Sari la conținut

Dupa O Zi De Munca (08.12.2007)


Postări Recomandate

:crack: , salut

am plecat si eu pe coclauri, dupa o zi de montat faianta, am zis ca merit o recreere ...... .

Zis si facut - ora 22.30 (sambata) am plecat calare spre munte pe DN1

poze de la Petrom Ploiestipost-13938-1197364981_thumb.jpgpost-13938-1197365009_thumb.jpgpost-13938-1197365031_thumb.jpg tot pe centura Ploiestiului mai era si un camion pus pe laterala (parca statea la terosonat) si unul cu un turism prin mijlocul campului nu stiu ce pierduse - nu am putut sa fac poze deoarece ma grabeam .... vroiam sa ajun la munte.

Si tot mergeam si mergeam .... trebuia sa ajung in Bolboci sau mai sus in Padina, si iar mergeam, am trecut de sanatoriul de la Moroieni, s-a terminat asfaltul, a inceput drumul surpriza .... putina zapada, putin noroi si ..... f f f f multa gheata, DA FRATILOR la un moment dat eram numai pe gheata, problema e ca mai era si la vale sau mai rau mai urma si cate o curba.

Mi-ar fi placut sa fim mai multi cred ca iesea de cartea recordurilor acest traseu. In fine pe la 4 dimineata ajun la Scropoasa, nici decum la Bolboci - am gresit drumul, in loc sa fac dreapta la canton am facut stanga si ..... poate ca-i mai bine asa ca n-am ajuns niciodata pe-aici iar la Bolboci am fost de ..... spe mi de ori.

In drum spre Scropoasa n-am facut nici o poza cei care mai merg pe motoare pot intelege de ce, nu.

Dimineata la sculare post-13938-1197365574_thumb.jpgpost-13938-1197365603_thumb.jpgpost-13938-1197365616_thumb.jpgmultumesc si pe aceasta cale cabanierului si sotiei sale care m-au primit extraordinar de bine, multumesc.

Imagini de la etajul cabanei post-13938-1197365731_thumb.jpgpost-13938-1197365746_thumb.jpgpost-13938-1197365764_thumb.jpgpost-13938-1197365783_thumb.jpgpost-13938-1197365826_thumb.jpgpost-13938-1197365846_thumb.jpgpost-13938-1197365868_thumb.jpgpost-13938-1197365894_thumb.jpg dupa care urmeaza drumul de intoarcere - noroc ca acum era lumina afara si puteam sa aleg patinoarul, dar .......... sa vezi ca era la deal, ce chestie, tot ce-am patinat la vale trebuia sa dau la deal acum.

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 16:49 -------------
nu stiu de ce nu mai primeste poze, ....

incerc mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai pun cateva imagini, duminica in cursul zilei (putina lipsa de modestie)post-13938-1197460962_thumb.jpgpost-13938-1197461004_thumb.jpgimagini din padure de la 7 izvoare, locul unde se capteaza apa plata pentru imbuteliere post-13938-1197461063_thumb.jpgpost-13938-1197461145_thumb.jpgpost-13938-1197461272_thumb.jpgceva comete pe traseupost-13938-1197461428_thumb.jpgpost-13938-1197461574_thumb.jpgpost-13938-1197461599_thumb.jpgo mica bucata de drum post-13938-1197461722_thumb.jpgaici ma gandeam ca iar ...... e imposibil de trecut si aceasta curba plina cu gheata, post-13938-1197461836_thumb.jpgaproape muntele ramane in urmapost-13938-1197461893_thumb.jpgpost-13938-1197461931_thumb.jpgpost-13938-1197461950_thumb.jpgcu prima ocazie post-13938-1197462001_thumb.jpg ma voi indrepta.

Drumul pe patinoar s-a terminat -sincer- ma bucur f f f mult, incep pregatirile pt intoarcerea spre casa post-13938-1197462130_thumb.jpgpost-13938-1197462146_thumb.jpg si ................ ce pacat, am ajuns acasa.

Am transpirat putin capra la intoarcere trebuia sa ma razbun si eu pe ea, ca doar a ras de mine tot drumul facut pe patinoar - nu conteaza, acum suntem chit si ne gandim la alte aventuri.

Ce ciudat, nu am intalnit nici un caprar prin zona, nici macar pe sosea, nici macar prin orase voi chiar va culcati devreme ?

Sa auzim de bine ..... pe curand :crack: :crack: :D

sa aveti putina idee cum se vedea noaptea drumul pe patinoarpost-13938-1197463509_thumb.jpgde aceea ma gandeam ca daca am fi fost mai multi ........ .

Va astept calare colegilor :lol: .

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori ai cazut? Spune drept!

