Sari la conținut

Daca Ma Puteti Lamurii...


motorman35
 Share

Postări Recomandate

buna....ma aflu de mult timp in madrid si mi-am putut face o idee despre preturile motoarelor de aici..visez la un chopper,o yamaha dragstar de 650 pe care in scurt timp o voi achizitiona...dar..am gasit un anunt pe o adresa de net cu specific moto..se vinde un harley davidson racer bobber,cu motor de 1000cmc,din anul 1974.motocicleta este unicat in spania,fiind proiectata de catre Yoshynobu Kasaka,care a proiectat un numar limitat de motoare,multe din ele premiate la saloanele moto..a aparut in 3 reviste moto (doua din spania si una din portugalia).in anul 2007 a fost numita de catre criticii moto ¨PITBULL-ul MOTOCICLETELOR¨motocicleta e in stare de functionare,dar e radiata din circulatie in spania.pretul e ridicol de mic,dupa cum arata.ma intereseaza daca o voi cumpara,voi avea probleme la inmatriculare in romania avand in vedere ca e facuta artizanal?trebuie omologare individuala? pentru cei interesati,pot da adresa de net sa afle mai multe detalii despre ea.. :bigstar:

post-21797-1201863181_thumb.jpg

post-21797-1201863191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista sanse foarte mari sa faca scandal RAR-ul.

proprietarul ofera la vanzare si un act care dovedeste de catre cine e facuta si ca e unicat...

 

--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 13:19 -------------

proprietarul ofera la vanzare si un act care dovedeste de catre cine e facuta si ca e unicat...

iar pretul e ridicol de mic... :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu raspunsul la intrebarea ta dar as vrea sa stiu ce inseamna pt motorul asta un pret mic,mic de tot

PRETUL E DE 2000EU!!!!intra pe WWW.SEGUNDAMANO.ES,alegi regiunea madrid,intri pe moto,alegi pretul intre 500eu si 2000eu(pentru a nu pierde timpul sa cauti toate motoarele) si vei gasi motorul pus de vanzare si date despre el...

 

--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 20:42 -------------
iar asta e doar 1800eu!!dar nu are acte.se vinde pentru colectionari.

post-21797-1201891161_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intra pe WWW.SEGUNDAMANO.ES,alegi regiunea madrid,intri pe moto,alegi pretul intre 500eu si 2000eu(pentru a nu pierde timpul sa cauti toate motoarele) si vei gasi motorul pus de vanzare si date despre el...

 

Eu nu l-am gasit ... :bigstar:

 

AICI e selectia de care zi tu, dar nici urma de bobber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,acum m-am uitat si eu si nu mai este...daca e vanduta,in dreptul anuntuluyi e o sageata cu varful in jos...dar asta nu am mai gasit-o.incearca pe cealalta .faci acelasi lucru,numai ca selectezi barcelona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

artizanal :bigstar:

sunt sanse sa faca git RAR

sunt sa nu faca!daca in acte e specificat marimea rotilor,si corespund, motorizarea,seria cadru seria motor sa corespunda, si e lucrata bine(ma refer aici la suduri din topor) nu ar avea de ce sa fie problema, zic eu!

situatia e un pic mai delicata si pe muchie de cutit.

oricum de o aduci, fai prima data verificarea la un ateliera autorizat, si apoi pentru identificare la RAR, ca de mergi si cu verificarea la RAR sigur gasesc ei ceva.

cum am zis situatia e delicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am spus,pe mine ma interesa ce-a rosie,dar se pare ca anuntul nu mai e de actualitate cu toate ca doar ieri a fost postat.o sa sun luni si ma interesez daca mai e valabil anuntul .la ce-a neagra,se mentioneaza ca se vinde doar pentru omologare individuala sau pentru un colectionar..mai spune in anunt ca a fost vopsita in negru perlat de catre celebrul vopsitor Robert Pradke si ca este facuta dupa stilul lui Indian Lary..nici aia nu e de aruncat,dar daca e sa-i faci omologare individuala in ro te stoarce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRETUL E DE 2000EU!!!!intra pe WWW.SEGUNDAMANO.ES,alegi regiunea madrid,intri pe moto,alegi pretul intre 500eu si 2000eu(pentru a nu pierde timpul sa cauti toate motoarele) si vei gasi motorul pus de vanzare si date despre el...

