Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ăsta?

 

si cu transportul pana in tara te rupe

 

sau alege unul din astea 3,

 

 

 

care provin din BNROIES (Banca Națională Română de Organe Interne de ES), ES fiind prescurtsrea de la „Einzylinder“ und „Schwinge“, dă-i adresa Banditului și roagă-l să pună o asistentă de-a lui să ți-l pună la poștă, că la pregătirea mea, nu mă ocup și de căcaturi din acestea cum ar fi în cazul de față, traficul cu piese vechi.

 

Un articol de pe wikipedia, îl difuzez gratis pentru iubitorii ES-ului.

 

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau alege unul din astea 3,

dă-i adresa Banditului și roagă-l să pună o asistentă de-a lui să ți-l pună la poștă, că la pregătirea mea, nu mă ocup și de căcaturi din acestea cum ar fi în cazul de față, traficul cu piese vechi.

 

Sigur, nicio problema, doar sa-ti alegi ce asistenta sa-ti faca coletul si binenteles sa-mi dai adresa :rolleyes:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, nicio problema, doar sa-ti alegi ce asistenta sa-ti faca coletul si binenteles sa-mi dai adresa :rolleyes:

 

 

 

Stai puțin că se împute treaba și nu mă mai joc.

 

Dacă-ți dă adresa, eu iau cei trei rulmenți și vin cu ei la București, la tine la firmă.

Tu îmi dai pe una din asistentele care știu adresa lui Anduțu, o invit în atașul meu și mă duc cu ea la Topoloveni la "andrisant", prin culoarul Rucăr-Bran. Cum nu-l găsim acasă, îl așteptăm la un motel, în camere separate. Ea ia camera de la roata atașului, iar eu, una din celelalte două sau pe cea de la roata de rezervă. Toată noaptea îl așteptăm pe Anduțu și el nu mai vine: ea împachetează rulmenții, eu îi despachetez.

 

 

 

După ce facem treaba pentru care ne-am dus, adică după ce distribuim rulmentul, ți-o aduc la București intactă, te iau în ataș și mergem acasă la ale noastre. Și-ți mai dau și un suport de bobină de inducție, gratis. Ce zici?

 

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banditule eu nu m-as mai urca in atasul ala vreodata, cine stie, motel...si de iti mai impacheteaza si un rulment ala esti :).Lucreaza fin nea' Petcu, ai grija.Oricum se vede ca nu mai e ce a fost..eu unul luam ambele asistente ca imi e greu sa ma hotarasc, doar motocicleta cara 3 persoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul luam ambele asistente ca imi e greu sa ma hotarasc, doar motocicleta cara 3 persoane.

 

... are 4 camere, câte una pentru fiecare și una la roata de rezervă pe care ai fi folosit-o pentru ședințe. Acolo le-ai fi spovedit citindu-le articole despre istoria MZ.

 

 

 

Sigur, nicio problema, doar sa-ti alegi

 

 

 

Acum înțeleg de ce nu ne-am întâlnit la Râșnov weekend-ul trecut. Eu înghețasem ca un rahat pe MZ și ronțăiam semințe în Poiana Râșnoavei așteptându-i pe ploieșteni iar tu, aveai team building la Bran și aplicații practice prin Brașov.

 

salut may baieti am si eu o problema imi trebuie un rulment de ambielaj mz es1 250 poate aveti unu p acasa ca asta al meu sa rupt:)

 

Salut măy Anduțu, mai vrei rulmentul ăla?

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum înțeleg de ce nu ne-am întâlnit la Râșnov weekend-ul trecut. Eu înghețasem ca un rahat pe MZ și ronțăiam semințe în Poiana Râșnoavei așteptându-i pe ploieșteni iar tu, aveai team building la Bran și aplicații practice prin Brașov.

 

 

In Brasov am fost, ca sa zic asa, strict pe pate economica :rolleyes: , dar seara au fost si aplicatii practice :blink:

 

si exemplele ar putea continua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

may baietzi eu stiu ca voi vreti sa ma ajutati dar am gasit rulment:D asa ca nu mai faci drum pana la topoloveni poate vii cu asistentele:):P orcum i appreciate that :friends:

 

Bull Angiul ne-a tras țeapă. Și noi, care ne făcusem atâtea planuri, și scenarii ...