:crack: mai bine iti spun .............. ce frumos a fost, :kick:

sau ca ... la vale trebuia sa cobor fara motor in viteza 1 si sa o franez din ambreiaj - singura frana folosita !

viteza la relanti era prea mare si ..... intelegi tu.

de cazut am si cazut dar ce-i mai rau la ultimele 2 cazaturi pe timp de zi la intoarcere am spart protectiile de vant de la manere, in rest nu are nimic capra

acum ma uit la ea in parcare si a inceput sa rugineasca lantul - ce chestie, trebuie sa ma ocup putin si de ea.

 

tu chiar zbori cu parapanta .... ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: mai bine iti spun .............. ce frumos a fost, :kick:

sau ca ... la vale trebuia sa cobor fara motor in viteza 1 si sa o franez din ambreiaj - singura frana folosita !

viteza la relanti era prea mare si ..... intelegi tu.

de cazut am si cazut dar ce-i mai rau la ultimele 2 cazaturi pe timp de zi la intoarcere am spart protectiile de vant de la manere, in rest nu are nimic capra

acum ma uit la ea in parcare si a inceput sa rugineasca lantul - ce chestie, trebuie sa ma ocup putin si de ea.

 

tu chiar zbori cu parapanta .... ???

 

Stiu ca e frumos, pentru drumurile astea trebuie folosita motocicleta.

Mi-as pune Mitas E-09 si poate facem ceva drumuri pe la munte, ca nu prea gasesc amatori pe vremea asta...fiind incepator nu prea am o trupa pt plimbari.

Nu neglija lantul, ia un spray sa-l ai mereu la tine la drum cand faci off-road!

Nu sunt vultur argintiu, ci albastru (asa e colorata haripa mea) si da, zbor cat de des pot, fiind conditionat de vreme.

 

Ma gasesti pe messenger la id: parapantistul sau 0724027648

Editat de parapantistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invidiez pe amandoi. Si mersul asta pe zapada... e ceva ce parca nici nu-ti vine-a crede... Poate intr-o zi voi putea si eu...

 

Dar pana atunci... "cineva" mi-a sugerat sa va povestesc si eu o aventura de-a mea. S-a intamplat pe la sfarsitul lui septembrie anul acesta, la vreo o luna de cand mi-am cumparat motorul. Ma intorceam din prima mea iesire din oras [asa, cam de 8 km] si pe o straduta fac si eu prima mea depasire - un biciclist! Dar al naibii baiatul [si-o fi dat seama ca sunt de genul feminin, sau ce] ca se supara tare de tot si ma depasi la randul lui!!! Data viitoare va povestesc cum am depasit un buldozer [era in mers]. Daca ma mai primiti pe topicul acesta...

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak veneam si eu..te fugaream de nu mai stiai de tine! dar nu cu lantzul meu actual! trebuie musai o guma pe spate..! ahh..gata, de guma spate cred k am facut rost! no! ce sa ti spun ...nu a fost greu! te astpet cand da zapada mare...atunci sa te vad vulture! iti scot penele!

 

frumoasa calatorie! BRavo..ne trebuiesc vulturi sa ne faca sa zburam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak veneam si eu..te fugaream de nu mai stiai de tine! dar nu cu lantzul meu actual! trebuie musai o guma pe spate..! ahh..gata, de guma spate cred k am facut rost! no! ce sa ti spun ...nu a fost greu! te astpet cand da zapada mare...atunci sa te vad vulture! iti scot penele!

 

frumoasa calatorie! BRavo..ne trebuiesc vulturi sa ne faca sa zburam!

 

aoleu, vai .... te rog sa nu faci asta, nu ma umilii, tu tata la zapada, nu ma umilii !!!

indurare .... .

sa vezi ce-ti fac daca te prind eu prin cer, ce pene pe la spite am sa-ti bag, la tura asta te-am iertat, la urmatoarea iti voi lua fierul la cablu pe coclauri sa se mai plimbe si el ca cu tine ..... se duc pinioanele la fier vechi.

vezi ca tocmai mai am un coleg vultur, vezi ca ne inmultim si .... dam nana la voi, astia pamantenii. :crack: :crack:

grija mare ca de sus te trazneste ..... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt si voi ramane un CRICK! poate dak mi pui pene..o sa ma numesc si eu " vulturul Crick!

 

wahahahahaha! ce tare a fost faza " tata lui zapada" wahahaha!...eu sunt " tata lui namol"

 

d abia astept sa ne umflam in pene Vulture..! de unde facem rost de o blana? trebuie musai sa Imblanim capra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: , salut

am plecat si eu pe coclauri, dupa o zi de montat faianta, am zis ca merit o recreere ...... .

daca de sarbatori nu aveti stare e posibil sa dati si de o africana prin nameti...inca-l mai cauta pe mosu... :crack: aa...si pe langa ulei de lant si o trusa mica de scule,incepand de azi ,daca tot vine gerul la loc de cinste in top case va sta si o sticluta de prim ajutor cu tuica de aici din moldova... :kick:

post-8168-1197613454_thumb.jpg

post-8168-1197613546_thumb.jpg

post-8168-1197613610_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...