Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

LE: i-am dat 240 pe pe autostrada solo si 230 cu pasager, scurt timp doar sa vad top speed. Cred ca mai mergea cand eram solo da' am si eu limitele mele. In rest, nu cred ca am mai sarit de 120 :eek: Nu-i fun sa te dai tare, e fun sa accelerezi tare, sa pleci tare de la semafor si sa te joci cu caii sa simti shfortza motorului. Viteza in sine nu mai mai tenteaza deja :D

 

Asta nu e fun, e prostie, da ma rog, e parerea mea :lol:

Daca tii o distanta de bun simt fata de masini, adica nu le "tai fata" eu zic ca-i relativ ok. Mi se pare mai safe sa te dai cu 100

prin oras, cu grija si ochii laaarg cascati decat sa te joci la top speed pe autostrazi sau Bunu' fereste pe DN :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi se pare mai safe sa te dai cu 100 prin oras

sa speram ca dupa accident o sa mai aiba ce alege de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata sefu, e stabilit! BTW, am implinit 3k km :)

 

 

Avem, cum nu!?

Auotostrada nu mai e fun, top speed nu mai e fun, datu' reising e fun pana in 150-160 kmh pe unde sunt curbe sau printre masini :P

Facut cu cap nu prezinta un risc asa mare :lol:

 

 

da da :eek:

 

 

Asta nu e fun, e prostie, da ma rog, e parerea mea :D

 

 

3k deja?....way 2 go!...bv! la cat mai multi fara incidente neplacute ( sa se mire iar Prodigy k atunci knd ii ziceam ca am facut 6k fara sa am un accident; sa t intrebe dak ai mers doar p drumuri inchise circulatiei publice :( )

 

@Jordy...nu ti s`a intamplat sa mergi relaxat si knd t uiti pe ceas sa vezi k ai peste 100?...e la fel...t simti in elementul tau pana la o anumita viteza dupa kre incepe sa creask pulsul, nivelul de adrenalina din sange etc (abia atunci prostia poate contribui la crestere, insa nu e valabil tot timpul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: i-am dat 240 pe pe autostrada solo si 230 cu pasager, scurt timp doar sa vad top speed. Cred ca mai mergea cand eram solo da' am si eu limitele mele. In rest, nu cred ca am mai sarit de 120 :P Nu-i fun sa te dai tare, e fun sa accelerezi tare, sa pleci tare de la semafor si sa te joci cu caii sa simti shfortza motorului. Viteza in sine nu mai mai tenteaza deja :eek:

 

 

Daca tii o distanta de bun simt fata de masini, adica nu le "tai fata" eu zic ca-i relativ ok. Mi se pare mai safe sa te dai cu 100

prin oras, cu grija si ochii laaarg cascati decat sa te joci la top speed pe autostrazi sau Bunu' fereste pe DN :lol:

si cam ce distanta crezi tu ca e safe daca te dai cu suta printre masini? daca iti iese unu pe trecere, si tu de esti intre masini, si nu pre vezi pe margine si ai si suta, cu ochii beliti.

 

@Jordy...nu ti s`a intamplat sa mergi relaxat si knd t uiti pe ceas sa vezi k ai peste 100?...e la fel...t simti in elementul tau pana la o anumita viteza dupa kre incepe sa creask pulsul, nivelul de adrenalina din sange etc (abia atunci prostia poate contribui la crestere, insa nu e valabil tot timpul)

nu. nu merg aproape niciodata relaxat, mai ales in oras. si permanent sint constient de viteza pe care o am, si nu ma trezesc asa din neant la suta

 

sa speram ca dupa accident o sa mai aiba ce alege de tine.

de avut, accidentele, le-a avut, din fericire pt el nu la suta

Editat de jordy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam ce distanta crezi tu ca e safe daca te dai cu suta printre masini? daca iti iese unu pe trecere, si tu de esti intre masini, si nu pre vezi pe margine si ai si suta, cu ochii beliti.

 

 

nu. nu merg aproape niciodata relaxat, mai ales in oras. si permanent sint constient de viteza pe care o am, si nu ma trezesc asa din neant la suta

 

 

de avut, accidentele, le-a avut, din fericire pt el nu la suta

 

Iti dai seama k dak nu s`ar simti stapan pe sine si pe situatie nu s`ar da tare doar de amorul artei. Fiecare are stilul lui, unii il au mai slow...unii mai "racing" si toti aceeasi raspundere in fata legii. Accidente se intampla si daca mergi safe, stii din propria experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa speram ca dupa accident o sa mai aiba ce alege de tine.

