Sari la conținut

Accident Oradea ... 16.12.2007


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

Nici nu am ajuns bine acasă şi deja am primit o veste care m-a şocat.Ar fi avut loc un accident mortal astăzi seară pe drumul înspre Băile Felix,motociclistul a alunecat pe polei şi a intrat cu motorul sub roţile unui tir.Ştie cineva mai multe detalii?

 

Sper doar să fie doar o glumă de prost gust :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick:

pe vremea asta nu e vorba numai ca poti aluneca cu motoreta pe asfalt , e vorba ca iti distrugi sanatatea si oasele

Pasiunea nu are limite nici macar datorate temperaturii!Imi amintesc cind,cu ani in urma,cind pe minus 25-30 grade celsius plecam cu motorul de acasa ca sa procur bradut pentru copii,mergind pentru asta si 200 km...si uite ca inca traiesc,nu scirtii prea tare si nici de motor nu m-am lasat!Nenorocul face ca uneori sa gusti si partea neplacuta a acestei pasiuni,dar cine o are in singe...nu renunta la ea atita timp cit poate incaleca (uneori chiar ajutat!) pe motor!Mi-ar parea tare rau sa aflu ca motociclistul despre care se aminteste mai sus a sfirsit in asa mod o pasiune fara margini!Sa dea Dumnezeu sa fie doar un zvon fals!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te dai iarna nu mai e pasiune, e ori inconstienta ori inconstienta. sunt unii care se dau "de placere", de obicei aia nu au prea multa experienta si pana la urma o pun. altii merg cu motorul pt ca nu au alt mijloc de transport, dar daca s-ar gandi putin ar vedea ca nu merita riscul. pai ce aderenta ai pe la 5 grade ? cum franezi? nu mai vorbesc de frig. m-am dat si eu o iarna la inceput( nu poata iarna, numai cand a fost peste 5 grade ) si am inghetat grav de tot :kick: . nu am gasit in asta nici o placere. nu mai spun de senzatiile deosebite cand ii mai scapa spatele cand bagam mana in gaz mai tare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine bine, e iarna si ne dam sau nu, pana la urma nu era vorba sa aflam care e cel mai viteaz, pasionat, sanatos etc.... ci daca intradevar a avut loc un accident, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu se stie nimic sigur!

 

nu stiu ptr altii, dar ptr mine a inceput sezonul de iarna! ies cu motoru zilnic! acum, depinde si cat de bine te descurci pe moto! sa nu uitam k vara au lok cele mai groaznice accidente! reumatism poti sa faci si dak mergi pe jos!...acum exista materiale Cordura, protectii, fel si fel de echipamente ...nu se mai face reumatism k pe vremea lu tataie care umbla in izmene pe motor,,sa fim seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu se stie nimic sigur!

Am sunat la toate spitalele,inclusiv la SMURD si la Morga si nu a venit nici un accident cu motocicleta/motoscuter weeekend-ul asta.

 

Cei care raspandesc zvonuri de astea sunt niste cretini :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick:

Pasiunea nu are limite nici macar datorate temperaturii!Imi amintesc cind,cu ani in urma,cind pe minus 25-30 grade celsius plecam cu motorul de acasa ca sa procur bradut pentru copii,mergind pentru asta si 200 km...si uite ca inca traiesc,nu scirtii prea tare si nici de motor nu m-am lasat!Nenorocul face ca uneori sa gusti si partea neplacuta a acestei pasiuni,dar cine o are in singe...nu renunta la ea atita timp cit poate incaleca (uneori chiar ajutat!) pe motor!Mi-ar parea tare rau sa aflu ca motociclistul despre care se aminteste mai sus a sfirsit in asa mod o pasiune fara margini!Sa dea Dumnezeu sa fie doar un zvon fals!

Sa fim deriosi la -25 , 30 de grade te dadeai cu motorul ? si eu sunt mos craciun cand am timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc mergem in italia vedem milione de oameni care merg pe 2 roti indiferent de vreme, fara a fi pasionati, ci de nevoie, din cauza traficului aglomerat. Noi, romanii, suntem comozi si ne petrecem viatza la volan de teama reumatismului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...