Sari la conținut

Maxiscutere


marius45jml
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Pentru "a tot stiutorul" domn detzinator de Burgman 650, n-ar fi mai bine sa-ti pastrezi parerile pentru tine??

 

Nenea..este un forum public daca n-ai inteles..daca vrei sa-ti auzi doar tu parerile fa-ti forumu'tau..

Omu' detine asa ceva si vorbeste in cunostinta de cauza..linisteste-te..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru "a tot stiutorul" domn detzinator de Burgman 650, n-ar fi mai bine sa-ti pastrezi parerile pentru tine??

 

Nenea..este un forum public daca n-ai inteles..daca vrei sa-ti auzi doar tu parerile fa-ti forumu'tau..

Omu' detine asa ceva si vorbeste in cunostinta de cauza..linisteste-te..

Luigi Vicol

 

 

Nenea, tot respectul pt matale....dar ar fi mai bine sa citesti mai cu atentzie ceea ce a scris domnul in cauza.E adevarat ca forumul e public.Topicul asta este despre maxiscootere.Domnul in cauza ar fi trebuit sa se limiteze la a-si da cu parerea doar referitor la maxiscootere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si posesor de fotoli pe roti Burgman 650 pot sa afirm urmatoarele avantaje fata de motor.

 

+ depozitare cat incape in porbagajul de sub sa post-794-1221686136_thumb.jpg, intra 2 casti integrale pus ramane spatiu pt un rucsac mai micut. Mai ai loc de depozitat diverse maruntisuri in cele 3 torpedouri de pe bord.

 

+ are constructia asemanatoare unei motociclete. Este singurul cu motorul in fata , greutate distribuita uniform, frana pe fata foarte eficienta. Are si doua discuri avand cate doua pistoane pe fiecare etrier . post-794-1221686311_thumb.jpg Are super frane.

 

+ cu oglizile stranse este chiar usor de strecurat printre masini post-794-1221686390_thumb.jpg post-794-1221686534_thumb.jpg post-794-1221686569_thumb.jpg

 

+ confort + pe saua generoasa atat pt pilot cat si pt pasager. Pilotul are spatar reglabil. Loc la picioare, poti sa mergi in orice pozitie vrei cu picioarele.

+ la 150km/h poti sa mergi cu viziera ridicat (doar cu parbrizul standard)

+ comanda "power mode" de a da vana motorului. Cutie de viteze manuala sau automata totul de la un buton.

+ viteza maxima cu pasager si bagaje 194km/h. La 150km/h in over drive ai 5300 ture din 8500 unde incepe zona rosie.

 

post-794-1221686787_thumb.jpg post-794-1221686816_thumb.jpg

 

 

Consum:

90~100km/h consuma 4%

100~120km/h consuma 4,6~5%

120~150km/h consuma 5,8%

150~194km/h consuma 6~6,7%

 

toate consumurile au fost facute cu pasager si plin de bagaje.

 

 

in oras 6%

 

acum -

 

- este foarte lung, aproape cat un matiz. Gasesti un pic mai greu loc de parcat in zonele aglomerate.

post-794-1221686485_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

194 viteza maxima? Incearca 160 si mai merge!

 

160 scrie in talon dar pe bord asa arata 194km/h

 

 

Nu stiu cu exactitate eroare de afisare , sa fie 10km/h sau mai mult dar in niciun caz 30km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

194 viteza maxima? Incearca 160 si mai merge!

...toate cele de serie sunt limitate la 190km/h!...

 

Ca si posesor de fotoli pe roti Burgman 650 pot sa afirm urmatoarele avantaje fata de motor.

 

+ depozitare cat incape in porbagajul de sub sa, intra 2 casti integrale pus ramane spatiu pt un rucsac mai micut. Mai ai loc de depozitat diverse maruntisuri in cele 3 torpedouri de pe bord.

 

+ are constructia asemanatoare unei motociclete. Este singurul cu motorul in fata , greutate distribuita uniform, frana pe fata foarte eficienta. Are si doua discuri avand cate doua pistoane pe fiecare etrier . Are super frane.

