Sari la conținut

Sa-mi Pun Cylinder Kit De 70cc ?


cosminake
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aceeasi intrebare mi-o puneam si eu ... Si pana la urma am ales; imi pun kit de 70 + toba :bigstar: si mai cumpar niste role pt variator si o curea de transmisie. Ai mei imi furnizeaza banii necesari :bigstar: (in jur de 900 ron dupa calculele mele) ... Ma rog ...

Eu m-am uitat pe www.piese-scutere.ro si am inteles ca daca nu au unele piese pe stoc ... in 2 saptamani sunt aduse si livrate.

Insa nu sunt sigur de calitatea kitului, e marca DR-Italy :bigstar: , voi ce parere aveti?

 

Apropo ... a comandat cineva de la ei, sunt seriosi? Comanda este livrata rapid? Taxele de curierat sunt mari?

 

Astept raspus pe topic sau pe PM! :bigstar:

 

Bafta! :bigstar:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi intrebare mi-o puneam si eu ... Si pana la urma am ales; imi pun kit de 70 + toba :bigstar: si mai cumpar niste role pt variator si o curea de transmisie. Ai mei imi furnizeaza banii necesari :bigstar: (in jur de 900 ron dupa calculele mele) ... Ma rog ...

Eu m-am uitat pe www.piese-scutere.ro si am inteles ca daca nu au unele piese pe stoc ... in 2 saptamani sunt aduse si livrate.

Insa nu sunt sigur de calitatea kitului, e marca DR-Italy :bigstar: , voi ce parere aveti?

 

Apropo ... a comandat cineva de la ei, sunt seriosi? Comanda este livrata rapid? Taxele de curierat sunt mari?

 

Astept raspus pe topic sau pe PM! :bigstar:

 

Bafta! :bigstar:

Am comandat io kit de 70cmc3 si sunt foarte multumit de el :bigstar: aduce piese bune si la preturi bune :bigstar: cat despre comanda mie mio venit intro zi si mo costat vreo 30 de lei prin fan curier...ce sa zic iati ce mai stai pe ganduri :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati baietii ce inseamna un tuning facut ca la carte ! informatii obtinute de le malossi NU Romania

 

peugeot trekker off-road

 

kit cilindru 171 eur

carburator 107 eur

ambreiaj74 eur

red valve44 eur

arbore171 eur

cdi47 eur

torque driver92 eur

kevlar belt 25 eur

pinion principal58 eur

wing clutch bell19 eur

 

total aprox 800 eur fara variator sport si fara toba ...

deci in momentul in care pui kit de 70 sport sa-ti pui si arbore la fel, pt ca cel stock crapa, nu-i facut pt asa ceva si povestea poate sa persiste de la o piesa la alta ...

 

am modificat si hyper-linkurile acum functioneaza :bigstar:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati baietii ce inseamna un tuning facut ca la carte ! informatii obtinute de le malossi NU Romania

 

peugeot trekker off-road

 

kit cilindru 171 eur

carburator 107 eur

ambreiaj74 eur

red valve44 eur

arbore171 eur

cdi47 eur

torque driver92 eur

kevlar belt 25 eur

pinion principal58 eur

wing clutch bell19 eur

 

total aprox 800 eur fara variator sport si fara toba ...

deci in momentul in care pui kit de 70 sport sa-ti pui si arbore la fel, pt ca cel stock crapa, nu-i facut pt asa ceva si povestea poate sa persiste de la o piesa la alta ...

 

am modificat si hyper-linkurile acum functioneaza :bigstar:

Pai ce mai stai pe ganduri :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce mai stai pe ganduri :bigstar:

 

pai n-am pt ce sa stau pe ganduri dar daca citesti cateva pagini mai in spate o sa observi ca o sa o iau incet :bigstar: pas cu pas ... primul pas l-am facut am dat toba la golit si merg cu un jaf de toba(delimitata) acum :bigstar: performantele au crescut cu 30-40% pe demaraj :bigstar: la viteza max n-am ajuns :bigstar: ca n-aveam unde ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-am pt ce sa stau pe ganduri dar daca citesti cateva pagini mai in spate o sa observi ca o sa o iau incet :bigstar: pas cu pas ... primul pas l-am facut am dat toba la golit si merg cu un jaf de toba(delimitata) acum :bigstar: performantele au crescut cu 30-40% pe demaraj :bigstar: la viteza max n-am ajuns :bigstar: ca n-aveam unde ....

