Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a/23-25 Mai 2008


Postări Recomandate

....

 

FAPTUL CA EXISTA INTR-O PORTIUNE DE CREASTA O COARDA DE SIGURANTA NU INSEAMNA ALPINISM CU MOTOCICLETA ..

NOI AM TRECUT GLOANTE PE ACOLO FARA NICI UN FEL DE ASIGURARE SI NU A PATIT NIMENI NIMIC..

 

.....

 

pai nu te mai deranja si tu numai pentru ca te intreaba lumea una alta.

eu unul dupa ce am citit ca "se traverseaza motorul pe coarda" ma pregateam sa-i pun doua carabiniere si nu e o gluma.

faptul ca o portiune de traseu este asigurata cu coarda este cu totul altceva.

 

ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cer mii de scuze lui LO550 si braccio dar eram super nervos cand am deschis netul dupa niste discutii care nu au aici nici o relevanta...dar in alta ordine de idei cu cat se apropie cursa cu atat primesc mai multe telefoane zilnic pe aceiasi tema:cum va fi traseul??,vor fi rape,vor fi urcari,va fi namol,va fi praf..etc etc etc..

 

sper ca treaba cu trecerea am rezolvat-o iar daca iti pui carabiniere pe motor e foarte bine ca nu mai pierzi timp cu montalul celor de la salvamont..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exclus..ambele trasee au mai mult de 60 % poteci si carari prin padure unde intra doar 2 roti una dupa alta..in jurul taberei sunt insa o gramada de forestiere pe care se poate iesi in linia de creasta fara prea mari probleme..deci concret nu se pot aborda traseele pe ATV-uri din cauza latimii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat se apropie cursa cu atat primesc mai multe telefoane zilnic pe aceiasi tema:cum va fi traseul??,vor fi rape,vor fi urcari,va fi namol,va fi praf..etc etc etc..

 

eu zic sa nu-ti mai bati capul cu astea. Cine vrea sa vina vine si gata. Detaliile despre traseu se vor afla la briefing. Tu ai grija sa fie traseele ok si sa ai oameni in punctele delicate. In rest e simplu - cine se tine cat de cat de motor se da la avansati; cine e la inceput se da la B. Cui ii e teama ca nu o sa faca nici traseul de B mai bine sta acasa ca si-a ales sportul gresit :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu-ti mai bati capul cu astea. Cine vrea sa vina vine si gata. Detaliile despre traseu se vor afla la briefing. Tu ai grija sa fie traseele ok si sa ai oameni in punctele delicate. In rest e simplu - cine se tine cat de cat de motor se da la avansati; cine e la inceput se da la B. Cui ii e teama ca nu o sa faca nici traseul de B mai bine sta acasa ca si-a ales sportul gresit :rolleyes:

acelasi lucru mi-l zicea si lorenzo(LO550)ieri la telefon..traseele vor fi pregatite cum stim noi ..se vor descrie la briefing si cine considera ca e pregatit ptr un anumit nivel pe ala va intra..in rest numai de bine,toate sunt pregatite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alte locuri de cazare gasiti si la :

pensiunea europa 0744/549911 sau 0250/775321 ***

pensiunea noel 0250/775254 sau 0740060040 ***

hotel podium 0250/775131 sau 0745/634167 ***

vila ana 0744/509152 ***

vila feni 0744/786959 ***

hotel alice 0250/775482 sau 0740259989 ***

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am 3 camere pt weekend-ul 23-25 mai... dupa cum spune si certificatul... 4 stele...

detalii complete pe www.casavanatorilor.ro

preturi promotionale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog toti pilotii care doresc sa participe la intrunirea noastra si ma refer la cei care nu au luat legatura deloc cu noi sa imi trimita un PM sau un mail la ene_stefan1974@yahoo.com,fiindca participarea se anunta foarte mare si sa stim si noi aproximativ la ce nr de piloti sa ne pregatim..

 

ptr a face intrunirea mai atractiva va anunt ca pune umarul sa ne ajute un sponsor care s-a anuntat in ultimul moment

"RED BULL ROMANIA"... :laugh: :)

 

NU UITATI IN TABARA VOR FI STANDURI CU ECHIPAMENTE,ACCESORII,CONSUMABILE SI ULEIURI LA PRETURI PROMO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* :lol: aaaah! o sa curga redBull-ul siroaie! ...se anunta consum mare de adrenalina acolo :lol:

eu am sa vin cu ceaiurile medicinale la mine, pentru ziua de dupa.

