa merg cu cortul, ma mai deconectez de tehnologie :).Hai ca pun si un best off din pozele mele de ani...asta asa ca fapt divers :).Se perinda multi rokeri motociclisti pe acolo, dar se pare ca nu le plac clasicele.

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.171459682881179.47511.100000514457921&l=b9216ce93a&type=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la un posibil cumparator pt cel crem, in sensul ca m-as simti oarecum aiurea sa ramaneti cu el.Daca nu se gaseste cumparator il iau si pe celalalt ca daca le comandam eu personal pateam la fel.In sensul asta spuneam.O sa rezolv eu cu banditul maine ca nu arde.

 

Cel crem de fapt sunt două, pentru că "tâmpita" de Anja de la ost2rad a trimis câte unul în două pachete diferite, până când i-am atras atenția la telefon într-un mod oarecum violent că vreau schwarz nu cremefarbig.

Și din cele două, unul l-a vrut Banditul și unul i l-am făcut cadou lui Corcodel de ziua lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poți cumpăra de la "Țăcălie" cum îi zicem noi, dar pentru un bolț de 1,46 euro nu se merită să dai la transport încă 22 euro.

Se merită doar dacă vrei mai multe piese și slavă Domnului, ai de unde alege.

 

 

 

c în grădină să mai ud două - trei roșii, vin înapoi și o găsesc la fel, tot lângă roată.

La Panțer tot așa am pățit dar pe dreapta. Până nu i-am dat o gaură și am legat-o de suportul tobei cu un colier de plastic, nu a vrut cu nici un chip să stea departe de anvelopa roții.

 

CINE FACE O COMANDA MAI CONISTENTA DE PE SITEUL RESPECTIV ESTE RUGAT SA IMI FACA SI MIE PT BOLT...

PLATESC IN AVANS COMANDA MEA+ O PARTE LA TRANSPORT..MULTUMESC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o sa il sun pe bandit sa vad cum ma intalnesc cu el.

 

 

Piesele le am la birou. Astazi sunt putin plecat pe la Constanta, dar ne putem intalnii maine fara probleme.

Unul crem am fost nevoit sa-l iau eu pentru ca am gresit montajul la primul :rusinica: , asa ca s-a rezolvat problema.

 

Am primit si ultimul pachet din Germanica :mexicanwave: , in scurt timp am sa va dezvalui " Diamantul Negru" in toata splendoarea sa.

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este 5:11, ora României. Transmitem în direct de la Uzice (Central Serbia) din fața a două sticle de bere LAV, una goală și cealaltă în curs de golire, cele mai calde urări, telespectatorilor fideli ai acestui topic. Abia ne-am cazat în drum spre litoralul Muntenegrean. Am condus ca un zmeu București - Uzice, 740 km în 13 ore.

 

 

 

in scurt timp am sa va dezvalui " Diamantul Negru" in toata splendoarea sa.

 

... ne fierbi la foc mic.

 

salut am nevoie de rulmentul de la ambielaj pentru MZ es 250/1..ma puteti ajuta:):D

 

E un rulment ordinar pe care îl găsești la orice dealer de rulmenți.

De fapt e doi ..., identici.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE FACE O COMANDA MAI CONISTENTA DE PE SITEUL RESPECTIV ESTE RUGAT SA IMI FACA SI MIE PT BOLT...

PLATESC IN AVANS COMANDA MEA+ O PARTE LA TRANSPORT..MULTUMESC.

 

Eu nu inteleg de ce nu pui set de Minsc, e acelasi motor numai ca e facut cu "secera si ciocanul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce nu pui set de Minsc, e acelasi motor numai ca e facut cu "secera si ciocanul".

 

mie imi trebuie numai boltul.... daca credeti k puteti sa gasiti la magazin pt minsk... va pot trimite banii pe bolt.. si il cuparati dumneavoastra siu mi'l trimiteti..... imi trebuie exact cotele care le'am spus.... pistonul e aproape nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi trebuie numai boltul.... daca credeti k puteti sa gasiti la magazin pt minsk... va pot trimite banii pe bolt.. si il cuparati dumneavoastra siu mi'l trimiteti..... imi trebuie exact cotele care le'am spus.... pistonul e aproape nou.

 

Cotele pe care le-ai pus tu sunt cam ambigue. Ai zis că vrei diametru de 14,9 sau 15.

Dimensiunile originale sunt cele care apar în poza pe care am postat-o acum câteva zile.

Diametru exterior 15 mm, interior 10 mm și lungime 43 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cotele pe care le-ai pus tu sunt cam ambigue. Ai zis că vrei diametru de 14,9 sau 15.

Dimensiunile originale sunt cele care apar în poza pe care am postat-o acum câteva zile.

Diametru exterior 15 mm, interior 10 mm și lungime 43 mm.