 

+ cu oglizile stranse este chiar usor de strecurat printre masini

 

+ confort + pe saua generoasa atat pt pilot cat si pt pasager. Pilotul are spatar reglabil. Loc la picioare, poti sa mergi in orice pozitie vrei cu picioarele.

+ la 150km/h poti sa mergi cu viziera ridicat (doar cu parbrizul standard)

+ comanda "power mode" de a da vana motorului. Cutie de viteze manuala sau automata totul de la un buton.

+ viteza maxima cu pasager si bagaje 194km/h. La 150km/h in over drive ai 5300 ture din 8500 unde incepe zona rosie

 

 

Consum:

90~100km/h consuma 4%

100~120km/h consuma 4,6~5%

120~150km/h consuma 5,8%

150~194km/h consuma 6~6,7%

 

toate consumurile au fost facute cu pasager si plin de bagaje.

 

 

in oras 6%

 

acum -

 

- este foarte lung, aproape cat un matiz. Gasesti un pic mai greu loc de parcat in zonele aglomerate.

...tot ce ai zis aici este perfect adevarat, e cel mai adevarat scuter din cite am condus pina acum si crede-ma au fost citeva!.. doar ca i-mi face impresia ca i-ti cam racesti gura degeaba, nu te crede nimeni ba chiar te cred ridicol!...aici i-si dau cu parerea tot felul de visatori si motociclisti de internet, oameni care sunt doar aspiranti la dreptul de proprietate al unui maxi-scuter iar cei care au asa ceva si stiu ce vorbesc sunt luati in deridere!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...toate cele de serie sunt limitate la 190km/h!...

 

 

...tot ce ai zis aici este perfect adevarat, e cel mai adevarat scuter din cite am condus pina acum si crede-ma au fost citeva!.. doar ca i-mi face impresia ca i-ti cam racesti gura degeaba, nu te crede nimeni ba chiar te cred ridicol!...aici i-si dau cu parerea tot felul de visatori si motociclisti de internet, oameni care sunt doar aspiranti la dreptul de proprietate al unui maxi-scuter iar cei care au asa ceva si stiu ce vorbesc sunt luati in deridere!..

 

 

Ba baiatule , tu n-ai tziglele toate pe casa sau te mananca-n tender?? care-i treaba cu tine defapt???te umflii atata in pene ca ai burgman de nu se poate, aspirantzi la dreptul ...auzi bai mucea??de unde stii tu ca yo n-am bani de orice motor pe lumea asta mah??aa??? itzi dai cu presupusul sa faci pe interesantul ...citeste ce-a scris tro5, si uite asa se comenteaza despre maxiscootere....invatza sa te portzi si pe urma stam de vorba...hai, vaaaaj de aici....

 

Tro5 , excelent maxiscooterul....e bine de tot, sa-l stapanesti sanatos, sa te bucuri fiecare minut de el.Frumoasa descriere.Spre ex nu stiam de consum in functie de viteze..multzumim de informatzie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...toate cele de serie sunt limitate la 190km/h!...

 

 

...tot ce ai zis aici este perfect adevarat, e cel mai adevarat scuter din cite am condus pina acum si crede-ma au fost citeva!.. doar ca i-mi face impresia ca i-ti cam racesti gura degeaba, nu te crede nimeni ba chiar te cred ridicol!...aici i-si dau cu parerea tot felul de visatori si motociclisti de internet, oameni care sunt doar aspiranti la dreptul de proprietate al unui maxi-scuter iar cei care au asa ceva si stiu ce vorbesc sunt luati in deridere!..

:cheers: Nu te-ar fi luat nimeni in deradere daca te-ai fi limitat la comentarii legate doar de maxiscutere. Si scapa de prostul obicei de a-ti da cu presupusul despre "aspiranti". Te hazardezi in comenturi jenibile. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine mai, dati-va voi cu trompetele voastre de 50cmc si imaginativa ca sunteti calare pe rachete sol-sol!...la revedere!...scuteristilor!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine mai, dati-va voi cu trompetele voastre de 50cmc si imaginativa ca sunteti calare pe rachete sol-sol!...la revedere!...scuteristilor!...

