Sari la conținut

Tura Prin Romania 2200 De Km!


IceLord
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:angryfire: bah voi sunteti nebuni ...tin sa va dezamagesc...nu mi-au ramas cicatrici :angryfire:

 

legat de moto...nu cred ca se rezolva intr-o sapt...trebuie schimbati si rulmentii de furca, si blocul motor desfacut, are o bataie nasoala...si oricum, gandestete cat dureaza pana comanzi piese si pana ajung :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu.

La trante cu motorul sau la tura? :angryfire: :angryfire: :baldy: :baldy:

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 09:48 -------------

:baldy: bah voi sunteti nebuni ...tin sa va dezamagesc...nu mi-au ramas cicatrici :baldy:

 

legat de moto...nu cred ca se rezolva intr-o sapt...trebuie schimbati si rulmentii de furca, si blocul motor desfacut, are o bataie nasoala...si oricum, gandestete cat dureaza pana comanzi piese si pana ajung :baldy:

Da alte cicatrici nu mai ai? :angryfire: - amu' radem glumim dar sper sa fi gata de drum pana luna viitoare pe vremea asta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag la tura

Ok! :angryfire: Bun venit si tie!Te rog sa-mi spui cat din traseu vrei sa faci?Sau vrei sa il faci pe tot si te rog un email sau adresa de mesenger! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reactualizare participanti:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

metalstian 10 zile (In principiu!)

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

dark_alinutza 2-3 zile (primul sau al doilea weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 9 zile (se pare ca pana la Bucuresti)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Pegasus pe 24.05 (drumul de la Ploiesti spre Cluj)

Qaz Cat esti dispus sa vii?

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

Tzh 2-3 zile (primul weekend) - bun venit!

Shamok 5 zile - bun venit

cichician 10 zile + pasagera! - bun venit si voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea icelord...naspa...la noi ploua...sa zicem merci ca nu ninge (probabil ca la voi da!!..:-))..) ,,oricum, vreau sa iti spun ca noi am inceput deja pregatirea...duminica am facut o scurta plimbare, de vreo 300 de km...iasi- tg.neamt - zimbrarie - tg neamt - motca - hanu ancutei - iasi...a fost super...in principiu, 7 motoare...

 

Reactualizare participanti:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

metalstian 10 zile (In principiu!)

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

dark_alinutza 2-3 zile (primul sau al doilea weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 9 zile (se pare ca pana la Bucuresti)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Pegasus pe 24.05 (drumul de la Ploiesti spre Cluj)

Qaz Cat esti dispus sa vii?

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

Tzh 2-3 zile (primul weekend) - bun venit!

Shamok 5 zile - bun venit

cichician 10 zile + pasagera! - bun venit si voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea icelord...naspa...la noi ploua...sa zicem merci ca nu ninge (probabil ca la voi da!!..:-))..) ,,oricum, vreau sa iti spun ca noi am inceput deja pregatirea...duminica am facut o scurta plimbare, de vreo 300 de km...iasi- tg.neamt - zimbrarie - tg neamt - motca - hanu ancutei - iasi...a fost super...in principiu, 7 motoare...

Ahoi, si bucurie mare pe mine ca merge forumul, oricum din pacate nu am mult timp de internet si am facut o mica interventie!

Astept ca dupa 1 mai sa ma mut cu munca la Ghoergheni si asa o sa am mai mult timp liber si sa revin cu info cu privire la Tura!

Ma bucur pentru voi Yogi ca a-ti facut iesirea, chiar de doua saptamani m-am intalnit la o pensiune de la barajul Bicaz cu cativa colegi motociclisti din clubul Bucowina MC (dintre care sunt cativa care vor sa participe la tura), baieti super de treaba, pacat ca am prins o vreme urata rau de tot; tot drumul m-a plouat si m-am murdarit si eu si motorul ca naiba! :bigstar: dar in final totul a fost bine!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .. din pacate nu am avut timp sa imi depun dosarul ca sa imi programez ziua de examen, am mai fost si plecat aproape 3 saptamani la Cluj cu serviciul, iar asta-i o saptamana aglomerata .. voi ajunge pe miecurea viitoare, cel mai devreme, ca sa imi fac programare la examen .. tare mi-e ca voi lua permisul chiar cu cateva zile inainte de intalnirea vostra de la Brasov .. oricum, vin si fara moto doar sa va salut, numai sa ma primiti asa :bigstar:

 

distractie placuta in tura.. si ne vedem cat de curand

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .. din pacate nu am avut timp sa imi depun dosarul ca sa imi programez ziua de examen, am mai fost si plecat aproape 3 saptamani la Cluj cu serviciul, iar asta-i o saptamana aglomerata .. voi ajunge pe miecurea viitoare, cel mai devreme, ca sa imi fac programare la examen .. tare mi-e ca voi lua permisul chiar cu cateva zile inainte de intalnirea vostra de la Brasov .. oricum, vin si fara moto doar sa va salut, numai sa ma primiti asa :bigstar:

 

distractie placuta in tura.. si ne vedem cat de curand

 

salutare

Omu' ti-am citit mail-ul in sfarsit, si imi pare rau ca nu intri in calcul cu toate astea, dar esti bine venit oricum! Aceasta tura este special dedicata incepatorilor dar nu exclusiv, asa ca toti sunteti bine veniti!

Am o mare nedumeriere din cauza celor de la servici, sper sa nu imi strice concediul; am sa fac tot posibilul sa vin dar in eventualitatea in care nu ma voi prezenta tura trebuie sa mearga inainte, oricum mai vb pana atunci!Revin cu detalii mai multe dupa 1,2,3 mai!

Bafta si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nenea icelord...sper sa nu ne faci sa mergem singuri toti cei 34 care ne'am anuntat!!! :bigstar: ....in alta ordine de idei, avem ceva programat pentru 1,2,3,4 mai...un traseu suceava / manastirile din bucovina...gindeste'te, poate te bagi...

 

 

Omu' ti-am citit mail-ul in sfarsit, si imi pare rau ca nu intri in calcul cu toate astea, dar esti bine venit oricum! Aceasta tura este special dedicata incepatorilor dar nu exclusiv, asa ca toti sunteti bine veniti!

Am o mare nedumeriere din cauza celor de la servici, sper sa nu imi strice concediul; am sa fac tot posibilul sa vin dar in eventualitatea in care nu ma voi prezenta tura trebuie sa mearga inainte, oricum mai vb pana atunci!Revin cu detalii mai multe dupa 1,2,3 mai!

Bafta si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa anuntz cu parere de rau ca viraga mea nu va fi gata pana la data plecari...asigurarile astea :D ...pana in momentul de fatza nu e gata nici macar dosarul care trebuie trimis in germania...imaginatziva ca va dura pana primesc bani si pana comand piesele, pana il repara, nu va fi gata in doua saptamani, no way ... :D :D :D ....asta inseamna ca ne vom vedea doar la finalul excursiei la intrunirea din cluj :P ...sorry ;)

As vrea si eu cateva nr de telefon sa va sun sa vedem cum ma lipesc si eu la coloane cnd suntetzi prin jurul sibiului :whip:

 

...deci va fi ultimul weekend trecut in lista ta icelord ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa anuntz cu parere de rau ca viraga mea nu va fi gata pana la data plecari...asigurarile astea :D ...pana in momentul de fatza nu e gata nici macar dosarul care trebuie trimis in germania...imaginatziva ca va dura pana primesc bani si pana comand piesele, pana il repara, nu va fi gata in doua saptamani, no way ... :D :P :P ....asta inseamna ca ne vom vedea doar la finalul excursiei la intrunirea din cluj ;) ...sorry ;)

As vrea si eu cateva nr de telefon sa va sun sa vedem cum ma lipesc si eu la coloane cnd suntetzi prin jurul sibiului :whip:

 

...deci va fi ultimul weekend trecut in lista ta icelord :D

 

