Sari la conținut

Sa-mi Pun Cylinder Kit De 70cc ?


cosminake
 Share

Postări Recomandate

ma scuzati domnu...eu ti-am zis care e treaba...

nu cred partea cu performante egale :bigstar:...si stiu si ce zic...

nu ma crezi,asta e :bigstar:

ahahahaha :bigstar: :bigstar: :bigstar:

 

si pe messenger are la status :"esti cu capu!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e un argument...v-am mai zis faza cu filtru e 20 lei in piata si la malossi 110 lei, identic, doar ca scrie polini pe el. Si eu ma gandesc ca si cosminake, si imi iau marca acolo unde cred ca e cazul, in rest ce nu e asa important si sunt chestiile identice si in piata si la polini, malossi de ce sa nu-mi iau din piata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul tau e egal cu zero ... Din ce motive o toba sport are performante mai bune ? asta-i intrebarea domnu inginer ... daca esti asa convins inseamna ca ai cel putin un argument ...

nu stiu prietene spune-mi tu ca tu sigur stii ...

 

ps 2 mecanici de scutere mi-au zis sa nu sparg banii pe toba sa o golesc p'asta stock... ca diferentele sunt minime ...

1.are filtrele mult mai performante

2.are silencerul(ceea ce la stock nu vezi)

3.e mai scumpa

4.am vazut o gramada de scutere la viata mea si stiu ce zic

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai scumpa :bigstar: ti se pare un argument bun? :bigstar:

nu e un argument bun ...

ma gandeam asa ... ce de oameni prosti ... oare de ce dau ei ... sute de euro pe un amar de toba .... cand o au pe aia Stock ... saracii ... italieni ... nemti ... francezi ... etc.

Or fi avand un motiv ... eu zic , ca da

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e un argument bun ...

ma gandeam asa ... ce de oameni prosti ... oare de ce dau ei ... sute de euro pe un amar de toba .... cand o au pe aia Stock ... saracii ... italieni ... nemti ... francezi ... etc.

Or fi avand un motiv ... eu zic , ca da

:bigstar:

Mda iata si ce face toba sport http://scooter-center.com/catalog/product_...h=4_28_288_2479 citeste pana pe la sfasit :bigstar: argumentu :-J

Editat de mdanut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.are filtrele mult mai performante - filtrele ajuta la air-flow(evacuare gaze) ?! eu stiam ca impiecdica :bigstar:

2.are silencerul(ceea ce la stock nu vezi) deci reduce zgomotul mai bine ... asta nu-i imbunatatire a performantei

3.e mai scumpa - iar nu vad o imbunatatire a performantei

4.am vazut o gramada de scutere la viata mea si stiu ce zic - si eu am vazut o gramada de masini la viata mea si nu-s mecanic

:bigstar:

 

altceva ? :bigstar:

 

tobele sport sunt frumoase, nu fac un zgomot exagerat si bineanteles se aud marpha, si imbunatatesc performantele fata de tobele stock(neatinse) :bigstar:

iar o toba stock cu limitatorul scos si fara filtre, face zgomot ca la balamuc, si nu incurca gazele de esapament :bigstar: e doar o cochilie de tabla ce drac :bigstar: parerea mea ... ce drac ar insemna ca daca pun toba sport demarajul creste cu 50-60% :bigstar: ?! nu prea cred :bigstar: cu ruginitura asta de buxy imi merge cu 30-40% demaraj/ si probabil vreo 10% viteza maxima, vad maine ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e un argument bun ...

ma gandeam asa ... ce de oameni prosti ... oare de ce dau ei ... sute de euro pe un amar de toba .... cand o au pe aia Stock ... saracii ... italieni ... nemti ... francezi ... etc.

Or fi avand un motiv ... eu zic , ca da

:bigstar:

bai omule...ia pune tu la un 70cc o toba stock si compar-o cu o toba Malossi de 300 si ceva de euro :bigstar:

vezi daca gasesti vreo diferenta :bigstar: :bigstar:

o toba sport buna face multe lucruri...poate nu stiu exact sa explic...dar uita-ti-va la filme pe youtube macar

 

--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 23:10 -------------

1.are filtrele mult mai performante - filtrele ajuta la air-flow(gaze) ?! eu stiam ca impiecdica :bigstar:

2.are silencerul(ceea ce la stock nu vezi) deci reduce zgomotul mai bine ... asta nu-i imbunatatire a performantei

3.e mai scumpa - iar nu vad o imbunatatire a performantei

4.am vazut o gramada de scutere la viata mea si stiu ce zic - si eu am vazut o gramada de masini la viata mea si nu-s mecanic