Tu esti d-ala de e mai catolic ca Papa si mergi cu max 49 kmh?

 

3k deja?....way 2 go!...bv! la cat mai multi fara incidente neplacute ( sa se mire iar Prodigy k atunci knd ii ziceam ca am facut 6k fara sa am un accident; sa t intrebe dak ai mers doar p drumuri inchise circulatiei publice :P )

 

@Jordy...nu ti s`a intamplat sa mergi relaxat si knd t uiti pe ceas sa vezi k ai peste 100?...e la fel...t simti in elementul tau pana la o anumita viteza dupa kre incepe sa creask pulsul, nivelul de adrenalina din sange etc (abia atunci prostia poate contribui la crestere, insa nu e valabil tot timpul)

Yup, 3.2 k :eek: Sper sa mai pot pune 1-2 zerouri candva :lol:

 

si cam ce distanta crezi tu ca e safe daca te dai cu suta printre masini? daca iti iese unu pe trecere, si tu de esti intre masini, si nu pre vezi pe margine si ai si suta, cu ochii beliti.

 

nu. nu merg aproape niciodata relaxat, mai ales in oras. si permanent sint constient de viteza pe care o am, si nu ma trezesc asa din neant la suta

 

de avut, accidentele, le-a avut, din fericire pt el nu la suta

Pai de la 100 kmh opresti in 37 m fara sa fii racer profesionist. Si nu am 100 pe trecere pentru ca iau mana din gaz cu 2-300 m inainte de treceri.

Scenariul descris de tine, pt mine e SF-istic si chiar rautacios :(

 

Noi nu suntem mereu stresati. Ne mai erlaxam uneori :D

 

Am avut UN SINGUR ACCIDENT si nu era din vina mea. Alexander, te rog fii amabil si explica-i cum fu treaba ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama k dak nu s`ar simti stapan pe sine si pe situatie nu s`ar da tare doar de amorul artei. Fiecare are stilul lui, unii il au mai slow...unii mai "racing" si toti aceeasi raspundere in fata legii. Accidente se intampla si daca mergi safe, stii din propria experienta.

accidente sa intimpla, da daca mergi safe scapi mai putin sifonat. si cel mai important: scapi

Editat de jordy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidente se intampla si daca mergi safe, stii din propria experienta.

diferentza este in ce scrie pe masina cu care te iau de acolo. Aia cu IML e "badnews" mereu.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut UN SINGUR ACCIDENT si nu era din vina mea. Alexander, te rog fii amabil si explica-i cum fu treaba ..

Nu conteaza a cui e vina. Faza o stiu si ai avut noroc cu carul, ca o beleai daca aveai ceva (doar erai fara permis atunci).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti d-ala de e mai catolic ca Papa si mergi cu max 49 kmh?

 

 

Yup, 3.2 k :P Sper sa mai pot pune 1-2 zerouri candva :lol:

 

 

Pai de la 100 kmh opresti in 37 m fara sa fii racer profesionist. Si nu am 100 pe trecere pentru ca iau mana din gaz cu 2-300 m inainte de treceri.

Scenariul descris de tine, pt mine e SF-istic si chiar rautacios :D

 

Noi nu suntem mereu stresati. Ne mai erlaxam uneori :eek:

 

Am avut UN SINGUR ACCIDENT si nu era din vina mea. Alexander, te rog fii amabil si explica-i cum fu treaba ..

 

... copilu, ne-am saturat de fitzele tale..........daca ai de gand sa iti rupi gatul, du-te te rog si lauda-te pe alt topic.......aici chiar nu ne intereseaza "experintza ta vasta" de motociclist. Pe bune, oamenii astia nu sunt nici mai catolici decat papa si nici inconstienti. Stiu si vor doar sa mearga cu motocicleta in asa fel incat sa se simta si bine si in sigurantza.

 

Asa ca te rog elibereaza-ne scena ca suntem satuli de astia care merg cu 100 printre masini, pleaca de la semafor pe o roata si apoi sfarsesc tragic.

 

Ca sa nu mai spun ca din cauza unora ca tine, noi astialalti, normalii, suntem priviti ca niste nebuni si se duce dracului toata plecerea mersului pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti d-ala de e mai catolic ca Papa si mergi cu max 49 kmh?

 

 

Yup, 3.2 k :P Sper sa mai pot pune 1-2 zerouri candva :lol:

 

 

Pai de la 100 kmh opresti in 37 m fara sa fii racer profesionist. Si nu am 100 pe trecere pentru ca iau mana din gaz cu 2-300 m inainte de treceri.

