Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a/23-25 Mai 2008


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut.125 se accepta?

mai omule..nu stiu ce nu e in regula cu anuntul meu..cursa este deschisa ptr orice iubitor de enduro..

dupa ce am incheiat partial traseele de cursa pot sa va spun ca motoare bicilindrice si atv-uri sunt excluse din start..dar daca chiar exista doritori ..avem trasee(care bineinteles nu vor fi monitorizate)unde puteti sa va jucati...

 

deci motoarele de 125 sunt binevenite si pilotii lor la fel....

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 18:39 -------------
numere noi de telefon ptr rezervari ar fi: hotel president 0250/775.022 ***

hotel central 0250/775.313 ***

hotel suprem 0250/775.157 ***

hotel stogu 0250/775.876 **+

pens. maria 0250/775.557 **

pens.izvoare 0250/775.501 **

preturile sunt intre 80-100 de lei camera dubla pe noapte la hotel

60-80 de lei camera dubla pe noapte la pensiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ULTIMELE NOUTATI(SPER SA NU MAI APARA CEVA PANA LA CURSA)

DATA SI LOCATIA CURSEI RAMAN ACELEASI

TARIFE- masa ramana in continuare 160 lei persoana si contine sambata mic dej.+pranz+cina+tuciul cu

tocana de la miezul noptii

duminica mic dej+pranz

- ptr cei care sosesc de vineri mai devreme,bucataria ptr comenzi se deschide la ora 5

- sambata pranzul se va servi separat ptr insotitori(la o ora normala)si ptr piloti la sfarsitul traseului

- duminca pranzul se va servi dupa terminarea fest de premiere..

- taxa de participare ramane 100 lei..

 

TRASEUL- ptr prima zi va fi doar o singura tura(la ambele categorii)nu vor mai fi puncte de control ptr ca desfasurarea traseului nu impune acest lucru..

- ptr proba speciala:o ora de incalzire si acomodare cu traseul(ambele categorii),start cate 2-5 piloti in functie de participare,contracronometru,dupa metoda:calificari,semifinala,finala..(ambele categorii)

PREMII - se vor premia primele 3 locuri la proba speciala(ambele categorii)

- se vor premia primele 3 locuri la categoria "cea mai reusita freza"

- se vor acorda cateva premii de consolare,trofeul editiei,diplome

- se vor acorda cateva premii ale prieteniei..

(CONSTAU IN GPS-URI.CASTI,ECHIP DE PROTECTIE,ULEIURI,CONSUMABILE,MATERIALE PUBLICITARE)

OBLIGATII ALE PILOTILOR

-toti pilotii sunt obligati sa poarte si sa lipeasca pe motoare pe perioada cursei materialele promotionale oferite de sponsori si organizatori..

 

:guitar: :banpls: :moto: :ok: :moto: :)

 

PS ..sa nu uit..ptr petrecerea in mod cat mai placut a timpului liber vom avea sambata seara si o tura de 2-3 ore de rockangeala live cu instrumentisti de mare clasa,iar proba speciala va avea invitat un DJ care va ridica muzical adrenalina chiar pe platou cu cateva mii de wati.. :( :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ULTIMELE NOUTATI(SPER SA NU MAI APARA CEVA PANA LA CURSA)

DATA SI LOCATIA CURSEI RAMAN ACELEASI

TARIFE- masa ramana in continuare 160 lei persoana si contine sambata mic dej.+pranz+cina+tuciul cu

tocana de la miezul noptii

duminica mic dej+pranz

- ptr cei care sosesc de vineri mai devreme,bucataria ptr comenzi se deschide la ora 5

- sambata pranzul se va servi separat ptr insotitori(la o ora normala)si ptr piloti la sfarsitul traseului

- duminca pranzul se va servi dupa terminarea fest de premiere..

- taxa de participare ramane 100 lei..

 

TRASEUL- ptr prima zi va fi doar o singura tura(la ambele categorii)nu vor mai fi puncte de control ptr ca desfasurarea traseului nu impune acest lucru..

- ptr proba speciala:o ora de incalzire si acomodare cu traseul(ambele categorii),start cate 2-5 piloti in functie de participare,contracronometru,dupa metoda:calificari,semifinala,finala..(ambele categorii)

PREMII - se vor premia primele 3 locuri la proba speciala(ambele categorii)

- se vor premia primele 3 locuri la categoria "cea mai reusita freza"

- se vor acorda cateva premii de consolare,trofeul editiei,diplome

- se vor acorda cateva premii ale prieteniei..

