Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai sa vezi cand te vei lovi de chestii de genul...vai si este permanent si ce zic ai tai? vai fata tatuata...ca iti vine sa ii iei la palme! :)

Deocamdata am primit replici de genul: "pe cand o sirena sau o ancora?" :)

 

care-o-meter.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare vecini :)

 

Sunt nou pe forum si am si eu o rugaminte la voi si anume daca nu v-ati bagat motoarele "la adapost" si va mai intalniti ,as dori sa particip si eu,sa va cunosc ,mai schimb o impresie cu voi...una alta.Sunt incepator in ale motociclismului.Acum intentionez sa imi iau pentru ca imi si place si m-am saturat de masina...stiti cum e cu traficul la orele de varf.

 

Hai fiti si voi mai milostivi acum si acceptati si un "agarici" pasionat de 2 roti :) fac cinste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, razvan!

Poze, cv, stare civila!

 

Scoala moto? Permis? Tip de moto?

 

 

 

 

gata,am fost luat in colimator :)

 

pai scoala o fac la adimoto in ilioara,am terminat acum si ma programez pt examen....mentionez ca s-a insistat sa fac si A-ul acum 5 ani cand am luat permisul dar dobitoc fiind am refuzat.am 24 de ani,lucrez la ing pe kiseleff,burlac convins :)

 

motocicleta vreau cbr600rr din 2003,deja am vorbit pentru ea.imi place mult modelul iar in vreo 2 saptamani o sa o am.am tot citit daca e ok pe SS sau nu ca incepator,am prieteni cu motor la munca,parrile sunt impartite.mie imi place mult modelul asta mai ales ca e neagra.e paradoxala faza..incepator dar vreau super sport....nu o iau pt viteza sau pentru alte tampenii..imi trebuie sa merg la munca in primul rand pt ca masina ma omoara zilnic.sunt foarte cumpatat si nu am de gand sa ma omor ca prostul...acum sunt convins ca nu depinde doar de mine aici....dar un lucru e cert si anume ca o vreau.

 

poze...nu stiu cum sa atasez...

post-42731-1222883321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te speria de 14 :D Asa m-a luat si pe mine la inceput :D

Bine ai venit,Razvan! Si....scoala moto?permis?tip de moto? :D

 

 

 

 

merci pt intampinare :)

chiar as vrea sa va cunosc mai ales ca suntm din cartier ...as fi interesat sa vorbesc cu oameni de la care am ce invata. daca mai vreti alta poza ...e ok,dar as prefera sa va strang mana :)

 

De ce ai pus poza la bustu gol?

 

Roxi spune ca semeni cu Travolta si ca ai fata de bestie.

 

:D

 

 

 

 

am cateva poze pe utilajul asta ca e nou si restul sunt pe cd...astea sunt mai recente

foarte tare roxi :D) dar nu stiu cine e ca vad ca nu a postat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600 rr e o motoreta ok, iar din poza nu pari a avea probleme sa o tii pe loc. Spun asta pentru ca la inceput din cauza emotiilor de multe ori se intampla sa dai din picioare pe langa motoreta si sa te dezechilibrezi, dar daca ai toata talpa jos sunt foarte mici sansele sa o scapi de pe loc.

 

Depinde de tine si de psihicul tau daca vei sta cuminte la inceput fara sa fortezi (pentru unii sa forteze inseamna 60km/h, pentru altii 100km/h etc.). Conteaza mult sa mergi in ritmul tau, sa nu te iei la baietii cu prietenii si sa uiti de orgoliu cand esti pe motoreta si de femeile care merg imbracate provocator pe strada :)))))

 

Un mare dezavantaj la o motocicleta puternica (precum un ss de 600) pentru incepatori, chiar si in cazul 600rr care este vestit ca trage liniar si nu bruscheaza in ture joase, este ca te poti speria in anumite situatii si sa tragi de gaz brusc. Si te irosesti :)

 

 

Roxi nu e motociclista, e o prietena. Mi-a dat acum sa mananc cartofi taranesti, pulpe de pui si tatichi. Cand nu am bani are grija de mine.

 

Mai povesteste-ne despre tine si pasiunile tale.

 

CD-urile nu sunt un mediu de stocare foarte bun pentru ca in timp se strica (chiar si nefolosindu-le) :D

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lua de 600 acum! E prea mult! Esti incepator!Cumpara-ti un GS500.Nu e asa nervoasa.Crede-ma,pt un incepator e vital sa nu-si ia motor puternic din prima. Eu vroiam sa-mi iau sv1000,dar m-au calmat "uamenii" astia ...:) care sunt super,apropo. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fac sport ..am jucat 5 ani handball iar acum imi omor nervii doar la sala din pacate.de tinut nu cred ca o sa fie probleme mai ales ca am mers in poligon cu ceva asemanator ..ma inteleg bine cu instructorul.talpa piciorului e toata pe asfalt..am 1.91 inaltime :)

 

pai despre mine ce sa spun...sunt multe de zis,fiecare persoana are activitatile sale...imi place muntele si las bucurestiol in retrovizoare ori de cate ori am ocazia..am multi prieteni,sociabil ,umor slava Domnului...sunt o persoana normala ,zic eu :D mai greu cu trezitul dimineata

 

 

imi place despre roxi :D asa da prietena

 

Nu lua de 600 acum! E prea mult! Esti incepator!Cumpara-ti un GS500.Nu e asa nervoasa.Crede-ma,pt un incepator e vital sa nu-si ia motor puternic din prima. Eu vroiam sa-mi iau sv1000,dar m-au calmat "uamenii" astia ...:D care sunt super,apropo. :)

 

 

 

 

bunny, merci mult pt sfat,dar mie motorul asta imi face ochii sa iasa din orbite ...cred ca intelegi..sunt un tip cumpatat si foarte cerebral...nu as face prostii cu ea..nu am de gand sa impresionez pe nimeni,nu agreez genul de persoane iresponsabile...sunt convins ca nu o sa ma dau la ea...am masina de 170 de cai si am uitat cum e sa schimbi la 3000 de ture. o vreau pt ca imi place si ...simt eu ca asta e pt mine.am mers cu ea si la turatii mici a fost ok.nu m-a bruscat.

