Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

vineri seara miting impotriva primariei, pt decizia interzicerii motocicletelor pe timp de noapte, in parcarea magazinului Billa din dr.taberei la orele 22.30

 

Am primit acum pe mess. Stie careva ceva?

 

Am auzit si eu aseara de chestia asta de la o tipa, este adevarat dar nu pot sa comentez asupra orei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

lol....Am citit 1 h pe forum......cat ati putut posta pe ziua de azi.....

@Anca : eu cum ma dau ??? :lol:

@Ramona......nu mi-am recuperat permisul nici acum

@Jordi : posibil sa merg si eu deseara

@Aex detaliaza accidentul tau de pe amkart

@BBl facem facem poze multeeee

@Shin.......spune frate ce vrei wtf :P

@rechinu' : traiesc frate......tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol....Am citit 1 h pe forum......cat ati putut posta pe ziua de azi.....

@Anca : eu cum ma dau ??? :kiss:

@Ramona......nu mi-am recuperat permisul nici acum

@Jordi : posibil sa merg si eu deseara

@Aex detaliaza accidentul tau de pe amkart

@BBl facem facem poze multeeee

@Shin.......spune frate ce vrei wtf :D

@rechinu' : traiesc frate......tu?

vorbim la telefon sau pe mess cum ne intilnim sa iesim la plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri seara miting impotriva primariei, pt decizia interzicerii motocicletelor pe timp de noapte, in parcarea magazinului Billa din dr.taberei la orele 22.30

 

Am primit acum pe mess. Stie careva ceva?

1. nu s-a votat legea

2. un protest la ora aia mai mult ca sigur inseamna galagie si motoare turate(ceea ce nu face decat sa le dea dreptate)

3. locatia nu-si are rostul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Shin.......spune frate ce vrei wtf :kiss:

 

 

Shinu vrea sa fie capitanu' nostru...Doar are deja cat...stai sa ma uit...3k de km!

 

Moaaaamaaa ce de multe!! Cred ca are o experienta COSMICA deja.... Si DEJA un accident la activ!! E TARE FRATE. Eu il propun sa fie capitanu' nostru. Ce zici Iancule? Te Bagi?

 

Ma shinule, pe bune acum. Da'te frate cum vrea muschiul tau, pe unde vrea muschiul tau, si nu te mai lauda atata.

Daca crezi ca lauda aici sau mersul pe o roata iti va imbunatati sensibil viata "privata", e treaba ta. Dar te rog frumos, as vrea ca imbunatatirea vietii tale sexuale sa nu insemne ca ne F**I aici la cap.

Scuze pentru limbaj, sunt doar un biet santierist care nu le prea are cu limbajul elevat si elegant....

 

BTW, in cazul in care inca vei considera ca e super mega tare sa ai deja 3000 km, ar fi bine sa stai mai linistit.

Eu de la inceputul anului am 3000 km pe F si 8000 pe Adv. Si nu sunt singurul de aici care are rulaje de genul asta, si nici ei nu se impauneaza cu cat au mers, DA? Fiecare merge cum vrea si cat vrea. Am inteles, esti MEGA SUPER PARA COOL! Bravo tie. Succese maxime. Da' lasa'ne totusi.

 

DIXIT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ramona......nu mi-am recuperat permisul nici acum

Si tu mergi cu dovada?? Tot pen'ca se grabeau capetele de creta s-ajunga acasa?? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ramona......nu mi-am recuperat permisul nici acum

 

Spune-mi te rog, cu ce te pot ajuta. Mai ai informatii noi despre dosar. In ce faza de instrumentare a ajuns?

 

 

 

faza e ca m-am zbatut sa-l recuperez pana sa plec din tara....dar fara succes......asa ca acum nu prea ma mai intereseaza

E in faza de procuratura...iar procurorul e in concediu...misto nu?

mi-au dat NUP....pe dosar si tre sa am decizia procurorului....acum astept;)

 

Si tu mergi cu dovada?? Tot pen'ca se grabeau capetele de creta s-ajunga acasa?? :kiss:

 

 

 

nu.....la mine a fost cu vatamare corporala...conform legii 111 alin 4 se retin permisele ambilor conducatori :D....o aberatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca m-am zbatut sa-l recuperez pana sa plec din tara....dar fara succes......asa ca acum nu prea ma mai intereseaza

E in faza de procuratura...iar procurorul e in concediu...misto nu?

mi-au dat NUP....pe dosar si tre sa am decizia procurorului....acum astept;)

 

 

....pai gata s'a finalizat, acum trebuie sa mai astepti doar comunicarea masurii luate de procuror care ajunge prin posta cam in 15 zile de la emiterea ei, adica atunci cand se intoarce procurorul din concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu.....la mine a fost cu vatamare corporala...conform legii 111 alin 4 se retin permisele ambilor conducatori :D....o aberatie