Scenariul descris de tine, pt mine e SF-istic si chiar rautacios :D

 

Noi nu suntem mereu stresati. Ne mai erlaxam uneori :eek:

 

Am avut UN SINGUR ACCIDENT si nu era din vina mea. Alexander, te rog fii amabil si explica-i cum fu treaba ..

 

True! n`a fost vina lui ci a dobitocului care pur si simplu nu vroia sa acorde prioritate. Corect ar fi fost sa ne ducem dupa el , si sa`l linsam.Oricine ar fi fost in locul lui Shin n`ar fi avut optiuni si apropo de mers safe avea 10-20 km/h atunci.

 

accidente sa intimpla, da daca mergi safe scapi mai putin sifonat. si cel mai important: scapi

 

Cunosc motorist care a pikt la 120km/h pe centura si a scapat doar cu julitura pe mana (maricica ce`i drept...dar a scapat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc motorist care a pikt la 120km/h pe centura si a scapat doar cu julitura pe mana (maricica ce`i drept...dar a scapat)

si crezi ca toti au noroc? si eu stiu tip care a picat la 200 si a scapat, dar cred ca sint sub 10% cazurile in care scapa usor

 

acu revenind, vrea cineva sa iasa diseara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc motorist care a pikt la 120km/h pe centura si a scapat doar cu julitura pe mana (maricica ce`i drept...dar a scapat)

Nu ma leg de "pikt", da' si io-l stiu pe unu' care a inviat dupa trei zile.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si crezi ca toti au noroc? si eu stiu tip care a picat la 200 si a scapat, dar cred ca sint sub 10% cazurile in care scapa usor

 

acu revenind, vrea cineva sa iasa diseara?

 

Mai bine suntem cuprinsi in procentajul celor care nu cad decat in celor care totusi cad si sunt norocosi.

Eu diseara merg la film :P...k dak aveam motorelul ieseam si eu cu voi

 

Nu ma leg de "pikt", da' si io-l stiu pe unu' care a inviat dupa trei zile.. :lol:

 

Am citit cartea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... copilu, ne-am saturat de fitzele tale..........daca ai de gand sa iti rupi gatul, du-te te rog si lauda-te pe alt topic.......aici chiar nu ne intereseaza "experintza ta vasta" de motociclist. Pe bune, oamenii astia nu sunt nici mai catolici decat papa si nici inconstienti. Stiu si vor doar sa mearga cu motocicleta in asa fel incat sa se simta si bine si in sigurantza.

 

Asa ca te rog elibereaza-ne scena ca suntem satuli de astia care merg cu 100 printre masini, pleaca de la semafor pe o roata si apoi sfarsesc tragic.

 

Ca sa nu mai spun ca din cauza unora ca tine, noi astialalti, normalii, suntem priviti ca niste nebuni si se duce dracului toata plecerea mersului pe motor.

 

 

total de acord........motoreta ne-am luat din placerea de a merge pe ea nu pt a ajunge mai repede sau pt. a face vizite dese al spital :lol:

 

@ shin .. nu am nimic personal cu tine dar tu chiar nu vezi ca esti singurul care vb mereu de mers cu viteza in oras si tot felul de lucruri extrem de riscante si care isi au locul numai pe pista si poate nici acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai zice lumea ca nu sunt inconfundabil........de ce nu raspunzi domnisoara la telefon...ca nu te currenteaza!!! :eek:

 

In ultima vreme las telefonul pe silent prin genti sau buzunare :lol:

 

Bai copii, lasati vrajelile astea cu datul racing, ca oricu mergeti incet oricat v-ati stradui. Mergeti in rimtul vostru si aveti grija sa nu luati si pe altii dupa voi.

 

@shinu, mi-e frica de filtrele RAR + decat sa consum 2 plinuri pe saptamana prin oras, mai bine fac o plimbare afara in weekend :P

 

P.S. alexander_all4rap, posturile tale sunt obositoare. Te rog din suflet sa nu mai batjocoresti limba romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme las telefonul pe silent prin genti sau buzunare :lol:

 

Bai copii, lasati vrajelile astea cu datul racing, ca oricu mergeti incet oricat v-ati stradui. Mergeti in rimtul vostru si aveti grija sa nu luati si pe altii dupa voi.

