Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a/23-25 Mai 2008


Postări Recomandate

fost la OPC..numai cand am deschis gura despre comanca..mi s-a spus:stim,primim din 2 in 2 sapt reclamatii de la grupuri mai mari ca nu au apa..am depus reclamatie...sa vedem ce iese..

 

la mancare a fost ceva ce nu am inteles..s-au dat 50 de bratari ptr all-inclusive si s-au servit cu zeci de portii in plus..in fine..am crezut pe cuvant si le-am achitat din buzunarul meu personal(32.000..echivalent a 20 de portii)..eu nu am vazut ce s-a mancat cat si unde ptr ca am fost ocupat cu speciala,traseul,tabara etc..etc..

 

MULTUMESC PE ACEASTA CALE TUTUROR MARLANILOR CARE AU AVUT NESIMTIREA SA SE DUCA SA CEARA DE MANCARE FARA SA PLATEASCA UN BAN,invocand ca au bratara in masina,sau ca au pierdut-o etc...sunt situatii pe care voi nu le cunoasteti,cat poate sa mearga de departe marlania omului..daca toti ar fi fost corecti si cei care au mancat si administratorii si bucatarii..era una din cele mai reusite intruniri enduro din tara...am strans aproape 100

de motociclisti,am adus si dat premii de zeci de milioane,am incercat sa fac aradul sa se imprieteneasca cu iasi-ul

si cu braila..ca a iesit un fiasco (ptr cine considera ca este vina mea..stati linistiti..nu se va mai repeta am spus-o si o mai spun)..

 

CRED CA FORUMUL ASTA AR FI TREBUIT SA SE REFERE STRICT LA PARTEA DE TRASEU SI SPECIALA..CA PRACTIC DE ASTA V-AM INVITAT PE TOTI SA VA DATI CU MOTOARELE,NU SA MANCATI SI SA DORMITI IN TABARA..ASTA A FOST OPTIONAL..NU V-AM IMPUS EU SA RAMANETI IN TABARA..AM FOST MINTIT DE ADMINISTRATOR CA O SA FIE TOTUL OK CHIAR DACA STIAU CA NU FAC FATA CU APA DOAR CA SA ISI IA BANUTII..EU V-AM SPUS MAI DEPARTE CE M-AU MINTIT EI..DECI,FIIND IN NECUNOSTINTA DE CAUZA NU TREBUIE SA MA JUCATI ASA IN PICIOARE,

 

STIU ESTE DE INTELES DAI UN BAN SI VREI CE TI S-A PROMIS..DAR CERE-TI LA CINE ESTE IN MASURA SA O FACA..

UNDE VROIATI SA PLEC CU 120 DE MOTOARE,10AtV-URI SI ZECI DE MASINI,RULOTE ETC +vreo 60,70 OAMENI OBOSITI SI MURDARI DE NOROI..UNDE CAZAM EU ATATA AMAR DE OAMENI?????????????DACA VREUNUL DIN VOI IMI DA O SOLUTIE VALABILA PTR IESIREA DIN IMPAS II DAU MOTORUL CADOU...

 

CREDE VREUNUL DIN VOI CA NU M-AM GANDIT..ADELINA S-A DUS PE NAMOLUL ALA PANA SUS LA BAZINUL DE CAPTARE AL CACATULUI ALA DE CAMPING SI A INCERCAT SA VADA DE CE NU E APA..SI CHIAR NU ERA..FIINDCA DOBITOCII CARE AU FACUT DUS AU LASAT APA SA CURGA IN NESTIRE SI EU IMI TRAG PONOASELE PTR NISTE CRETINI CARE NU STIU SA OPREASCA APA DUPA CE IES DE LA DUS..NU SARE NICI UNUL CU GURA SA SPUNA ..DA BAH STEF EU AM LASAT-O ASA CA SUNT MARE SMECHER CA ASA AM VRUT EU..STAU TOTI SI TAC CHITIC

 

ps..LE-AM CUMPARAT TOT EU DIN BANII MEI APA PLATA SA SPELE VASELE SI SA FACA CEAI CA TOATE IZVOARELE ERAU TULBURI.. EU MAI MULT NU AM PUTUT..