Daaaaaa?? Inseamna ca nenea pulitzaiu' care s-a ocupat de cazul meu a facut buba, pentru ca a retinut numai permisul meu (tot cu vatamare).. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaaa?? Inseamna ca nenea pulitzaiu' care s-a ocupat de cazul meu a facut buba, pentru ca a retinut numai permisul meu (tot cu vatamare).. :kiss:

 

 

 

daca ai timp....du-te si fa plangere la tribunal impotriva politiei de la udriste...pentru cercetare abuziva...si o dai in penal (e caz penal ptr ei) legea spune clar ....in accidentele cu vatamari de persoane sau decese se RETINE PERMISUL CONDUCATORULUI CARE SE FACE VINOVAT DE PRODUCEREA ACCIDENTULUI, deci ei il iau cu japca (tie ca si parte vatamata, daca n ai avut nici o vina))ca sa zic asa....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti totusi daca ai datele dosarului (sigur ti-au dat NUP sau numai a propus nenea de la "cercetari penale" NUP catre procuror?) sa te duci pe la Procuratura (banuiesc ca e tot aia de linga piatza Rosetti) si sa le ceri sa-ti scrie totusi decizia (eu am fost pus de nenea de la cercetari penale din politie sa ma duc sa fac cererI, una pentru a-mi da hartia catre politie ca sa semneze seful politiei prelungirea, era in primele zile ale noii orinduiri, pina atunci semna direct sefull politiei cind ma duceam acolo si cealalta ca sa mi se dea decizia aia de NUP de la Procuratura; NU ERA ACEA PROCUROARE ACOLO insa cea care preluase dosarele, a scris repede decizia si nu a mai fost nevoie de nici-o cerere, asteptare, drumuri la politie dupa prelungire si posta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai timp....du-te si fa plangere la tribunal impotriva politiei de la udriste...pentru cercetare abuziva...si o dai in penal (e caz penal ptr ei) legea spune clar ....in accidentele cu vatamari de persoane sau decese se RETINE PERMISUL CONDUCATORULUI CARE SE FACE VINOVAT DE PRODUCEREA ACCIDENTULUI, deci ei il iau cu japca (tie ca si parte vatamata, daca n ai avut nici o vina))ca sa zic asa....!

Pai inainte ai zis ca se retine permisul ambilor.. Ori, din primele lor cercetari (de c.acat) reiese ca eu as fi vinovat, pentru ca nu i-a interesat ca aveam martori (asta in instanta, n-avem noi nevoie), pentru ca "soferul" are voie sa faca S-uri pe banda, d-aia l-am lovit in aripa dreapta spate.. si pentru ca (din pacate) selectia naturala nu mai functioneaza de sute, poate mii de ani, de au ajuns astfel de specimene sa supravietuiasca.. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai inainte ai zis ca se retine permisul ambilor.. Ori, din primele lor cercetari (de c.acat) reiese ca eu as fi vinovat, pentru ca nu i-a interesat ca aveam martori (asta in instanta, n-avem noi nevoie), pentru ca "soferul" are voie sa faca S-uri pe banda, d-aia l-am lovit in aripa dreapta spate.. si pentru ca (din pacate) selectia naturala nu mai functioneaza de sute, poate mii de ani, de au ajuns astfel de specimene sa supravietuiasca.. :kiss:

 

cu asta justifica(retinerea ambelor permise) ei legea 111 alin 4...in care scrie clar si citet ce am zis mai sus...si acum tre sa te certi cu ei ca nu pricep ce scrie in lege :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Shin.......spune frate ce vrei wtf :kiss:

 

 

Shinu vrea sa fie capitanu' nostru...Doar are deja cat...stai sa ma uit...3k de km!

 

Moaaaamaaa ce de multe!! Cred ca are o experienta COSMICA deja.... Si DEJA un accident la activ!! E TARE FRATE. Eu il propun sa fie capitanu' nostru. Ce zici Iancule? Te Bagi?

 

Ma shinule, pe bune acum. Da'te frate cum vrea muschiul tau, pe unde vrea muschiul tau, si nu te mai lauda atata.

Daca crezi ca lauda aici sau mersul pe o roata iti va imbunatati sensibil viata "privata", e treaba ta. Dar te rog frumos, as vrea ca imbunatatirea vietii tale sexuale sa nu insemne ca ne F**I aici la cap.

Scuze pentru limbaj, sunt doar un biet santierist care nu le prea are cu limbajul elevat si elegant....

