Sari la conținut

Honda Varadero Prin Zona?


av_dragoshelu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa-l stapanesti sanatos, stiu motorul, e tare dragut.

 

 

mersi mult :D :D

 

salutari cu farul :kiss:

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 23:18 -------------
si chiar as vrea si eu sa ne intalnim o data ... sa vad si eu cum e varadero de 1000 si sa vezi si tu 125`u meu :D

 

 

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 23:22 -------------
apropo bagha si tu poze , te rog :hug:

 

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

am si eu unul de 125 cmc de 1 luna aproape foarte multumit de el ...am mai vazut unul albastru exact ca al meu dar era de 1000... l'am intrebat pe tipul de la reprezentanta honda din bucuresti cate s'au vandut si mi'a spus ca au vandut 3 in bucuresti de 1000 .... sa inteleg ca al meu e singurul de 125 de prin zona... o sa pun un film si niste poze cu al meu;))

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 19:48 -------------

filmul cu toba leovince foarte multumit de cum se aude:D

imgp0174gw9.th.jpg

imgp0175wl5.th.jpg

imgp0177vq5.th.jpg

imgp0178rc9.th.jpg

imgp0180wi2.th.jpg

imgp0181ov5.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am si eu pentru vreo 6 luni un Varadero 1000, in test de anduranta la revista. Culmea e ca sunt chiar din Pitesti si am fost acolo cu ea acum vreo doua saptamani. :D

Daca vedeam topicul mai devreme, poate ne intalneam pe acolo. Oricum o sa mai trec cat de curand.

Cum se comporta pe termen lung? Ca asa am vazut pana acum ca e ditai animalu', dar destul de manevrabil odata ce l-ai pus in mers, consuma putin la drum lung, e enervant de confortabila si trage frumos.

Sa ne auzim cu bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am si eu pentru vreo 6 luni un Varadero 1000, in test de anduranta la revista. Culmea e ca sunt chiar din Pitesti si am fost acolo cu ea acum vreo doua saptamani. :blbl:

Daca vedeam topicul mai devreme, poate ne intalneam pe acolo. Oricum o sa mai trec cat de curand.

Cum se comporta pe termen lung? Ca asa am vazut pana acum ca e ditai animalu', dar destul de manevrabil odata ce l-ai pus in mers, consuma putin la drum lung, e enervant de confortabila si trage frumos.

Sa ne auzim cu bine! :crack:

 

 

ia uite chiar din Pitesti, poate ne vedem la o plimbare. Pe termen lung? eu o am pe a mea din octombrie 2007, m-am dus personal in Italia sa o iau. Si eu m-am speriat de ea ca e animal, dar cum ai spus si tu, e foarte manevrabila si foarte confortabila. De altfel e un motor pentru drumuri lungi. Suntem doi in pitesti cu varadero , motoare care sunt surori gemene , acelasi model, aceeasi culoare rosie. Daca e vremea cat de cat buna mergem la bucuresti la expozitie sambata. plecam pe la 11 din pitesti., daca vrei sa te lipesti iti las id-ul de mess av_dragos2000@yahoo.com. Dar sa inteleg ca tu ai modelul pe injectie ? sunt un pic diferite la consum, am auzit. Eu am modelul pe carburatie, si cred ca papa un pic mai mult. ne mai auzim :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite chiar din Pitesti, poate ne vedem la o plimbare. Pe termen lung? eu o am pe a mea din octombrie 2007, m-am dus personal in Italia sa o iau. Si eu m-am speriat de ea ca e animal, dar cum ai spus si tu, e foarte manevrabila si foarte confortabila. De altfel e un motor pentru drumuri lungi. Suntem doi in pitesti cu varadero , motoare care sunt surori gemene , acelasi model, aceeasi culoare rosie. Daca e vremea cat de cat buna mergem la bucuresti la expozitie sambata. plecam pe la 11 din pitesti., daca vrei sa te lipesti iti las id-ul de mess av_dragos2000@yahoo.com. Dar sa inteleg ca tu ai modelul pe injectie ? sunt un pic diferite la consum, am auzit. Eu am modelul pe carburatie, si cred ca papa un pic mai mult. ne mai auzim :crack:

 

Sunt din Pitesti, dar stau in Bucuresti, mai vin pe acasa ocazional. Eu o sa fiu sambata la SMAEB la standul revistei Motociclismo, unde lucrez. Daca veniti, dati o tura pe la stand si stam la o vorba. Varadero-ul nu e al meu personal, il avem la un test de anduranta. Merg pe el de vreo doua saptamani, am fost si pana la Pitesti. E pe injectie (model 2007) si nu consuma mult deloc. La cat e de mare ma asteptam sa haleasca la greu. Are indicator de consum instantaneu si la 100 km/h intr-a sasea imi arata 4,2-4,5 l/100 km. La 140 constant pe autostrada - 5,2-5,5. In oras nu i-am facut consumul, dar un plin ma tine destul de mult. Ce-i drept, are si rezervorul mare. Franele nu imi prea plac, desi lumea le lauda in general. Mi se pare ca trebuie sa apas prea tare pe maneta si pe pedala ca sa incetineasca ca lumea. Plus ca, fiind combinate (CBS), ma obisnuieste prost, sa nu am grija sa dozez apasarea. Ce-i drept, eu m-am si obisnuit cu Ducati-ul meu, care are niste super frane (deh, Brembo).