 

MA DECLAR INVINS DE KETEMEU,BRACCIO,MOZ &CO(si un mic sfat..puteati sa imi dati un pm pur si simplu nu sa ma balacariti la modul asta in public..asta doar daca intr-adevar ati apreciat munca titanica pe care am dus-o sa organizez tot ce s-a intamplat acolo)

 

VA MULTUMESC CA ATI FOST ALATURI DE MINE..SI SPER SA VA AMINTITI CU PLACERE CA ATI STAT 2 ZILE FARA APA SI ATI FOST LA PADURE..POATE PESTE 2-3 ANI O SA RADETI SI O SA REGRETATI CA NU MAI EXISTA ENDURO-MANIACO-DEPRESIV 4,5,6..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare,

in primul rand FELICITARI ORGANIZATORILOR. Bravo, e foarte greu sa organizezi un eveniment moto, si sa faci ca toate angrenajele sa se roteasca perfect. Si vorbesc in cunostinta de cauza sunt de partea voastra, fara falsa modestie, am organizat 3 etape de Campionat Mondial, 4 Europene si multe nationale.

Nu poti impaca pe toata lumea. Lor eventual trebuie sa le reprosam organizarea traseului, programul, regulamentul, premierea.

Restul, cu apa, cazarea, masa, dus, curent electric......il semnalam organizatorilor atunci si pe loc pentru a rezolva situatia cu cei de la care au inchiriat locatia. Aia sunt NESIMTITII, eventual, sau noi suntem NESIMTITII in cazul in care lasam apa sa curga, lumina aprinsa.....

Si mie mi s-a intamplat, ca diversi terti cu care incheiam contract de catering, de toalete, de cazare, de transport....etc sa ma faca de rahat in fata concurentilor pentru ca una au promis si alta au facut.....deh romanisme!!!!!sa umfle portofelul in 2 zile cat intr-o luna.

Revenind la oile noastre :P parerea mea; traseu foarte bine marcat, greu, tehnic, ploaia a facut sarea si piperul.........dar a fost ok.

In rest, recomandari pt viitor( le-am spus-o personal fara repros si din suflet imediat cum am sosit): sa gaseasca trasee mai deschise un pic, in special in locurile foarte tehnice sau gen jgeab, deoarece prin acele locuri trebuie sa treaca 50-100 de participanti. Sa se gandeasca mai mult la siguranta sportivilor si sa evalueze foarte bine riscurile.

In rest BAFTA SI NOROC. Claudiu vin la voi in primul weekend liber sa mai fac o data traseul. Vreau sa vad cum e si pe uscat.........ca pe noroi.....

 

Multumesc partenerului meu pe ultimul sfert din traseu, Paul din Brasov si lui Romeo pe ultima bucata :cheers: .

P.S- si eu am zis ca nu mai organizez cand toti ma improscau cu noroi si mi-a trebuit vreo 6 ani pana m-am convins anul trecut dupa cursa de motocros de la ciolpani :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NO COMMENT.. :cheers:

 

pacat de ploaie..traseul este superb pe uscaciune..va invit pe oricare dintre voi care doriti sa il facem impreuna..

 

PS..cineva ma intreba de unde stiu citi au terminat traseul de hobby..am stat la jumatatea traseului in zona cea mai grea accesibila si m-am intalnit cu baietii din iasi,sibiu,galati etc..de acolo nu s-a intors nimeni ca vedeam urme..m-am retras pe la 5 din traseu sa ma duc sa recuperez un motor si dupa mine au mai venit si altii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA VREUNUL DIN VOI IMI DA O SOLUTIE VALABILA PTR IESIREA DIN IMPAS II DAU MOTORUL CADOU...

dar stai omule linistit .. :| de ce te strezezi atat ?? lasa-i in pace, oricum nimic nu se mai poate schimba, fiecare cu parerea lui... pt unii a fost chiar misto .. :cheers: de ex pt mine :D si nu numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm ca atillas a stat la inceputul urcarii pe stanca la hobby si a vazut cine a ajuns acolo :cheers: scuze din partea colegului care a plecat tare stii tu :splat:

 

ca prima prezenta la un astfel de concurs pot zice ca ziua de sambata daca nu era ploaie pe traseul de hobby terminau toti (cu exceptia celor care nu vedeau semnele de orientare :angry:), asa ploaia a fost miezu facand traseul mai frumos mai ales jumatatea a 2a SUPER!!!

