Sari la conținut

Magic Circle Festival - Manowar + cursa MotoGp de la Sachsenring


NVS
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...

Din pacate nu mai mergem cu motoarele in Germania (cel putin eu si Vali - MetalWarrior), insa festivalul ramane in picioare. Vom merge mai mult ca sigur in Bulgaria la Manowar si mai ales la Slayer pt ca pe Slayer nu i-am vazut decat o data in 2002. Vreau sa-i revad.

 

S-a facut discutia aici, deci ceilalti care sunt interesati pot sa continue si sa schimbe pareri aici despre cum sa ajunga acolo.

 

http://magiccirclefestival.com/ - aici gasiti tot despre festul din Germania, unde au mai confirmat WASP, Deff Leppard, Whitesnake, Allice Cooper, Doro, dar si cativa artisti mai tineri si promitatori.

 

Reamintesc, Manowar isi vor da ca premiu cele 4 choppere pe care le au din anii 90 (apar in clipul Return of the Warlord) Vor alege din seriile biletelor castigatorii. In plus isi canta in 2 zile consecutiv, ca pe album aproximativ jumatate de discografie (primele 6 albume), exact in ordinea de pe CD.

 

Cei care nu mai vor sa mearga cu motoarele sa ne contacteze pe privat, noi vom merge cu avionul, insa nu stim momentan nici compania si nici costurile exacte.

 

Am gasit tot felul de oferte ne hotaram in curand.

 

Aaaaa si inca ceva... Foarte important de stiut, este ca venind la acel festival ratam Judas Priestul de la Bucuresti, lucru foarte trist pt. mine, mai ales ca veneau si Primal Fear si Ross the Boss Band, formatia membrului fondator Manowar.

 

Noi mergem in Germania, pt ca am vazut Judas in 2004 la Budapesta, regret ca nu-i vad si la noi, insa festivalul din Germania se anunta a fi grandios si ose va face asa ceva o singura data in cariera lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfaa , ce lovitura de teatru ! Dupa 2 luni v-ati cotit complet . Ce s-a intimlpat de fapt ?

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfaa , ce lovitura de teatru ! Dupa 2 luni v-ati cotit complet . Ce s-a intimlpat de fapt ?

 

Salut,

 

pai festivalul cu Slayer din Bulgaria se termina pe 8 seara si asta din germania cu Manowar incepe pe 10. Am fi cam la limita sa conducem de aici pana in bulgaria, apoi intr-o singura zi sa fac bulgaria -germania, mai ales ca la concerte beau si eu o bere ca omul. Dar cum am spus, daca nu mai mergem noi cu moto acolo, cei care nu vin in bulgaria se pot duce, pot pleca lejer pe 8.

 

As putea pleca pe 9 dimineata, insa asta ar insemna sa nu mai fac nici o oprire pana in germania, si nu-mi place sa fiu presat de timp. imi luasem marja 2 zile ca sa am timp sa caut hotel, sa merg lejer, sa oprim la viena pe 9 seara ca sa dormim si sa fiu a doua zi pe la 12 la festival cu burta la soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

pai festivalul cu Slayer din Bulgaria se termina pe 8 seara si asta din germania cu Manowar incepe pe 10. Am fi cam la limita sa conducem de aici pana in bulgaria, apoi intr-o singura zi sa fac bulgaria -germania, mai ales ca la concerte beau si eu o bere ca omul. Dar cum am spus, daca nu mai mergem noi cu moto acolo, cei care nu vin in bulgaria se pot duce, pot pleca lejer pe 8.

 

As putea pleca pe 9 dimineata, insa asta ar insemna sa nu mai fac nici o oprire pana in germania, si nu-mi place sa fiu presat de timp. imi luasem marja 2 zile ca sa am timp sa caut hotel, sa merg lejer, sa oprim la viena pe 9 seara ca sa dormim si sa fiu a doua zi pe la 12 la festival cu burta la soare.

 

Voi sa fiti sanatosi si sa ne vedem acolo.

 

Daca mai sunt doritori de mers cu motoarele, sa ridice mana, altfel eu probabil voi pleca in 8 dimineata din Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare!Eu impreuna cu sotul meu,ne-am luat concediu incepand cu 5 iulie, avand intentia de a pleca in Franta, pe acelas traseu cu voi...mergem si noi la Manowar,si apoi ne continom drumul,poate chear se mai gasesc doritori si pt Franta :moto: :moto: :moto: Eu am fz6,iar sotul meu un kawa ZR7.... :moto:

id meu:laura_tazy :)

 

 

Deci sa inteleg ca nu mai pleaca toata lumea pe motoare.

Oricum vreau sa merg si eu tot in perioada respectiva pe un drum catre UK si sa raman acolo. Oprirea in Germania si trecerea prin Franta chiar o sa existe.

 

Care sunt ultimele detalii ?

Data plecatii: ?

Opriri: ?

Persoanle care merg 100%: ?

Pretul estimat pt carburant: ?

Pretul estimat pentru cazare daca nu exista posibilitatea de campare la cort: ?

 

Astept de la voi o decizie finalizata pentru aceasta excursie.

 

:moto:

 

@zidu' ia zi mane te bagi cu BMW`ul ?

 

UP ? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca nu mai pleaca toata lumea pe motoare.

Oricum vreau sa merg si eu tot in perioada respectiva pe un drum catre UK si sa raman acolo. Oprirea in Germania si trecerea prin Franta chiar o sa existe.

 

Care sunt ultimele detalii ?

Data plecatii: ?

Opriri: ?

Persoanle care merg 100%: ?

Pretul estimat pt carburant: ?

Pretul estimat pentru cazare daca nu exista posibilitatea de campare la cort: ?

 

Astept de la voi o decizie finalizata pentru aceasta excursie.

 

:(

 

@zidu' ia zi mane te bagi cu BMW`ul ?

 

UP ? :rolleyes:

 

Eu plec in 9 iulie dimineata in jur de ora 10 din Timisoara daca nu se anunta nimeni, si estimez ca daca nu opresc decat pentru gaz, pe la 10 seara sunt in zona Nurnberg,

 

Benzina e in jur de 1.3 euro, si merg pe camping, fiindca trebuie sa fie, daca nu sigur se gaseste un hostel pana in 20 euro / noapte / pat.

 

Din experienta precedenta vom oprii asa :

 

Szeget, Dupa Budapesta, La granita cu austria, Linz, Munchen, Nurnberg la fiecare oprire alimentez cu vreo 11-12 litri adica in jur de 85 euro benzina + 10 euro taxe de drum (ungaria + austria)

 

La cruising speed de 160km/h imi cere cam 7.5/100km, toate astea se modifica in functie de motocicleta, dar putem oprii pe autostrada la benzinarii cand trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

drum bun celor care vor mai venii pe motor in germania.

noi, dupa cum a zis si tudor, din motive personale si lipsa timpului am decis sa mergem cu avionul si ne-am luat bilete...

sper sa ne intalnim pe acolo :)

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...