Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

eu o iau pe aia din politehnica pt ca nu-mi permit sa pierd mai mult de 2 ore de invatat.

ce zici jon sa ne vedem pe la 13:00 in politehnica?! acolo pe aleea cu castani: cum intri din iuliu maniu prima alee pe dreapta... sau ne auzim la un tel.

Dkw-ule vino echipat si te iau in carca :huh: valabil si pt altii... fara echipament nu discutam :huh:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce zici jon sa ne vedem pe la 13:00 in politehnica?! acolo pe aleea cu castani: cum intri din iuliu maniu prima alee pe dreapta... sau ne auzim la un tel.

 

PERFECT! ora 13, pe aleea respectiva.

din ce stiu eu, pentru moto nu se plateste taxa de intrare in politehnica.

altcineva mai vine?

 

 

PS: pentru incepatori/viitori motoristi: poate dam o fuga si in poligonul din Sema Parc, unde face (sau facea?) scoala dl. Bratovici.

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uf... nu stiu... da' daca aflati puneti si voi aci pe topic, poate mai trebuie la lume :huh:

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Feb 2008 00:29 -------------</small><br/>deci azi a fost frumos p-afara...

deci am iesit cu motoru' prin oras cu treaba, apoi spre servici.

 

cand sa ies de langa palatul copiiilor pe calea vacaresti, mergand spre piata sudului, un gigel cu o dacie papuc taia benzile ca pe tarlaua lui d'acasa.

intamplator, eram si eu pe una din benzile care intentiona sa le taie...

l-am claxonat si l-am lasat pe berbec sa-si faca de cap, pielea mea e mai importanta ca tabla lui.

pana aici nimic deosebit, astea sunt trebi uzuale prin bucureshit.

l-am balacarit in casca mea... la urmatoarele semafoare l-am observat ca ma balacarea si el.

la semaforul de la piata sudului m-am bagat printre benzi si m-am oprit langa el: ce problema ai neica, nu-ti mai ajunge soseaua?

a inceput din nou sa ma balacareasca, nu-l auzeam prea bine si eram atent si in jur sa nu plece coloana.

nenea a inceput sa dispara din dreptul meu... prea atent sa ma balacareasca n-a mai observat ca masina lui se ducea in spate - era in panta soseaua acolo la semafor.

si, ca atare... s-a tot dus vreo 1-2m in spate pana am auzit poc! :huh:

daca tot aveam loc, am intrat pe banda in fatza lui, am oprit din nou si m-am intors sa vad ce se intamplase.

desteptul pamantului se proptise intr-unul cu un jeep care statea in spatele lui, in coloana la semafor.

s-au dat baietii jos si discutau de noua problema... :ok:

din pacate n-am mai vazut continuarea, ca se facuse verde... ;)

sa-i fie de bine!

daca-i ziceam eu ca e prost (sau sofer prost), se oftica pe mine.

asa... a demonstrat-o singur.

parerea mea! :cheers:

 

 

:eek:

 

... cand "dusmanul" pare mai tare, actioneaza astfel incat sa scapi modului sau de intelegere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh:

 

... cand "dusmanul" pare mai tare, actioneaza astfel incat sa scapi modului sau de intelegere ...

 

exista unii la care nu tre' sa te straduiesti sa scapi modului lor de intelegere.

scapi comportandu-te pur si simplu normal :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, io-s picat din alta lume, lamuriti si pe io :) . Maine unde si la ce ora? :P

politehnica... intrarea de pe iuliu maniu (de langa agip-vizavi de liceul tudor vladimirescu) cum treci de bariera pe partea dreapta prima alee daca mergi 50 de metri o sa fim acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vin pe baisical ma primiti?? :)

 

..si vorbesc serios.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o iau pe aia din politehnica pt ca nu-mi permit sa pierd mai mult de 2 ore de invatat.

ce zici jon sa ne vedem pe la 13:00 in politehnica?! acolo pe aleea cu castani: cum intri din iuliu maniu prima alee pe dreapta... sau ne auzim la un tel.

Dkw-ule vino echipat si te iau in carca :D valabil si pt altii... fara echipament nu discutam :jump:

:)

 

 

Ok, cred ca apar in decor by my legs,

Bre jonlup, io-s cuminte...

 

P.S. o casca de vanzare? mai rezon, asa?

:P iti vreau binele, vezi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politehnica... intrarea de pe iuliu maniu (de langa agip-vizavi de liceul tudor vladimirescu) cum treci de bariera pe partea dreapta prima alee daca mergi 50 de metri o sa fim acolo :jump:

 

Buna seara,

 

Copacel si eu printre voi! Catalina... Stau in Gorjului, langa scoala 309...

 

N-am facut decat jumatate din scoala moto ca au intervenit probleme de sanatate si vremea urata, ca puteam sa am deja permisul pt A din toamna trecuta! :) Vine si motorul pt ca s-au facut cele 3 luni pe cartea de munca si pot face imprumut! Inca oscilez intre ce motor sa-mi iau.. dar, promit sa ma decid repede cand iau si permisul!

 

nu-mi place sa spun multe despre mine dar, daca sunt intrebari promit sa raspund! :P

 

cat despre intalnirea de maine din politehnica, nu stiu sigur daca ajung chiar la ora aia.. am o sedinta la servici de la care nu pot sa lipsesc! daca nu se face prea tarziu trec p-acolo! Am nr lui DKW, va gasesc eu! :lol:

 

Salut pe cei cunoscuti :haha: ^_^ :)

Iar pentru ceilalti, imi pare tare bine sa va cunosc! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit in realitatea cruda, mai fata!! :) :P

 

Intalnirea din Politehnica are scop.. educativ, in principal.. :D Seara ar trebui sa fie intrunirea militarosilor (la suc si/sau bere), dar de locatie si ora trebuie sa raspunda ei.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit in realitatea cruda, mai fata!! :P :)

 

Intalnirea din Politehnica are scop.. educativ, in principal.. :haha: Seara ar trebui sa fie intrunirea militarosilor (la suc si/sau bere), dar de locatie si ora trebuie sa raspunda ei.. :D

Pai comunicatul tre' sa-l dea cei cu mai multe vederi la activ! :jump:

 

 

 

@Amrita Devi bine ai venit bre fata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, multumesc!! :)

 

Cruda... cruda dar, fac parte din ea! :haha:

 

Ne vedem diseara in paw, in pijamale.... ca in poli nu pot ajunge!!!

Carmen, poti veni in paw cu noi... propun acelasi lucru ca si kali!

Da un pm daca vrei si mergem amandoua! :)

 

:P

 

 

Sorry, dar nu pot veni in seara asta in paw :jump:

Sper sa ne cunoastem sambata viitoare :D

Distractie placuta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am vorbit serios si tu nu :haha:

poate data aviatoare vii :)

Imi pare rau ca nu am mai ajuns, am trecut intai prin Herastrau (am avut putina treaba la Aviatorilor inainte), si mi-am dat seama ca nu ma simt prea grozav, asa ca n-am mai mers pana in Poli.. :D

 

Acum sunt livid, abia ma tin drept pe scaun, mi s-au descarcat bateriile, trebuie sa vad cum sa le incarc.. La Romana, cand m-am intors, am avut un black-out, era sa cad de pe baisical.. :)

 

Cami :P :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...