 

refritor la trialul de duminica mi-am luat-o in freza anu asta :D)

 

ca organizare nu am "repros" decat ca nu s-a tinut cont de tura de sambata, trebuia sa se face checkpoint si cronometrare la echipe

 

ma bucur ca la traseu am iesit bine in jur de ora 14 eram in camping :P

 

sa ne vedem cu bine la urmatoarea

 

PS noi ne-am simtit bine DESI AM BATUT 1100KM!!!!

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii din Targoviste impreuna cu Paul din Brasov saluta organizarea acestei intalniri. Noi am venit sa ne dam nu sa facem nazuri.Ne-am dat, am baut berea, ne-am tras sufletul si apoi ne-am retras la pensiunea Casa Vanatorilor unde am avut de toate(SIC). Ne pare tare rau daca nu mai organizati si la anul o noua editie.

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor...despre cazare si masa nu discut pt ca nu am stat in tabara...inainte sa iau startul la profi ma intrebam ce traseu poate fi ca in 4 ore sa se faca doar 38 de km....dupa ce am terminat traseul mi-am dat seama....daca era uscat era superb, foarte tehnic si destul de usor....ca a fost noroi a fost si mai incitant....pt mine si colegii mei(liviu&emi) cu cat traseul devenea mai greu, cu cat ploaia torentiala ne uda pana in cele mai intime locuri, cu cat noroiul devenea din ce in ce mai mare, cu cat traseul parea ca devine imposibil de facut cu atat mai mult ne doream sa-l terminam...pt. noi a fost o provocare pe care am dus-o pana la sfarsit...imi pare rau ca duminica nu am participat....dar asta e....nu poti fi cu toate....

tin sa multumesc in special lui claudiu pt traseu....a fost superb...multumesc tuturor celor care s-au implicat in organizarea acestui eveniment(nu ma steptam sa dati atatea premii...sa nu va imaginati ca zic asta pt ca am primit unul....nu am primit....pt ca nu aveam de ce sa primesc....) pt mine a fost foarte frumos....mi-as dori sa fac traseul pe uscat, dar sunt cam multi km din arad pana la voi.....dar va astept pe voi la arad...nu la un concurs organizat, ci la niste trasee...multumesc inca o data pt tot....a fost superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost la OPC..numai cand am deschis gura despre comanca..mi s-a spus:stim,primim din 2 in 2 sapt reclamatii de la grupuri mai mari ca nu au apa..am depus reclamatie...sa vedem ce iese..

 

la mancare a fost ceva ce nu am inteles..s-au dat 50 de bratari ptr all-inclusive si s-au servit cu zeci de portii in plus..in fine..am crezut pe cuvant si le-am achitat din buzunarul meu personal(32.000..echivalent a 20 de portii)..eu nu am vazut ce s-a mancat cat si unde ptr ca am fost ocupat cu speciala,traseul,tabara etc..etc..

 

MULTUMESC PE ACEASTA CALE TUTUROR MARLANILOR CARE AU AVUT NESIMTIREA SA SE DUCA SA CEARA DE MANCARE FARA SA PLATEASCA UN BAN,invocand ca au bratara in masina,sau ca au pierdut-o etc...sunt situatii pe care voi nu le cunoasteti,cat poate sa mearga de departe marlania omului..daca toti ar fi fost corecti si cei care au mancat si administratorii si bucatarii..era una din cele mai reusite intruniri enduro din tara...am strans aproape 100

de motociclisti,am adus si dat premii de zeci de milioane,am incercat sa fac aradul sa se imprieteneasca cu iasi-ul

si cu braila..ca a iesit un fiasco (ptr cine considera ca este vina mea..stati linistiti..nu se va mai repeta am spus-o si o mai spun)..

 

CRED CA FORUMUL ASTA AR FI TREBUIT SA SE REFERE STRICT LA PARTEA DE TRASEU SI SPECIALA..CA PRACTIC DE ASTA V-AM INVITAT PE TOTI SA VA DATI CU MOTOARELE,NU SA MANCATI SI SA DORMITI IN TABARA..ASTA A FOST OPTIONAL..NU V-AM IMPUS EU SA RAMANETI IN TABARA..AM FOST MINTIT DE ADMINISTRATOR CA O SA FIE TOTUL OK CHIAR DACA STIAU CA NU FAC FATA CU APA DOAR CA SA ISI IA BANUTII..EU V-AM SPUS MAI DEPARTE CE M-AU MINTIT EI..DECI,FIIND IN NECUNOSTINTA DE CAUZA NU TREBUIE SA MA JUCATI ASA IN PICIOARE,

 

STIU ESTE DE INTELES DAI UN BAN SI VREI CE TI S-A PROMIS..DAR CERE-TI LA CINE ESTE IN MASURA SA O FACA..

