Sari la conținut

Casco Moto 125cc!


Postări Recomandate

in principiu eu pentru cbr 125... 07', full casco o sa coste la allianz tirac in jur de 500 de euro... preturile sunt asa de mari pentru ca la motocicleta probabilitatea de a fi furata este mai mare... sau distrugeri cazaturi....

am fost putin surprins de pretz... dar cand am socotit... 4000 de euro noua.. casco in principiu este 10% din valoare... deci pretzul este corect...

la aprilia ta din 97' cam greu de facut casco;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a facut cineva asigurare full casco la motocicleta de 125cc? In principiu, m-ar interesa pentru o Aprilia RS125 din '97!

La o motocicleta atat de veche, daca iti face, nu se merita deloc. Iti vor cere multi bani, iar la daune te vor plati putin.

 

La RS 2007 platesc 400 euro pe an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicati si voi va rog...de exemplu fac casco full...nu ma loveste nimeni ..cad eu ca prostu si ii sparg carena,semnalizator...casco imi plateste reparatia sau trebuie eu sa platesc?? :friends:

Da,rca repara daunele celui pe care il lovesti din vina ta si casco repara(sau ar trebui) sa iti repare daunele provocate din vina ta(sau in caz de furt,incendiu etc,depinde ce scrie in contract) asupra vehiculului tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca doriti sa va faceti asigurari, chiar si casco va pot veni in ajutor cu tarife si contracte foarte avantajoase. :friends:

 

 

si acum sa raspund lui @alecsutzyu :

Casco iti va plati reparatia chiar dc vina a fost a ta. se mrita .. in cazul in care un semnal e 15 euro, carene de la 500 euro. insa, cand semnezi contractul trebuie sa fii foarte atent. la franciza, sa fie cat mai mica sau chiar deloc. ideal ar fi sa fie asigurat si riderul + pasagerul.

sa auzim de bine. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 125 2007 -> 400 euro fara TVA, suma asigurata 5000 euro, franshiza 0. Acopera orice fel de accident (mi-o loveste cineva, cad io cu ea, cade un copac pe ea, ia foc garaju si motoru e inauntru etc etc etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 125 2007 -> 400 euro fara TVA, suma asigurata 5000 euro, franshiza 0. Acopera orice fel de accident (mi-o loveste cineva, cad io cu ea, cade un copac pe ea, ia foc garaju si motoru e inauntru etc etc etc)

 

unde tiai facut casco??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...