(CONSTAU IN GPS-URI.CASTI,ECHIP DE PROTECTIE,ULEIURI,CONSUMABILE,MATERIALE PUBLICITARE)

OBLIGATII ALE PILOTILOR

-toti pilotii sunt obligati sa poarte si sa lipeasca pe motoare pe perioada cursei materialele promotionale oferite de sponsori si organizatori..

 

:banpls: :moto: :blbl: :moto: :) :guitar:

suna bine tare :lol: :( :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu! Daca nu reusesc sa-mi repar oasele batrane si rupte o sa ma fac util pe-acolo pe la organizare, pe la tocana, pe la entertainment :-)

Sper sa nu se intample nimic care sa ma incurce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu! Daca nu reusesc sa-mi repar oasele batrane si rupte o sa ma fac util pe-acolo pe la organizare, pe la tocana, pe la entertainment :-)

Sper sa nu se intample nimic care sa ma incurce.

 

sambata seara locul meu e laga tocana(care dureaza vreo 5-6 ore pana e gata)asa ca iti tin un loc langa tuci..si iti pregatesc si o lingura de amestecat...

 

PS imi cer mii de scuze dar am uitat complet sa iti traiasca copilul si sa va bucurati de el..te gandesti sa il ..endurizezi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS imi cer mii de scuze dar am uitat complet sa iti traiasca copilul si sa va bucurati de el..te gandesti sa il ..endurizezi???

 

merci mult. Normal ar fi sa iasa endurist, dar cum vorbeam cu Soso aseara, naiba stie ce o mai insemna "enduro" in 15 ani de-acu ... El sa fie sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult. Normal ar fi sa iasa endurist, dar cum vorbeam cu Soso aseara, naiba stie ce o mai insemna "enduro" in 15 ani de-acu ... El sa fie sanatos

:( :ok: :ok: :moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult. Normal ar fi sa iasa endurist, dar cum vorbeam cu Soso aseara, naiba stie ce o mai insemna "enduro" in 15 ani de-acu ... El sa fie sanatos

 

* auzi, ce-i cu previziunile astea pesimiste?... ia pune mana si-i cumpara lu' ala micu (sa-ti traiasca!) niste pempershi KTM & stuff si arata-i ce stie sa faca tac-su in cativa ani, cand o sa priceapa si el cat-de-cat. Cum vrei sa mai existe enduro in 10-15-20 de ani daca tu pari ca "te ai batut"?! Io il incalec pe capra pe fiu-meu vara asta, ...inca nu am gasit capra, dar mai caut. E "next generation", o sa aiba privilegii pe care noi nu le-am avut, sunt optimista :ok:

 

scuze de off...

 

Revenind la Valcea, cred ca si eu tot pe langa tuci o sa stau (la cratita :moto:), ca inca nu pot calarii capre (ai vazut!... dezastru!) si cu chopperu' nu cred ca ma primesc pe traseu :( Tine-mi si mie un loc, Stefi :ok:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* auzi, ce-i cu previziunile astea pesimiste?... ia pune mana si-i cumpara lu' ala micu (sa-ti traiasca!) niste pempershi KTM & stuff si arata-i ce stie sa faca tac-su in cativa ani, cand o sa priceapa si el cat-de-cat. Cum vrei sa mai existe enduro in 10-15-20 de ani daca tu pari ca "te ai batut"?! Io il incalec pe capra pe fiu-meu vara asta, ...inca nu am gasit capra, dar mai caut. E "next generation", o sa aiba privilegii pe care noi nu le-am avut, sunt optimista :)

 

scuze de off...

 

Revenind la Valcea, cred ca si eu tot pe langa tuci o sa stau (la cratita :banpls:), ca inca nu pot calarii capre (ai vazut!... dezastru!) si cu chopperu' nu cred ca ma primesc pe traseu :moto: Tine-mi si mie un loc, Stefi :guitar:

 

bre vad ca toti va inghesuiti pe langa tuciul cu tocana in loc sa va ganditi la trasee..dar nu-i nimic am trecut eu prin chestii si mai grele.. :( :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi venim de la pitesti... pregatiti, dar am inteles ca nu avem voie cu ktm-uri. mai ales cele in 2t.

