Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

frumos mz bafta la treaba.am o intrebare daca nu va suparati:dace ati inceput atatea proiecte cam pe cand va ti propus sa le terminati?fara suparare

 

RT-ul îl fac pentru fiica cea mare care n-a apucat anul ăsta să dea examen pentru permis, deși a început școala la Cluj. Va fi gata prin mai.

Simsonul îl luasem pentru asta mică în iunie anul trecut. De fapt e pe numele ei și nu m-am apucat de el pentru că între timp a apărut Banditul în gașcă. Cum printre fiarele achiziționate mai aveam piese și acte pentru încă un MZ, m-am apucat de Red Bull ca să lucrez în paralel cu Banditul, l-am terminat și l-am dat fiicei mici.

Simsonul îl termin în două - trei luni și ne dăm cu el la schimb, eu, asta mică și poate o luăm și p'aia bătrână cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate faceti si una dasata cind terminati ce ati inceput ......asa puteti iesi la plimbare cu toti prietenii :crack: dar trebuie sa mearga politia inainte sa opreasca circulatia :bounce: sau sa mereti doar pe drumuri cu sens unic . ....ala cu fular ald de conduce pare sa fie Banditul dar puteti face cu rindul la condus , dar mai bine este in atas ca asa mai poti bea si o bere in timp ce admiri peisaju . :friends:

post-29942-0-62342100-1322925212_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate faceti si una dasata cind terminati ce ati inceput ......

 

Cu toată bunăvoința, chiar nu înțeleg ce ar putea fi în limba română "una dasata".

 

Wow, mulțumiri d-le Profesor!

 

Garda la sol a cadrului este de 200 mm (cota H din desenul de ieri).

Iată pozele promise:

 

 

 

 

 

 

 

Pentru informații suplimentare sunați la Radio Zschopau

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toată bunăvoința, chiar nu înțeleg ce ar putea fi în limba română "una dasata".

:lol: :lol: .....din cauza degetelor cite-o data apasa pe cite doua litere si nu mai bag de seama ca scriu aiurea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toată bunăvoința, chiar nu înțeleg ce ar putea fi în limba română "una dasata".

:lol: :lol: .....din cauza degetelor cite-o data apasa pe cite doua litere si nu mai bag de seama ca scriu aiurea :ok:

 

Acum înțeleg. Ai vrut să scrii una d'asta, adică din aceea cu mai multe atașe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat cu vopsea termorezistenta atat pe cilindru cat si pe toba.Pe cilindru e alta firma,alta calitate.. pe toba am dat cu ceva mai ieftin ca oricum aia vine schimbata .

 

de unde ai luat spray-urile termorezistente?baga o poza cu ambalajul sa vad cum arata si pana la ce temperatura rezista.mersi

 

Nu incape la acel model decat de 16". nono.gifSM si TM (TML) au fost echipate cu roti de 18" respectiv 19"post-28174-0-06435400-1322766047_thumb.jpg

 

cum nu incape alta roata!? :scratch: atasele EL legate de Simson aveau roata de atas identica cu cea de fata a motocicletei,adica 18".chiar si capacul rotii era identic,doar ca era "blind",negaurit ptr. saboti.

SM/SML si TM/TML aveau roti doar pe 19",ca si motocicletele ptr care erau propuse:Awo,EMW.

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare prieteni mezeriasi! Am si eu o intrebare la dumneavoastra! Am o problema cu rezistenta aceea care este pe dinam post-11230-0-34233000-1323013293_thumb.jpg . Intrebarea este daca se poate monta in locul ei o rezistenta de pe un releu de trabant care are acelasi rol post-11230-0-39490500-1323013370_thumb.jpg . Dupa forma imi da impresia ca cea de la releul de trabant este ceva mai mare. Rezistenta din aceea noua nu stiu unde gasesc. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare prieteni mezeriasi! Am si eu o intrebare la dumneavoastra! Am o problema cu rezistenta aceea care este pe dinam post-11230-0-34233000-1323013293_thumb.jpg . Intrebarea este daca se poate monta in locul ei o rezistenta de pe un releu de trabant care are acelasi rol post-11230-0-39490500-1323013370_thumb.jpg . Dupa forma imi da impresia ca cea de la releul de trabant este ceva mai mare. Rezistenta din aceea noua nu stiu unde gasesc. :cheers:

 

Dacă pui releu de Trabant care are rezistența de limitare "included", nu mai pui rezistență la dinam.

Dacă n-ai înțeles, mai vorbim începând de mâine, că acum sunt sub influența băuturilor alcoolice.

 

O rezistență nouă găsești la Lihtmașina lu' Corcodel, dar nu cred că ți-o dă, din cauză că abia am pus la punct încărcarea ieri, după ce pe 1 Decembrie după parada din oraș, a rămas fără curent și l-am adus acasă la ștangă (die schtangenn cum s-ar zice în Germană, ca să înțeleagă toată lumea).

 

 

 

bowdown.gifAsta era tot ce mai lipsea din biserica Zschopau.