:cheers: Tu asa ai face? Ti-ai imagina ca esti pe rachete? Asta n-ar arata decat ca esti frustrat. Sau esti? :rolleyes:

App, se scrie "imaginati-va". :laugh:

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine mai, dati-va voi cu trompetele voastre de 50cmc si imaginativa ca sunteti calare pe rachete sol-sol!...la revedere!...scuteristilor!...

 

 

Ha, alt frustrat ....bai vedeta ce esti...sa-ti traiasca avionu` ala de 650, esti mandru de tine ca ai motoreta de nu-ti incapi in piele....sper sa patzesti ca aia de pe Apollo si sa nu resusesti sa scapi cu viatza.

 

La revedere, frustratzel :rolleyes:

 

Rog respectos pe cei care citesc topicul asta sa bage un ochi la profilul lui frustratzel...sa vedetzi ce poza are....:cheers:))))))))))))

Editat de radu_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scutere isi iau ori cei ce nu au categoria A- ori in situatia de fata cei care nu stiu sa schimbe viteze. Oricum, de banii de pe un burgman iti iei muuulta motocicleta!

 

 

Vezi tu, nu e frumos sa aplici o eticheta total neadevarat.

 

In final tind sa-i dau dreptate colegului GIV 32 , doar cine a condus asa ceva poate sa inteleaga rostul si esenta acestor tipuri de vehicule.

Asa ca tine gandeam si eu acum 1 an dar din fericire am reusit sa fac o tura si sa vad la lucru un burgman. De atunci gandesc altfel.

 

Succesuri nebauite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu, nu e frumos sa aplici o eticheta total neadevarat.

 

In final tind sa-i dau dreptate colegului GIV 32 , doar cine a condus asa ceva poate sa inteleaga rostul si esenta acestor tipuri de vehicule.

Asa ca tine gandeam si eu acum 1 an dar din fericire am reusit sa fac o tura si sa vad la lucru un burgman. De atunci gandesc altfel.

 

Succesuri nebauite.

 

 

Tro5, eu tind sa-l bag undeva pe nea` caisa asta.Tu spui ca "doar cine a condus asa ceva poate sa intzeleaga rostul"...aici te contrazic putzin, daca-mi permitzi.Poate ca multi dintre noi n-au avut ocazia de a merge cu asa ceva dar cu SIGURANTZA, intzelegem f bine rostul si esentza acestor tipuri de vehicule.Si din moment ce toti de pe acest topic vorbim aceeasi limba, inseamna ca ne-am interesat, am comparat (fie si pe net sau citind in reviste) am pus in balantza, am cules informatzii despre mai multe tipuri de maxiscootere si touring-scootere.Asta inseamna ca ne intereseaza fenomenul in cauza, apreciem, chiar daca deocamdata unii merg pe 49cc, altii cu masina, calul si carutza sau motoare.Acest topic s-a format pt schimb de informatii, pareri vis-a-vis de modele, argumentand fiecare ce are de argumentat.Si poate ca unii dintre scooteristi isi vor cumpara maxiscootere sau touring-scootere.Dar de aici pana la nesimtzirea unui kknar de a ne jignii si de a se da el insusi mare cu ce are e o mare diferentza.Repet, si totzi de pe acest topic de maxiscootere gandesc altfel...nu avem nevoie de oameni "Labish".

 

Cu stima,tro5 :rolleyes:

PS: ti-am scris pe mess, La multzi ani pt ziua de maine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sper sa patzesti ca aia de pe Apollo si sa nu resusesti sa scapi cu viatza..

...multumesc, la fel i-ti doresc si tie!...nu cu mult doar cu 2 minute inaintea mea sa o mierlesti!...gunoiule!..aici se vede ce fel de om esti, nu esti si nu vei fi niciodata un motociclist!...de exact aceleasi urari sa ai parte si tu!... :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...multumesc, la fel i-ti doresc si tie!...nu cu mult doar cu 2 minute inaintea mea sa o mierlesti!...gunoiule!..aici se vede ce fel de om esti, nu esti si nu vei fi niciodata un motociclist!...de exact aceleasi urari sa ai parte si tu!... :rolleyes: :cheers:

:lol: Te rog sa refulezi pe alte topicuri. E asa mare chestie sa fi motociclist? Tu esti? Si dupa creierul tau cat o nuca dilatata cam ce inseamna sa fi motociclist?

