Sari la conținut

Ural


lil debul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa nu va bata gandul sa vedeti un Ural nou :bigstar: ...live ca nu mai plecati de acolo...faceti jaf la drumul mare pentru bani ca sa luati unul....

 

Am inteles ca 2007 a fost ultimul an pentru Ural solo...cica doar cu atas se va mai fabrica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e problema ca daca vrei neaparat dai atasul la fier vechi, adica dai o mie si ceva de euroi la remat, ca daca il bagi la vanzare aici pe forum vei primi oferte de 5- 15 euro pe el, asa ca mai bine te amuzi si ii dai foc.

 

 

si iata cum ai un frumos solo nou.. nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

URAL,o motocicleta sovietica , ceva mai pricopsita decit alte surate ale ale ei. Poate ca au fost mii de discutii pe tema asta, dar asi dori sa stiu cit ii face pielea cu adevarat. Cit este de fiabil , adica cit mergi cu un Ural fara sa se strice? Ideea este ca eu am inceput sa muncesc pe afara , mai precis Cehia, pentru moment si mi-ar place sa calatoresc cu Uralul. Dar oare ma lasa in drum ? Doresc pareri de la cunoscatori adevarati, de la unii care au avut sau au si care au mers mult cu ele. Va multumesc anticipat si astept.

 

Salut,

 

Daca e facut bine un Ural nu te lasa, eu am mers in tot anul (2007) cu un Ural - B 90 UOG (Alecu il stie) si am facut vreo 4000 km fara sa am nici o problema. O singura data mi s-a rupt cablul de ambreiaj dar fost vina mea pt ca nu l-am verificat la timp, in rest a fost o placere.

 

Totusi nu ti-l recomand sa faci Cehia cu el decat daca iti place cu adevarat. Problema (din pt meu de vedere) este viteza de croaziera 100 Km/h. Viteza maxima 130 dar erau 37 de grade afara, toamna ia 140.

 

Daca treci de viteza asta (100-110) consumul incepe sa creasca. Daca esti multumit de viteza asta la un drum pana in Cehia inseama ca nu vei avea nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza am gasit un ural nou din ukraina cu factura

Nu stiu anul inca,dar am sa am si foto cu el curind

Nu l-am vazut ca era departe,dar ajung si la el

pretul ar fi 1800 de euro

Sper sa am foto si date despre el curind.

nu pot merge repede pt.ca la ei pe 6 e craciunul si dupa 6 zile tin anul nou :P is intorsi si astia de la tita, noroc ca nu au atas pe stinga :wink:

poza am sa am orcum ca mia promis omul

sper sa ajung pina de craciun :makeout:

dany, a trecut si craciunul rusesc, ai gasit uralul? ai poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...