 

@shinu, mi-e frica de filtrele RAR + decat sa consum 2 plinuri pe saptamana prin oras, mai bine fac o plimbare afara in weekend :P

 

 

Ankutz las k nici tu nu mergi usureanu...abia te`am ajuns atunci p Splai :D

Am auzit d filtrele alea...crek tre` sa pun toba la loc :eek:

PS: iertata-mi fie gresala domnisoara Pruteanu :(

Editat de alexander_all4rap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cartea!

Si crezi ca asta te va ajuta sa revii la viata dupa trei zile?? :lol:

 

Ankutz las k nici tu nu mergi usureanu...abia te`am ajuns atunci p Splai :D

Am auzit d filtrele alea...crek tre` sa pun toba la loc :eek:

PS: iertata-mi fie gresala domnisoara Pruteanu :(

Nu tre` sa`ti ceri iertare dak nu deslusesti textul

Nu are nici o legatura textul ala cu textele tale! Acel experiment, acea abilitate a creierului are efect DOAR DACA IN CADRUL CUVANTULUI SUNT TOATE LITERELE!! "k" exista (oficial) in foarte putine cuvinte din limba romana.. Te-as ruga sa folosesti limbajul de messenger pe messenger, dar stiu ca ruga mea nu va avea nici un efect..

 

Toate cele bune! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... copilu, ne-am saturat de fitzele tale..........daca ai de gand sa iti rupi gatul, du-te te rog si lauda-te pe alt topic.......aici chiar nu ne intereseaza "experintza ta vasta" de motociclist. Pe bune, oamenii astia nu sunt nici mai catolici decat papa si nici inconstienti. Stiu si vor doar sa mearga cu motocicleta in asa fel incat sa se simta si bine si in sigurantza.

 

Asa ca te rog elibereaza-ne scena ca suntem satuli de astia care merg cu 100 printre masini, pleaca de la semafor pe o roata si apoi sfarsesc tragic.

 

Ca sa nu mai spun ca din cauza unora ca tine, noi astialalti, normalii, suntem priviti ca niste nebuni si se duce dracului toata plecerea mersului pe motor.

Daca ti-ai luat topic arata-mi si mie unde scrie ca-i al tau...

 

Talking about shallow, superficial ppl :D Nu mai zic de generalizari, gandesti ca un conservar. Normalo, mai lasa-neeee!

 

True! n`a fost vina lui ci a dobitocului care pur si simplu nu vroia sa acorde prioritate. Corect ar fi fost sa ne ducem dupa el , si sa`l linsam.Oricine ar fi fost in locul lui Shin n`ar fi avut optiuni si apropo de mers safe avea 10-20 km/h atunci.

Lasa-i mai ca ei daca merg cu 50 kmh sunt garantat immortals.

 

total de acord........motoreta ne-am luat din placerea de a merge pe ea nu pt a ajunge mai repede sau pt. a face vizite dese al spital :P

 

@ shin .. nu am nimic personal cu tine dar tu chiar nu vezi ca esti singurul care vb mereu de mers cu viteza in oras si tot felul de lucruri extrem de riscante si care isi au locul numai pe pista si poate nici acolo.

Costin, am inceput sa te cunosc. Ai rabdare, mai fa niste km, mai capata incredere si intr-o luna voi fi eu cel care-ti spune s-o lasi mai moale. Sa nu ma crezi, eu o sa-ti arat atunci postul asta.

 

Bai copii, lasati vrajelile astea cu datul racing, ca oricu mergeti incet oricat v-ati stradui. Mergeti in rimtul vostru si aveti grija sa nu luati si pe altii dupa voi.

 

@shinu, mi-e frica de filtrele RAR + decat sa consum 2 plinuri pe saptamana prin oras, mai bine fac o plimbare afara in weekend :lol:

 

P.S. alexander_all4rap, posturile tale sunt obositoare. Te rog din suflet sa nu mai batjocoresti limba romana.

Datu' racing e o atitudine. Un motociclist matur si obiectiv, daca se ia dupa cum ne dam, nu dupa posturi, ne considera ok sau cel mult un pic teribilisti.

 

In weekend am de lucru, de fapt mereu am de lucru. Datu' prin oras il fac pan' la job sau un suc scurt cu cei cu care am treaba.

 

El scrie asa la msito oricum.

Nu trebuie sa-mi ceri mie iertare ca esti agramat.

Ti-ai ales foarte gresit omul pe care sa-l insulti. Alexander nu e nici prost, nici agramat, nici incult si nimic din ce-ti poti inchipui dupa felul in care posteaza. Iar ca om e un pustan de nota 10 :eek: Nu te grabi cu labeling-ul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...