Sari la conținut

Dac Motors Organizeaza Intrunirea Bucuresti


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Si ce, daca vreau sa plec seara acasa trebuie neaparat sa aleg intre Tuborg si apa chioara?

Si tu de ce dreaq' ai plecat din Ploiesti? Adica ce cauta ploiesteanu in Germania?

 

  • Fix de aceea...de al draqu'!!! :blink:
  • Si poate pentru ca aici se circula enervant de safe, pentru ca am 5 benzi pe sens pe ring si minim doua pe restul strazilor, pentru ca aici fiecare merge pe banda lui, pentru ca nu am limitare de viteza pe A8 si nici pe A9 si A99, pentru ca daca unde stau este zona rezidential(Vmax=30km/h) si nu vine nici un descreierat pe R1 sa se dea pe o roata cu 200 :baldy:
  • Pentru ca totul este al draq de organizat si orasul e al draq de verde, pentru ca masinile chiar dau prioritate...motociclistilor, biciclistilor, pietonilor...pentru ca daca macar atingi o alta masina trebuie sa stai acolo 20 de minute pana apare cineva si daca nu apare trebuie sa lasi numar de telefon de contact si scuzele de rigoare!
  • Si in primul rand....pentru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@pmoldovan

Cand oi plati tu 1000ron locatie, 800ron transportul marfii si 3 angajati non-stop pentru 4 zile si mai vrei sa si mananci ceva, atunci sa vinzi tu sucuri mai ieftine de 3.5ron la 0.5l avand in vedere ca in statiile RATB (''in strada") acelasi suc costa 4.5ron. Dar asta daca ai trecut prin Bucuresti in ultima vreme.

Eu nu o sa platesc nici o locatie nici angajati ca nu sunt in meseria asta si nici nu intentionez sa intru.

 

Pe mine nu m-au suparat neaparat preturile (chit ca sunt dublu cat in Bulgaria, dar sunt obisnuite pentru Romania), cat faptul ca n-ai avut optiuni alternative. Adica de ce numai Tuborg? Eu as fi vrut pentru pregatirea de mers acasa si ceva pishu din ala de becks-lemon de 2.5% si pentru faza finala Berganbier verde de 0%, ca sunt cele mai decente optiuni din punctul meu de vedere cand nu ai venit cu cortul sa stai pana dimineata. Cu ce m-am ales in schimb in afara de Tuborg, Tuborg si Tuborg?. Cand s-a lasat seara am luat o tampenie probabil de la Pepsi numita "Ceai verde cu lamaie" (probabil de la terasa fiului tau ca era prima de la poarta) si am pus cate o treime in urmatoarele 3 beri (asta intre 6 si 8), dupa care am baut apa chioara de la fantana de la 8 pana la aproape 12 cand am plecat acasa (ca am plecat in momentul in care eram absolut sigur si pe cum merg si pe faptul ca contest orice tampenie la politisti ca as fi baut recent).

Nu e o problema de cati bani imi permit sa cheltuiesc, ci pur si simplu pe ce ii cheluiesc. La evenimentul de acum doua saptamani din Ruse berea era 1BGN, felia de pizza era 1GBN, cam totul era un BGN si asta inseamna cam 1.7-1.8RON. Si ei si-au permis si luxul sa aduca la 39 de grade rosii si catraveti ca sa faca o salata adevarat, in conditii de fast-food... Cred ca chestia asta nu are nimic cu intrunirile moto ci pur si simplu cu traditia culinara a tarii noastre, si la noi traditia asta contsa din mici cu mustar, din mici cu cartofi prajiti, din friptura cu mustar si din friptura cu cartofi prajiti si cam atat... Adica daca esti la restaurant si esti sofisticat dai sarmale...

 

Oricum o sa ma repet a nu stiu cata oara, sunt uimit ca un eveniment moto poate fi organizat atat de bine la noi in tara, tin sa audaug ca am fost uimit si de faptul ca n-am fost daramat de maldare de gunoi, de nenumarate PET-uri si ca n-am auzit manele (aici am inteles ca cineva a indraznit sa puna asa ceva si ca a luat bataie dupa ce am plecat eu acasa si probabil pe la corturi, dar asta e doar o barfa de pe forum si daca se confirma mie mi se pare decizia OK sa-l bati pe tampit dar numai daca nu inceteaza la somatii) si imi re-innoiesc oferta sa pun si eu carca la organizarea urmatorului eveniment fara neaparat sa devin nu stiu ce si nu stiu cum in Dac Motors (+4072316715).

