Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare ,

Sunt noua pe forumul asta, dar va urmaresc de ceva timp :cheers: :ok: .

Primavara asta - vreau si carnet si motor ;).

Sper sa le reusesc pe amandoua, dar am nevoie si de ajutorul vostru, pentru ca sunt convinsa ca o sa am foarte multe dileme.

Pana acum m-am ocupat doar de "echipament" , pentru ca deciziile care trebuiau luate au fost ceva mai usoare.In plus, si vremea a fost impotriva planurilor mele (o "coc" cam din decembrie ).

Asa ca, cine are detalii de dat despre o scoala/un intruscor moto ( cat mai actulale pt. ca daca informatia pe care o aveti e mai veche, e probabil sa nu mai fie valabila de la sezon la sezon ) sa nu se rusineze sa le "share"-uiasca ( de preferat prin zona militari - dar daca stiti ceva f bun in alta parte, prefer sa fie de calitate ) .

 

"conservar", dar ma tratez :huh: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: bine te-ai decis sa te tratezi :ok:

 

 

eu una fac acum scoala moto...nu stiu daca e permis sa facem reclama... exista mess :huh:

 

si vis-a-vis de scoala....AZI MI-A IESIT POLIGONUL CAP COADA :huh: ....sper eu undeva in maaaaxim 2 sapt sa am si permisul....si cand incepe sezonul cu adevarat sa fac galagie pe langa voi ;)

 

 

 

 

bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre...pt astia mai mici asa... SMAEB ce vrea sa fie? :cheers:

 

Salonul de Motociclete Accesorii si Echipamente Bucuresti :P

 

Ar fi misto sa mergem impreuna :huh:

 

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 09:35 -------------

Borris, a trecut jumatatea lunii mentionata intr-un post anterior. Hai, misca-ti degetzelele si schimba alea, ca nu mai pot :eek: :huh:

 

Kali, sambata fac miscarea! :ok: Plimbare? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conservar sunt de 30 de ani ,dar motociclist sunt boboc si pot spune ca imi place tare de tot ,asta nu inseamna ca la drumuri lungi si obositoare nu trebuie sa mi iau masuri de siguranta si sa merg cu masina.Daca vrei te iau si pe tine amtenutzo

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 10:15 -------------
astept solicitari

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 11:20 -------------
mesaj pt.ARANOYAS, daca poza de prezentare e a ta ,ai niste ochi DEMENTIALI ,care trebuie vazuti si in realitate pe la intrunirile noastre.astept cu mare interes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Borris, sambata si duminica sunt eu ocupata, asa ca o lasam peste cateva saptamani (vreo 2, zic eu), cu o plimbare la Ruse, ca n-am fost niciodata. Ce zici? Ce ziceti? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri22 febr. plec in austria cu o prietena sa facem cumparaturi in louis viena care vrea ceva , sa ma contacteze, no charge, se aduce cu factura tot ce se cumpara, daca tot ma duc , macar sa mai ajut si una lume. care vreti ceva dati beep la 0766 666 050 numai seara. ps s-ar putea sa mai fie un loc in masina care vrea sa imparta costul benzinei. www.louis.de

0727166894 sau 0766 666 050

 

anuntul e valabil pana maine (vineri) ora 19 scuze de off topic poate vin in ajutorul cuiva... toate cele bune. sal kali !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ne inmultim sa i cotropim pe conservari

 

 

La luptaaaaa!!!! :cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 18:30 -------------</small><br/>

eu termin pe 3 martie cu examenele... pana atunci sunt M.I.A. (missing in action)

poate organizam ceva in martie... o excursie, poate mergem impreuna la SMAEB :huh:

 

smaeb! oh, da! :huh:

tre' sa mergem!!!

macar sa balim pe langa motoarele alea de p-acolo ;)

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma ofticati voi astia cu motoarele intregi! Io peste o luna am timp si de vechitura mea....

Asfalt uscat, bre!

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 18:32 -------------

macar sa balim pe langa motoarele alea de p-acolo ;)

:cheers: :huh: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica sambata vor fi 12 grade.

si duminica vreo 10 si oleaca mai innorat.

 

deci care te bagi la o plimbare pe doo roate prin jurul blocului?

eventual prin parc politehnica (nu mi-au cerut bani de intrare cand am fost cu moto)... alte propuneri, da' tot asa mai prin zona?

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 18:39 -------------

se pune daca pana acum 7 luni am stat in militari d o viata ? :huh: langa autogara ... acum Ciorogarla .... gsx-r 600k3

se pune, se pune!

 

mai ales daca te si arati printre noi... :huh:

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 18:39 -------------

Multumesc de primire :cheers: .

Si ca sa nu se lase cu reclama , iaca si YM: te_aranoyas ;).

eventual completeaza-ti profilul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre peoples :huh: , care stiti o vopsitorie auto 'eftina si buna p-aici, prin zona? Trebuie vopseala la Simson..... :cheers:

 

uf... nu stiu... da' daca aflati puneti si voi aci pe topic, poate mai trebuie la lume ;)

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Feb 2008 00:29 -------------</small><br/>deci azi a fost frumos p-afara...

deci am iesit cu motoru' prin oras cu treaba, apoi spre servici.