UNDE VROIATI SA PLEC CU 120 DE MOTOARE,10AtV-URI SI ZECI DE MASINI,RULOTE ETC +vreo 60,70 OAMENI OBOSITI SI MURDARI DE NOROI..UNDE CAZAM EU ATATA AMAR DE OAMENI?????????????DACA VREUNUL DIN VOI IMI DA O SOLUTIE VALABILA PTR IESIREA DIN IMPAS II DAU MOTORUL CADOU...

 

CREDE VREUNUL DIN VOI CA NU M-AM GANDIT..ADELINA S-A DUS PE NAMOLUL ALA PANA SUS LA BAZINUL DE CAPTARE AL CACATULUI ALA DE CAMPING SI A INCERCAT SA VADA DE CE NU E APA..SI CHIAR NU ERA..FIINDCA DOBITOCII CARE AU FACUT DUS AU LASAT APA SA CURGA IN NESTIRE SI EU IMI TRAG PONOASELE PTR NISTE CRETINI CARE NU STIU SA OPREASCA APA DUPA CE IES DE LA DUS..NU SARE NICI UNUL CU GURA SA SPUNA ..DA BAH STEF EU AM LASAT-O ASA CA SUNT MARE SMECHER CA ASA AM VRUT EU..STAU TOTI SI TAC CHITIC

 

ps..LE-AM CUMPARAT TOT EU DIN BANII MEI APA PLATA SA SPELE VASELE SI SA FACA CEAI CA TOATE IZVOARELE ERAU TULBURI.. EU MAI MULT NU AM PUTUT..

 

MA DECLAR INVINS DE KETEMEU,BRACCIO,MOZ &CO(si un mic sfat..puteati sa imi dati un pm pur si simplu nu sa ma balacariti la modul asta in public..asta doar daca intr-adevar ati apreciat munca titanica pe care am dus-o sa organizez tot ce s-a intamplat acolo)

 

VA MULTUMESC CA ATI FOST ALATURI DE MINE..SI SPER SA VA AMINTITI CU PLACERE CA ATI STAT 2 ZILE FARA APA SI ATI FOST LA PADURE..POATE PESTE 2-3 ANI O SA RADETI SI O SA REGRETATI CA NU MAI EXISTA ENDURO-MANIACO-DEPRESIV 4,5,6..

 

omule... adica "domnilor organizatori" - urmati reclama de la Johny Walker - KEEP WALKING!

 

nu cred ca exista pt tine (voi) obstacole de netrecut...

 

in fond aceste contre trebuie sa te faca si mai tare si mai bun.

 

suntem o natie de carcotasi... poate ca e bine... dar mai ales de invidiosi... si frustrati.

 

voi veni cu placere si la anu' chiar daca o sa ma spal tot la vana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma au fost probleme cu apa..singura solutie pe care am vazut-o eu posibila dupa ce am epuizat orice varianta de a aduce apa in tabara sub vreun mijloc fizic realizabil a fost sa intreb la premiere cine este suparat pe treaba cu apa sa mergem la kktii aia sa cerem banii inapoi..m-au ascultat zeci de oameni si nimeni nu a zis nimic..

 

cand ati observat ca este o problema la mancare(si nu ma refer la calitate)ci la chestiuni financiare trebuia sa ma abordati pe mine,clau sau ade..si sa ne spuneti..bah care e treaba ???de ce mananc eu cu 5 aceiasi mancare pe care ala o mananca cu 3..unde sunt banii aia..da-mi diferenta imediat..nu a venit nimeni..daca cineva doreste sa scurmam asa adanc in rahat va rog veniti la valcea si discutam problemele pe care mi le aruncati acum pe forum direct cu firma respectiva cu care am avut azi un scandal monstru....