 

BTW, in cazul in care inca vei considera ca e super mega tare sa ai deja 3000 km, ar fi bine sa stai mai linistit.

Eu de la inceputul anului am 3000 km pe F si 8000 pe Adv. Si nu sunt singurul de aici care are rulaje de genul asta, si nici ei nu se impauneaza cu cat au mers, DA? Fiecare merge cum vrea si cat vrea. Am inteles, esti MEGA SUPER PARA COOL! Bravo tie. Succese maxime. Da' lasa'ne totusi.

 

DIXIT!

Nu sunt capitanu nimanui, nu vreau, nu-mi place si nici n-am nevoie de capitan.

Despre km, nu stiu cati au facut 3000 intr-o luna de la permis, da' asta era o chestiune care i-o spuneam lui alexander, ca unui amic, nu ma laudam nimanui.

 

Viata mea privata e buna, destul de buna si n-are nevoie de imbunatatiri. Nici nu cred ca tampeniile care le fac pe 2 roti mi-o vor schimba cumva.

 

Concluzia: unii oameni chiar se plictisesc atat de tare incat se apuca sa se ia de altii. Sau viata lor e atat de goala, anosta si lipsita de sens incat trebuie sa se ia ei de bucuria altora. Nu se crede nimeni "cool" ca mere tare dar unii din noi o facem si ne face placere. Si sunt destui din gasca asta care baga mana in gaz sau se dau pe-o roata. Si le place. De ce nu posteaza asta aici? Pentru ca pt ei e normal, e ceva banal la ordinea zilei. Ei bine, pentru mine un wheelie e ceva exceptional, 250kmh e ceva care imi pompeaza o grama' de adrenalina in mine si datu' racing e principala mea distractie. Cine se bucura pt mine sa o faca. Cine e prea batran, stresat, ranchiunos sau poarta o mare pereche de ochelari de cal, sa se mai abtina din cand in cand. Nu toti mergem pe motocicleta doar de nevoie. Pentru unii e distractie, adrenalina, fericire, libertate si da, unii nenorociti ca mine mai depasesc uneori viteza legala atunci cand suntem noi convinsi ca nu punem oamenii in pericol si chiar n-avem nici un fel de remuscari. De ce dracu' tre' sa ma justific eu in fata unor necunoscuti care nu numai ca nu vor sa inteleaga, dar nu-i intereseaza deloc. Posteaza aici numai ca sa arunce cu gunoi in oameni, ca deh, nu mai au unde sa-l tina in ei. Daca nu te intereseaza persoana mea si te deranjez, nene, te invit sa nu ma bagi in seama!! Exista buton de ignore. Nu mai ai loc de mine si miliardele mele de posturi, nu-i bai, plange-te, fa ce vrei, da' nu-ti mai varsa frustrarile aici pentru ca unii chiar se simt bine cu ce fac, se simt bine in pielea lor, cu motorul lor si stilul lor de condus, oricum ar fi ala.

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shinu: ai dovedit de atitea ori ca esti un ......nesabuit in anul asta incit cind zici "suntem noi convinsi ca nu punem oamenii in pericol" simt nevoia sa-ti precizez ca nu te cred. Repet aceeasi urare care ti-au facut-o probabil multi in fatza sau in gind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shinu: ai dovedit de atitea ori ca esti un ......nesabuit in anul asta incit cind zici "suntem noi convinsi ca nu punem oamenii in pericol" simt nevoia sa-ti precizez ca nu te cred. Repet aceeasi urare care ti-au facut-o probabil multi in fatza sau in gind.

Las' Serbane ca de-oi pati ceva, macar sa fie din... nesabuinta mea :) Da' tare am impresia, uitandu-ma un pic in jur ca mi-o iau de la unu' care "nu m-a vazut" :D Iar ce stii tu despre mine din auzite si din ce se scrie pe forum, chiar si din ce scriu eu... well, lucrurile alea au cel mult o usoara legatura cu realitatea. Cred ca m-ai vazut de maxim 3 ori cum merg pe motocicleta asa ca vom discuta pe viitoru subiectul asta.

 

Io-ti urez sanatate, asfalt uscat si multa bafta, ca la noi se pare ca e mare nevoie :kiss:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ce stii tu despre mine din auzite si din ce se scrie pe forum, chiar si din ce scriu eu... well, lucrurile alea au cel mult o usoara legatura cu realitatea.

deci nu te-ai plimbat fara carnet, nu te-ai plimbat fara numere valabile, iar busitura din Poli nu a fost pt ca nu aveai habar sa manuiesti motorul? A dracu "gura lumii".

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu te-ai plimbat fara carnet, nu te-ai plimbat fara numere valabile? A dracu "gura lumii".