 

  • Fix de aceea...de al draqu'!!! :blink:
  • Si poate pentru ca aici se circula enervant de safe, pentru ca am 5 benzi pe sens pe ring si minim doua pe restul strazilor, pentru ca aici fiecare merge pe banda lui, pentru ca nu am limitare de viteza pe A8 si nici pe A9 si A99, pentru ca daca unde stau este zona rezidential(Vmax=30km/h) si nu vine nici un descreierat pe R1 sa se dea pe o roata cu 200 :baldy:
  • Pentru ca totul este al draq de organizat si orasul e al draq de verde, pentru ca masinile chiar dau prioritate...motociclistilor, biciclistilor, pietonilor...pentru ca daca macar atingi o alta masina trebuie sa stai acolo 20 de minute pana apare cineva si daca nu apare trebuie sa lasi numar de telefon de contact si scuzele de rigoare!
  • Si in primul rand....pentru

Te rog sa ma scuzi ca te-am luat asa de tare, dar parca mentionai pe undeva ca dat fiind ca nu sunt bun roman ar trebui ca tu care stai in Germania sa ma tai cu sisul si ca ar trebui sa emigrez in Bulgaria. Partea a doua o aplic destul de des pe alocuri, adica imi fac cam tot al doilea weekend in Bulgaria, dar partea cu taiatul m-a enervat si de aia am bagat replica aia tampita. Inca o data scuze, dar daca nu am gresit replica chestia aia cu taiatul oricum nu mi se pare OK nici macar daca ai sta intr-un stat ca Luxemburg sau Austrtia, ca se pare ca Germania e cacao pe langa stea... Pana la urma vrei sa ma tai sau nu? Si daca da cat ma costa ca sa ne intalnim sa vii tu cu briceagul aa mestegit si eu ca prostul la taiat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-au suparat neaparat preturile (chit ca sunt dublu cat in Bulgaria, dar sunt obisnuite pentru Romania), cat faptul ca n-ai avut optiuni alternative. Adica de ce numai Tuborg? Eu as fi vrut pentru pregatirea de mers acasa si ceva pishu din ala de becks-lemon de 2.5% si pentru faza finala Berganbier verde de 0%, ca sunt cele mai decente optiuni din punctul meu de vedere cand nu ai venit cu cortul sa stai pana dimineata. Cu ce m-am ales in schimb in afara de Tuborg, Tuborg si Tuborg?.

 

pai daca intrai pe situl dacilor vedeai ca tuborgul e sponsor deci era logic ca doar bere fabricata de tuborg va fi , cum sunt eu mai sarit de pe fix am intrebat un amic care lucreaza la tuborg ce bere or sa aiba la ciolpani si omul mi-a zis ca nu o sa fie skol sau holstein decit tuborg o sa aiba baietii la vinzare , iar eu fac urit la tuborg intra diavolul in mine :baldy: : imi cresc coarne , fac pogo cu corturile , ma apuc sa musc pasaricile de sini etc etc am zis ca nu e de bine sa merg acolo :blink: . despre preturi nu ai cum sa comentezi suntem in capitalism , comerciantul are dreptul sa isi puna orice adaos comercial doreste si tu cumperi daca iti convine pretul sau nu cumperi adica cerere si oferta e ff simplu .

.sincer ma gindeam sa imi iau bere de care vreau eu de la benzinarie dar am zis sa nu fac tiganie oricum nu aveam unde sa o bag la rece acolo . amicul cu care trebuia sa vin nu ia convenit ca nu are voie sa stea cu motorul linga locul de campare . si cum gazdele (dacii) au expus conditiile petrecerii am zis ca decit sa mergem acolo sa avem pretentii care nu pot fi onorate de gazde mai bine nu ne ducem decit sa mergem si apoi sa facem urit aici pe forum ca nu au avut bere de care am vrut , ca nu am avut voie cu motoarele unde am vrut noi sa le punem . stii e ca la petrecerile unde gazda iti spune inainte ca nu ai voie cu bocancii in sufragerie nu iti convine nu mergi . asa cel mai bine inainte de o intrunire te interesezi care sunt conditiile acolo si asa poti sa iei hotarirea daca mergi sau nu mergi , asa ce ai facut te-ai dus si acum faci urit ca nu ti-a placut anumite lucruri .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apasule nu mai fii ma suparat pe toata lumea care nu are nici in clin nici in maneca cu ce se mananca comertul!!!!