Draga alinutza...fac front comun cu tine...guzza mea e in reparatii...se pare ca s-a suparat ca n-am bagat-o toata iarna in seama...am reusit sa o scot 3 zile cu chiu cu vai...asta pentru ca atunci cand ti-e lumea mai draga merge doar intr-un piston...partea proasta ca o face de obicei la viraje cand scade turatia motorului ;) . Si cum nu exista autostrada pana la cluj sa o tin numai in linie dreapta nu pot risca sa raman pe la campina :D. Deci...trebuie sa renunt din pacate la tura pentru a nu va incurca. Distractie placuta va urez si binenteles vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa anuntz cu parere de rau ca viraga mea nu va fi gata pana la data plecari...asigurarile astea :D ...pana in momentul de fatza nu e gata nici macar dosarul care trebuie trimis in germania...imaginatziva ca va dura pana primesc bani si pana comand piesele, pana il repara, nu va fi gata in doua saptamani, no way ... :P :P ;) ....asta inseamna ca ne vom vedea doar la finalul excursiei la intrunirea din cluj :D ...sorry ;)

As vrea si eu cateva nr de telefon sa va sun sa vedem cum ma lipesc si eu la coloane cnd suntetzi prin jurul sibiului :whip:

 

...deci va fi ultimul weekend trecut in lista ta icelord :D

Ok.......sper sa iti rezolvi problemele cat mai repede!

Daca vrei numar de telefon ti-l dau pe al meu prin PM sau prin Id-ul meu de mss ICELORDHELLFIRE! :D

 

Draga alinutza...fac front comun cu tine...guzza mea e in reparatii...se pare ca s-a suparat ca n-am bagat-o toata iarna in seama...am reusit sa o scot 3 zile cu chiu cu vai...asta pentru ca atunci cand ti-e lumea mai draga merge doar intr-un piston...partea proasta ca o face de obicei la viraje cand scade turatia motorului ;) . Si cum nu exista autostrada pana la cluj sa o tin numai in linie dreapta nu pot risca sa raman pe la campina :D. Deci...trebuie sa renunt din pacate la tura pentru a nu va incurca. Distractie placuta va urez si binenteles vreme buna.

Nici o problema......o sa mai fie ture!

 

:moto: nasol...cum da necazu peste noi :ok:

Lasa ca iasa Soarele si pe strada voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ati trecut pe langa mine in Odorhei (Showroom Toyota) :D((( am vazut vreo 10 motociclisti....imi venea sa plang ca nu pt sa ma alatur si eu:(

 

Bafta multa distractie si asfalt uscat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Aveti grija de voi si sper ca la urmatoarea sa fiu si eu cu GS meu printre voi.

 

Fotok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ati trecut pe langa mine in Odorhei (Showroom Toyota) ;)((( am vazut vreo 10 motociclisti....imi venea sa plang ca nu pt sa ma alatur si eu:(

 

Bafta multa distractie si asfalt uscat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Aveti grija de voi si sper ca la urmatoarea sa fiu si eu cu GS meu printre voi.

 

Fotok

Ahoi, inca nu am trecut prin Odorhei!O sa trecem pe 17 mai spre praid!Am fost eu in Odorhei in ziua de Marti 22.04.2008 m-am intalnit cu un posesor de Kawa VN 1500cc!

 

vreau si eu...dar nu prea am kef si loc sa raman fara slujba.... :whip: ;)

Pai daca reusesti sa vii esti bine venit!

 

cand ajungeti prin gheorghieni , bacau sau imprejurimi ma alatur si eu.. dar nu stiu ptr cate zile... in functie de servici!..vom discuta!

 

Numa' bine!

Pai relatii ai pe mess, oricum o sa fiu mai des pe mess dupa 1 mai, ca acuma am foarte mult de lucru (lucrez inclusiv de pasti :D )

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!! Sarbatori Luminate, frati cauzasi!!!! :moto:

 

 

Ahoi, inca nu am trecut prin Odorhei!O sa trecem pe 17 mai spre praid!Am fost eu in Odorhei in ziua de Marti 22.04.2008 m-am intalnit cu un posesor de Kawa VN 1500cc!

 

 

Pai daca reusesti sa vii esti bine venit!

 

 

Pai relatii ai pe mess, oricum o sa fiu mai des pe mess dupa 1 mai, ca acuma am foarte mult de lucru (lucrez inclusiv de pasti :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori Fericite Tuturor, si multa sanatate ca restul se fac cu vointa!Si Adevarat ca a Inviat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...