PS Si invata sa scrii, nu ne mai arata ca esti semianalfabet, "motociclistule". :D

PS2 Verifica-ti frigiderul. Ai carne-n el pentru tot restul vietii tale. :laugh:

 

 

Doamne ce suferinte pe aici! Nici nu stiu de ce va maia mestecati pe acelasi forum cu noi, muritorii de rand. Eu zic sa va faceti un forum separat pentru voi aia smecheri, cu maxisutere, aceste paroxisme ale motociclismului.

P.S. daca Burgman la 650 prinde 190 (aruncat din avion sau tractat de Hayabusa), Gp800 cat mai prinde? 250km/h?

Daca nu ma insel Burgmanul de 650 are max. 220 pe bord. Cel de 200 stiu sigur ca merge cu 140-150. Si sunt limitate (200-le are 3 limitari). Mai multe despre viteza maxima cred ca poate sa-ti spuna tro5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa incetati cu certurile, macar pe acest topic.

Trebuie sa ii ascultam si pe proprietarii de maxiscutere, eu personal ii respect pentru alegerea lor de a achizitiona un maxiscuter in locul unei vitezane. Foarte putini pun confortul pe locul 1.

Ar trebui sa ne respectam unii pe altii si sa nu existe atatea "urari" si jigniri, totusi incercam sa fim uniti, sa fim o comunitate......daca noi intre noi nu facem asta...atunci ce pretentii sa mai avem?

Poate intr-o zi un motociclist/scuterist o sa opreasca sa va dea o mana de ajutor cand aveti o problema, iar apoi sa realizezi ca acea persoana este exact cea cu care te-ai certat pe acest forum................nu subestimati persoanele din fata monitoarelor si nu-i judecati dupa cateva post-uri.

Stiu sigur ca unii scuteristi (49 cmc) isi vor achizitiona, odata cu permisul de conducere, un maxiscuter.......si atunci nu o sa mai iesiti la plimbare cu cei care au scutere de 49 cmc. Abia astept acel moment.

Eu inca visez la un Yamaha Majesty in acest sezon.............sper ca de data asta sa nu mai pic la sala. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Te rog sa refulezi pe alte topicuri. E asa mare chestie sa fi motociclist? Tu esti? Si dupa creierul tau cat o nuca dilatata cam ce inseamna sa fi motociclist?

PS Si invata sa scrii, nu ne mai arata ca esti semianalfabet, "motociclistule". :lol:

PS2 Verifica-ti frigiderul. Ai carne-n el pentru tot restul vietii tale. :rolleyes:

 

 

 

Daca nu ma insel Burgmanul de 650 are max. 220 pe bord. Cel de 200 stiu sigur ca merge cu 140-150. Si sunt limitate (200-le are 3 limitari). Mai multe despre viteza maxima cred ca poate sa-ti spuna tro5.

...este un sit public, nu-i al tau asa ca pot sa-mi dau cu parerea cit vreau, obisnuieste-te cu ideea!..

...indiferent cit de corect sau incorect scriu, tu tot asa vei ramine la acelasi nivel...de scuterist!

...referitor la frigiderul meu plin cu carne promit ca atunci cind voi avea nevoie de ajutor la gatit vei sti!...

...in continuare nu inteleg ce cauta pe topicul asta curiosi care nu au nici o legatura cu maxi-scuterele care culmea, mai si vocifereaza daca sunt apostrofati!...domnilor, acesta este un topic dedicat maxi-scuterelor!!...toti cei care nu au nici o legatura cu aceste vehicole, daca nu aveti vreo intrebare pertinenta...abtineti-va!

...curios lucru, de unde stii tu cit are burgmanul de 650 pe bord, viteza maxima?...nu ai vazut niciodata unul viu, poate pe internet la youtube! :laugh: ...asa pt cultura ta generala sa stii ca are bord cu afisaj digital si sub nici o forma daca stai pe loc nu ai de unde sa stii cu cit merge!..arata Okm/h!!...dar tu nu aveai de unde sa stii asta!..

