Sari la conținut

Priza Bricheta Moto


Postări Recomandate

Si-a pus cineva,poate da detalii despre locatia,impermeabilitatea capacului,utilitatea(dpdv al bateriei, care stim ca este redusa ca si capacitate) ei,eventual cu poze?

Eu am gasit asa ceva pe louis,care vad ca are si siguranta inclusa pe fir, ce parere aveti?10x :crack:

http://www.louis.de/_1050bead691344885a462...x=0&cmd.y=0

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au f multi.

Printre altele, cea de la louis mi-am montat-o si eu pe ZZR. E montata sub carena, cu acces pe la ghidon.Legatura poate fi facuta cum doresti, cu sau fara contact pus. Initial am avut doar pe contact, incarcam GPS doar in mers.Apoi am vazut la intruniri ca e util sa poti incarca telef si cu moto oprita, asa incat acum e legata direct pe borne.

E f usor de montat, de utilizat,nu pune probleme absolut deloc. E o investitie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am tras curent pt det de radar printr-o mufa jack mare pt ca in mers cea de bricheta se poate misca,am tras direct din baterie am pus si o siguranta.

Vezi ca in Louis sant mai multe feluri de mufe bricheta,unele nu sant compatibile cu cele auto(cea din link-ul tau nu e compatibila)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a pus cineva,poate da detalii despre locatia,impermeabilitatea capacului,utilitatea(dpdv al bateriei, care stim ca este redusa ca si capacitate) ei,eventual cu poze?

Eu am gasit asa ceva pe louis,care vad ca are si siguranta inclusa pe fir, ce parere aveti?10x :crack:

http://www.louis.de/_1050bead691344885a462...x=0&cmd.y=0

Eu imi montasem suportul de bricheta sub sa, direct pe borne ( un suport normal de dacie luat cu 8 ron) si a mers super bine.

Il foloseam la incarcarea GPS-ului...

Editat de adya suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o doza de-asta cum ai tu in link, doar partea finala fara firarie, eu o luasem cu 6 Euro de la Louis, nu o folosesc, ti-o dau pe 10 Ron.

E Hella adica firma cu traditie nemteasca, e impermeabila cu capacul montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am tras curent pt det de radar printr-o mufa jack mare pt ca in mers cea de bricheta se poate misca,am tras direct din baterie am pus si o siguranta.

Vezi ca in Louis sant mai multe feluri de mufe bricheta,unele nu sant compatibile cu cele auto(cea din link-ul tau nu e compatibila)

 

Ms de info, dupa aia m-am prins si eu, credeam ca toate sunt standard "euro" ca cele de auto, dar vad ca nu este asa.Ti-am trimis si un PM :crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Jan 2008 10:54 -------------</small><br/>

am o doza de-asta cum ai tu in link, doar partea finala fara firarie, eu o luasem cu 6 Euro de la Louis, nu o folosesc, ti-o dau pe 10 Ron.

E Hella adica firma cu traditie nemteasca, e impermeabila cu capacul montat.

 

Este vorba de aceasta?

http://www.louis.de/?media=katpdf&topi...tnr_gr=10033812

Este marime de auto sau mai mica?Daca este marime normala de auto o doresc.10x

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea din link este exact cea pe care am comandat-o, mi-am luat si eu teapa, este o marime speciala pentru care trebuie sa cumperi continuarea ei, tot de pe Louis si tot Hella, cauta prin zona si o gasesti. Este mai mica ceea ce e un avantaj dar nu la fel de practica.

Asa ca ai 2 solutii, o cumperi pe asta a mea si comanzi continuarea ei sau te duci in Carfur si cumperi un suport bricheta chinezesc cu 5 Ron :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu asa ceva se mai poate face,eu mi-am facut cu ambele modele.

Cea mai buna este cea neagra,jack stereo(singura in poza),celelante(4 in poza) in timp nu mai fac contact f bine !!

post-15897-1199566535.jpg

post-15897-1199566562.jpgpost-15897-1199566596_thumb.jpg

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea din link este exact cea pe care am comandat-o, mi-am luat si eu teapa, este o marime speciala pentru care trebuie sa cumperi continuarea ei, tot de pe Louis si tot Hella, cauta prin zona si o gasesti. Este mai mica ceea ce e un avantaj dar nu la fel de practica.

Asa ca ai 2 solutii, o cumperi pe asta a mea si comanzi continuarea ei sau te duci in Carfur si cumperi un suport bricheta chinezesc cu 5 Ron :bigstar:

 

Ms de oferta dar nu vreau sa ma complic, am gasit un model, marime "euro" cu siguranta,si cu prindere la ghidon, la louis.

http://www.louis.de/_10b42ec482a08cc54dc4f...x=0&cmd.y=0

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...