Stai linistit ca in Buc nu gasesti la nici o terasa suc la 0,5 l la 3,5 ron.Poate la 0,25 l il iei la pretul ala.

Eu cu fata si amicul meu ne-am simtit foarte bine la terasa ta si dupa cum ai observat doar pe la tine am stat.Oare de ce???? Fiindca ne-a facut placere si ne-am simtit foarte bine.

Astept party-ul cu cazile.Sper ca nu ai renuntat la idee.

Ne vedem la terasa. :baldy: :blink: :blink:

 

ALLELUYAH ! :ph34r: Apasu RULES ! :blink: APASULE esti un baiat super si ai facut treaba buna ! :cheers: Ai avut mesele pline tot timpul, next time adu mai multe sa incapem toti ! :ph34r:

Sa ne revedem sanatosi si ai grija ce sageata alegi la antrenamente :cheers:

Felicitari si bafta APASULE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oti manca in Bulgaria la lux de "Ritz" cu preturi doar putin mai mari ca cele de la cantina studenteasca (zice-se), da' ia faceti voi un tur de terase in Bucuresti, si o sa vedeti ca preturile de la ciolpani au fost de "baru-garii" (sau mai degraba "chioscu haltei" ca in gara sunt chiar mult mai scumpe). Ce dreq, ca preturi d-alea cu greu mai gasesti pan fo bomba studenteasca (DACA ) le gasesti si-acolo. Deci , io zic ca a fost super misto.

Pentru cine se plange de preturi - in 2006 intrunire snagov - intrare 20 ron, mic (ala de-l mananci si e din carne, nu termenul gramatical) cat mingea de ping-poing 20 ron, sucuri la pretzuri de bambu... ce dreq va plangeti? Pentru 2008 Bucuresti mi se pare mega tare. Daca mai pui ca tre' sa mai platesti si-un curent electric pt frigiderele alea, si-un transport... Da' ma rog... ma opresc ca nu fac decat sa repet ce au zis si altii.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oti manca in Bulgaria la lux de "Ritz" cu preturi doar putin mai mari ca cele de la cantina studenteasca (zice-se), da' ia faceti voi un tur de terase in Bucuresti, si o sa vedeti ca preturile de la ciolpani au fost de "baru-garii" (sau mai degraba "chioscu haltei" ca in gara sunt chiar mult mai scumpe). Ce dreq, ca preturi d-alea cu greu mai gasesti pan fo bomba studenteasca (DACA ) le gasesti si-acolo. Deci , io zic ca a fost super misto.

Pentru cine se plange de preturi - in 2006 intrunire snagov - intrare 20 ron, mic (ala de-l mananci si e din carne, nu termenul gramatical) cat mingea de ping-poing 20 ron, sucuri la pretzuri de bambu... ce dreq va plangeti? Pentru 2008 Bucuresti mi se pare mega tare. Daca mai pui ca tre' sa mai platesti si-un curent electric pt frigiderele alea, si-un transport... Da' ma rog... ma opresc ca nu fac decat sa repet ce au zis si altii.

 

 

MAI ZI-LE NAVARO' CA LE ZICI BINE :ph34r: !!!!

 

SPIRITUL COMERTULUI E IN TOATA LUMEA DAR NIMENI NU STIE PRIN CATE TRECI CA SA SE SIMTA ALTII BINE!

 

MULTUMESC DAC MOTORS PENTRU CE AU FACUT SI IN SPECIAL LUI APASU CA M-A SUPORTAT!

DE ACUM INCOLO AM SA APAR LA APASU LA BAR CU STICLA DE FIER DE LA EL :baldy: !!!!