Totusi astea nu au a face cu abilitatile mele legate de condusul unei motociclete. Au de-a face cu lipsa mea de respect fata de sistemul nostru judiciar, fata de legea noastra si felul in care se aplica. Incearca sa nu intelegi ca incalcand legea ici-colo dau dovada de lipsa de respect fata de siguranta/vietile altora. N-a murit nimeni ca aveam eu nr expirat o saptamana sau ca nu am avut permis. Si daca era sa dau peste cineva, faptul ca aveam permis nu-l aducea inapoi. LA oameni tin, chiar daca uneori sunt javre, nu-i vreau raniti oricum ar fi ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine merge la arc si la o plimbarica si dupa la un suc?

sa se anunte

 

La arc nu ma bag ca e prea cald, la un suc si eventual o plimbarica dupa m-as baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La arc nu ma bag ca e prea cald, la un suc si eventual o plimbarica dupa m-as baga.

pai nu chiar acum

mergeam pe la 7 la arc in plimbarica

beam un suc pe undeva

ne mai plimbam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt capitanu nimanui, nu vreau, nu-mi place si nici n-am nevoie de capitan.

Despre km, nu stiu cati au facut 3000 intr-o luna de la permis, da' asta era o chestiune care i-o spuneam lui alexander, ca unui amic, nu ma laudam nimanui.

 

Viata mea privata e buna, destul de buna si n-are nevoie de imbunatatiri. Nici nu cred ca tampeniile care le fac pe 2 roti mi-o vor schimba cumva.

 

Concluzia: unii oameni chiar se plictisesc atat de tare incat se apuca sa se ia de altii. Sau viata lor e atat de goala, anosta si lipsita de sens incat trebuie sa se ia ei de bucuria altora. Nu se crede nimeni "cool" ca mere tare dar unii din noi o facem si ne face placere. Si sunt destui din gasca asta care baga mana in gaz sau se dau pe-o roata. Si le place. De ce nu posteaza asta aici? Pentru ca pt ei e normal, e ceva banal la ordinea zilei. Ei bine, pentru mine un wheelie e ceva exceptional, 250kmh e ceva care imi pompeaza o grama' de adrenalina in mine si datu' racing e principala mea distractie. Cine se bucura pt mine sa o faca. Cine e prea batran, stresat, ranchiunos sau poarta o mare pereche de ochelari de cal, sa se mai abtina din cand in cand. Nu toti mergem pe motocicleta doar de nevoie. Pentru unii e distractie, adrenalina, fericire, libertate si da, unii nenorociti ca mine mai depasesc uneori viteza legala atunci cand suntem noi convinsi ca nu punem oamenii in pericol si chiar n-avem nici un fel de remuscari. De ce dracu' tre' sa ma justific eu in fata unor necunoscuti care nu numai ca nu vor sa inteleaga, dar nu-i intereseaza deloc. Posteaza aici numai ca sa arunce cu gunoi in oameni, ca deh, nu mai au unde sa-l tina in ei. Daca nu te intereseaza persoana mea si te deranjez, nene, te invit sa nu ma bagi in seama!! Exista buton de ignore. Nu mai ai loc de mine si miliardele mele de posturi, nu-i bai, plange-te, fa ce vrei, da' nu-ti mai varsa frustrarile aici pentru ca unii chiar se simt bine cu ce fac, se simt bine in pielea lor, cu motorul lor si stilul lor de condus, oricum ar fi ala.

 

http://istodor.catavencu.ro/2008/08/06/mot...-noapte-muriti/

 

SI UITE ASA DIN CAUZA UNUIA CA TINE, NI SE UREAZA CEEA CE AI SA CITESTI IN LINK-UL DE MAI SUS........SI DIN PACATE NI SE UREAZA TUTUROR, ASTA'I PARTEA PROASTA MAI BAIETZICA........

 

SA AI PARTE DE MULTE INTALNIRI CU MUUUUULTE ECHIPAJE DE POLITZI CAND TE DAI PE O ROATA SI CU 100 DE KM LA ORA PRIN ORAS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://istodor.catavencu.ro/2008/08/06/mot...-noapte-muriti/

 

SI UITE ASA DIN CAUZA UNUIA CA TINE, NI SE UREAZA CEEA CE AI SA CITESTI IN LINK-UL DE MAI SUS........SI DIN PACATE NI SE UREAZA TUTUROR, ASTA'I PARTEA PROASTA MAI BAIETZICA........

 

SA AI PARTE DE MULTE INTALNIRI CU MUUUUULTE ECHIPAJE DE POLITZI CAND TE DAI PE O ROATA SI CU 100 DE KM LA ORA PRIN ORAS

 

 

 

ramonam nu merge linku

 

Error 404 - Not Found

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...