 

Mai lipsește un preot.

Au depus actele mai mulți, însă rămâne doar la latitudinea nostră pe care îl alegem... Cu jumătate de normă.

 

 

 

Azi am lăsat MZ-urile deoparte și am făcut curat în curte, că cine trecea pe stradă și se uita peste gard, credea că nevastă-mea a rămas văduvă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca daca pun releu de trabant nu mai pun rezistenta aceea, dar eu nu vreau sa pun releu de trabant vreau sa inlocuiesc rezistenta de pe dinam ca mi s-a stricat. Releul meu original este functional. :cheers: ... sa inteleg ca se gasesc rezistente noi(pe la noi ma refer, ca pe internet stiu ca se gasesc dar nu sunt chiar la indemana)?

Editat de sharky_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca daca pun releu de trabant nu mai pun rezistenta aceea, dar eu nu vreau sa pun releu de trabant vreau sa inlocuiesc rezistenta de pe dinam ca mi s-a stricat. Releul meu original este functional. :cheers: ... sa inteleg ca se gasesc rezistente noi(pe la noi ma refer, ca pe internet stiu ca se gasesc dar nu sunt chiar la indemana)?

 

La noi nu se găsesc. Doar să te lipești de cineva care face comenzi în Germania zilele astea, cum aș fi eu spre exemplu.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi geniala treaba! daca puteti sa imi lasati un numar de telefon ceva sa vedem cum aranjam. :cheers:

 

Ești sigur că nu mai vrei și altceva? Cărbuni, platină, clemele care apasăă cărbunii pe rotor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ești sigur că nu mai vrei și altceva? Cărbuni, platină, clemele care apasăă cărbunii pe rotor ...

aveti dreptate... vreau si o platina si o pereche de carbuni si cam atat ca deja imi depaseste bugetu :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptate... vreau si o platina si o pereche de carbuni si cam atat ca deja imi depaseste bugetu :baldy:

 

Am trimis lista ta. Dacă ai noroc și pachetul meu nu a plecat încă, le vei avea în vreo două săptămâni, alfel trebuie să aștepți următorul transport.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam anterior proiectul inceput cu un nou ES 250/1 se va completa cu un Stoye TML.

Nu cred sa fie probleme de functionalitate, desi modelul a fost conceput pentru alte modele.

 

post-28174-0-52172500-1323067451_thumb.jpg post-28174-0-45112400-1323067465_thumb.jpg

post-28174-0-03264000-1323067475_thumb.jpg

 

Prinderile se "adapteaza" imediat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam anterior proiectul inceput cu un nou ES 250/1 se va completa cu un Stoye TML.

Nu cred sa fie probleme de functionalitate, desi modelul a fost conceput pentru alte modele.

 

post-28174-0-52172500-1323067451_thumb.jpg post-28174-0-45112400-1323067465_thumb.jpg

post-28174-0-03264000-1323067475_thumb.jpg

 

Prinderile se "adapteaza" imediat :ok:

 

Felicitări! Într-un fel îmi pare rău că am vândut TML-ul...

Sunt convins că o să iasă foarte bine.

Cum se explică că TML-urile au fost mult mai comune decât EL-urile, când Simsonurile Awo T sunt mult mai rare decât cele Sport? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

platina la ce pret este? ca nu scrie acolo? sper sa nu fie scumpa :cheers:

 

Vreo 8 euro, dar a mai apărut o problemă. Gunter (dealer-ul) zice că sunt mai multe tipuri de platini și vrea o poză a platinii pe care o ai tu pe motor. Grăbește-te și pune o poză aici pe forum.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo 8 euro, dar a mai apărut o problemă. Gunter (dealer-ul) zice că sunt mai multe tipuri de platini și vrea o poză a platinii pe care o ai tu pe motor. Grăbește-te și pune o poză aici pe forum.

 

 

va suparati daca renunt la platina? ca nu ma tine buzunarul momentan... ramane doar rezistenta si carbunii. Va rog nu va suparati pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va suparati daca renunt la platina? ca nu ma tine buzunarul momentan... ramane doar rezistenta si carbunii. Va rog nu va suparati pe mine.

 

Cum vrei. Clientul nostru, stăpânul nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par neserios dar bugetu de student nu e foarte mare :laugh: banuiesc ca stiti asta :moto:

 

Cum vrei. Clientul nostru, stăpânul nostru!

sa imi spuneti cand trebuie sa vin cu banii si mai exact cati, in lei daca se poate(cu toate taxele incluse) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa imi spuneti cand trebuie sa vin cu banii si mai exact cati, in lei daca se poate(cu toate taxele incluse) :cheers:

 

Ai răbdare să vină piesele. Am să-l rog pe Banditul să ți le aducă. O dată pe săptămână vine la Târgoviște cu afaceri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai răbdare să vină piesele. Am să-l rog pe Banditul să ți le aducă. O dată pe săptămână vine la Târgoviște cu afaceri.

 

Bineînțeles. În mod normal în fiecare zi de joiwink.gif.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...