Sari la conținut

Sa-mi Pun Cylinder Kit De 70cc ?


cosminake
 Share

Postări Recomandate

Da' un bucuresti-constanta nu merge mai usor? in 2 zile e gata rodajul si mai ai sa-i si dai putin in goarna sa vezi cat ia dupa rodaj :friends: Cred ca-ti dai seama ca sunt primul pe lista la drumuri lungi :P

Bafta! :friends:

 

frate ma paraseste nevasta daca o las singura atata timp :wink: bucuresti - sinaia eventual :rock:

 

 

imi fac tuning si la look am gasit casca

post-19375-1201257953_thumb.jpg

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frate ma paraseste nevasta daca o las singura atata timp :blbl: bucuresti - sinaia eventual :wink:

imi fac tuning si la look am gasit casca

ia`o cu tine ... da`l draq de rodaj ....marea e importanta :rock: :P nici nu stii ce romantic e sa stai pe plaja la rasaritu` soarelui pe vremea asta :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este loc pe listele pentru benzina gratis? :friends:

 

in principiu am de spart vreo 25-30 de litri :rock: om vedea cine se baga atunci :P treaba mai dureaza :friends: aia de la malossi au dat foward la mail catre tehnic :blbl: o sa stiti cand e gata :wink:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Avem un malagutti f12 stoc si lua cam 80, dupa ce iam pus curea, set de 70cc, jigler marit si filtru sport, rupea asfaltu se dadeaa cu peste cap la chilometraj, prindea cam 120. Merita banii numai daka ai scooter in 2t, altfel nu prea. Acum cu taiwanezu meu prind cam 90-95km/h si e in 4t. De precizat ca dupa ce am modificat malaguti consuma 4.5% dar ce conta dadeam orice masina la plekarea de la semfor si cand ma bagam in depasiri cu 100-120 se uitau aia la mine ca la felu 15 :friends:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu vreau un pic mai mult de atat :P 120-130 :wink:

 

cam asa fuge al meu :blbl: :friends:

 

 

 

--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 22:45 -------------

:rock: Avem un malagutti f12 stoc si lua cam 80, dupa ce iam pus curea, set de 70cc, jigler marit si filtru sport, rupea asfaltu se dadeaa cu peste cap la chilometraj, prindea cam 120. Merita banii numai daka ai scooter in 2t, altfel nu prea. Acum cu taiwanezu meu prind cam 90-95km/h si e in 4t. De precizat ca dupa ce am modificat malaguti consuma 4.5% dar ce conta dadeam orice masina la plekarea de la semfor si cand ma bagam in depasiri cu 100-120 se uitau aia la mine ca la felu 15 :friends:

 

4.5 nu e nimic :lol:

 

mie cu carb de 17.5 imi ia vreo 5

 

ma gandesc...oare cu ala de 21 cat o sa-mi ia?:) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie cu motorul stock imi merge cam 103 viteza maxima...si consuma cam 3,5.apai sa iti pui motor de 70cc si sa marga 80 doar e prostie la pachet...parerea mea. Si dak tot ia 4,5% api atunci marga cu 120-130. Si sa aiba si sprint de te ia naiba...Ca sa ia 4-5% si sa baraie cu 90 e aberant. A meu cu 3,5 consum urca frumos pana la 95 si de acolo se tareste la drum lung pana la 103.

Ui aici de el e vorba :friends:

Nu jignesc pe nime da ma oftic si eu, ca si eu vreau kit de 80cc da inca nu mi se duce kitul meu sa am motiv de ce il schimb :friends:

Si oricum vreau ceva mai mare. Asa ca de e cineva prin apropiere de Zalau care da la schimb+dif ceva scuter mai mare(125...150...180) sa ma contacteze.

post-16160-1201467757_thumb.jpg

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa fuge al meu :rock: :friends:

<small>--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 22:45 -------------</small><br/>

 

4.5 nu e nimic :P

 

mie cu carb de 17.5 imi ia vreo 5

 

ma gandesc...oare cu ala de 21 cat o sa-mi ia?:wink: :blbl:

 

yo chiar nu inteleg fazele astea ..... ai zis ca ai carb de 17.5 .... adik 17.5 mm la gaura unde scuipa amestecu nu ??? sa inteleg ca asta nu carb`u lui stock si ca e schimbat ?? ( corecteaza`ma daca gresesc) si yo cum mama draq pe chinez am carburatoru` lui stock de 20 mm ??? si voi tot spuneti ca oare cu carb de de 17 19 21 ... o sa fuga tare ???? mi`se pare aiurea .... aveti scutere bune de firma cu carb mici ..si yo am un scuter infect cu carb mai mare ca al vostru ? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo chiar nu inteleg fazele astea ..... ai zis ca ai carb de 17.5 .... adik 17.5 mm la gaura unde scuipa amestecu nu ??? sa inteleg ca asta nu carb`u lui stock si ca e schimbat ?? ( corecteaza`ma daca gresesc) si yo cum mama draq pe chinez am carburatoru` lui stock de 20 mm ??? si voi tot spuneti ca oare cu carb de de 17 19 21 ... o sa fuga tare ???? mi`se pare aiurea .... aveti scutere bune de firma cu carb mici ..si yo am un scuter infect cu carb mai mare ca al vostru ? :friends:

carbul stock la 2t e de 12mm....iar la faza cu 20mm la al tau...chiar nu stiu ce sa zic :rock:

nu prea cred ca e de 20mm,deoarece consuma foarte putin :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carbul stock la 2t e de 12mm....iar la faza cu 20mm la al tau...chiar nu stiu ce sa zic :rock:

nu prea cred ca e de 20mm,deoarece consuma foarte putin :friends:

aham ...deci are 18 sau 20 .... am masurat de 2 ori ... imi tremura mana de la frig ...oricum pe acolo ... o sa`l mai masor odata cand o sa mai umblu la carb :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la concluzia ca aia de la scuter-centre cer mult prea mult :friends: am vb cu un mecanic de la kawa motors :friends: si m-a convins sa o iau in pasi usor :rock: anume : golim toba(limitator...) :P, punem variator si tot asa ... si vedem ce diferente sunt :wink:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la concluzia ca aia de la scuter-centre cer mult prea mult :bigstar: am vb cu un mecanic de la kawa motors :bigstar: si m-a convins sa o iau in pasi usor :bigstar: anume : golim toba(limitator...) :bigstar:, punem variator si tot asa ... si vedem ce diferente sunt :bigstar:

pai daca il ai inca limitat :bigstar: ...delimiteaza-l de tot

si dupa aia pune-i un variator,curea,ambielaj racing...ceva malossi..,o toba sport neaparat :bigstar: (sunet +performanta) si ajungi in 100 lejer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...