 

 

si apropos,nu ma asteptam sa fiti atat de "saritori"...va invit la o placinta cu mere...e din partea mea :D cand aveti timp si puteti,dati de veste si in functie de program poate ne imprietenim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1.60.

 

La ce sala mergi?

Iti place sa iesi in club?

Bei la volan?

 

Sa te interesezi de proiectele de modificare a legislatiei. Se zvoneste ca se va modifica legea si se vor lua masuri impotriva incepatorilor care nu respecta limita de putere in primii 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lua de 600 acum! E prea mult! Esti incepator!Cumpara-ti un GS500.Nu e asa nervoasa.Crede-ma,pt un incepator e vital sa nu-si ia motor puternic din prima. Eu vroiam sa-mi iau sv1000,dar m-au calmat "uamenii" astia ...:D care sunt super,apropo. :)

 

 

 

bunny, merci mult pt sfat,dar mie motorul asta imi face ochii sa iasa din orbite ...cred ca intelegi..sunt un tip cumpatat si foarte cerebral...nu as face prostii cu ea..nu am de gand sa impresionez pe nimeni,nu agreez genul de persoane iresponsabile...sunt convins ca nu o sa ma dau la ea...am masina de 170 de cai si am uitat cum e sa schimbi la 3000 de ture. o vreau pt ca imi place si ...simt eu ca asta e pt mine.am mers cu ea si la turatii mici a fost ok.nu m-a bruscat.

 

 

si apropos,nu ma asteptam sa fiti atat de "saritori"...va invit la o placinta cu mere...e din partea mea :) cand aveti timp si puteti,dati de veste si in functie de program poate ne imprietenim!

 

Eu am 1.60.

 

La ce sala mergi?

Iti place sa iesi in club?

Bei la volan?

 

Sa te interesezi de proiectele de modificare a legislatiei. Se zvoneste ca se va modifica legea si se vor lua masuri impotriva incepatorilor care nu respecta limita de putere in primii 2 ani.

 

 

 

 

la tonik ...nu prea ies in club..prefer locuri mai linistite.la volan ma mai amorsez cu cate o jumate :D) glumeam..am nevoie de permis si mai ales imi sta foarte bine faca dosar penal. nu beau la volan.

 

atunci inseamna ca trebuie sa o iau mai repede :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

durerea de genu asta e placere lol

 

Incep sa te suspectez de BDSM! :D

 

@nikol - sa porti sanatos micutul scorpion si sa nu raneasca multa lume ! :)

 

@ paispe- Tocmai ce am citit ceva funny care m-a dus cu gandul la mataluta hahahaha! Ma doare-n paispe - It hurts in my fourteen ! :)

 

@J_J Laaa multii b(anuti) , tinere ! :D

 

@ breten_razvan - Welcome in the club ! Mult noroc sa dai examenul in acest sezon !Eheeee! Handbal ! Ce vremuri demult apuse ! Am exersat si eu acest sport pe extrema pana pe la 13 ani !

 

@all - sper sa vin si eu saptamana aceasta sa va mai vad ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare vecini :D

 

Sunt nou pe forum si am si eu o rugaminte la voi si anume daca nu v-ati bagat motoarele "la adapost" si va mai intalniti ,as dori sa particip si eu,sa va cunosc ,mai schimb o impresie cu voi...una alta.Sunt incepator in ale motociclismului.Acum intentionez sa imi iau pentru ca imi si place si m-am saturat de masina...stiti cum e cu traficul la orele de varf.

 

Hai fiti si voi mai milostivi acum si acceptati si un "agarici" pasionat de 2 roti :D fac cinste :D

Noroc

 

Daca il iei pentru aspectul practic mai mult (trafic de oras indeosebi) un SS fie el si de 600 o sa te omoare la maini, iar vara o sa-ti coci podoabele (a se citi 00le). Plus ca nu prea te strecori foarte mult. Un compromis (incepator fiind) zic ca e un naked/super-moto (400-600 cmc, clasele sunt bogate in mobre) care sa fie ingust, cuplu de jos si sa nu faci scurta de maini (pozitie mai dreapta, unghi de bracare mult mai bun pt strecurat, mai o groapa trecuta usor fara sa plangi dupa furca, etc.). Un naked poate primi apoi un parbriz touring pentru plimbari in afara si ai rezolvat si aspectul asta. Ai rubrica de Incepatori, e bine sa citesti si-acolo ce si cum.

 

Fazele legate de "cum arata", plasticele stralucitoare si forje de 250+ pe autostrazi -> ii las pe "maestrii" cartierului (se simt ei) sa-ti explice :)

 

Succes si bafta la examen.

 

 

P.S. Indiferent ce te sfatuieste unul sau altul, cumpara echipament bun, comod si de calitate. Sanatatea o data o ai :)

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ paispe- Tocmai ce am citit ceva funny care m-a dus cu gandul la mataluta hahahaha! Ma doare-n paispe - It hurts in my fourteen ! :)

Probabil te referi la mail-ul care a circulat cu 'what my hat' si alte alea :)

 

Si da... it hurts in my fourteen :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...