Sari la conținut

Probleme


BeRelu
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

Intr-o zi ma mananca in Kur sa strang prezoanele de la roata spate(unde se prinde bascula-vezi fota) si nus cum draq se rupe unu. :D

 

Chestia e ca as desface sa vad ce si cum este da nu cred ca am vreme intr-o zi sa-l desfac,sa-l pun la loc si iara sa-l desfac si sa-l pun la loc(stau la camin si nu am unde pune piesele peste noapte) asa ca m-am gandit ca poate ma ajuta careva si-mi zice ce trebuie sa pun(prezon sau surub,de cat etc. ) :D

 

multumesc anticipat la cel(cei) care imi vor raspunde.

 

bafta :D

post-42-1113055031_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bine mai stiu, presoanele respective sunt de 8 mm grosime si au o parte filet M8 iar cea din carcasa grupului e M8 cu pas de 1mm sau invers. Sfatul meu e sa pui tot preson, pe care sa-l fixezi in carcasa grupului prin filetare pana se strange. Nu te sfatuiesc sa pui surub normal, pentru ca atunci vei folosi permanent filetul din carcasa, iar aceasta fiind in aluminiu se va "intinde" si cu timpul se va "taia". Apoi o sa apara alte probleme...

 

 

 

Si cred ca intr-o ora, maxim o ora si jumatate nu ai avea ce lucra la el :D

 

 

:D

Editat de Lonerider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Deocamdata poti sa mergi asa, nu e grav, dar cauta prezon original (sau faci la strung - jumatate cu pas normal M8 si jumatate cu pas mic M8). Dupa cum se vede din foto se va scoate usor, ca nu e strins in carcasa, doar infiletat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...