Sari la conținut

Accident 11-02-2008 Doamna Ghica, Bucuresti


Fludor
 Share

Postări Recomandate

bine ca nu ai patit nimic si esti intreg.

cand m-a sunat psycho, eram la munca si m-am cam speriat ca nu stiam cat de nasoala e faza.

Am facut 20 min din Charles de Gaulle pana in Doamna Ghica cu tot cu echipat, inchiscalculatorul, cu toate blocajele din floreasca, tei si soseaua care coboara in D-na Ghica.

 

 

Slabut ! Pe mine ma trezit un prieten dimineata la 8 jumate, eram la prietena.. ca a avut accident pe magheru, anul trecut !

 

In 2 minute m-am imbracat si spalat pe ochi, in 8 minute am fost la fatza locului. Dr Taberei - Magheru !

 

Cu cozile aferente de la Favorit pana la academie..etc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Slabut ! Pe mine ma trezit un prieten dimineata la 8 jumate, eram la prietena.. ca a avut accident pe magheru, anul trecut !

 

In 2 minute m-am imbracat si spalat pe ochi, in 8 minute am fost la fatza locului. Dr Taberei - Magheru !

 

Cu cozile aferente de la Favorit pana la academie..etc !

 

Nu inteleg de ce trebuie intotdeauna sa scrii chestii de genul asta ca sa faci o gramada de motociclisti sa se simta aiurea ? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu 8 minute e cam trasa de par :kiss:

 

S-ar putea sa nu fie...N-ai vazut si cand faci comanda la taxi ? Oriunde te-ai afla in Bucuresti dispecerul iti spune..."...in 7 minute....masina 237 ....." :wink:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa nu fie...N-ai vazut si cand faci comanda la taxi ? Oriunde te-ai afla in Bucuresti dispecerul iti spune..."...in 7 minute....masina 237 ....." :wink:

 

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu 8 minute e cam trasa de par :wink:

'

 

Intreaba-l pe cel in cauza, si anume pe UPI - accidentatul

 

Eu nu trag de par aiurea..

 

Dar de 15 min , Iancului-Sectia 8 via Prelungirea Ghencea - Rodell ? ce zici ? dimineata la 8 asta !

 

P.S. : asta doar in cauza de urgenta majora, in rest merg linistit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate nu stiu exact cat a facut, da nici nu am terminat bine de dat al doilea telefon ca m-am trezit cu el ca ma batea cu mana pe umar intrebandu-ma daca sunt bine ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate nu stiu exact cat a facut, da nici nu am terminat bine de dat al doilea telefon ca m-am trezit cu el ca ma batea cu mana pe umar intrebandu-ma daca sunt bine ....

 

Si al doilea telef. tot lui i l-ai dat. . .si cand te batea pe umar apasa pe butonul rosu de la telef. sa termine convorbirea cu tine :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabut ! Pe mine ma trezit un prieten dimineata la 8 jumate, eram la prietena.. ca a avut accident pe magheru, anul trecut !

 

In 2 minute m-am imbracat si spalat pe ochi, in 8 minute am fost la fatza locului. Dr Taberei - Magheru !

 

Cu cozile aferente de la Favorit pana la academie..etc !

 

Tu zici "slabut"?? Pai eu intr-o dimineata am facut 3 minute pana la baie. Cu tot cu dat jos din pat, deschis-inchis usile. eee? Ce zici d-asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut o intalnire cu femeia care momentan se afla acasa si sustine ca la spital nici un calmant nu i sa dat ( la spitalul de urgenta). M-am oferit sa o ajut sa mearga la un alt spital unde cunosc pe cineva si sa o ajut la transportat pt ca sustine ca nu poate merge si trebuie carata. Toate bune si frumoase pana cand duminica m-a sunat sa ma intrebe cum ramane stabilit si i-am zis ca ramane stabilit pt miercuri si sa aiba si ea bani de un taxiu sau ceva ca nu am reusit sa fac rost de o masina sa o transport la care mi-a spus pai cum nu platesti tu???

eu cand am fost acasa la ea nu am spus nimic nici de platitul spitalului de catre mine si nici de platitul poagubelor motocicletei de catre ea (m-am decis sa imi repar singur motocicleta tinand cont ca pagubele nu se ridic la mai mult de 500E)

Mentionez ca in timpul vizitei fata ei nu intelegea cum a ajuns mama ei la 25 de m fata de trecere de pietoni considerand ca am aruncat-o eu in fata atat. am incercat sa ii explic cum au stat lucrurile si ca nu aveam viteza mare doarece nu parcusesem mai mult de 70 pana la locul cu pricina. am facut si un desen in care am explicat de ce motocicleta este lovita pe dreapta si mama ei pe stanga si tot ma intrebau cum asa. mama ei sustinea ca se afla pe trecerea de pietoni si ca s-a asigurat cand a traversat si am intrebat-o doar daca s-a uitat la semaforul pt pietoni si mi-a spus ca nu era semafor pentru pietoni cu toata ca exista unul acolo functional si daca era pe trecere pe langa faptul ca il vedea observa si culoarea rosie a lui doarece eu aveam verde. pe langa asta sustine ca a alergat si ca a auzit o motocicleta dar exact cum am mi-am dat eu seama nu i-a acordat deloc atentie. sincer sunt scarbit de nesimtirea umana de care dau dovata unele persoane tinand cont ca puteam sa nu ma duc sa o vad, sa nu dau telefoane si sa ma agit pt o persoana care mi-a pus viata in pericol si primul lucru la care se gandesc e cum sa imi ia banii. fata ei mai mentionez ca la discutia telefonica de multe ori mi-a spus ca ea e rea :) (ma jur ca exact asta a fost fraza) iar in casa au fost destule faze gen sotul care vrea sa intre sa ma bata si pe mine si pe prietena mea :P, o alta blonda care stie ea ca mergeam cu viteza mare ca are ea prieteni motociclisti sau fata ei care considera ca am aruncat-o pe mama ei 25 de metri in fata.

in urma acestui accident nu pot sa trag decat o singura concluzie: pt cine sa fi frate cu bun simt si sa incerci sa faci un bine cand el isi pune viata in pericol si sustine ca e nevinovat??

Editat de Fludor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Man sincer se aplic foarte bine zicala aia cu "facerea de bine e ca ... de mama" asa ca ce pot sa iti zic "fii om cu omu si porc cu porcu".

Baga si tu o parte civila pe langa procesul penal si cerele daune .. pt ca sa fiu sincer ma astept de la astfel de oameni sa fie instare sa te santajeze peste 2 luni cum ca vor nspe milioane ca ai accidentat femeia pe trecerea de avioane in timp ce conduceai un OZN cu viteza gandului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nush daca am timp sa pierd cu ei pt reparatia motoretei ca pana la urma e minora paguba si cu toate ca merita sa le fac asta decat sa imi pierd timpul cu prostii si dupaia sa stau sa imi dea cu taraita 1 mil pe luna mai bine mucesc eu cateva ore in plus si gata. cu toate ca merita sa le fac asta si sa ii dau in judecata consider ca o sa ma enervez eu prea mult. Daca continua sau ma ameninta atunci am sa o fac. dupa cat timp nu se mai poate depune o plangere pt un procest civil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...