APAS.... :ph34r: :blink: :cheers: :blink: :cheers: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A nu se intelege ca cine a dorit nu a putut consuma bere luata de acasa, sau ca nu a putut trage un gratar copios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Ce dreq, e intrunire nu discoteca - nu cred te lua nimeni ca aduceai o palinka sau chiar naveta de bere dupa tine, dupa preferintele personale (daca aveai unde s-o cari pe motor :baldy: ).

 

PS: La mititei la postul anterior voiam sa zic 2 ron. Zero ala a fost ca am scris de pe numpad si era tasta langa . :blink: .

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palinca am avut eu... dar n-a prea avut succes...tot la beri se dadeau oamenii... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu aveti viezuri tot degeaba :baldy:)) ne vedem maine! sper sa nu ploua totusi.

 

Mai, se pare ca un fel de rozatoare tot am avut... Nu stiu sa recunosc "bestia", dar duminica, cand strangeam corturile, au inceput sa prinda curaj si sa se arate (am vazut vreo 3).

 

post-10458-1216280522_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss:

ce haios e, e popandau ma Legi ma

mai ai poze?

 

 

Mai, se pare ca un fel de rozatoare tot am avut... Nu stiu sa recunosc "bestia", dar duminica, cand strangeam corturile, au inceput sa prinda curaj si sa se arate (am vazut vreo 3).

 

post-10458-1216280522_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss:

ce haios e, e popandau ma Legi ma

mai ai poze?

 

Da, bre, le-am pus in topicul de poze. De fapt link-ul la album, ca pana le urcam aici imbatraneam. Cat despre "bestie", ce pot spune? Nu ma pricep, na! Decat sa zic vreo prostie am preferat sa il botez "bestia". Ca sa il prinda asa, Oana a facut taras prin iarba, sa nu-l sperie. Mai am cu "bestia" poze, aici.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand s-a lasat seara am luat o tampenie probabil de la Pepsi numita "Ceai verde cu lamaie"

Esti cumva COCALAR??? ((Cocalar=angajat la Coca Cola :cheers: ))

 

Nu e o problema de cati bani imi permit sa cheltuiesc, ci pur si simplu pe ce ii cheluiesc. La evenimentul de acum doua saptamani din Ruse berea era 1BGN, felia de pizza era 1GBN, cam totul era un BGN si asta inseamna cam 1.7-1.8RON.

Corect, asta este un lucru bun dpdv al finantelor personale, cat am fost relocat la malul marii si eu eram la sfarsit de saptamana in Bulgaria tocmai pentru preturile de acolo,pentru calitatea serviciilor...si mai ales pentru Zagorka :lol:

Si ei si-au permis si luxul sa aduca la 39 de grade rosii si catraveti ca sa faca o salata adevarata

Doar pentru castraveti sunt renumiti, nu? :lol:

Cred ca chestia asta nu are nimic cu intrunirile moto ci pur si simplu cu traditia culinara a tarii noastre, si la noi traditia asta contsa din mici cu mustar, din mici cu cartofi prajiti, din friptura cu mustar si din friptura cu cartofi prajiti si cam atat

Iarasi corect, suntem niste grataragii si fripturari, dar parca tot porcul e cea mai buna leguma :P

Pana la urma vrei sa ma tai sau nu?

NU, si ma repet, nu folosesc cutitul din dotare decat pentru chestii gen boyscout&survival, si in nici un caz pentru taiat persoane in stanga si dreapta.

 

 

Asfalt uscat iti doresc, oriunde ar fi el, in Romania, Bulgaria, Austria sau orice alta tara de pe Pamantul asta!

Ride safe! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palinca am avut eu... dar n-a prea avut succes...tot la beri se dadeau oamenii... :crack:

 

 

pai daca nu ai stiut unde sa vi cu ea .... :laugh:

 

 

Felicitari Dacilor pt alegerea locatie, organizare ..... pt tot. O fost fain. Nu va faceti griji pt gurile nemultumite, la o nunta cu 200 invitati is nemultumiti, daramite la atatea sute de persoane pe cate le-ati avut. O fost fain si bafta multa in organizarea celorlate intruniri.

 

cateva poze si de la mine http://picasaweb.google.ro/Seawolvesbikers...eFest1113072008

Editat de ca7a_73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...