Sari la conținut

Salut!


DLI
 Share

Postări Recomandate

da rezistati mult ... dar macar nu sunt atata accidente :rolleyes: si majoritatea oricum se da in padure dupa cum am observat ,iar cu motocicleta de strada nu prea ai sanse pe drumurile publice :what:

Da sunt mai multe avantaje aici si de aia imi place! Love to ride prin paduri, munti, serpentine, aer tare...etc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

prin paduri se poate distra cu jucaria si iarna :bounce:

Acuma depinde si ce jucarii ai :P ca se pot face multe prin paduri, doar vointa sa ai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si fantezie :moto:

Hell Yeah :P , dinaia am o gramada. Mai ales ca am facut si off road cu dragstarul meu de 1100 post-25613-0-24900200-1327046597_thumb.jpg

nu imi e frica de aventura :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare Lordule, vad ca ai scimbat utilajul. ai trecut in randul lumii cu oo

 

cat despre conversatia cu domnisoara de mai sus,aveam impresia ca nu vorbeati de aceleasi lucruri la un moment dat. ori voi vorbeati si ne-ati lasat noua impresia ca vorbeati de motoare si paduri si ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare :grinbandit: dar nu ti-a fost mila de ea? :laugh: totusi ,nu prea e facuta pentru asa ceva :P

Apoi am avut cat am putut grija, pana am scapat-o intr-un sant si so lovit la rezervor (si acuma tot asa lovita e). E fier si trebuie sa mearga...oricum e un motor fain si rezistent, si a vazut drumuri dinalea ca so intors cu atv-ul inapoi si eu am mers inainte :crack:

 

tare Lordule, vad ca ai scimbat utilajul. ai trecut in randul lumii cu oo

 

cat despre conversatia cu domnisoara de mai sus,aveam impresia ca nu vorbeati de aceleasi lucruri la un moment dat. ori voi vorbeati si ne-ati lasat noua impresia ca vorbeati de motoare si paduri si ...

Da l-am schimbat si mi-am dublad clindreea si merge de rupe pietre!

 

Nu stiu ce impresie am lasat sau nu dar un pahar de vin a-si servi oricand cu dansa (desigur daca e de acord)

:smoke:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chubby nu stiu la ce te referi , fi mai explicit te rog :rolleyes:

 

iar IceLord vedem la primavara, cum zicea si Gergo ..in fiecare vineri ei sunt la bastion :D am putea sa facem o vizita candva, la un "suc" :drink:

Desigur! Dar deocamdata primavara e departe, aici a nins asa frumos azi noapte, s-a depus un strat de 5cm de zapada peste ce mai era :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca altii au inceput deja sa faca planuri pentru vara . Eu deocamdata am doar 2-3 planuri, prima data cheia-acasa-mures-cluj-sibiu-transfogarasan-inapoi la buc :D Iar cand e canicula atunci evident o tura(sau mai multe) pana la mare :bounce: Voi aveti idei? planuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca altii au inceput deja sa faca planuri pentru vara . Eu deocamdata am doar 2-3 planuri, prima data cheia-acasa-mures-cluj-sibiu-transfogarasan-inapoi la buc :D Iar cand e canicula atunci evident o tura(sau mai multe) pana la mare :bounce: Voi aveti idei? planuri?

Ahoi, planuri au fost tot timpul in mintea mea, anul asta a-si vrea sa ajung si eu la mare dar din viitorul financiar pe care il preconizez nu prea o sa-mi permit. Dar nu se stie... Anul ce tocmai a trecut am fost in august intr-o calatorie de 1400 de km pe Transfagarasan si Transalpina. In iulie am fost prin Maramures intr-o calatorie de 800 de km, plus altele mai mici...in total am facut aproximativ 8000 de km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, foarte frumos, eu strang banii de acum ca sa am bani de benzina pentru vara :rolleyes: .Pacat ca e asa de scumpa benzina. :unsure: Foarte mishto la Cheia, am fost si eu in septembrie am fost pana acasa. Din pacate nu am ajuns la transalpina si nici la transfogaras, dar anul asta neaparat! :bounce:

 

Iar duminica am iesit si eu putin pe deal si mi-au imprumutat vecinii motoreta, a fost foarte fain ( park e floare la ureche cmparand cu asta ce e pe strada ... ) sper ca si maine sa am parte de putina distractie :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, foarte frumos, eu strang banii de acum ca sa am bani de benzina pentru vara :rolleyes: .Pacat ca e asa de scumpa benzina. :unsure: Foarte mishto la Cheia, am fost si eu in septembrie am fost pana acasa. Din pacate nu am ajuns la transalpina si nici la transfogaras, dar anul asta neaparat! :bounce:

 

Iar duminica am iesit si eu putin pe deal si mi-au imprumutat vecinii motoreta, a fost foarte fain ( park e floare la ureche cmparand cu asta ce e pe strada ... ) sper ca si maine sa am parte de putina distractie :bounce:

Am fost si pe Cheia cu motorul, dar e fix pix pe langa Transfagarasan si Transalpina (mie personal Transalpina m-a cucerit rau de tot)

Eu momentan doar ma uit la motor in garaj cand ies cu masina din garaj. Oricum in octombrie am fost la plimbare ulitma oara cu el.

Eu momentan nu stiu daca o sa am bani sa merg intr-o calatorie la vara pentru ca actualmente de abia traiesc pe o luna pe alta.....iar de pus bani deoparte nici nu vine vorba :unsure:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cheia si transfagarasanul sunt OK daca vrei sa admiri peisajul...pt mers cu genunchiul pe jos NU e ok...pe cheia lipsesc portiuni de asfalt ,pe transfagarasan portiuni de drum (surpat)

 

Locuri de "joaca" in zona....la iesirea din sacele pana pe la babarunca...lunca calnicului -prejmer-teliu ...asfalt excelent,trafic redus!+ un circuit dat folosintei ;)

post-19031-0-94887500-1337667624_thumb.jpg

post-19031-0-41197600-1337667652_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia si transfagarasanul sunt OK daca vrei sa admiri peisajul...pt mers cu genunchiul pe jos NU e ok...pe cheia lipsesc portiuni de asfalt ,pe transfagarasan portiuni de drum (surpat)

 

Locuri de "joaca" in zona....la iesirea din sacele pana pe la babarunca...lunca calnicului -prejmer-teliu ...asfalt excelent,trafic redus!+ un circuit dat folosintei ;)

De la Brasov - Sf. Gheorghe - M.Ciuc - Gheorgheni - Toplita - Reghin e o adevarata pista de circuit. Desigur pentru cei care se cred pe pista....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bv-sf ghe-miercurea c. nu m-as risca ....prea aglomerat..filtre ,radare ,sate,nispi,caini..drum de o calitate indoielnica (tusnad)...eu vorbesc da viraje atacate in forta cu genunchiul p[e jos :grinbandit: despre drumul miercurea ciuc- toplita am auzit lucruri bune.N-am fost.Sper sa ajung anul asta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, crede-ma ca nu intentionez sa pun genunchiul jos pe drum public. ... mai degraba as incerca "circuitul" in prejmer :bounce:

si cheia e inevitabil... trebuie sa ajung cumva acasa din bucuresti si pe dn m-am plictisit :)

deci wee asta unde ne plimbam?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de circuit de la M.Ciuc la Reghin.

 

@Ayame pe unde te duce gandul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, crede-ma ca nu intentionez sa pun genunchiul jos pe drum public. ... mai degraba as incerca "circuitul" in prejmer :bounce:

si cheia e inevitabil... trebuie sa ajung cumva acasa din bucuresti si pe dn m-am plictisit :)

deci wee asta unde ne plimbam?:D

 

:rolleyes: nu stiu daca week-end-ul asta este pentru plimbat cu moto.

Ploua cam mult, din pacate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: nu stiu daca week-end-ul asta este pentru plimbat cu moto.

Ploua cam mult, din pacate :(

Din pacate vremea cam face treburi care ne impiedica sa mai iesim cu moto :( !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaiiii.. si eu care am venit astazi acasa cu motoreta .. m-a plouat doar din predeal pana acasa...:P maine cineva o plimbarica?;;)

Am si eu dor de duca, chiar sunt stricat de cap de la atata ploaie. Bravo tie ca te-ai dat cu jucaria pe ploaie :P , eu Sambata 2 iunie a-si vrea sa merg la Suceva dar ma sperie ploaia asta, aici la mine ploua in continuu de 48 de ore si nu da semne sa se opreasca. De o saptamana n-am vazut soarele si am o ciuda ca saptamana trecuta a fost luna plina si imi place sa ma plimb pe luna plina si n-am putut ca turna cu galeata :( !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca putem sa punem sa ne lasam motoarele inca cateva zile la umbra, din pacate :(

Nu mai vrea sa vina vremea buna.

 

M-am uitat pe prognoza meteo si nu-mi place deloc :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...