:bigstar:

 

altceva ? :bigstar:

eeh...nu stau sa ma cert cu tine...

sanatate :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai omule...ia pune tu la un 70cc o toba stock si compar-o cu o toba Malossi de 300 si ceva de euro :bigstar:

vezi daca gasesti vreo diferenta :bigstar: :bigstar:

o toba sport buna face multe lucruri...poate nu stiu exact sa explic...dar uita-ti-va la filme pe youtube macar

si clatite :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si clatite :bigstar: :bigstar:

din pozele pe care le-ai pus cu scuterul tau , am vazut ca ai geanneli

Scuterul ( daca imi aduc eu bine aminte din ce ai zis ) l-ai luat din italia

 

De ce nu or fi lasat-o paia Stock ? nu aveau ce face cu banii :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pozele pe care le-ai pus cu scuterul tau , am vazut ca ai geanneli

Scuterul ( daca imi aduc eu bine aminte din ce ai zis ) l-ai luat din italia

 

De ce nu or fi lasat-o paia Stock ? nu aveau ce face cu banii :bigstar:

lool se vede ca nai vzt prima oara ce toba am :-J am 2 din pacate si acum o am pusa pe cea giannelli :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor eu ma consider un om rational, nu zic ca eu am dreptate, cer doar niste explicatii logice pe care pana acum nu le-am primit ... dc cumpara lumea windows XP, americani, italieni etc, pt ca sunt prosti si nu stiu sa-l crackuiasca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi so tranformat toba peste noapte giannelli :bigstar:

 

fratioare toba ca toba dar cu scuteru ce ai avut zici ca ai dat cu el de toti peretii :bigstar: pai citeste mai sus sa vezi ce explicatie au dat ... ca dc cumpara italineii, fratuzii etc tobe sport ... nu-i acelasi drac ?

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratioare toba ca toba dar cu scuteru ce ai avut zici ca ai dat cu el de toti peretii :bigstar: pai citeste mai sus sa vezi ce explicatie au dat ... ca dc cumpara italineii, fratuzii etc tobe sport ... nu-i acelasi drac ?

Cu ce te deranjeaza pe tine cum imi intretin io scuteru :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pm poate sunt da tot n-aveti argumente logice :bigstar:

dooamne uite linku stai cati si pun http://scooter-center.com/catalog/product_...h=4_28_288_2479 Malossi -MHR TEAM- Racing Exhaust for Minarelli horizontal 2006.

The Malossi MHR racing exhaust is a beautiful work of fine Italian craftsmanship. The new designed muffler is an eye catcher par excellence!

With it's short length he shows clearly on wich engines he's going to perform considerably well, one could say. You could also say he revs the bollocks out! Mainly in conjunction with Malossi's MHR cylinder kits or similar high performance cylinder kits! Ii clar ??:>:bigstar:

Editat de mdanut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dooamne uite linku stai cati si pun http://scooter-center.com/catalog/product_...h=4_28_288_2479 Malossi -MHR TEAM- Racing Exhaust for Minarelli horizontal 2006.

The Malossi MHR racing exhaust is a beautiful work of fine Italian craftsmanship. The new designed muffler is an eye catcher par excellence!

With it's short length he shows clearly on wich engines he's going to perform considerably well, one could say. You could also say he revs the bollocks out! Mainly in conjunction with Malossi's MHR cylinder kits or similar high performance cylinder kits! Ii clar ??:>:bigstar:

 

da frate si inainte stiam ca tobele sport maresc performantle scuterului :bigstar: sunt unele speciale pt kituri de 70 pt performante optime ... dar nu asta era dilema, dilema era pe motorul meu de 49cm3 stock cat de mare poate fi diferenta ca performante intre toba gaurita si toba sport ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dooamne uite linku stai cati si pun http://scooter-center.com/catalog/product_...h=4_28_288_2479 Malossi -MHR TEAM- Racing Exhaust for Minarelli horizontal 2006.

The Malossi MHR racing exhaust is a beautiful work of fine Italian craftsmanship. The new designed muffler is an eye catcher par excellence!

With it's short length he shows clearly on wich engines he's going to perform considerably well, one could say. You could also say he revs the bollocks out! Mainly in conjunction with Malossi's MHR cylinder kits or similar high performance cylinder kits! Ii clar ??:>:bigstar:

adica este compatibila cu kiturile de mare performanta...eeh...in fine :bigstar:

eu ma culc baieti...poate visez vreun argument:D...noapte buna :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...