Sari la conținut

1000 ETV Caponord Rally Raid


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Sunt pe cale sa-mi achizitzionez un monstru la care visez de 5 ani. (deshi el se fabrica doar de vreo 4 :D )

Am postat aici deshi este o conbinatzie intre touring shi soft enduro.

 

Ce pareri avetzi despre acest motor? Atzi auzit de ceva hibe?

Deshi sunt convins sa o iau totushi opinia voastra-mi va fi de mult ajutor.

 

Bag shi o poza

 

:D

post-67-1113305791_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E super pt cei carora le plac tancurile :D :D

Daca vrei sa te muti la mare sau la munte, pe drum asfaltat cu gauri sau pietruit cat de cat, iti poti cara toata casa cu ea.Nu am auzit vorbindu-se de rau de ea , dar e o caruta de bani si te poti gandi si la alte variante...sunt multe alegeri de facut la clasa asta :D Inainte de a ma opri la ea eu as cerceta piata pt un KTM 950 Adventure, BMW R1150 GS , Honda Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Itzi dai seama ca nu ma arunc la ceva daca nu am cercetat piatza.

La pretzul asta nu pot sa-mi iau decat un Bandit 1200 in nici un caz un Varadero sau un Adventure ... cat despre GS ... ehehe ... 12.500 eurooooo ... vorbim de pretzuri pentru motoare noi.

 

Aceasta este noua la 9500 euro ... prin leasing.

Deja cand spun 9500 imi cam pica chilotzii de cat banet dar mor dupa ea. O sa fiu lefter vre-o 2 ani dar ... :D fericit.

 

Am citit articolul din univers moto cu turu' Romaniei ... super meseriash :D

 

PS: nu vrei un guzzi cu 100 cc mai mult? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit un test in Bike. Considerau Caponord-ul prea "soft", atat motorul cat si suspensiile.

Da-mi un PM si ti-l trimit prin mail daca vrei.

Ca alternative (desi din ce spui nu prea te intereseaza) ar fi Triumph Tiger (motor excelent, confort f. bun, cam la fel de "capabil" off-road ca si Caponord, pret bun 9900 EUR+TVA cu valize incluse in pret), sau KTM 950 Adventure (motor bun, cele mai bune suspensii in clasa ei, excelenta offroad. Confort poate mai redus pe sosea (desi modelul 2005 are imbunatatiri). 9700 EUR+TVA)

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: nu vrei un guzzi cu 100 cc mai mult? :D

Daca il montezi intr-un cadru de enduro, da :laugh:

Imi place mult cum bubuie v-ul ala si trage inca din relanti, dar si eu va trebui sa renunt la al meu...schimb clasa, fie de cc si CP, fie de ani si KG la gol :D

 

Cat despre CapoNord...sa-l stapanesti si alergi sanatos, vad ca esti hotarat. Desi eu la banii aia mi-as fi cautat un KTM 950 calarit un an :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... iata si momentul emotionant al intalnirii intre cei doi indragostiti ...  :D

Mercic pentru poza.

 

Manca-o-ar tata de papushica :D (motocicleta ... nu ivan ... sa nu-ntzelegetzi greshit) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut placebo!

chiar azi am auzit despre modelul asta ca ar avea probleme la axa cu scame :D

serios. cica axul cu came la acest model nu e turnat, e o tzeava pe care se monteaza la cald camele care apoi prin racire se micsoreaza si devin "fixe" pe ax.. am intezels ca au fost cazuri in care acest "fix" a fost relativ, in sensul ca acea cama s'a invartit pe ax iar rezultatul tzi'l poti imagina si singur.. e cam nasol sa mergi pe un motor care nu stii DACA sau CAND se va defecta..

nu vrea sa te dezamagesc, stiu ce inseamna sa fii chitit pe ceva si sa dea unul cu leuca, insa asta am auzit despre acest model si sper sa te ajut sa nu te "tzepuieshti"...

 

numai bine!

:D

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cstelia ... l-am studiat

@Smokey ... e prea scump.

@strumfuadi ... nasol ... am retzinut informatzia

@spd ... am shi o japoneza am "dambla" la motoru' asta ... ce sa fac :D

 

Multzumesc tuturor. :D

 

PS: apropo de LC8 ... este o combinatzie intre touring shi enduro indreptat mai mult catre enduro ... e, eu vreau indreptat mai mult catre touring asha cum este caponord sau v-storm. Un touring pentru strazile din Romania. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Gata l-am luat. :laugh:

Sal la-i luat NEW ?????

Cat a facut ?????

Multa bafta si sa te bucuri de el :laugh: :huh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intrebatzi de bani ca-mi stricatzi bucuria ... :laugh: o "galeata" de bani ... :laugh:

 

Oricum multzumesc ActionLand pt. toate reducerile facute :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intrebatzi de bani ca-mi stricatzi bucuria ...  :(  o "galeata" de bani ...  :laugh:

 

Oricum multzumesc ActionLand pt. toate reducerile facute  :laugh:

Merci pt. raspuns :lol:

Si scuza-ma ca am indrasnit sa te intreb cat ai dat pe ea :laugh:

Oricum multumesc MULT :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...