...de unde atita invidie pt faptul ca eu am si tu nu?...nu trebuie sa-ti fie ciuda, poate daca ai sa stii sa iesi din casa, sa te desprinzi de monitorul pc-ului ai sti ca este posibil sa ai si tu ceea ce-ti doresti!...bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este un sit public, nu-i al tau asa ca pot sa-mi dau cu parerea cit vreau, obisnuieste-te cu ideea!..

...indiferent cit de corect sau incorect scriu, tu tot asa vei ramine la acelasi nivel...de scuterist!

...referitor la frigiderul meu plin cu carne promit ca atunci cind voi avea nevoie de ajutor la gatit vei sti!...

...in continuare nu inteleg ce cauta pe topicul asta curiosi care nu au nici o legatura cu maxi-scuterele care culmea, mai si vocifereaza daca sunt apostrofati!...domnilor, acesta este un topic dedicat maxi-scuterelor!!...toti cei care nu au nici o legatura cu aceste vehicole, daca nu aveti vreo intrebare pertinenta...abtineti-va!

...curios lucru, de unde stii tu cit are burgmanul de 650 pe bord, viteza maxima?...nu ai vazut niciodata unul viu, poate pe internet la youtube! :rolleyes: ...asa pt cultura ta generala sa stii ca are bord cu afisaj digital si sub nici o forma daca stai pe loc nu ai de unde sa stii cu cit merge!..arata Okm/h!!...dar tu nu aveai de unde sa stii asta!..

...de unde atita invidie pt faptul ca eu am si tu nu?...nu trebuie sa-ti fie ciuda, poate daca ai sa stii sa iesi din casa, sa te desprinzi de monitorul pc-ului ai sti ca este posibil sa ai si tu ceea ce-ti doresti!...bafta in continuare!

Ai dreptate, este un site public. Da-ti cu parerea dar doar in legatura cu maxi scuterele. Limiteaza-te la asta.

Chiar daca are afisaj digital merge cu o anumita viteza maxima. La asta m-am referit dar, evident, tu nu ai cum sa intelegi. Iar daca am vazut sau nu un Burgman pe viu....nu-ti mai da cu parerea aiurea. Asta n-ai cum s-o stii, nu?

Invidie? Cred ca glumesti! Sa fiu invidioasa pe vidul dintre urechile tale? Never! :cheers:

Si da, sunt scuterista si asa vreau sa raman! :laugh:

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne lasi in pace bai ipocritule! Nu vezi ca te contrazici? Du-te cu MAXISCUETRUL tau si da-te pe forumul de maxiscutere.

...sau poate nu, citeste cu atentie titlul topicului!..ai sa descoperi ca tu esti cel ce nu-si are rostul aici!...eu am maxi-scuter si ma dau mare cu el pe un topic adecvat, tu sa faci bine sa-ti iei unu ca sa poti face comentarii!

...am sa atasez si poze ca sa-ti mai faci acid la stomac, ca eu am si tu nu!... :rolleyes:

post-7057-1221827112_thumb.jpg

post-7057-1221827175_thumb.jpg

post-7057-1221827219_thumb.jpg

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sau poate nu, citeste cu atentie titlul topicului!..ai sa descoperi ca tu esti cel ce nu-si are rostul aici!...eu am maxi-scuter si ma dau mare cu el pe un topic adecvat, tu sa faci bine sa-ti iei unu ca sa poti face comentarii!

...am sa atasez si poze ca sa-ti mai faci acid la stomac, ca eu am si tu nu!... :cheers:

Si pana la urma ce esti? Motociclist sau scuterist? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, este un site public. Da-ti cu parerea dar doar in legatura cu maxi scuterele. Limiteaza-te la asta.

Chiar daca are afisaj digital merge cu o anumita viteza maxima. La asta m-am referit dar, evident, tu nu ai cum sa intelegi. Iar daca am vazut sau nu un Burgman pe viu....nu-ti mai da cu parerea aiurea. Asta n-ai cum s-o stii, nu?

Invidie? Cred ca glumesti! Sa fiu invidioasa pe vidul dintre urechile tale? Never! :laugh:

Si da, sunt scuterista si asa vreau sa raman! :lol:

....pai, nu vazu-si bre titlul topicului?..se refera la maxi-scutere iar ce spuneam eu are legatura numai cu clasa asta !!...ce ma frapeaza este ca nu toti cei care scriu aici au vreo legatura cu aceste scutere, printre care te numeri si matale iar cei care au asa ceva sunt luati peste picior tocmai de catre niste outsideri!