 

PUR SI SIMPLU NU INTELEG,ATI ASTEPTAT SA AJUNGETI ACASA SI SA IMI STRIGATI LUCRURILE ASTEA IN GURA MARE,IN LOC SA VENITI SI SA LAMURIM LUCRURILE CA PANA LA URMA SUNT DOAR DE ORDIN FINANCIAR..recuperam din banii de cazare si vedeam ce draq au facut aia cu masa...eu am platit astazi portiile de mancare la 160 lei portia/....mai mult nu stiu..

stiti poveste aia si f..tuti si cu banii luati ..asa suntem noi acum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca cine stie ce inseamna un concurs nu comenteaza nimic de rau! poate ca se impune putin respect fata de eforturile unor oameni, fie ele reusite sau nu.pana la urma a fost o cursa de offroad, nu s-a dorit un sejur la Amara. felicitari castigatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati sti cat de mult au muncit oamenii astia pt. a va aduna la Olanesti....Felicitari si tot respectul pt. ce ai realizat Stef!Nu am fost de fata dar am avut reprezentanti :cheers: !

La anul mai faceti una pt. prieteni si iubitorii naturii!!!Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in 2-3 saptamani vor fi gata dvd-urile..s-a filmat speciala cu vreo 4 camere profi(nu stiu unde au stat ca nu am vazut pe nimeni)iar din prima zi destul de subtire..eu am incercat sa filmez si mi s-a ars camera de la ploaie cand filmam iesenii pe urcarea aia stancoasa cu apa siroind pana la glezne..oricum poze sunt spectaculoase si cred ca si filmele la fel..muuult mai mult material ca anul trecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma au fost probleme cu apa..singura solutie pe care am vazut-o eu posibila dupa ce am epuizat orice varianta de a aduce apa in tabara sub vreun mijloc fizic realizabil a fost sa intreb la premiere cine este suparat pe treaba cu apa sa mergem la kktii aia sa cerem banii inapoi..m-au ascultat zeci de oameni si nimeni nu a zis nimic..

 

cand ati observat ca este o problema la mancare(si nu ma refer la calitate)ci la chestiuni financiare trebuia sa ma abordati pe mine,clau sau ade..si sa ne spuneti..bah care e treaba ???de ce mananc eu cu 5 aceiasi mancare pe care ala o mananca cu 3..unde sunt banii aia..da-mi diferenta imediat..nu a venit nimeni..daca cineva doreste sa scurmam asa adanc in rahat va rog veniti la valcea si discutam problemele pe care mi le aruncati acum pe forum direct cu firma respectiva cu care am avut azi un scandal monstru....

 

PUR SI SIMPLU NU INTELEG,ATI ASTEPTAT SA AJUNGETI ACASA SI SA IMI STRIGATI LUCRURILE ASTEA IN GURA MARE,IN LOC SA VENITI SI SA LAMURIM LUCRURILE CA PANA LA URMA SUNT DOAR DE ORDIN FINANCIAR..recuperam din banii de cazare si vedeam ce draq au facut aia cu masa...eu am platit astazi portiile de mancare la 160 lei portia/....mai mult nu stiu..

stiti poveste aia si f..tuti si cu banii luati ..asa suntem noi acum..

Stef tata! NU TE MAI ENERVA CA MORI DREACU! Stai cuminte! Am citit tot topicul de la cap la coada . M-am bucurat sa vad oameni care apreciaza efortul depus de voi!

Cred ca vorbeam cu tine de anul trecut despre etapa de acum si spuneai cat ai de alergat si cate autorizatii trebuiesc. Macar daca ai fii facut si tu bani de un motor no :cheers: . Nu trebuie sa mai asculti de criticileunora care nu au ce face decat sa stea la calculator toata ziua si sa caute nod in papura la oricine! ROMANISME cum spune Ciprian! E greu sa ne dezvatam de astea.

O sugestie! La anul organizeaza undeva in padure la cort si fiecare sa-si aduca ce are nevoie! Asa se organizeaza raidurile aici si vreau sa-ti spun ca suntem intotdeauna 2-300. si nici nu au fost vreodata probleme! Cam atat de la mine!

Sper ca nu ai uitat de numarul meu de concurs ca tre sa-l pun pe motor si DVD-ul !!!!!!!!!!!!!

 

Toate bune si sa auzim numai de bine!!!!

 

p.s. Salutari la toti baietii de acasa! Trebe sa folosim o tuica d-aia de a ta in Decembrie :P si ceva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu nu pot sa spun decat ca ma bucur sincer ca v-am cunoscut, iar daca la anu' as putea sa va aduc alte premii (de la alta firma), nu as sta pe ganduri.

Stefi si Ade, Claudiu si toata echipa ati facut ceva ce putini oameni in comunitatea asta se inhama sa faca pe-aici. Pentru voi tot resepctul si cinstea. Pentru restul: "cainii latra, caravana trece".

