Sari la conținut

Reconditionat Mz Rt.rog Sfaturi...


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

cu mikulaish....sa rezolvat...maine sau poimaine il trimit...sii un robinet de rezervor se gaseste original...eu nu am ...dar are un prieten ...vedem :)...dupa examen ma ocup ...ca asta trebuie cautat prin fiarele bunicului sau .bafta

 

 

 

 

Salutare....... Si eu restaurez un MZ de 125 si am nevoie de ceas si cablu de kilometraj. N-ai cumva asa ceva sau nu stii pe cineva care ar avea? Iti las si nr meu de tel ca sa putem comunica mai usor. 0744835877- Sorin :laugh: Am de vanzare 2 MZ-uri ES 250 respectiv 175, in curs de restaurare.

post-16700-1225473599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare....... Si eu restaurez un MZ de 125 si am nevoie de ceas si cablu de kilometraj. N-ai cumva asa ceva sau nu stii pe cineva care ar avea? Iti las si nr meu de tel ca sa putem comunica mai usor. 0744835877- Sorin :laugh: Am de vanzare 2 MZ-uri ES 250 respectiv 175, in curs de restaurare.

 

Salut Sorin ! Nu cred ca ai sanse sa mai gasesti ceas vitezometru functional si cablu pe aici. Eu am avut mai multe anunturi in acest sens de-a lungul timpului, fara succes. Uita-te la rubrica "Pentru iubitori de MZ-uri", pag.23, unde am postat eu si am pus si mai multe poze cu MZ-ul restaurat de mine. In cele din urma am comandat ceasul vitezometru si cablul pentru el la www.gagysmotorshop.de Costa impreuna vreo 50 euroi. Le-am primit in cca. o luna de zile, sunt identice cu cele originale si functioneaza perfect, merita investitia.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar te rog. stie cineva daca mz rt de 125 a avut portbagaj original din fabrica>?Dar saa stie sigur!

 

Salut Jeane ! Tot ziceai mai demult ca treci pe la mine sa-mi vezi MZ-ul... In cartea tehnica originala de MZ care contine si fotografii ale motocicletei din mai multe pozitii nu arata ca ar avea port-bagaj. Insa s-ar putea sa fi existat ca accesoriu separat, eu unul nu stiu sigur asta.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Sorin ! Nu cred ca ai sanse sa mai gasesti ceas vitezometru functional si cablu pe aici. Eu am avut mai multe anunturi in acest sens de-a lungul timpului, fara succes. Uita-te la rubrica "Pentru iubitori de MZ-uri", pag.23, unde am postat eu si am pus si mai multe poze cu MZ-ul restaurat de mine. In cele din urma am comandat ceasul vitezometru si cablul pentru el la www.gagysmotorshop.de Costa impreuna vreo 50 euroi. Le-am primit in cca. o luna de zile, sunt identice cu cele originale si functioneaza perfect, merita investitia.

Numai bine !

 

Salut

ma bucur ca mai sunt si alti ca mine . tu tot ce ai reconditionat presupun ca ai si vandut pt ca altfel nu poti face si altele. da-mi un semn pe tel, sa am nr de tel pt a vorbi multe altele si eventual sa-mi mai dai sfaturi sau poate iti pot da piese noi originare de MZ.

toate cele bune la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot esti pus pe fapte bune.., poate ai un robinet de rezervor, original, de mz rt 125, sau oricine are piesa, platesc, multam mult.Azi am fost la RAR si cu putin noroc sper sa reusesc sa-l inscriu in cateva zile! :P

Am gasit eu ceva robinet azi printre fiare ce e de la ceva mai mic nemtesc. Pune o poza cu un robinet de RT. S-ar putea sa ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit eu ceva robinet azi printre fiare ce e de la ceva mai mic nemtesc. Pune o poza cu un robinet de RT. S-ar putea sa ai noroc.

 

Nu stiu sa pun poze.., am mai incercat si m-am umplut de nervi.Vezi de ce este si daca e de mmz rt e ca si cumparat.Pune tu poze cu el de aproape si vad daca e de mz rt, ce zici?.Multam

L-am cautat peste tot... parca a intrat in pamant. Am gasit unul ce a fost pe un NSU, dar cel de RT nu l-am gasit. Imi pare rau...

Mai cauta-l.., te rog mult, am mare nevoie de un portbagaj original de mz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

Nu stiu sa pun poze.., am mai incercat si m-am umplut de nervi.Vezi de ce este si daca e de mmz rt e ca si cumparat.Pune tu poze cu el de aproape si vad daca e de mz rt, ce zici?.Multam

 

Mai cauta-l.., te rog mult, am mare nevoie de un portbagaj original de mz

M-am uitat io pi net si din cate am vazut la RT vine robinet exact ca la Simson. Si din ala nu am de dat, sorry. Daca ma insel, fac poza la ce am eu. Uite cum e la Simson:

post-11450-1226577080_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

M-am uitat io pi net si din cate am vazut la RT vine robinet exact ca la Simson. Si din ala nu am de dat, sorry. Daca ma insel, fac poza la ce am eu. Uite cum e la Simson:

post-11450-1226577080_thumb.jpg

asta nu e robinet de RT ....:drink:.....cam asa arata ...sper ca se intelege ceva...

post-17038-1226737870_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Jeane,trebuie sa iei un bec de far si un bec de bord .Becul de far are doar o faza buna,cand ai timp sa ma cauti si fa husa aia o data :drink:

Nteles..,deci, cine are 2-3 becuri de far si 3-4 de bord si 2-3 de pozitie si stop pe frana(toate pe 6 v), le cumpar, chiar la suprapret!Sau de unde le pot cumpara noi?! Prelata mai dureaza pt incep sa resimt si eu efectele crizei mondiale! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

mz 1.75 ??? Ce scrie in acte? Ce e de fapt? MZ ES 175? Cauta manualul de ES250 ca e acelasi. Diferentele sunt date de cilindree si cateva maruntisuri pe care le gasesti peste tot.

Eu am un manual dar nu e de service. Cred ca m-as descurca cu el, dar nu contine partea de service de ambreiaj si cutie de viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mz 1.75 ??? Ce scrie in acte? Ce e de fapt? MZ ES 175? Cauta manualul de ES250 ca e acelasi. Diferentele sunt date de cilindree si cateva maruntisuri pe care le gasesti peste tot.

Eu am un manual dar nu e de service. Cred ca m-as descurca cu el, dar nu contine partea de service de ambreiaj si cutie de viteze.

daca poti trimite-mi te rog, multumesc. e-mail geodoana@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nteles..,deci, cine are 2-3 becuri de far si 3-4 de bord si 2-3 de pozitie si stop pe frana(toate pe 6 v), le cumpar, chiar la suprapret!Sau de unde le pot cumpara noi?! Prelata mai dureaza pt incep sa resimt si eu efectele crizei mondiale! :)

 

am 3 becuri far (doua galbene) si 6 becuri pozitie absolut noi toate 50 lei. tel. 0722875230

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...