 

sper sa fim minim 10.

 

am uitat sa intreb, se alerga in echipa sau solo? ma refer la ziua 1, ca la prolog nu ai cum. sper sa nu fie seceta pana atunci, sa se fac prea mult praf in padure. prefer sa fie moale decat praf :(

 

poti sa ne spui cam cati s-au anuntat pana acum? depasesc suta? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi venim de la pitesti... pregatiti, dar am inteles ca nu avem voie cu ktm-uri. mai ales cele in 2t.

 

sper sa fim minim 10.

 

am uitat sa intreb, se alerga in echipa sau solo? ma refer la ziua 1, ca la prolog nu ai cum. sper sa nu fie seceta pana atunci, sa se fac prea mult praf in padure. prefer sa fie moale decat praf :burnout:

 

poti sa ne spui cam cati s-au anuntat pana acum? depasesc suta? :cheers:

 

sper ca treaba cu "nu avem voie cu ktm-uri mai ales cele in 2 timpi''a fost o gluma..la tura din prima zi,startul se va da din minut in minut, si sigur se va aglomera pe o creasta fiindca vor trebui trecute motoarele pe coarda(nici o problema..baietii de la salvamont valcea vor monitoriza si asigura motoarele pe zona respectiva cu piloti cu tot)

traseul de profi va avea 60 de km--definitiv

traseul de hobby va avea 40 de km --definitiv

nu se vor intersecta absolut deloc..ambele trasee vor fi circuit,deci dus-intors vor fi complet diferite..

ptr cei in 2 timpi nu se asigura punct de alimentare fiindca nu avem unde...(FOARTE IMPORTANT)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, 60km? nu e pb pt 2t. adica cel putin nu la mine, a mea nu consuma de loc mai mult ca un 4t. ba mai mult. la ultima tura un 450 a trecut pe rezerva si io mai aveam destul pana acolo. acum depinde :burnout: dar 60km sigur nu e mult pt nici un 2t.

 

io zic ca daca nu sunt asa de multi la profi startul sa se dea la diferenta mai mare de timp. oricum o sa iasa show si aglomeratie la zonele dificile.

 

mai ramane valabila chestia cu punctele de control?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctele de control le-am anulat fiindca fiind circuit nu are nimeni cum sa scurteze traseul,iar in ceea ce priveste treaba cu asigurarea exista o portiune in care motoarele vor fi asigurate ptr trecere(ca la romaniacs).. baietii din SALVAMONT stiu ce au de facut..

 

cu alte cuvinte GATA CU DISTRACTIA LA VALCEA,PUNETI OSUL LA MUNCA DACA VRETI SA NE LUATI PREMIILE..in rest,numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

promit ca in situatia in care cineva va reclama ca traseul nu este fain,locatia retrasa,berea rece ,tocana fierbinte,rock-ul de calitate si peisajele splendide ..o sa fie ultima oara cand organizez asa ceva..

 

PS..asa ca nu reclamati nimic sa o comitem si la anul :burnout: :cheers: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am considerat retragerea din traseul de hobby prea plictisitoare fiind 6 km de forestier si am facut alta retragere..

 

in concluzie traseul de hobby se scurteaza cu 4 km dar se ingreuneaza simtitor pe final..asa ca gume bune si incheieturi de fier...

 

PS foarte important de mentionat HOBBY NU INSEAMNA INCEPATORI... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Stef!

Daca mai este nevoie de locuri de cazare, va astept cu drag la Pensiunea Casa Vanatorilor!

Toate detaliile inclusiv preturi la www.casavanatorilor.ro .Avem parcare pazita si foarte generoasa!Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca treaba cu "nu avem voie cu ktm-uri mai ales cele in 2 timpi''a fost o gluma..la tura din prima zi,startul se va da din minut in minut, si sigur se va aglomera pe o creasta fiindca vor trebui trecute motoarele pe coarda(nici o problema..baietii de la salvamont valcea vor monitoriza si asigura motoarele pe zona respectiva cu piloti cu tot)

traseul de profi va avea 60 de km--definitiv

traseul de hobby va avea 40 de km --definitiv

nu se vor intersecta absolut deloc..ambele trasee vor fi circuit,deci dus-intors vor fi complet diferite..