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 20:42 -------------</small><br/>iar asta e doar 1800eu!!dar nu are acte.se vinde pentru colectionari.

 

Eu cred ca sunt tepe. Nu cred ca ar trebui sa crezi orice pun aia pe net. Motorul de pe motocicleta de care zici tu ca ar fi 1800 de euro valoreaza peste 5000 de dolari,de obicei fara cutie,asta daca este original.Daca este o replica moderna sare de 9000. Pare a fi un Panhead daca nu ma insel ,deci nu cred ca este vre-o sansa sa coste 1800 cu sau fara acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate da sunte-ti unii naivi rau de tot...La un moment dat exista o statistica care spunea ca in germania "pirateria " asta le aduce baietilor astia in jur de 1 mil de E pe zi... :bigstar: Vezi poate ii gasesti...poate vor un avans ca sa fie siguri ca tu esti hotarat sa ti-o pastreze...iar tu poate ca vrei sa il oferi in speranta ca vei fi "norocosul' ce obtine motocicleta de colectie cu banii de pe un scuter...Am o gramada de amici care aflati in febra ghiulelei cautau cu disperare un motor sport sa impresioneze gajicile de la scara...vazand reactia lor la motorul meu(nu la mine :bigstar: )...imi trim tot felul de linck-uri de pe autoscout si mobile cu...1000rr LA 3000 E...bUSA LA 2 MI SI CEVA...IAR LISTA POATE CONTINUA LA NESFARSIT...Nu mai fi asa credul omule...ca o sa te trezesti intr-o zi si fu-tut si cu banii luati :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miine ma urc in avion si o cumpar eu daca nu o vrei tu...aia e motocicleta de cel putin 10.000 de E(nu $ ! ) daca e facuta de cine scrie acolo...poate peste ocean o fi un pic mai ieftina,dar in EU cam asta e pretul....si eu ma distram mai de demult corespondind pe scout24 ,cel ma nostim era unul care vindea un Heritage Springer cu citeva mii de mile la 3000$( :bigstar: :bigstar: )..incearca si tu si vezi ce zice...nici un Sportster 883 nu cumperi la banii aia..

 

PS motocicleta din poza e FRUMOASA RAU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, cazanul ala arata ca si cum a cazut un copac pe el. .fuck it.. .ia-ti ceva stock.............nu mai te chinui cu ciuble dastea . .aia e un ersatz care nu te ajuta sa iei o curba calumea pe la Rucar sau sa dai o forja pe la Campina Turbo Zone. .

 

 

 

E un motor de showroom care o sa-ti dea numa dureri de cap si portofel. A bine, daca dupa ce ca nu ai bani, vrei sa rupi gura targului, asa de showoff, si sa iei ciubla aia, numai asa sa te vada lumea, ,be my guest, and buy it!!@!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum nu sariti toti in capul meu...eu am gasit anuntul,mi-a placut motorul,ma mirat pretul foarte mic ,si mi-ar placea sa-l am.de acea am intrebat daca in cazul in care l-as achizitiona as avea probleme la inmatriculare..sant pe cale de a-mi un dragstar...dar daca nu e teapa,as renunta oricand la dragstar pentru asta..in mare parte cunosc preturile la motoare din spania.tocmai de acea am ramas surprins de pret...dar se poate verifica.tipul care a pus anuntul are numar de telefon si adresa.e undeva in jurul madridului.luni sun si vad despre ce e vorba si daca e sau nu e teapa..va tin la curent.. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, cazanul ala arata ca si cum a cazut un copac pe el. .fuck it.. .ia-ti ceva stock.............nu mai te chinui cu ciuble dastea . .aia e un ersatz care nu te ajuta sa iei o curba calumea pe la Rucar sau sa dai o forja pe la Campina Turbo Zone. .

