Sari la conținut

Honda Varadero Prin Zona?


av_dragoshelu
 Share

Postări Recomandate

salut baieti,imi puteti da si mie o parere si ceva date tehnice

despre honda varadero 1000?,

si honda deauville 750?

cum ar fi :consum,viteza,autonomie,capacitate incarcare,si ultima se merita?

ati facut drumuri lungi cu ea cum se comporta?

vreau sa cumpar una si nu stiu nimic despre ele nu pot sa ma hotarasc :angryfire:

va multumesc :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu e prea grea varadero pentru drumurile astea? la poza ma refer, :( cum s-a comportat?

:bigstar: merge super si pe drumuri si mai grele cu conditia sa o "sui" pe crampoane(tkc80 de la continental sau karoo de la metzler). abia astept sa vin din grecia(merg acum de 1 mai) s-a o incalt cu cramponate si sa o iau pe forestierele tarii :baldy:

 

salut baieti,imi puteti da si mie o parere si ceva date tehnice

despre honda varadero 1000?,

si honda deauville 750?

cum ar fi :consum,viteza,autonomie,capacitate incarcare,si ultima se merita?

ati facut drumuri lungi cu ea cum se comporta?

vreau sa cumpar una si nu stiu nimic despre ele nu pot sa ma hotarasc :(

va multumesc :finger:

:moron: cele doua moto nu prea au nimic in comun(cu exceptia ca sunt moto :hurt: )sa iti spun despre prima ca despre a doua nu stiu prea multe date tehnice:consum 6-10 l/100km in functie de regimul de mers sport sau touring...viteza aproximativ 200km/h (atat am mers eu) ..autonomie rezervor de 25 l (fa un calcul!!) capacitate de incarcare aprox 200 kg sau cu amortizor aftermarket mai mult....ultima nu cred ca are nici un atuu in fata modelului VARADERO!! :ok: La drum lung aici in tara este super din cauza ca are suspensiile robuste si parca facute pt gropile de la noi!!!Ti-o recomand cu caldura cu conditia sa nu te sperie greutatea ei si garda la sol(mai bine spus inaltimea seii) greutate la plin aproape de 290 kg iar saua nu este asa inalta cat este lata si iti "fura" din lungimea picioarelor!!! :moto: numai bine!!o sa iti spun cum s-a comportat la drum foarte lung cu pasager si full bagaje dupa ce ma intorc din un tur de aproape 5000 km din grecia pe care am sa-l fac acum de 1 Mai!!!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt raspuns RUL :ok: ,vreau sa spun ca am vazut una pe net de m-ia luat respiratia :peace: ,o sa incerc sa pun si poza aici,imi place la nebunie modelul asta ,frumoasa ,inalta ,eleganta ,intr-un cuvant "superba" :moron:

problema e ca si cealalta imi place insa nu chiar asa mult, dar toate duc la "lei"

si parca nu mai am nici rabdare :) am mers destul cu IJ-ul vreau sa il schimb!!! :(

 

am gasit un DEUVILLE la numai 3500 eu cu 30000km parcursi la prima vedere pare destul de bine mai ramane sa merg sa o vad si sa discut cu omu :moto:

cat despre excursia care o vei face iti spun drum bun asfalt uscat,SI asteptam poze salut. :bigstar: :(

 

mersi pt raspuns RUL :( ,vreau sa spun ca am vazut una pe net de m-ia luat respiratia :baldy: ,o sa incerc sa pun si poza aici,imi place la nebunie modelul asta ,frumoasa ,inalta ,eleganta ,intr-un cuvant "superba"

problema e ca si cealalta imi place insa nu chiar asa mult, dar toate duc la "lei"

si parca nu mai am nici rabdare ,am mers destul cu IJ-ul vreau sa il schimb!!!

 

am gasit un DEUVILLE la numai 3500 eu cu 30000km parcursi la prima vedere pare destul de bine mai ramane sa merg sa o vad si sa discut cu omu :hurt:

cat despre excursia care o vei face iti spun drum bun asfalt uscat,SI asteptam poze salut. :finger:

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , Rul, cu tine m`am intalnit la benzinarie la ploiesti si am vb?

