Sari la conținut

Km100 Pe Autostrada


ray
 Share

Postări Recomandate

Mi-am facut un obicei, cand plec spre mare ma opresc pe autostrada sa fac poza la km100.

 

Am inceput cu Aprilica de 50, apoi cu FZR-ul (totusi am ratat cateva plimbari ca eram in grup si nu ma opream cand vroiam eu), apoi cu GPZ-ul... si asa mai departe, urmeaza waka

 

Mai are cineva poze cu km100? sau cu alti km pe autostrada.. o sa fac sectiune pentru poze separat pe blog.

 

Just for fun :bigstar:

post-4559-1201688947_thumb.jpg

post-4559-1201688962_thumb.jpg

post-4559-1201688977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate mergem sambata pana acolo ... sa facem poze:d

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 13:17 -------------
:bigstar: pe bune. cine se baga sambata??? eu unul merg.

p.s. sa luati voi camera .. ca a mea inoata in ulei + imi trebuie card :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe-afara n-am practicat "obiceiul" asta :bigstar: stiu de regula si de amenzi.

la noi inca mai merge :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 14:11 -------------

Mie stii ce imi place? ca la fiecare motor ai numar diferit de inmatriculare la oras :bigstar:

 

Pai deh..globalizarea asta :bigstar: stii ca a fost o nebunie cu leasingul doar cu buletinul. Toata lumea avea nr de leasing :bigstar:

Acum s-au mai calmat, au intrat in vigoare niste legi noi..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Faine pozele.

1.Din cate stiu Aprilia de 50 nu indeplineste conditiile legale pentru a merge pe autostrada. Ce viteza ai avut maxim/mediu ?

2. Cum te-ai descurcat cu vantul, mai ales pe cea de 50 cu greutate mica ? Ai avut probleme cand te arunca pe alte benzi ?

3. Ma gandesc la un GPZ 500, cum se comporta la drum lung, cum e protectia la vant ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe-afara n-am practicat "obiceiul" asta :bigstar: stiu de regula si de amenzi.

la noi inca mai merge :bigstar:

 

Dupa regula asta, ar trebui la noi in tara sa aruncam hartii si mucuri de tigari pe jos, gunoiul la coltul blocului, etc... si tot noi ne miram de tigania de aici...

Scuze man, dar @wallower are mai mult decat dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cstelia, in general merg foarte legal, foarte atent, am trecut prin accidente si sunt paranoic; nu arunc hartii pe jos, nu fumez, am boala pe cei care arunca gunoi la coltul blocului sau..oriunde nu trebuie. DAR imi permit sa mai incalc si cate o regula din cand in cand. Tu nu incalci nicio regula niciodata?? nu cred.

 

@wallower: e periculos intr-adevar. o fac pe riscul meu si nu implic pe nimeni (daca am mers in grup, am oprit doar in cond de siguranta in parcari).

 

Am pus topicul ca sa strang poze nu critici :bigstar: multumesc!

 

revenim

 

@RvsS:

1.corect ce zici tu dar cu o subtilitate. Daca RS50-ul e limitat si eventual n-ai nici permis, n-ai voie pe autostrada. se considera moped. Eu aveam permis, il aveam inmatriculat si de-restricted. Vit. medie 80, top 90-95km/h. Oricum am facut 6 ore pana la mare :bigstar:

2. n-am avut probl cu vantul, desi eram super incarcat de bagaje. poate am avut si noroc ca n-a fost vant puternic. din fata esti protejat, parbrizul e super.

3. e super GPZ-ul; citeste aici : http://ray-ninja.blogspot.com/2008/01/moto...t-ep3-1996.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de la un gratar cu mici si bere la km 100 n-are nimeni?!?

 

Hai mah... ca d-aia e autostrada cu acces controlat si garduri: sa ne-oprim sa facem un pipi, sa intram cu mopedul si caruta, sa mergem pe contrasens daca nevoia ne-o dicteaza... De ce nu?

 

Ca inca se mai poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, doar ca este periculos si ma mir ca in Romania este permis.

 

Cel mai periculos lucru in Romania este sa te nasti aici pur si simplu , nu sa stationezi pe autostrada pentru o poza sau un pishu.

 

Nu fiti mai catolici decat Papa cand nu este cazul :bigstar:

 

@ Ray: Asteptam poza cu vaca verde si la anu' cu bemveu' de 1200....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vreau sa mi se faca sila sau vreau sa-mi amintesc ca traiesc in Romania intru pe forum si dupa cateva minute fac plinul de carcoteli de doi bani,comentari aiurea si posturi puse doar de dragul de a tasta ceva

 

NE MERITAM SOARTA de c.a.c.a.t pentru ca suntem buni numai sa criticam si sa-i judecam pe ceilalti

ce halal de comunitate.....

 

@ray dai dracu frate,atata pot,nu ai ce sa le ceri.....sunt perfecti si trebuie sa-i ignori

data viitoare cand vrei sa impartasesti experientele tale....ABTINETE ca uite unde dai si unde crapa

 

 

inchei prin ai saluta pe acesti motociclisti de duminica si spiritul lor nemaipomenit carora le urez

 

:bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vreau sa mi se faca sila sau vreau sa-mi amintesc ca traiesc in Romania intru pe forum si dupa cateva minute fac plinul de carcoteli de doi bani,comentari aiurea si posturi puse doar de dragul de a tasta ceva

 

NE MERITAM SOARTA de c.a.c.a.t pentru ca suntem buni numai sa criticam si sa-i judecam pe ceilalti

ce halal de comunitate.....

 

@ray dai dracu frate,atata pot,nu ai ce sa le ceri.....sunt perfecti si trebuie sa-i ignori

data viitoare cand vrei sa impartasesti experientele tale....ABTINETE ca uite unde dai si unde crapa

inchei prin ai saluta pe acesti motociclisti de duminica si spiritul lor nemaipomenit carora le urez

 

:bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar:

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o diferenta intre a face ceva si a instiga o intrega turma sa faca aceeasi prostie.

Da, am oprit pe autostrada... Numai ca de-aci pina la "hai lume sa facem poze de grup ca e cool" cred ca e cale lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca muuu.. lol

am zis "cine are" nu "duceti-va si faceti"

eu o sa-mi continui "traditia" indiferent de cati catei latra pe langa :bigstar:

 

succese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...