Ne auzim la salon! Mie nu imi merge messengerul de o vreme incoace, din cauza Linuxului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Pitesti, dar stau in Bucuresti, mai vin pe acasa ocazional. Eu o sa fiu sambata la SMAEB la standul revistei Motociclismo, unde lucrez. Daca veniti, dati o tura pe la stand si stam la o vorba. Varadero-ul nu e al meu personal, il avem la un test de anduranta. Merg pe el de vreo doua saptamani, am fost si pana la Pitesti. E pe injectie (model 2007) si nu consuma mult deloc. La cat e de mare ma asteptam sa haleasca la greu. Are indicator de consum instantaneu si la 100 km/h intr-a sasea imi arata 4,2-4,5 l/100 km. La 140 constant pe autostrada - 5,2-5,5. In oras nu i-am facut consumul, dar un plin ma tine destul de mult. Ce-i drept, are si rezervorul mare. Franele nu imi prea plac, desi lumea le lauda in general. Mi se pare ca trebuie sa apas prea tare pe maneta si pe pedala ca sa incetineasca ca lumea. Plus ca, fiind combinate (CBS), ma obisnuieste prost, sa nu am grija sa dozez apasarea. Ce-i drept, eu m-am si obisnuit cu Ducati-ul meu, care are niste super frane (deh, Brembo).

Ne auzim la salon! Mie nu imi merge messengerul de o vreme incoace, din cauza Linuxului.

 

 

venim sigur si trecem pe la tine, intreb de varadero :crack: , da pe mine m-au incantat franele mult, de ce sa mint si chiar tu esti primul pa care il aud ca nu e multumit, da acum poate mai tine si de obisnuinta, mie mi se pare ca se opreste super bine, dar na, sunt pareri si pareri. Dar cu consumul se pare ca sta mult mai bine injectia, la carburatie papa cam 6-7. ne auzim sambata sper

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehe am vazut peaici ca mai e un baiat cu un varadero tot de 125 din bucuresti

motorul merge bine chiar daca e micut te strecori repede...la distante lungi nu prea am mers sa vad cat de repede se incinge motorul sau cum se comporta..dar de la 8000 de rotatii merge de nu se poate..viteza maxima putin peste 120..mi sa parut putin prea inalt varadero de 1000:))eu cel putin nu puteam sa stau pe el decat inclinat..sa ne auzim de bine!.

Editat de miha_hoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hai ma ca se mai gasesc si uite ca nu foarte departe, in brasov, poate ne vedem la o bere anul asta ca astia cu varadero sunt plimbareti de obicei. care model de varadero ai?

:crack: sigur numai sa se mai incalzeasca un pic :crack: nu numai modelul dar si coloarea este identica cu cele din poza(si pe rezervor tot bagster :crack: ) numai bine!!!! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Pitesti, dar stau in Bucuresti, mai vin pe acasa ocazional. Eu o sa fiu sambata la SMAEB la standul revistei Motociclismo, unde lucrez. Daca veniti, dati o tura pe la stand si stam la o vorba. Varadero-ul nu e al meu personal, il avem la un test de anduranta. Merg pe el de vreo doua saptamani, am fost si pana la Pitesti. E pe injectie (model 2007) si nu consuma mult deloc. La cat e de mare ma asteptam sa haleasca la greu. Are indicator de consum instantaneu si la 100 km/h intr-a sasea imi arata 4,2-4,5 l/100 km. La 140 constant pe autostrada - 5,2-5,5. In oras nu i-am facut consumul, dar un plin ma tine destul de mult. Ce-i drept, are si rezervorul mare. Franele nu imi prea plac, desi lumea le lauda in general. Mi se pare ca trebuie sa apas prea tare pe maneta si pe pedala ca sa incetineasca ca lumea. Plus ca, fiind combinate (CBS), ma obisnuieste prost, sa nu am grija sa dozez apasarea. Ce-i drept, eu m-am si obisnuit cu Ducati-ul meu, care are niste super frane (deh, Brembo).

Ne auzim la salon! Mie nu imi merge messengerul de o vreme incoace, din cauza Linuxului.

 

 

baga-ti Gaim pt linux ca sa ai mess pe linux.

 

sorry de offtopic.

 

imi facea cu ochiul si mie varadero de 125 dar m-am sucit cand am vazut fazerul negru din 2002 :ok: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihai de unde ti`ai luat toba si cu ce bani ? baga id`u meu vici_bike_runner sa mai vb una alta despre varadero :angryfire: ca suntem doar 3 in tot bucurestiu ... mai e unu la mine in liceul Decebal cu un varadero visiniu dar el intra dimineata la ora , eu intru dupa amiaza , abea astept sa`l intalnesc sa facem o intrunire toti 3 sa ne dam cu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...