Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

ti-ai luat dkw ala? cand si unde il vedem si noi?

 

de gilera nu stiu decat de-aici

http://www.bikez.com/motorcycles/gilera_xrt_600_1990.php

 

daca merge la fel de bine precum arata in poza care ai pus-o, cred ca e ok...

si chiar daca ar fi 100% ok, cred ca nu ai sta locului pana nu ai surubari nitel la ea, nu? :bigstar:

totusi... nu am urmarit bursa... dar nu e scumputa pentru etatea ei? :bigstar:

 

 

DKW-ul ma duc sambata sa-l negociez, e o corcitura, dar ce are original ma intereseaza.

 

Gilera la pret este ok, chiar putin sub pretul pietei. Mi s-a pus pata pe ea. :bigstar: Rau de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just_John .... bre deci nuuuuu turbez.... am un an de cant tot vreau sa ma dau calare (si daaaa sunt responsabila si atenta :bigstar: )..... nu mai vreau sa astept atat de mult... o sa il pistonez pe nenea instructorul cu care dau ceva mai tarziu dupa ce o sa stiu sa si merg ...asta am uitat sa va zic :bigstar:

 

siiiiii mai e ceva...la noi la provincie e un picutz altfel... ca deh mie mi-au zis azi la telefon ca daca e vremea frumoasa se fac examinari pe cand la capitale....:bigstar:

poate am noroc?

 

 

parca la B a fost mai usor? aaa nu...si atunci am asteptat o luna sa se deschida scolile..taman in anul ala viscol si zapada de 2 metri pffff :bigstar:

 

 

JhOn .. presupun asa k un novice ca erati toti echipati pana in dinti..nuuuu ??? :bigstar:

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just_John .... bre deci nuuuuu turbez.... am un an de cant tot vreau sa ma dau calare (si daaaa sunt responsabila si atenta :bigstar: )..... nu mai vreau sa astept atat de mult... o sa il pistonez pe nenea instructorul cu care dau ceva mai tarziu dupa ce o sa stiu sa si merg ...asta am uitat sa va zic :bigstar:

 

siiiiii mai e ceva...la noi la provincie e un picutz altfel... ca deh mie mi-au zis azi la telefon ca daca e vremea frumoasa se fac examinari pe cand la capitale....:bigstar:

poate am noroc?

parca la B a fost mai usor? aaa nu...si atunci am asteptat o luna sa se deschida scolile..taman in anul ala viscol si zapada de 2 metri pffff :bigstar:

JhOn .. presupun asa k un novice ca erati toti echipati pana in dinti..nuuuu ??? :bigstar:

bafta maxima

Esti cantareata?? :bigstar: Sowwy, era prea usor, couldn't help it!! :bigstar:

 

Now: Mare grija cu examenul, pentru ca am prieteni care n-au putut da din diferite motive: oras mic, un singur poligon detinut de o scoala, cei de la scoala au facut nazuri, etc.. Vorbeste din timp cu cei de acolo, asigura-te ca permit chestia asta, si ca nu se trezeste vre-unul ca n-are chef sa se scoale in dimineata aia!! :crack:

 

Bafta maine, si mai ales multa atentie!! Daca ai ceva echipament, ia-l pe tine, ca nu strica!! Macar casca si genunchere, pentru ca poti sa dai foarte usor cu copitele de asfalt, si o sa-ti fie frig fara casca, chiar si la mai 10-20 km/h!! Plus ca vei incepe sa te obisnuiesti cu ea, ceea ce e mare lucru!! :bigstar:

 

Eh, nu's io in masura sa dau cine stie ce sfaturi, dar sper sa te fi ajutat in vreun fel.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, cine se prezinta la briza marii?

 

din motive de job, noi nu ne putem deplasa prea departe de casa.

 

deci pau-uau sau altele abia sapt viitoare, de luni incolo...

 

propun: 19:30, iesire metrou gorjului, pe partea cu piata, pe partea asta sunt doua iesiri - deci iesirea cea mai aproape de intersectie.

 

daca e vreo problema: Jon, 0722.971.589.