Pai mai bine luai o toba sport :bigstar: oricum cu asta asa goal cine stie cum o sa se auda si ce performante o sa ai :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai bine luai o toba sport :bigstar: oricum cu asta asa goal cine stie cum o sa se auda si ce performante o sa ai :bigstar:

 

adika mai bine cheltuiam 100 eur+ pe o toba sport decat sa dau 50ron sa-mi goleasca p'asta a mea :bigstar: si sa am acelasi performante ? oricum mie nici acum nu-mi vine sa cred cat de mult a marit performantele ruginitura aia de toba pe care o am pana imi golesc baietii toba originala :bigstar:

 

Eu imi iau kit pt ca am ambielaj polini si variator ...

 

Ambreiaju e problema ... imi e sa nu cupleze prea brutal si sa se rupa :bigstar:

 

nu imediat ... dar in timp ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adika mai bine cheltuiam 100 eur+ pe o toba sport decat sa dau 50ron sa-mi goleasca p'asta a mea :bigstar: si sa am acelasi performante ? oricum mie nici acum nu-mi vine sa cred cat de mult a marit performantele ruginitura aia de toba pe care o am pana imi golesc baietii toba originala :bigstar:

nu imediat ... dar in timp ...

Nu obtii aceleasi performante doar daca golesti toba :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adika mai bine cheltuiam 100 eur+ pe o toba sport decat sa dau 50ron sa-mi goleasca p'asta a mea :bigstar: si sa am acelasi performante ? oricum mie nici acum nu-mi vine sa cred cat de mult a marit performantele ruginitura aia de toba pe care o am pana imi golesc baietii toba originala :bigstar:

nu imediat ... dar in timp ...

daca tu crezi ca ai aceleasi performante intre o toba sport si una stock,esti cu capu :bigstar: (scuze expresia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ... pan la urma toba aia sport nu face asa minuni! E recomandata daca itzi pui kit sa evacueze gazele mai repede ... parerea mea, nu stiu cat de bine am argumentat-o pt ca sunt incepator :bigstar:

 

Si voi acum ce vreti sa faceti sa convingeti omu sa dea banii pe toba?

 

Handralailor :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu obtii aceleasi performante doar daca golesti toba :bigstar:

 

daca tu crezi ca ai aceleasi performante intre o toba sport si una stock,esti cu capu :bigstar: (scuze expresia)

 

daca merge la fel cu toba sport si toba stock golita imi platiti voi toba sport ? ca din gura dam toti :bigstar: la urma urmei ce poate face o toba sport decat sa evacueze mai repede gazele ? si la toba stock fara site si limitator nu-i acelasi lucru ? cu toba aia jegarita si ruginita zici ca am chopper la ralanti :bigstar:

 

iar daca sunt eu bou si nu ma procep dati si voi detalii, argumente ...

 

 

Si voi acum ce vreti sa faceti sa convingeti omu sa dea banii pe toba?

 

Handralailor :bigstar:

 

or fi dealeri de tobe sport :bigstar:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca merge la fel cu toba sport si toba stock golita imi platiti voi toba sport ? ca din gura dam toti :bigstar: la urma urmei ce poate face o toba sport decat sa evacueze mai repede gazele ? si la toba stock fara site si limitator nu-i acelasi lucru ? cu toba aia jegarita si ruginita zici ca am chopper la ralanti :bigstar:

 

iar daca sunt eu bou si nu ma procep dati si voi detalii, argumente ...

or fi dealeri de tobe sport :bigstar:

sunteti cu capu!

cu capu...cu capu! :bigstar:

balalailor :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca esti nesimtit ... ti-am cerut un argument ... daca nu-l poti da... la revedre ... lasa figurile ca esti plictisitor ...

ma scuzati domnu...eu ti-am zis care e treaba...

nu cred partea cu performante egale :bigstar:...si stiu si ce zic...

nu ma crezi,asta e :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati domnu...eu ti-am zis care e treaba...

nu cred partea cu performante egale :bigstar:...si stiu si ce zic...

nu ma crezi,asta e :bigstar:

 

raspunsul tau e egal cu zero ... Din ce motive o toba sport are performante mai bune ? asta-i intrebarea domnu inginer ... daca esti asa convins inseamna ca ai cel putin un argument ...

 

cosminake hai sati zic un argument.... atunci tobele de la malossi alea sprot de ce costa 300 euro poate si mai mult ca arata frumos ?? :bigstar: sau ca ajuta cu ceva la motor :bigstar:

 

nu stiu prietene spune-mi tu ca tu sigur stii, ma tineti asa in suspans :bigstar: explicati, ca din gura dam toti ... apropo sunt tare curios cati dintre noi au tobe de 300 de eu

 

ps 2 mecanici de scutere mi-au zis sa nu sparg banii pe toba sa o golesc p'asta stock... ca diferentele sunt minime ... deci eu presupun ca tobele sport au flow foarte bun dar in acelasi timp amortizeza sunetu, pe cand la stock golit :bigstar: ma auzi la unirii in timp ce eu sunt in baneasa :bigstar:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...