 

eu sunt baiatu care are "copilul" tau :D

daca eram cu un tip cu TDM850 eu eram :D

 

mersi pt raspuns RUL :P ,vreau sa spun ca am vazut una pe net de m-ia luat respiratia :D ,o sa incerc sa pun si poza aici,imi place la nebunie modelul asta ,frumoasa ,inalta ,eleganta ,intr-un cuvant "superba" ;)

problema e ca si cealalta imi place insa nu chiar asa mult, dar toate duc la "lei"

si parca nu mai am nici rabdare :( am mers destul cu IJ-ul vreau sa il schimb!!! :ok:

 

am gasit un DEUVILLE la numai 3500 eu cu 30000km parcursi la prima vedere pare destul de bine mai ramane sa merg sa o vad si sa discut cu omu :D

cat despre excursia care o vei face iti spun drum bun asfalt uscat,SI asteptam poze salut. :D ;)

 

mersi pt raspuns RUL :D ,vreau sa spun ca am vazut una pe net de m-ia luat respiratia :D ,o sa incerc sa pun si poza aici,imi place la nebunie modelul asta ,frumoasa ,inalta ,eleganta ,intr-un cuvant "superba"

problema e ca si cealalta imi place insa nu chiar asa mult, dar toate duc la "lei"

si parca nu mai am nici rabdare ,am mers destul cu IJ-ul vreau sa il schimb!!!

 

am gasit un DEUVILLE la numai 3500 eu cu 30000km parcursi la prima vedere pare destul de bine mai ramane sa merg sa o vad si sa discut cu omu :P

cat despre excursia care o vei face iti spun drum bun asfalt uscat,SI asteptam poze salut. :whip:

 

 

 

 

 

indiferent ce vei cumpara ..sa o stapanesti sanatos!!!!! ;) Deuvillu-l este mai usoara si garda la sol mai mica si de aceea poate fii folosita zilnic fara nici o problema in traficul din oras ,Varadero este mult mai grea pt asa ceva in schimb mult mai buna in afara oraselor!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este muuuuuult mai smecher Varadero ...

 

e enduro-touring, de aia ... poti sa te bagi si prin paduri cu varadero , cu asta nu crez ca potzi :D dar infine

 

sa o stapenesti sanatos si fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D este super !!cati mai multi km cu ea sa faci!!!!

 

 

si eu inclinam catre deuvile, mai ales ca este pe cardan, dar am vrut un motor mai puternic in stare sa ma care cu bagaje peste tot. In principiu deuvile e un motor bun, nu foarte alergaret, ascultator, oricum dat fiind cutiile laterale incorporate nu il fac un bun sprinter printre masini. Eu m-am indragostit de varadero in Grecia unde am mers pe unul si cotrar imaginii de motor mare si greu este foarte agil, eu ma descurc de minune in oras si nu sunt cine stie ce inalt, stau pe pamant cu varfurile picioarelor, dar cum a spus si rul, este foarte comoda si parca e facuta pentru gropile noastre. Eu am cauciucuri de strada pe ea, nu am intrat pe forestiere, asa ca nu stiu cum se comporta, dar dupa cum spune rul si acolo merge bine. Dar nu o recomand incepatorilor, este puternica si grea.

 

Bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
;) Salutare!!!!m-am intors din Grecia de o saptamana dar nu am avut timp sa scriu nici un rand pana acum!!am facut 4400 km(10 zile) fara nici cea mai mica problema !!! saracuta a fost incarcata la max 2 persoane si bagaje full si spun fara nici cea mai mica urma de modestie ca numeri pe degetele de la o mana cate moto ar putea sa asigure ritmul de mers si confortul in conditi similare!!!!consumul a fost intre 6-7l/100km la o viteza constanta de 120 km/h pe GPS la kilometraj(vitezometru) acul indica 130km/h!!!Varadero poate sa merga si 150km/h constant dar nu mi-a permis restul grupului!! :laugh: deci in consecinta : Honda VARADERO o sa scrie pe mine atata timp cat o sa mai pot da piciorul peste sa!!!! :laugh: Acum am sa dau comanda de o pereche de pneuri cramponate tkc80 sau karoo T sa vad ce poate si pe forestierele tarii!!! la intoarcere in tara pe DN1 intre Buc si Ploiesti era un mare blocaj din cauza asfaltarii drumului si am trecut pe langa 2 motociclisti dintre care unul avea o Varadero . Daca citeste pe forum il rog sa ma scuze ca nu l-am salutat dar am trecut pe acostament si: pasagerul+ bagaje +obosela au fost cauzele care m-au facut sa nu mai iau mana de pe ghidon!!!!raman dator cu o bere!!! ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Salutare!!!!m-am intors din Grecia de o saptamana dar nu am avut timp sa scriu nici un rand pana acum!!am facut 4400 km(10 zile) fara nici cea mai mica problema !!! saracuta a fost incarcata la max 2 persoane si bagaje full si spun fara nici cea mai mica urma de modestie ca numeri pe degetele de la o mana cate moto ar putea sa asigure ritmul de mers si confortul in conditi similare!!!!consumul a fost intre 6-7l/100km la o viteza constanta de 120 km/h pe GPS la kilometraj(vitezometru) acul indica 130km/h!!!Varadero poate sa merga si 150km/h constant dar nu mi-a permis restul grupului!! :P deci in consecinta : Honda VARADERO o sa scrie pe mine atata timp cat o sa mai pot da piciorul peste sa!!!! :D Acum am sa dau comanda de o pereche de pneuri cramponate tkc80 sau karoo T sa vad ce poate si pe forestierele tarii!!! la intoarcere in tara pe DN1 intre Buc si Ploiesti era un mare blocaj din cauza asfaltarii drumului si am trecut pe langa 2 motociclisti dintre care unul avea o Varadero . Daca citeste pe forum il rog sa ma scuze ca nu l-am salutat dar am trecut pe acostament si: pasagerul+ bagaje +obosela au fost cauzele care m-au facut sa nu mai iau mana de pe ghidon!!!!raman dator cu o bere!!! :(