 

cand sa ies de langa palatul copiiilor pe calea vacaresti, mergand spre piata sudului, un gigel cu o dacie papuc taia benzile ca pe tarlaua lui d'acasa.

intamplator, eram si eu pe una din benzile care intentiona sa le taie...

l-am claxonat si l-am lasat pe berbec sa-si faca de cap, pielea mea e mai importanta ca tabla lui.

pana aici nimic deosebit, astea sunt trebi uzuale prin bucureshit.

l-am balacarit in casca mea... la urmatoarele semafoare l-am observat ca ma balacarea si el.

la semaforul de la piata sudului m-am bagat printre benzi si m-am oprit langa el: ce problema ai neica, nu-ti mai ajunge soseaua?

a inceput din nou sa ma balacareasca, nu-l auzeam prea bine si eram atent si in jur sa nu plece coloana.

nenea a inceput sa dispara din dreptul meu... prea atent sa ma balacareasca n-a mai observat ca masina lui se ducea in spate - era in panta soseaua acolo la semafor.

si, ca atare... s-a tot dus vreo 1-2m in spate pana am auzit poc! :ok:

daca tot aveam loc, am intrat pe banda in fatza lui, am oprit din nou si m-am intors sa vad ce se intamplase.

desteptul pamantului se proptise intr-unul cu un jeep care statea in spatele lui, in coloana la semafor.

s-au dat baietii jos si discutau de noua problema... :P

din pacate n-am mai vazut continuarea, ca se facuse verde... :eek:

sa-i fie de bine!

daca-i ziceam eu ca e prost (sau sofer prost), se oftica pe mine.

asa... a demonstrat-o singur.

parerea mea! :huh:

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uf... nu stiu... da' daca aflati puneti si voi aci pe topic, poate mai trebuie la lume :huh:

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Feb 2008 00:29 -------------</small><br/>deci azi a fost frumos p-afara...

deci am iesit cu motoru' prin oras cu treaba, apoi spre servici.

 

cand sa ies de langa palatul copiiilor pe calea vacaresti, mergand spre piata sudului, un gigel cu o dacie papuc taia benzile ca pe tarlaua lui d'acasa.

intamplator, eram si eu pe una din benzile care intentiona sa le taie...

l-am claxonat si l-am lasat pe berbec sa-si faca de cap, pielea mea e mai importanta ca tabla lui.

pana aici nimic deosebit, astea sunt trebi uzuale.

l-am balacarit in casca mea... la urmatoarele semafoare l-am observat ca ma balacarea si el.

la semaforul de la piata sudului m-am bagat printre benzi si m-am oprit langa el: ce problema ai neica, nu-ti mai ajunge soseaua?

a inceput din nou sa ma balacareasca, nu-l auzeam prea bine si eram atent si in jur sa nu plece coloana.

nenea a inceput sa dispara din dreptul meu... prea atent sa ma balacareasca n-a mai observat ca masina lui se ducea in spate - era in panta soseaua acolo la semafor.

si, ca atare... s-a tot dus vreo 1-2m in spate pana am auzit poc! :huh:

daca tot aveam loc, am intrat pe banda in fatza lui, am oprit din nou si m-am intors sa vad ce se intamplase.

desteptul pamantului se proptise intr-unul cu un jeep care statea in spatele lui, in coloana la semafor.

s-au dat baietii jos si discutau de noua problema...

din pacate n-am mai vazut continuarea, ca se facuse verde...

sa-i fie de bine!

daca-i ziceam eu ca e prost (sau macar sofer prost), se oftica pe mine.

a demonstrat-o singur.

parerea mea! :cheers:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia ar trebui deportati, bine ca nu doare prostia, decat in buzunare. Eram curios de comentariile posesorului de jeep!

pe soferi ii doare de obicei in buzunare, pe motociclisti si prin alte parti :cheers:

 

cred ca a scapat usor gigelul cu papucul... aia care s-au dat jos din jeep pareau niste oameni ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam ,DKW-ule, si-ti spun maine seara :huh:

Sar'na shefa! :cheers:

 

--- Mesaj completat în 22 Feb 2008 00:47 -------------

pe soferi ii doare de obicei in buzunare, pe motociclisti si prin alte parti ;)

Dap bre, din pacate e mai dureros pentru motoristi...... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Borris, sambata si duminica sunt eu ocupata, asa ca o lasam peste cateva saptamani (vreo 2, zic eu), cu o plimbare la Ruse, ca n-am fost niciodata. Ce zici? Ce ziceti? :huh:

 

S-a facut! Ruse here we come! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Borris, sambata si duminica sunt eu ocupata, asa ca o lasam peste cateva saptamani (vreo 2, zic eu), cu o plimbare la Ruse, ca n-am fost niciodata. Ce zici? Ce ziceti? :huh:

 

S-a facut! Ruse, here we come! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...