Sari la conținut

merita planeta 3 de prin 76 la 10 mil


amon
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor. Este un tataie care are o planeta 3 de prin 76 si cere vreo 10 mil pe ea. Intrebarea mea este daca se merita sa dau banii asti luand in considerare ca el nu a mai umblat cu ea de vreo 7-8 ani, cica motorul l-ar fi cumparat de nou si ca ar fi inca la cota 0. Ca aspect lasa de dorit, vopsea naspa plus niste prostii puse pe ea, in schimb motorul arata cat de cat, nu e lovit, filtru de aer si carburator originale si cat de cat intretinuta. Tataia a fost tractorist, are si masina iar despre motor spune ca nu la mai folosit pt ca nu a mai avut nevoie, el avand numere vechi pe el.

Se merita sau nu sa ma implic in treaba asta, sau e o teapa de zile mari?

Am intrebat pe forum pentru ca aici se stie cum se merge treaba cu motocicletele si multumesc tuturor celor care binevoiesc sa ma sfatuiasca ce sa fac :grinbandit:

Multa bafta si drum uscat tuturor motociclistilor! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tataia a fost tractorist,......asta zice multe!! :grinbandit: :banana:

da e bine k se mai gasesc pese si oricum e mult mai buna decit un Jupiter...si 5 poate sa fie! :laugh:

iz ior ciois! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu prea merita banii astia mai ales pt ca are nr vechi si oricum mai trebuiue sa bagi bani in ea. Conteaza mult si in ce stare tehnica e. Daca motorul si cutia sunt varza sau pe aproape sigur nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 mil. este cam mult...mai are si numere vechi...

Nu ai nici un prieten care se pricepe mai bine si care sa mearga cu tine si sa isi exprime o parere de cunoscator...cum zicea si BINOX...conteaza foarte mult starea tehnica, oricum si asa mi se pare cam maricel pretul. Stiu pe cineva care si-a cumparat in toamna o Planeta3, in stare destul de buna, dar fara capacele de la cutia de viteze. A dat pe ea 1,5 mil. Asa ca...gandeste-te bine.

 

Numa' bine! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru pareri. Starea motorului cica ar fi buna(zice mosu), cica nu prea a circulat cu ea. El cere atat pentru ca tine la ea, si a luat-o de noua cica a facut comanda pentru ea atunci ca sa o aduca de la mama ei Rusia.

Drept sa spun si mie mi s-a parut mult de aceea am cerut o parere si la cei ce cunosc. Am sa mai caut sa vad ce mai gasesc si sa nu ma usuce de bani.

Pentru incepatori care e maximul de cc admisibili? De ex un 650 cc cred ca e prea mult pentru un incepator.

Merci inca o data si multa bafta tuturor :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic ... nu dati cu parul ... la 10 milioane, daca motorul este intradevar in stare buna si nu are multi km ...

actele le faci odata ... dar motorul varza ... varza ramane ...

acuma .. nu mai tiu minte da' P3 e pe 12 V sau 6V?

daca e pe 12 ... io zic sa dai banii si pleci acasa pe un moto bun ... (daca-i bun)

la ce preturti sunt pe aici ... 10 milioane e ok ... daca lasa mai jos e brici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu si eu un ij dar e jupiter 3. si vrea doar 3 mil si mai e si negociabil.aretot nr vechi si otoru e asa si asa!cu inca 5 mil il faci beton cu acte cu tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai actele te costa vreo 2 milioane

 

setul motor (cilindri, pistoane, segmenti)

ambielaje

cine stie cum e ambreiajul

 

la comunista asa-si-asa e soara cu moartea ..

 

plus ca stai mai intai sa faci motorul si abia apoi actele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E mult 10 milioane din urm motive:

-motorul schimbat, nou (nu-mi vine a crede ca moshu a schimbat motorul cu unul nou si dup-aia nu a mai mers cu motocicleta :huh: ) cum e in talon? ce serie, de la motorul vechi sau de la cel nou? Ca daca e de la ala vechi si nu mai are motorul original printre piese atunci e de dat shpaga, de umblat la serii, e riscant...

-nr vechi: te costa....

-neumblat de 7-8 ani. inseamna contacte electrice, reglaje varza.... O sa fie o belea la inceput pana o faci

Daca o vinde cu cel mult 6 000 000 inclusiv piesele, probabil ca merita, asta daca e in regula cu actele.

Ca sa-ti faci o idee, un cunoscut si-a luat Ij Planeta5 cu 10 000 000: nr noi, motor f. bun, turometru digital, acte in regula, vopsea in regula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...