Sari la conținut

Service Suzuki


dio phili
 Share

Postări Recomandate

Salut, sunt posesor al unei motociclete noi, Suzuki, si vreau sa aflu tot ce se poate despre service-ul Suzuki de pe sos. de centura, cum sunt meseriasii, ce preturi practica, seriozitate, competenta, tot!

Sper sa primesc cat mai multe informatii.

Merci. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt posesor al unei motociclete noi, Suzuki, si vreau sa aflu tot ce se poate despre service-ul Suzuki de pe sos. de centura, cum sunt meseriasii, ce preturi practica, seriozitate, competenta, tot!

Sper sa primesc cat mai multe informatii.

Merci. :crack:

 

Unde pe Sos de centura :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu la service-ul BS de pe centura (zona Tunari) . Lucrurile simple si de rutina le rezolva fara probleme la un pret rezonabil. Foarte scumpe sant piesele (+30% fata de Automobile Bavaria la piesele de BMW), dar nu functioneaza deloc legatura cu Suzuki Japonia pt rezolvarea unor probleme tehnice mai complicate/rare. Legatura se face printr-o firma din Ungaria, deci telefonul fara fir. Timpul de aprovizionare cu piese este 1-2 saptamani, pisele venind o data pe saptamana tot din Ungaria. Pt piese cer un avans de 50%. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut . am fost si eu la service bs sos de centura , cu un suzuki dr 650 accidentat preturi exagerate ex rezervor dr 500 euro , furca 1100 carene undeva pe la 4-500 , chestia e ca cei de la omniasig vazand valoarea reparatiei au dat-o la dauna totala cu toate ca motocicleta nu are cadru stramb , e mai rentabil sa dai dauna totala la valoarea de 1100 euro decat reparatia undeva pe la 2000-2500 ,unde mai pui ca de vreo luna incerc sa eau banii de la ei . sunt total dezamagit de serviciile firmelor de asigurari , despre cei de la service cel putin din cat am discutat cu ei mi sau parut ok , , am mai luat un starter de la ei si intradevar mi-a venit in 2 saptamani . bafta si nervi de otel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dus Hayabusa la service pt revizia de 1000 km. Oamenii au incercat sa-mi regleze suruburile cu o cheie care nu se potrivea si cu un ciocan. Asta se intampla in vechea locatie de la Titulescu. Din cauza asta am considerat ca e mai sigur sa fac reviziile in strainatate. Pretul mediu al unei revizii este de 230 EUR fara piese (bujii, placute etc). Serviciiile sunt impecabile - sfaturi, documentatii, teste suplimentare etc.

Daca ne gandim la volumele de vanzari si la varietatea de modele este absolut normal ca mecanicii de la noi sa nu aiba experienta. Relatia cu Suzuki nu este foarte apropiata din aceleasi motive. Sa speram ca mecanicii au multa vointa si dorinta de a face bine pentru lucrari de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc la revizia de 6000 km.

Nu stiu cum il cheama pe mecanic :rock: dar imi sufla filtrul de aer cum nu trebuie,uita sa stranga busonul la baia de ulei cu cheia,il strange doar cu mana(am constatat acasa dimineata cand am gasit balta de ulei).

Preturi :rolleyes: schimbul filtrului de ulei costa mai mult decat filtrul insasi.ce au facut e treaba de 1/2 ore dar te taxeaza 1,5 ore. :crack:

 

Concluzia o trageti singuri !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

preturi aberante !! de'a dreptul...eu am schimbat ulei filtru aer filtru ulei...si revizia m-a dus in 10 milioane :|

later edit : ah da...si sa imi monteze un kit de lantz m-a costat manopera 2 milioane :|...de lucrat mi-au lucrat bine nu am ce reprosa dar da'o'n pana mea ca e suzuki gs nu e mv augusta

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturi aberante !! de'a dreptul...eu am schimbat ulei filtru aer filtru ulei...si revizia m-a dus in 10 milioane :|

later edit : ah da...si sa imi monteze un kit de lantz m-a costat manopera 2 milioane :|...de lucrat mi-au lucrat bine nu am ce reprosa dar da'o'n pana mea ca e suzuki gs nu e mv augusta

Te cam ard la manopera,nu e afisat nicaieri durata maxima a operetiuniilor,baga fara numar :(

PS:cei care nu santeti la reviziile din garantie cautati service particular am vazut pe aci ca sant unele chiar ok.

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...