Pe noi ..., cui pana mea ne lași? Facerea de bine, -utere de mamă.

Nu știi pe careva prin zonă, care are nevoie de vre-un rulment? Sau chiar doi?

 

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura problemă e că niciunul dintre noi nu mai are serviciu. Eu lucrez de azi pe mîine, deci nimic stabil.Toate bune! :cheers:

 

 

Eu astept un semn de la tine. :unsure: Cine stie, poate te pot ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac muncă patriotică; ajut un amic să-și termine ES-ul. Este al 7-lea proprietar din Ploiești care-și restaurează ES-ul.

I se bloca cutia și am găsit în arhiva mea o furcă mai bună și câteva pinioane.

E un spațiu triunghiular între cartere în care se bagă un carton cu numele celui care a făcut motorul și data (sâmbăta trecută). Fără cartonul ăla, nici un motor nu merge bine.

 

 

 

I-am montat o aprindere electronică de 12V și l-am pus pe cadru luni, marți i-am făcut cutia bateriei și chinga de prindere, suportul claxonului și instalația electrică (tronsonul principal), iar azi pedala de frână (îndreptat, tăiat, sudat din nou ca să vină ca lumea, vopsit), carburator nou BING 84 și cablul de accelerație.

 

 

 

 

 

 

 

La ora actuală arată cam așa:

 

iar mâine îi pun toba, benzină, și-i dau vreo două cârje.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

iar mâine îi pun toba, benzină, și-i dau vreo două cârje.

 

Super rolleyes.gif, poate sunt si eu prin preajma sa aud cum suna "investitia electronica" blink.gif

Asta seara nu am rezistat si am facut o tura cu "Diamantul Negru", tura ce s-a finalizat in nocturna. Lumineaza bine thumb.gif si deja motorul incepe sa se rodeze. 300 KM efectuati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca mai cumpar bolt piston mz rt3 125.

caracteristici:

Φ = 14,9 mm chiar 15. mm.

L = 42.8 mm.

 

bolt nou... nu are nimeni??? sau nu poate nimeni sa ma ajute?

 

Găsești pe la scutere și ATV

http://www.motobikeshop.com.ro/Magazin/index.php?main_page=index&cPath=189_197_523&mbsid=e39206ebef59b9950f5bca5f7d3d4e22

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kilometrajul arata 278 KM. Am aproximat si eu :moto: , deci mai mult de 300.

 

Tehnologia germană nu admite aproximări. În urma cercetărilor efectuate pe simulator astă iarnă, am stabilit că tahometrele noastre arată în mile.

Adică ți-e milă de mine, mi-e milă de tine.

 

278 [km virtuali] x 1,571428571428571 [km reali/km virtuali] = 436,8571428571429 [km reali]

 

unde 1,571428571428571 este coeficientul de conversie de la km virtuali (mile) la km reali.

Ține-l minte!

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc domnu dan... o sa fac comanda de aici.. chair daca e destul de scump....multumesc.

 

Mai poți căuta și-n alte părți. Eu doar ți-am dat un exemplu. Am dat pe Google "bolț piston 15 mm" și ți-am dat ca exemplu pe primul pe care l-am găsit.

 

 

mâine îi pun toba, benzină, și-i dau vreo două cârje.

 

 

De fapt trei. Primele două cu șocul tras, fără contact (aspirație), iar la a treia cu contact, a luat-o.

Motorul zăcea din 1982.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adică ți-e milă de mine, mi-e milă de tine.

 

 

Aceasta deviza cred ca este mai curand valabila la noi pentru simplul fapt ca NU NE MAI PUTEM OPRII !

Oricat am incerca noi s-o dam cotita, tot de MZ ne apucam.

 

DECLAR OFICIAL DESCHISE LUCRARILE LA CEL DE AL DOILEA MZ ES 250 - 1962 :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca mai cumpar bolt piston mz rt3 125.

caracteristici:

Φ = 14,9 mm chiar 15. mm.

L = 42.8 mm.

 

bolt nou... nu are nimeni??? sau nu poate nimeni sa ma ajute?

 

boltul pe care il cauti se potriveste de la scuter chinezesc in 4t de 125/150 cm

il poti lua de la magazinul ala din buzau de care ti-am mai zis cu doar 15 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...