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Din pacate nu cred ca ajung, sau ajung mai tarziu la sezatoarea de sambata. Ma duc sa vad si eventual sa cumpar un DKW pentru piese :kiss:

O intrebare: ce parere aveti de Gilera XRT 600 din 1992 la 1500 E ? Merita deranju'? :D

 

Spun "pas" dintr-un mare motiv: lipsa piese - e ceva vechiuta, deci asteapta-te sa pice una-alta.

Axeza-te pe ceva mai uzual, chiar daca mai pui 1-3 sute E in plus, dar macar ai o siguranta din acest pct de vedere si nu alergi apoi sa cauti piese pt ea sau ceva sa potrivesti. Am amici care au avut/au Gilere si stiu cat cauta sa gaseasca un kit de lant macar :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumatate din Militari a fost la chef aseara, in Iron City.

 

Ce a facut cealalta jumatate? :D

 

:D sper ca v-ati distrat!

 

cealalta jumatate :kiss: formata din 3 persoane :hug: a fost in "Wood City", adica a vizitat carciuma/terasa aia.

relativ interesanta, cam frigutz, nu prea erau mese la fumatori cand am ajuns, apoi era cam gol.

se poate si manca acolo, dar n-am incercat.

 

PS: jumatatea din Iron City cate persoane a avut? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sper ca v-ati distrat!

 

cealalta jumatate :kiss: formata din 3 persoane :hug: a fost in "Wood City", adica a vizitat carciuma/terasa aia.

relativ interesanta, cam frigutz, nu prea erau mese la fumatori cand am ajuns, apoi era cam gol.

se poate si manca acolo, dar n-am incercat.

 

PS: jumatatea din Iron City cate persoane a avut? :D

Depinde! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori pe 1 martie, ori pe 8 martie, o sa fie o mica intrunire a Militariului direct in Paw. Este in functie de cum isi face clubul programul pentru zilele alea. Sunteti asteptati toti, in par, cu prietene, neveste, copii, socri etc :D Implinesc 31 de lalele. Pardon, de primaveri :kiss: Si cum ziua de 4 pica marti, "executam" cu maiestrie o petrecere ori inainte, ori dupa. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori pe 1 martie, ori pe 8 martie, o sa fie o mica intrunire a Militariului direct in Paw. Este in functie de cum isi face clubul programul pentru zilele alea. Sunteti asteptati toti, in par, cu prietene, neveste, copii, socri etc :D Implinesc 31 de lalele. Pardon, de primaveri :D Si cum ziua de 4 pica marti, "executam" cu maiestrie o petrecere ori inainte, ori dupa. :hug:

 

La Multi Ani preventiv! :hug:

Cre' ca pe 1, pe 8 e chapter III Licitatie. Parerea mea. :kiss:

:hug: :D

 

--- Mesaj completat în 03 Feb 2008 19:41 -------------

un raspuns absolut exact! :D

:hug: lucrezi cumva in vanzari? :hug:

 

Ar trebui? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ar fi trebuit sa merg la Ruse... Dar pana m'am trezit deja era tarziu, asa ca balanganeala 5 ore in jurul Bucurestiului... Pana la urma naufragiat la Biker's... Suc... Acasa.

 

Voi ati iesit pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ar fi trebuit sa merg la Ruse... Dar pana m'am trezit deja era tarziu, asa ca balanganeala 5 ore in jurul Bucurestiului... Pana la urma naufragiat la Biker's... Suc... Acasa.

 

Voi ati iesit pe undeva?

Am fost aseara in Paw (Iron City). A fost grav! :D Acum la refacere.

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost pana in balotesti.

cu coaja (aka dacia albastra).

hmm... nu e bine ce se intampla in trafic!

prea multi roacheri d'aia satanisti si violatori de babe pe sosele cu bicicletele alea ale lor cu motor care face galagie...

sau, cu alte cuvinte, imi cam curgeau balele cand vedeam vreun motor... si ierea multe frate, multe rau... care este!

 

da' lasa ca mai e vreo 2-3 zile...

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jonlup .. lasa k altii sufera si mai tare .. :hug: trece ea si luna asta :kiss:

 

 

eu nu am putut sa ajung din motive tampite... nu mi-a mers forumul neam de acasa(acum scriud e la munci) si am avut si un pic de febra musculara de la un chef :D

 

 

o sa fac tot posibilul sa va cunosc.. :D

 

 

bafta maxima ca deh..azi cica e inceput de saptamana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...