Sari la conținut

Evacuare Sport


unnamed
 Share

Postări Recomandate

stie cineva de asa ceva? as vrea o evacuare finala sport pt. honda mea. m-am interesat si arrow si akrapovic nu produc... as vrea ceva sa se potriveasca.

stiu un ntv cu toba borla ... cred ca il stiti cu totii, e portocaliu(singurul din cate cunosc) si se aude si merge super cu toba aia, dar nu cred ca e toba moto ca am intrat pe site la borla si din cate am vazut eu, nu produc tobe moto ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intradevar nu e de moto.. cum a potrivit-o? inseamna ca se poate potrivi si, sa zicem, un arrow de moto daca a adaptat o toba de masina.

 

inca ceva, daca dau toba jos, am posibilitate sa scot sitele sau tre sa le gauresc melteneste? daca scot sitele se mareste consumul?

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intradevar nu e de moto.. cum a potrivit-o? inseamna ca se poate potrivi si, sa zicem, un arrow de moto daca a adaptat o toba de masina.

 

inca ceva, daca dau toba jos, am posibilitate sa scot sitele sau tre sa le gauresc melteneste? daca scot sitele se mareste consumul?

 

merci

depinde de toba dar dred ca va trebui sa le gauresti ... acum de consum nu stiu in mod normal nu ar prea trebui sa creasca consumul ca doar nu e 2T, dar cu siguranta o sa mai castigi ceva caluti :friends: si o sa si maraie mai tare :friends:

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 22:42 -------------</small><br/>na link ...

... si da, stiu ca se scrie exhaust dar nuj dc am gresit acolo :rock: motorul e al lui florinSg din braila, si a fost a cuiva din buc, nuj cum il cheama, l-a luat lovit frontal si l-a facut el ... Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de asa ceva? as vrea o evacuare finala sport pt. honda mea. m-am interesat si arrow si akrapovic nu produc... as vrea ceva sa se potriveasca.

 

incearca o toba Leo Vince sbk, pt suzuki sv 650, motorul e foarte asemanator ntv-ului, ar trebui sa fie potrivita

si gasesti destule SH pe moto.it

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca o toba Leo Vince sbk, pt suzuki sv 650, motorul e foarte asemanator ntv-ului, ar trebui sa fie potrivita

si gasesti destule SH pe moto.it

 

:friends:

nu cred ca conteaza neaparat motorul ci prinderea pe care o are la toba ... sa se potriveasca la dimensiuni si toate alea ... mult succes in schimbarea tobei ... @fra'su normal ca o sa ne arate si noua :wink:

 

 

:friends: :rock: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burghiu subtire - gaurite - scoase - vazut sitele cum sunt (inainte de operatiune mai bine cauti pe net ce configuratie are toba in interior) - gaurit/scos - nituit capacul la loc sau lasat liber (de gustibus). Insa iti garantez ca va suna spart si chiar va plescai pe retururile de gaz :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care a dat gauri in toba ntv-ului cam 4 acolo intre nituri suna cu 1 decibel mai tare :friends: adik nu se merita. cat despre scos sitele :friends: nu stiu s-ar putea sa te complici degeaba cu scosul niturilor de acolo ca sa-i tragi sitele afara e destul de coplicat. trage manualul motocicletei o sa o vezi sectionata si detaliata cum si ce are in ea. numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vezi ca la NTV sunt mai multe variante de tobe:1.cea lunga(adica de lungime normala) care a fost pusa pana prin 89 si 2. cea scurta pusa prin 90-92. In cazul celei scurte toba propriu-zisa este sub cadru iar cea laterala si scurta este o terminatie,deci e :what: posibil sa mai ai site si in cea de sub cadru. Cauta pe net poze si o sa vezi cele doua variante. Nu stiu tu de care ai dar intereseaza-te bine inainte de a te apuca de treaba ca sa nu muncesti degeaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...