 

14'9 am masurat eu....

se poate sa fie si 15

.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 10 luni de eforturi fizice, psihice si materiale in sfarsit am izbutit. UN VIS REALIZAT !

 

"Diamantul Negru" a vazut lumina zilei si s-a deschis oficial "sezonul" de probe si rodaj.

Nu am sa comentez prea mult ca v-am tot zapacit pe parcursul celor 10 luni cu tot felul de aspecte si probleme din anevoioasa munca de restaurare. Am sa las pozele sa vorbeasca in locul meu :rolleyes: ...

 

post-28174-0-60889100-1313992479_thumb.jpg post-28174-0-23339600-1313992441_thumb.jpg

 

post-28174-0-53431600-1313992491_thumb.jpg post-28174-0-62463800-1313992564_thumb.jpg

 

post-28174-0-03091800-1313992553_thumb.jpg

 

post-28174-0-57494800-1313992513_thumb.jpg post-28174-0-17646300-1313992529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 10 luni de eforturi fizice, psihice si materiale in sfarsit am izbutit. UN VIS REALIZAT !

 

 

Să mulțumești din inimă partidului. Bravo, felicitări. Poate o și înmatriculezi până mă întorc eu din Muntenegru să facem niște ture.

Mi-e dor de MZ-urile mele, că de aici de pe balcon văd doar munții și marea.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să mulțumești din inimă partidului. Bravo, felicitări. Poate o și înmatriculezi până mă întorc eu din Muntenegru să facem niște ture.

Mi-e dor de MZ-urile mele, că de aici de pe balcon văd doar munții și marea.

 

 

MULTUMESC pentru sprijinul acordat . Mi-ati fost de un mare ajutor. :thanks: .

 

Trebuie sa fac ceva rodaj pana va intoarce-ti sa putem savura momente unice pe MZ-urile noastre.

Rodajul a inceput deja.....

 

post-28174-0-82778000-1313999786_thumb.jpg post-28174-0-63681100-1313999752_thumb.jpg

 

post-28174-0-21782800-1313999774_thumb.jpg post-28174-0-99931000-1313999805_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e un un diamant. Eu cred că nici nu l-aÂş scoate din casă. Să îl stăpâniți sănătos Âşi fără evenimente rutiere. Ce noroc că în PloieÂşti sunt mulți pasionați de MZ. Apropo în PiteÂşti nu mai sunt MZriaÂşi!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac ceva rodaj pana va intoarce-ti sa putem savura momente unice pe MZ-urile noastre.

 

Iei numar rosu sau inmatriculezi direct? Fa si tu un deviz de cheltuieli si spune-ne cum merge, cum se aude toba etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iei numar rosu sau inmatriculezi direct? Fa si tu un deviz de cheltuieli si spune-ne cum merge, cum se aude toba etc.

 

 

Numar rosu nu am apucat sa-i scot, dar i-am pus numarul din acte (ca nu m-a rabdat inima) si am facut ceva ture cu el.

 

post-28174-0-53545100-1314077241_thumb.jpg

 

Toba se aude OK, putin mai "zgomotoasa" decat cea lunga, dar in parametri :rolleyes: , in schimb aud un tacanit undeva in capul cilindrului (sau cel putin acolo il localizez eu) la ture joase si mai ales cand este rece. Dupa ce se incalzeste nu mai tacane :scratch: .

Ce-i drept nu are decat 30 km parcursi si motorul este facut cap - coada (rulmenti, simeringuri, ambielaj, cilindru alezat). Posibil sa tacane si din carburator - de la suber, daca are toleranta prea mare.

Eu continui rodajul si va povestesc pe parcurs.

 

post-28174-0-60521000-1314077752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba se aude OK, putin mai "zgomotoasa" decat cea lunga, dar in parametri :rolleyes: , in schimb aud un tacanit undeva

 

Eu sunt la Igalo (Herceg Novi) la o bază de tratament celebră, supranumită "Stațiunea miilor de bastoane". Legenda spune că după tratamentele de recuperare, pacienții își abandonează bastoanele aici.

Mi se pare normal pentru că ei, pleacă acasă ori cu cărucioarele cu rotile, ori în cosciuge.

Inițial, pe mine au vrut să mă trateze de dileală, întrebându-mă:

- Dar voi în România nu aveți așa ceva?

Oricum e frumos, mai stau încă 2 zile și mă duc pentru alte 10 în munți în Serbia, unde mă întâlnesc cu băieții și avem un campionat mondial de aeromodele planoare de pantă.

Iată ce văd eu de pe balcon ziua și noaptea.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate indruma cineva cu sfaturi tehnice pentru a regla un releu de incarcare (mecanic) ?

 

post-28174-0-37565800-1314195226_thumb.jpg

Incarca, se stinge becul martor, dar incarca cam putin si cu siguranta din lamelele acelea se poate regla sa incarce mai mult, dar cum ?:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...