Sari la conținut

03.02.2008 - Bd. Iancu Nicolae - Bucuresti


teddy
 Share

Postări Recomandate

la balamuc unde e si motoru...si casca...cu tot cu viziera...ca i-a sarit viziera nush dak o sa o poata pune la loc...si manusa...ca una era in mana rupta...si cagula..le-am luat eu si le-am pus in casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur sa aud de bine, insanatosire grabnica :D !!!!

 

Motorul, casca si cealalta manusa sunt la Balamuc acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica si nu-si aminteste exact ce s-a intamplat.

 

Asta nu este tocmai ok.Daca doar isi pierdea cunostinta este una, dar sa aiba si pierdere de memorie este altceva.Daca esti tovaras cu el recomanda-i sa faca dupa ce se mai pune pe picioare un RMN pentru mai multa siguranta.

 

Sanatate.

 

P.S. : Cred ca a inteles toata lumea ca este la Balamuc casca, asa ca opriti-va...

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud ca este mai bine..Saracul era foarte speriat..si foarte stresat ca nu si mai aducea aminte nimic. Sanatosire grabnica si sa il vedem/auzim cu bine doi nou pe strazi.

 

p.s ce sofeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrriiiii de mashina..m-a dezgustat ce am vazut. Om intins pe jos..si ei claxonau si faceau ca toate alea prin mashini. Adena ai o bila alba pt dirijarea circulatiei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu este tocmai ok.Daca doar isi pierdea cunostinta este una, dar sa aiba si pierdere de memorie este altceva.Daca esti tovaras cu el recomanda-i sa faca dupa ce se mai pune pe picioare un RMN pentru mai multa siguranta.

 

Sanatate.

 

P.S. : Cred ca a inteles toata lumea ca este la Balamuc casca, asa ca opriti-va...

In mod normal, daca are fiare in el, nu mai are voie sa faca RMN. Pierderile de memorie pot fi si din cauza socului.. Mie mi-au facut toate analizele la accident si nu aveam nimic la cap.. Ulterior, mi-am reamintit cateva chestii, dar nu tot.....

 

Insanatosire grabnica si rabdare ca o sa dureze ceva vreme pana isi revine complet mana aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus moto tarash 100 metri?????! Bai nene, unii uita frigul si aderenta scazuta? Multi au iesit da nu am vazut pe cineva sa dea forje pe frigul asta. . .Sa nu mai vorbim de mazga de prin Piata Victoriei. .unde nu sunt damburi.

 

Ce experienta avea motoristul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din 100 de metri 70 s-a dus pe roti, a lovit bordura si apoi a lasat urme de la bulon si scarita.

 

avea amortizor de ghidon?

 

atunci o fi vazut spirydusha gresit. .din cauza emotiei, a exacerbat distanta. Ca atunci cand a vazut-o prima oara, a zis ca e de urangutan dar de fapt era de motan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca nu avea amortizor de ghidon. era cbr600f.

 

politia a masurat 91 de metri de la motor pana la locul unde a cazut baiatul. noi zicem ca au fost cam 100. urmele pe asfalt de la bulon si scarita erau cam de 25 de metri (de unde incepeau, pana unde era motoru cazut).

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca nu avea amortizor de ghidon. era cbr600f.

 

politia a masurat 91 de metri de la motor pana la locul unde a cazut baiatul. noi zicem ca au fost cam 100. urmele pe asfalt de la bulon si scarita erau cam de 25 de metri (de unde incepeau, pana unde era motoru cazut).

 

probabil ca se uita in alta parte si nu a vazut denivelarea. .ca daca o vedea, chiar daca trecea peste ea, poate nu cadea. . .daca avea si amortizor de ghidon. Daca era un canal fara capac in locul denivelarii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca se uita in alta parte si nu a vazut denivelarea. .ca daca o vedea, chiar daca trecea peste ea, poate nu cadea. . .daca avea si amortizor de ghidon. Daca era un canal fara capac in locul denivelarii?

de unde ai dedus tu ca era o denivelare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce au spus martorii si soferul, baiatu s-a dezechilibrat din cauza unei denivelari...

 

 

de unde ai dedus tu ca era o denivelare?

 

Cred ca ar trebui sa va puneti de acord variantele accidentului.

 

 

 

P.S. si parerea mea: Greseala de incepator ce trage tare dupa altii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa va puneti de acord variantele accidentului.

P.S. si parerea mea: Greseala de incepator ce trage tare dupa altii :D

 

 

atunci zi tu ce ai vazut cu ochii tai reverse. . .probabil se uita fix la bumbareata lui spirydusha, pe un motor mai in fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am niciodata un motor mai in fata :D

 

iar tu continui sa fi penibil

 

 

si daca esti primul (tot timpul) de unde stii de ce a cazut cel din spatele tau?

 

daca stii altceva decat ce a zis adena, lasa vrajeala si spune, ca deja faci un mister prea mare din asta.

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 21:34 -------------

eu nu am niciodata un motor mai in fata :kiss:

 

iar tu continui sa fi penibil

 

 

si daca esti primul (tot timpul) de unde stii de ce a cazut cel din spatele tau?

 

daca stii altceva decat ce a zis adena, lasa vrajeala si spune, ca deja faci un mister prea mare din asta.

 

PS: si apropos, "mai usor, Fanele, ca te ia radaru" :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca se va certa cineva si la acest accident:)))app,parerea mea este ca cel cu masina a fortat sa intre desi motociclistu venea(cu sau fara viteza) iar baiatul cand a vazut masina s-a speriat si incercand sa-l evite s-a dezechilibrat pentru ca masina era deja intoarsa cu botu spre straduta si deja intrase pe sensu celalalt de mers;)....este doar ceea ce am dedus din ce am vazut...sper sa nu-mi dea nimeni in cap cum se obisnuieste aici:)

Editat de Adena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...