Sari la conținut

Faruri Xenon


pepsi
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Ai cumparat,dar nu stii nici tu ce ai luat.. :wink:,maiprecis nu ai citit..

Acolo scrie ca este H4,vezi si tu unde ai h4 si pune-l acolo.Cealalta faza nu stiu ce este,dar poti scoate becul afara si scrie pe soclul lui.

Tot acolo scrie ca poti pune direct,fara alte modificari la instalatie.

De fapt nu ai luat xenon(aceasta implica o intreaga instalatie)ci doar niste becuri care imita cit de cit xenonul..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cumparat,dar nu stii nici tu ce ai luat.. :P,maiprecis nu ai citit..

Acolo scrie ca este H4,vezi si tu unde ai h4 si pune-l acolo.Cealalta faza nu stiu ce este,dar poti scoate becul afara si scrie pe soclul lui.

Tot acolo scrie ca poti pune direct,fara alte modificari la instalatie.

De fapt nu ai luat xenon(aceasta implica o intreaga instalatie)ci doar niste becuri care imita cit de cit xenonul..

Luigi Vicol

 

mersi :wink:

 

h4 inseamna cai ceva bec halogen?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste proasta: principalul lucru pe care l-ai luat e teapa. Alea nu sunt becuri cu xenon, ci becuri normale cu halogen colorate albastru. Teapa consta in faptul ca lumina este filtrata pt a se albastri, adica intensitatea este mai mica decat la becurile normale cu halogen. In plus, filtrarea spre albastru e chiar cea mai proasta optiune posibila, pentru ca are cea mai mica putere de penetrare si iluminare per putere consumata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste proasta: principalul lucru pe care l-ai luat e teapa. Alea nu sunt becuri cu xenon, ci becuri normale cu halogen colorate albastru. Teapa consta in faptul ca lumina este filtrata pt a se albastri, adica intensitatea este mai mica decat la becurile normale cu halogen. In plus, filtrarea spre albastru e chiar cea mai proasta optiune posibila, pentru ca are cea mai mica putere de penetrare si iluminare per putere consumata.

:wink: io cand zic altora, nu cred...fiecare invata pe propria greseala...oricum la pret nu-i asa mult, numai ca aceleasi rahaturi putea sa le ia din bazar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...