E un motor de showroom care o sa-ti dea numa dureri de cap si portofel. A bine, daca dupa ce ca nu ai bani, vrei sa rupi gura targului, asa de showoff, si sa iei ciubla aia, numai asa sa te vada lumea, ,be my guest, and buy it!!@!

:hug: :D :kiss: :D :D nici nu stiu ce sa cred sau sa zic citind postul tau.cred ca vrei sa aduni posturi.crezi ca viteza e totul?uite volumul de vanzari la harley si uite la suzuki,ce draq ma omule,crezi ca totul sta in cai putere ,secunde(sau milisecunde)scarite polizate samd.conteaza si stilul, modul de viata,arta ceea ce sa facut sau se poate face cu o motocicleta din punct de vedere al design-ului.

cum iti explici ca sunt motociclete cu 60cp care costa in jurul a 100k de $ si supersporturi ce le cumperi cu 10-15k?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum nu sariti toti in capul meu...eu am gasit anuntul,mi-a placut motorul,ma mirat pretul foarte mic ,si mi-ar placea sa-l am.de acea am intrebat daca in cazul in care l-as achizitiona as avea probleme la inmatriculare..sant pe cale de a-mi un dragstar...dar daca nu e teapa,as renunta oricand la dragstar pentru asta..in mare parte cunosc preturile la motoare din spania.tocmai de acea am ramas surprins de pret...dar se poate verifica.tipul care a pus anuntul are numar de telefon si adresa.e undeva in jurul madridului.luni sun si vad despre ce e vorba si daca e sau nu e teapa..va tin la curent.. :D

 

ai sunat?

ai aflat?

ca prea suna a cacealma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,cu putin timp in urma am sunat.telefonul suna,dar nu raspunde nimeni...pentru ce-a neagra se poate trimite mesaj pe e-mail.nu are numar de telefon..sincer,e posibil sa fie reale anunturile.am un amic care si-a luat din zaragoza un harley din 1988 la numai 4000eu..asta de ce nu ar fi reala?oricum,mai sun si va tin la curent.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,cu putin timp in urma am sunat.telefonul suna,dar nu raspunde nimeni...pentru ce-a neagra se poate trimite mesaj pe e-mail.nu are numar de telefon..sincer,e posibil sa fie reale anunturile.am un amic care si-a luat din zaragoza un harley din 1988 la numai 4000eu..asta de ce nu ar fi reala?oricum,mai sun si va tin la curent.. :D

 

Fiindca ala e un custom al unui creator celebru,e cu springer si alte maruntisuri d'astea gen motor,transmisie..care costa atit de MULTI bani...vezi daca raspunde cineva pt.cel rosu si nu il vrei tu,vin si il iau eu imediat..fara gluma...ba da,de fapt e o gluma,daca ar fi real anuntul vreo citeva mi de spanioli si cine mai e pe aproape l-ar fi cumparat demult.m-am uitat si eu in strainatauri dupa"plesti'd'astea da pina acum nu am dat de niciuna...si am batut multe locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,cu putin timp in urma am sunat.telefonul suna,dar nu raspunde nimeni...pentru ce-a neagra se poate trimite mesaj pe e-mail.nu are numar de telefon..sincer,e posibil sa fie reale anunturile.am un amic care si-a luat din zaragoza un harley din 1988 la numai 4000eu..asta de ce nu ar fi reala?oricum,mai sun si va tin la curent.. :hug:

Pai pretul e super corect pt un Harley din 88...probabil ca e vreun sportster...oricum Harley gasesti si la 3000 da intr-o stare... :D Arunca un ochi p mobile.de si o sa vezi sportster in stare buna...fab dupa 92 cu 4000 + sau - :kiss: Apropo...cand o sa-ti rasp...daca o sa-ti rasp...o sa-ti spuna ca n-are nici o treaba cu anuntul si ca cineva a facut o gluma...iar cu mail-ul...hmm..o sa coresponda-ti in vederea unui transfer de cash...de la tine la el ca avans...nu mult vreo cateva sute ca sa stie omu ca esti serios :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...