 

AMR 10 ZILE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ceaiul neamuleee paducel+coada soricelului+menta pentru profi/5 lei cana

papadie+musetel+crusin pentru hobby/5 lei cana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce 4 buc mai gix ?? avem 4 piloti husaberg prezenti la cursa ?:))

 

astia 4 sintem doar o parte

in total sint in jur de 25 de piloti cu blonde suedeze

:(

si toti flacai care stiu ce e aia berea in ripa sau pe pizdisi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog toti pilotii care doresc sa participe la intrunirea noastra si ma refer la cei care nu au luat legatura deloc cu noi sa imi trimita un PM sau un mail la ene_stefan1974@yahoo.com,fiindca participarea se anunta foarte mare si sa stim si noi aproximativ la ce nr de piloti sa ne pregatim..

 

ptr a face intrunirea mai atractiva va anunt ca pune umarul sa ne ajute un sponsor care s-a anuntat in ultimul moment

"RED BULL ROMANIA"... :( :)

 

NU UITATI IN TABARA VOR FI STANDURI CU ECHIPAMENTE,ACCESORII,CONSUMABILE SI ULEIURI LA PRETURI PROMO

 

din nefericire cei de la red bull au retractat oferta de colaborare..momentan cred ca nu suntem destul de importanti ptr ei..ehh nu conteaza,noi sa fim sanatosi..ca necazurile curg gramada...hai sa ne vedem la valcea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire cei de la red bull au retractat oferta de colaborare..momentan cred ca nu suntem destul de importanti ptr ei..ehh nu conteaza,noi sa fim sanatosi..ca necazurile curg gramada...hai sa ne vedem la valcea..

 

* eu, cum ti-am zis de la inceput, merg pe ceaiuri :(

 

Tot ce e chimic, dauneaza sanatatii, mai bine bei apa de izvor si chair dac are putin namol in ea, tot nu-ti strica :)

 

Bey, mai avem numai O SAPTAMANA de asteptat! ...eu ma duc la mare in we., sa treaca mai repede timpul. Acum am si costum de ploaie, asa ca nu ma mai opreste nimic sa ajung la Valcea. :moto:

 

Hai portocalii! ...am incheiat citatu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...no redd bull ?? :laugh:(( ;) ;)

n-auzi costeo ca iti face cria ceai..oricum in tuciul de tocana daca il umplem intra vreo 7 galeti de apa..asa ca se rezolva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-auzi costeo ca iti face cria ceai..oricum in tuciul de tocana daca il umplem intra vreo 7 galeti de apa..asa ca se rezolva..

 

* am ceai verde chinezesc (pentru inainte...) si ceai de mate argentinian (pentru dupa...) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de cursa va pot anunta urmatoarele lucruri care in sfarsit s-au definitivat:

traseul de hobby va avea aprox. 30 de km lungime,timp mediu de parcurs 4 ore..va avea 8 posturi directionale,nu exista check point-uri..se adreseaza pilotilor ce au cunostinte medii si bune de enduro..va avea portiuni cu piatra,poteca de munte,forestier,namol,traverseuri de trunchiuri si paraie,urcari si coborari bruste..

 

traseul de profi va avea aprox. 40 de km,timp mediu de parcurs 4 ore,s-au eliminat portiunile periculoase din traseu ca sa nu mai fie nici un fel de probleme,nu mai exista check point-uri..se adreseaza pilotilor ce au cunostinte foarte bune de enduro si conditie fizica buna..va avea urcari si coborari spectaculoase,poteci abrupte,dupa modelul de la sibiu

al celebrei deja tziki-tzacki...

 

inscrierile se fac pana vineri la ora 24 la secretariatul din tabara..

 

ACCES..La intrarea in statiunea BAILE OLANESTI,dupa traversarea satului olanesti,intr-o portiune de asfalt marginita de brazi foarte desi,exista intersectia de trafic greu a statiunii,unde va fi amplasat un indicator spre tabara..accesul se face pe drumul principal pana in tabara..exista asfalt pana in tabara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...accesul se face pe drumul principal pana in tabara..exista asfalt pana in tabara..

 

* excelent! ... ;) m-am linistit.

cand punem tocana aia la foc? ...deja ii simt aromele ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea sa fie boier , pun la dispozitie pt transport duba VW Crafter (15 mc sau 6 motociclete).Plecarea din Bucuresti vineri in jurul orei 16.00.

Editat de Nitescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...