Sari la conținut

Vesta Reflectorizanta


C.J.
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...

Tata mia zis ieri ca a vazut la stiri ca un politist zicea ca este obligatoriu sa porti vesta si ziua nu numai seara eu nu stiu ce sa zic credeam ca vesta se poarta seara sau cand vizibilitatea este redusa.Azi am iesit cu motorul pe la ora 3 si ma pus tata sal port ziua cu un pic de jena lam purtat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine nu as mai purta deloc si asa o sa si fac cred...si-asa doar 1data am purtat vesta cand eram baut, pe post de pasager si nu aveam chef de scandal...ziua e o absurditate sa o porti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am auzit si eu ca se ia Politia de tine daca nu o porti,chiar si ziua...ori,eu stiu ca legea (noul cod rutier) spune ca "vesta reflectorizanta se poarta noaptea sau in conditii de vizibilitate redusa"...ori,intr-o zi cu soare numai conditii dificile de luminozitate nu sunt...s-au facut iarasi modificari asupra Codului Rutier ? ca nu am mai urmarit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o tampenie totala pe timp de ziua sau in conditii normale de vizibilitate, dar pe timpul noptii mi se pare ceva foarte util.

 

PS: Legea actuala ce zice?

PS2: Cam cat costa o geaca pentru motor?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred, alias. Ala e destul de ocupat sa incurce in fiecare dimineata circulatia in intersectia Stefan cel Mare cu Barbu Vacarescu. Insa ar fi in stare sa opreasca pentru nepurtarea centurii de siguranta pe un scuter "Aprilla" :D

Bafta! :D

 

:lol: :D :P :rose: e super tare faza centura :rose: :rose: purtarea vestei pe timp de ziua din cate stiu e nu e necesara ... adica dupa mine au venit masini de politie ziua si nici nu s-au uitat mai ciudat la mine ... daramite sa ma opreasca ... si noaptea cred ca este o prostie ... deoarece ai stop cat unul de masina si stop ... care e rostul nu vad ... dar cred ca mai bn aduni umpik de bani si iti iei vesta moto ... mai ales ca e mai rentabil decat sa dai dupa viecare data cand ti se murdareste 7 lei ... mai bn aduni 4-5 mil si iei o vesta tare ... si macar ai o piesa de rezistenta pt viitor cand o sa iti iei motor pt ca fiecare care are acuma scuter si si tuneaza cat de cat viseaza sa aiba motor cat de curand ... so ... eu zic ca nu are sens purtarea vestei ... am trecut si pe o strada unde zilnic zi/noapte sunt 2 politisti pe o parte la intrarea poe strada si alti 2 pe cealalta parte la sf strazii ... se uitau doar dupa mn dar nu au avut nici cea mai mica intentie sa imi faca vre-un semn ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate ma pricep eu cred ca poti sa faci o contestatie daca ai primit amenda. din cate stiu eu ce sare de 50 cc nu se mai incadreaza la mopede insa cel mai bine e sa ai pe tine vesta reflectorizanta, pt a evita astfel de situatii. cat despre stop, daca nu l ai modificat tu si e cel din fabrica, sa fie sanatos, nu are ce sa ti faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am luat amenda pt vesta..m`o prins in fata blocului :D ...sincer mi se pare o prostie sa porti vesta in orash unde ii lumina...eu zik ca vesta tre sa o porti cand se ia curentu

sau in afara orasului nu pe centru si de`astea mi se pare chiar o prostie(la moto meu cand invart cheia se aprind becurile fara sa apas pe nimik,adik asa is toate astea noi,din cauza ca nu mai ai voie sa mergi cu becul stins) & eu dak bag faza lunga il orbesc pe ala din fata ca am halogene :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bag **** credeam ca nu mai ii obligatorie vesta reflectorizanta(duar recomandata) , da acuma 2 ore am luat amenda si in orash barem de luam unde era intuneric :cheers: ..deci ii obligatorie la biciclete si mopede ! " :D All cops are bastards :P "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag **** credeam ca nu mai ii obligatorie vesta reflectorizanta(duar recomandata) , da acuma 2 ore am luat amenda si in orash barem de luam unde era intuneric :cheers: ..deci ii obligatorie la biciclete si mopede ! " :D All cops are bastards :P "

Cat ai luat amenda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag **** credeam ca nu mai ii obligatorie vesta reflectorizanta(duar recomandata) , da acuma 2 ore am luat amenda si in orash barem de luam unde era intuneric :cheers: ..deci ii obligatorie la biciclete si mopede ! " :D All cops are bastards :P "

 

nu ii obligatoriu vesta .... ii obligatoriu sa ai ceva reflectorizant pe spate :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...