Sari la conținut

03.02.2008 - Bd. Iancu Nicolae - Bucuresti


teddy
 Share

Postări Recomandate

Un CBR argintiu trantit la pamant, salvare, motociclisti, mai toti pe vitezane, din masina l-am vazut pe baiat cand am trecut la 2m de el, era pe targa, fara casca si vorbea cu cei de la salvare, sper ca-i bine!

 

N-am mai oprit ca era deja multa lumea acolo inclusiv salvarea.

 

Stie cineva ce s-a intamplat?

 

Oricum sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un CBR argintiu trantit la pamant, salvare, motociclisti, mai toti pe vitezane, din masina l-am vazut pe baiat cand am trecut la 2m de el, era pe targa, fara casca si vorbea cu cei de la salvare, sper ca-i bine!

 

N-am mai oprit ca era deja multa lumea acolo inclusiv salvarea.

 

Stie cineva ce s-a intamplat?

 

Oricum sanatate multa!

 

 

Pai cat era sa intrebi tu acolo la fata locului ce s-a intamplat. Nu inteleg chestia asta. Vezi accident moto si vii si intrebi pe forum ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mana dreapta rupta, el speriat ca oricine dupa un accident, sper ca in rest nu au mai existat alte complicatii, Paul.. preia legatura si da-ne detalii, a mai vb cineva cu el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cat era sa intrebi tu acolo la fata locului ce s-a intamplat. Nu inteleg chestia asta. Vezi accident moto si vii si intrebi pe forum ce s-a intamplat.

 

 

Omul ala era intins pe targa cu salvarea, cu medici langa el, erau alte cel putin 10 motoare oprite, vroiai eventual sa me duc la el sa-l intreb personal ce s-a intamplat, nu?

 

Daca se intampla in fata mea sigur opream si sunam la 112, stai fara grija, dar asa... care era rostul?

 

Decat acolo, ca o baba, am preferat sa intreb aici ce s-a intamplat, pentru luare aminte, ca sa afle toata lumea ci nu numai eu, ca asta scopul sectiunii de accidente, sa invatam din greseli.

Sunt sigur ca unul dintre prieteni sau chiar el ne va spune ce s-a intamplat, pana una alta, ma bucur ca nu-i ceva grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mana dreapta rupta, el speriat ca oricine dupa un accident, sper ca in rest nu au mai existat alte complicatii, Paul.. preia legatura si da-ne detalii, a mai vb cineva cu el?

3 fracturi la mana dreapta,placute puse ...un an nu mai are voie pe moto cica si nu-si aminteste exact ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce au spus martorii si soferul, baiatu s-a dezechilibrat din cauza unei denivelari...motorul s-a dus taras iar el s-a oprit sub o masina de pe contrasens care statea pe loc, din fericire, pt ca astepta sa se elibereze din fata pentru a executa virajul la stanga.Soferul era foarte speriat dar nu avea nicio vina...motociclistu a fost foarte norocos ca nu a nimerit sub rotile unei masini pusa in miscare...sanatate multa motociclistului.

PS: chiar nu-si mai aducea aminte cum a cazut,era in stare de soc si intreba intr-una daca are mana rupta si daca motocicleta are ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca a scapat, ce inceput de sezon, sa fi anuntat ca nu ai voie pe motor un an. personal nu cred ca se v-a putea abtine. multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate bikerului! eu am intzeles k la AZUGA ar fi cel mai bun spital de oase rupte!

 

la urgenta..numai surubaraie si placute!...am prieten care a avut accident si l au dusla Azuga! dak ramanea in orashul respectiv..ramanea fara picior!

 

nu sunt medic, spun si eu ce am auzit!

 

aveti grija..acum e cel mai periculos! e alunecos pe jos!

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mana era facuta PRAF...ziceai ca-i din guma....in rest...si-a pierdut memoria...adik atunci nu stia nimic...nu stia ce face acolo pe jos si in nici un caz cum a ajuns acolo...nu stia ce are...de ce e ud (i-a spar radiatoru lu ala cu masina...el...ca moto nu s-a atins de nimic)...tot intreba dak e rupta mana...dak e praf...dak e motoru praf si cam atat...asta intreba intruna...ii raspudneam si ma intreba iar si iar si iar :D

 

si motoru...e ok...un semnal...un pic zgariate carenele...bulonu ras la jumate...ca doar s-a tarat 100 de m....si skimbatorul rupt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea geaca textil intradevar CU protectii...dar se pare ca la mana dreapta cel putin...nu l-au ajutat la nimic...s-a sfasiat geaca...cineva a zis ca avea pantaloni cu protectii pe sub cei care-i avea...nush...n-am vazut/simtit :-??

 

il dureau putin si genunkii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare usoara baiatului, si mare grija pe viitor !

 

Ps: purtati echipament ca e de rau, am genunchiul vanat de 5-6 luni si din culoarea neagra acum e un mov-violet cred ca mai trece o juma de an pana se duce :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa, insanatosire grabnica!

Uite d-asta nu ma dau acum cu motoru ( chiar daca ar fi 100% ok - mai am de facut o gramada la el ). "Amorteala de iarna" cu soferii care inca nu s-au trezit ca mai sunt si motociclete care incep sezonul e numai bun pentru un accident ceva. Pentru o luna si un pic nu mor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mana era facuta PRAF...ziceai ca-i din guma....in rest...si-a pierdut memoria...adik atunci nu stia nimic...nu stia ce face acolo pe jos si in nici un caz cum a ajuns acolo...nu stia ce are...de ce e ud (i-a spar radiatoru lu ala cu masina...el...ca moto nu s-a atins de nimic)...tot intreba dak e rupta mana...dak e praf...dak e motoru praf si cam atat...asta intreba intruna...ii raspudneam si ma intreba iar si iar si iar :D

 

si motoru...e ok...un semnal...un pic zgariate carenele...bulonu ras la jumate...ca doar s-a tarat 100 de m....si skimbatorul rupt

 

Bine k nu s-a intamplat in afara bucurestiului... avea pasager? tu esti ok?(banuiesc ca erati in grup).

Insanatosire grabnica, sper sa isi revina repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb acum cu el la telefon si este bine.operatia a decurs foarte bine necesitand punerea de placute pt ai prinde osul rupt in doua locuri.in momentul de fata isi misca degetele fara probleme si maine va fi externat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine k nu s-a intamplat in afara bucurestiului... avea pasager? tu esti ok?(banuiesc ca erati in grup).

Insanatosire grabnica, sper sa isi revina repede.

ce remarca deplasata :D bine ca nu avea ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...