ptr cei in 2 timpi nu se asigura punct de alimentare fiindca nu avem unde...(FOARTE IMPORTANT)

 

SE FACE ALPINISM CU MOTOCICLETA,POTI SA NE DAI CEVA DETALII

DIN CATE STIU EU UN TRASEU TREBUIE PARCURS CU MOTOCICLETA

DE CATRE ORGANIZATOR, NU TREBUIE FACUT CU PICIORUL

 

 

PS SCUZE DACA DERANJEZ CU ACESTE INTREBARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctele de control le-am anulat fiindca fiind circuit nu are nimeni cum sa scurteze traseul,iar in ceea ce priveste treaba cu asigurarea exista o portiune in care motoarele vor fi asigurate ptr trecere(ca la romaniacs).. baietii din SALVAMONT stiu ce au de facut..

 

Am auzit ca ne treceti de pe un versant pe altul la o inaltime de aprox. 150 metri?!

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul se face pe motor..daca la pozele din marcaje ati vazut persoane pe picioare aia au fost baietii de la salvamont..la marcaje au fost si piloti din valcea de categorie medie ca experienta,asa ca un pilot de profi nu trebuie sa isi faca probleme..

pe linia de creasta exista o zona mai expusa,pe care cei din salvamont au hotarat sa o asigure..asta e tot..nu stiu de ce va faceti atatea probleme..la sedinta tehnica traseul va fi prezentat si fiecare poate sa isi schimbe clasa in functie de cum considera el..

 

traverseuri de 150m sunt pura fictiune,nu stiu cine va spus(persoana respectiva ori e rauvoitoare ori a facut o gluma)

pe traseu va vor astepta ai nostri din club,care vor ajunge acolo si ei cu motoarele.ca doar n-o sa mearga pe picioare..

 

 

 

SE FACE ALPINISM CU MOTOCICLETA,POTI SA NE DAI CEVA DETALII

DIN CATE STIU EU UN TRASEU TREBUIE PARCURS CU MOTOCICLETA

DE CATRE ORGANIZATOR, NU TREBUIE FACUT CU PICIORUL

 

 

PS SCUZE DACA DERANJEZ CU ACESTE INTREBARI

PAI SA STII CA DERANJEZI(IN PRIMUL RAND NU INTELEG DE UNDE AI AJUNS LA CONCLUZIA CA NOI AM FACUT TRASEUL PE PICIOARE)..SERVICIUL SALVAMONT A BATUT TRASEUL CU PICIORUL(PTR CINE NU STIE,ESTE IN PROTOCOLUL DE ORGANIZARE CA SERVICIUL SALVAMONT SA PARCURGA TRASEUL,IAR IN ZONA IN CARE LOR LI SE PARE ORICE FEL DE PERICOL,INSTALEAZA 2 SALVAMONTISTI PTR A ASIGURA BUNA TRECERE A PILOTILOR..FAPTUL CA EXISTA INTR-O PORTIUNE DE CREASTA O COARDA DE SIGURANTA NU INSEAMNA ALPINISM CU MOTOCICLETA ..

NOI AM TRECUT GLOANTE PE ACOLO FARA NICI UN FEL DE ASIGURARE SI NU A PATIT NIMENI NIMIC..

 

OK..trebuie sa revin cu niste precizari..vad ca s-a interpretat gresit treaba cu traversarea pe coarda(si anume ca de la o singura asigurare intr-o zona expusa s-a ajuns la traverseuri de prapastii de 150 m si alpinism cu motorul)..nu o luati asa dramatic..

traseul va fi ca orice traseu de profi..avantajul este ca nu sunt timpi care sa impuna o anumit ritm de concurs sau orice altceva de genul asta..tineti cont ca este o INTALNIRE de enduro si atat..doar ca stimulent ptr a doua zi ca sa se distreze toata lumea am facut proba speciala contra-cronometru pe care bineinteles ca o vom premia..

in rest ptr orice fel de amanunte puteti sa ma sunati dar nu mai spun nimic despre traseu..consider ca fac intrunirea asta ca sa va simtiti bine impreuna ca prieteni ...ptr curse aveti tot anul la dispozitie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pe ploaie traseul nu se poate face(ma refer la cel de profi)..avem traseu de profi special pregatit ptr vreme ploioasa,traseu care nu are nici o legatura cu cel de vreme uscata..asa ca aveti de unde alege..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...