 

am incercat-o si eu pe forestiere tari si abrupte, se comporta superb, mi-a fost oarecare teama de greutatea ei, dar nu a avut treaba, in plus eram si cu cauciucuri de strada.

 

in ungaria s-a tinut intrunirea posesorilor de varadero, a fost un prieten bun de al meu, au venit peste 400 de participanti din toata lumea, inclusiv din india, din pacate serviciul nu m-a lasat sa merg, dar o sa pun poze,

 

anul asta se tine intrunire la brasov?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

salutare varadistilor :P

tocmai sunt in proces de colectare de fonduri pt varadero :kali:

acum, desigur ca imi trec o multime de intrebari prin cap,

ce ma intereseaza in mod direct ar fi:

1. din ce an au inceput sa fabrice pe injectie ?

2. care e viteza de croaziera pe autostrada ?

3. un consum estimativ, defapt, o autonomie aproximativa

4.ceva costuri vis-a-vis de consumabile

5. fiabilitatea, citeva cuvinte... :baubau:

 

daca imi aduc aminte, va mai intreb...

 

multumesc mult,

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata-ma! Nou posesor de troleu de 1000 din 2001. Dupa ce mi-am facut mana pe un 600 de 80 de cai nou nout si frumos, am zis ca merit ceva mai mult si mai ales pot ceva mai mult. Asadar am Varadero si momentan sunt incantat. Este confortabila, are rezerva de putere si cuplu aproape in toate turatiile, autonomie rezonabila( intre 350 si 380 km cu mers rezonabil, depasiri 160km/h si mers constant 120-140). Trecand de la consumul de pe 600 adica respectiv 5.5 maxim 6l/100km, la cel de acum adica undeva la 7l/100km zic ca este absolut normal. A mea este pe carburatie si consuma mai mult decat cea pe injectie care este si mai scumpa evident. Mie imi plac drumurile lungi si calatoriile de durata si nu ma dau in vant dupa mersul prin oras, unde dealtfel se descurca admirabil ptr greutatea si dimensiunile sale. Zicea cineva mai sus de 10l/100 km..., este posibil daca mergi cu ea turata cum ai merge de ex. cu o motocicleta de cilindree mai mica. In fine, daca mai descopar ceva va anunt, pana atunci voie buna si normal... asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu grupuli...dupa lungi asteptari... cu un Varader 2003 pe injectie achizitionat vineri :kick: Ce pot sa spun, fata de KLE-ul pecare l-am avut, nnu pot sa fac o comparatie, este o diferenta enorma. Sunt super super super incantat de ea, este un motor extraordinar din toate punctele de vedere. O singura problema am, nu am gasit nicaieri manualul proprietaruuli sau cel de service, si am cautat pe tot Internetul :disappointed: L-am gasit doar pe cel pt modelul pe carburator. Daca il are cineva in format electronic sau chiar manuscris, sau stie unde pot sa il gasesc va rog mult dati un semn. Raman dator ! Trebuie sa stiu si eu despre intretinere, ce consumabile sa cumpar (bujii, baterie, etc), pt ca nu am chef sa dau mereu banii la service pt chestii care le pot face eu acasa.

Va multuemsc mult si numai bine tuturor !

Pauli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare mai off-topic care ma framanta. La inceputul topicului, in pozele puse de Vicy Biker, la prima poza, in partea dreapta este un racing negru. Ce este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...