 

Ce am apreciat eu cel mai mult: peisajul incantator, atmosfera din tabara (fara motoare turate la maxim, aburi excesivi de alcool, teribilisme, etc.), proba speciala de duminica de mare spectaculozitate, sentimentul de siguranta pe care l-am avut pe tot parcursul (salvamont, jandarmi, etc.), muzica buna de la terasa (aia pe banda :cheers: nu live!), calitatea oamenilor si nu in ultimul rand ospitalitatea organizatorilor. :D

La mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma au fost probleme cu apa..singura solutie pe care am vazut-o eu posibila dupa ce am epuizat orice varianta de a aduce apa in tabara sub vreun mijloc fizic realizabil a fost sa intreb la premiere cine este suparat pe treaba cu apa sa mergem la kktii aia sa cerem banii inapoi..m-au ascultat zeci de oameni si nimeni nu a zis nimic..

 

cand ati observat ca este o problema la mancare(si nu ma refer la calitate)ci la chestiuni financiare trebuia sa ma abordati pe mine,clau sau ade..si sa ne spuneti..bah care e treaba ???de ce mananc eu cu 5 aceiasi mancare pe care ala o mananca cu 3..unde sunt banii aia..da-mi diferenta imediat..nu a venit nimeni..daca cineva doreste sa scurmam asa adanc in rahat va rog veniti la valcea si discutam problemele pe care mi le aruncati acum pe forum direct cu firma respectiva cu care am avut azi un scandal monstru....

 

PUR SI SIMPLU NU INTELEG,ATI ASTEPTAT SA AJUNGETI ACASA SI SA IMI STRIGATI LUCRURILE ASTEA IN GURA MARE,IN LOC SA VENITI SI SA LAMURIM LUCRURILE CA PANA LA URMA SUNT DOAR DE ORDIN FINANCIAR..recuperam din banii de cazare si vedeam ce draq au facut aia cu masa...eu am platit astazi portiile de mancare la 160 lei portia/....mai mult nu stiu..

stiti poveste aia si f..tuti si cu banii luati ..asa suntem noi acum..

 

 

 

stiti bancu cu baiatu optimist si cel pesimist?

 

Erau doi frati gemeni, unu' pesimist si unu' optimist.

Si vine ziua lor...

Cel pesimist primeste un super tren electric...visul oricarui bait de 6 ani. Si incepe sa se planga...ca o sa se strice, ca o sa i se termine bateriile...cadou de (cuvant urat)...

Cel optimist primeste o balega de cal...sare in sus de bucurie si cauta calul...

 

E o chestie de perspectiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stef, claudiu, adelina,

 

discutii o sa iasa intotdeauna. Nu ai cum sa multumesti pe toata lumea pentru ca oamenii au asteptari diferite. Si pana la urma asta-i firea omului - nu suntem facuti la indigo. Eu zic ca daca nu ploua la 13 erau toti hobby in tabara si jumatate comentau "ca ce ala e traseu, ei au venit sa se dea" ... etc

eu am fost pana acum la multe curse organizate - 7 enduro, 1 enduro cross, 6 rally raid, 1 off road buzau. Toate au avut bune si rele. Si in afara de buzau nici un organizator nu si-a batut capul cu cazarea si haleala concurentilor. Organizatorii iti dau regulamentul si programul si ... sa fii sanatos. Peste tot au fost comentarii legate de traseu, de cronometraj, de regulament. Niciodata, de la nici un concurs la care am fost nu a plecat acasa toata lumea fericita.

 

So ... majoritatea au venit pentru spiritul intalnirii. Chiar si oamenii cu muuuulte curse la activ (Ciprian, Lorenzo, Patrick, Romeo) s-au simtit f bine. Ca sa fii impacat eu zic sa faci un sondaj sa vezi cati ar veni din nou peste o luna in aceleasi conditii. Si pun pariu ca 90% ar veni din nou.

 

Sunt minim 80 de oameni care asteapta intalnirea de la anul. Asa ca faceti planul din timp, faceti trasee frumoase, gasiti un loc unde sa tinem motoarele, o statiune cu suficiente locuri de cazare si nu va mai bateti capul cu unde dorm si unde mananca fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun moderatorilor sa faca un sondaj chiar acum, sunt tare curios ce iese :cheers: numa sa nu ploua ca se uda tastele si nu o sa mai puteti vota :D

 

PS: ce Stefi crezi ca scapi de editia 4 asa usor???

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la Cazare / Masa:

De vina sunt organizatorii pentru ca au vrut sa fie prea buni si sa se ocupe de toate.

FOARTE simplu era sa spuna asa : Taxa de participare 100 Lei, cazare+mancare exista fie in tabara, fie in inprejurimi, ca erau cu zecile in baile olanesti si atunci cine se caza in tabara si nu mai primea apa stia foarte frumos sa se revolte pe propietari nu pe organizatori AM DREPTATE?

 

Din experianta mea traita la alte intalniri moto am preferat sa ma cazez cat mai departe de galagie si sa mananc la orice ora doresc si ce imi doreste inimioara. Am papat super super si m-am cazat la 3 stele cu baie super si confort de 3 stele la doar 40lei / noapte.

 

Referitor la traseu PROFI Enduro: (au intrat 46 si au terminat maxim 20 traseul )

SUPER ! Mai ales ca a turnat din galeata de 3 ori si asta a facut traseul mult mai greu. Daca era usor imi parea rau de drumul facut.

 

Cateva poze:

Aici o prapastie si o curba la 180 grade care nu se putea face decat pe langa motor

post-1905-1211875799_thumb.jpgpost-1905-1211875809_thumb.jpg

 

Imagine de pe moto :

post-1905-1211875819_thumb.jpgpost-1905-1211875829_thumb.jpg

 

 

Aici mi-a placut ..traseu de creasta :

post-1905-1211875851_thumb.jpg

 

 

Aici a inceput valea stramta :

In poza prietenul meu Calin Participant cu nr 3 si finalist la traseul Enduro Profi:

post-1905-1211875867_thumb.jpgpost-1905-1211875898_thumb.jpgpost-1905-1211875917_thumb.jpg

post-1905-1211875933_thumb.jpg

 

 

Refeitor la Proba speciala de duminica:

Aici sunt rezultatele. (Rog Mesaj daca am gresit ceva si pt completari)

 

Am luat locul 7 si sunt f multumit. Am facut proba lejer, nu pt a castiga, ci pt a o finaliza. Facand traseul de profi cu o zi inainte am fost foarte obosit.

 

Initial m-am inscris la profi si pentru proba speciala dar la cauciucuri mi-a ramas roata de spate infipta intr-un cauciuc si 40 minute impreuna cu organizatorii ne-am chinuit sa scoatem motocicleta, fapt dupa care au mai scos un rand de cauciucuri iar eu am decis sa trec la Hoby avand acelasi traseu mai putin aceste randuri de cauciucuri(la hoby am avut doar 1 rand).

 

A fost ceva nou, ceva ce nu am mai incercat ...si mi-a placut. Din 100motociclisti sa aiba curaj doar 21 sa participe ....e ceva :D

FELICITARI PENTRU TOTI CURAJOSI CARE AU PARTICIPAT LA PROBA SPECIALA!

 

Multumesc ATILAS pt organizare, multumesc CLAUDIU pentru traseu si SHOW-ul facut si multmesc tuturor celor impicati in organizare...mi-ar face placere sa veniti la Arad sa va aratam si noi trasee HARDDD! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce toti motociclistii seriosi care au venit pentru enduro au numai cuvinte de lauda la adresa organizatorilor. Asta pentru ca au muncit mult sa faca o cursa deosebita.

 

Pt. cei care au comentat atat de mult> organizati o cursa si demonstrati caputeti face voi mai mult...Dar acest lucru nu se va intampla niciodata. E mult mai simplu sa critici decat sa faci.

 

Stefi, te rog sa mai organizezi curse la Valcea si scapi de o durere de cap daca ii lasi pe toti sa isi gaseasca cazare si masa fiecare cum vrea si poate. Iti spun eu ca sigur vor veni peste o suta de motociclisti care nu vor comenta decat de bine. Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun moderatorilor sa faca un sondaj chiar acum, sunt tare curios ce iese :cheers: numa sa nu ploua ca se uda tastele si nu o sa mai puteti vota :D

 

PS: ce Stefi crezi ca scapi de editia 4 asa usor???

 

COMPLETATI VA ROG ASTA (cateva secunde ca ia) sa vedem cum va fi la anul!

CLICK AICI

PENTRU A VEDEA REZULTATELE SONDAJULUI CLICK AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...