...referitor la ce arata afisajul digital, nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea mai ales despre viteza maxima!...al meu si inca 8 bucati identice sunt limitate electronic la 190km/h, daca merg mai tare de atit nu stiu, ceea ce stiu cu siguranta este ca merg cu 190 desi poate in realitate este doar 180...pe bune, am fost eu cu el, pe el! :cheers:

...referitor la vidul dintre urechile mele, ai putea fi invidioasa!...el s-a dat cu scuterul asta la viteza maxima, tu nu!...el s-a dat si cu alte motoare mult mai mari si mai adevarate decit scuterul asta, tu nu!...el a vazut europa pe motor, tu nu!...el a fost in locuri in care pe tine te costa doar sa le visezi!!....el are carnet de MOTOCICLIST, tu nu!...i-ti atasez niste poze sa vezi ce are el si tu nu!...invidioaso!...

 

Si pana la urma ce esti? Motociclist sau scuterist? :rolleyes:

...ambele!...calitate greu de suportat pt unii!...

post-7057-1221829043_thumb.jpg

post-7057-1221829124_thumb.jpg

post-7057-1221829348_thumb.jpg

post-7057-1221829537_thumb.jpg

post-7057-1221829598_thumb.jpg

post-7057-1221829738_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....pai, nu vazu-si bre titlul topicului?..se refera la maxi-scutere iar ce spuneam eu are legatura numai cu clasa asta !!...ce ma frapeaza este ca nu toti cei care scriu aici au vreo legatura cu aceste scutere, printre care te numeri si matale iar cei care au asa ceva sunt luati peste picior tocmai de catre niste outsideri!

...referitor la ce arata afisajul digital, nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea mai ales despre viteza maxima!...al meu si inca 8 bucati identice sunt limitate electronic la 190km/h, daca merg mai tare de atit nu stiu, ceea ce stiu cu siguranta este ca merg cu 190 desi poate in realitate este doar 180...pe bune, am fost eu cu el, pe el! :rolleyes:

...referitor la vidul dintre urechile mele, ai putea fi invidioasa!...el s-a dat cu scuterul asta la viteza maxima, tu nu!...el s-a dat si cu alte motoare mult mai mari si mai adevarate decit scuterul asta, tu nu!...el a vazut europa pe motor, tu nu!...el a fost in locuri in care pe tine te costa doar sa le visezi!!....el are carnet de MOTOCICLIST, tu nu!...i-ti atasez niste poze sa vezi ce are el si tu nu!...invidioaso!...

 

 

...ambele!...calitate greu de suportat pt unii!...

Nu pot sa vad pozele ca sunt in carantina.

Tu acum ce faci? Te lauzi c-ai vazut Europa? :cheers: Esti patetic, pe bune. Vrei sa arati ca ai bani? Si altii de pe aici au, dar totusi nu se lauda. Deci....esti infantil. Io nu vreau sa merg cu 190 km/h. Tu poti s-o faci, e treaba ta. O sa dam cu RIP p-aici.

Nu ma intereseaza motoarele tale. Singurul motor care ma intereseaza este Indian-ul. Si bag mana-n foc ca nu ti-l permiti. :laugh:

So, daca citesti ce-a scris initiatorul topicului o sa intelegi ca si noi, astia "aspiranti" putem sa ne dam cu parerea p-aici.

Acum am si eu o intrebare la tine: ne spui niste chestii utile despre 650-ul ala (asa cum a facut tro5) sau o sa te lauzi in continuare cu "realizarile" tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa vad pozele ca sunt in carantina.

Tu acum ce faci? Te lauzi c-ai vazut Europa? :rolleyes: Esti patetic, pe bune. Vrei sa arati ca ai bani? Si altii de pe aici au, dar totusi nu se lauda. Deci....esti infantil. Io nu vreau sa merg cu 190 km/h. Tu poti s-o faci, e treaba ta. O sa dam cu RIP p-aici.

Nu ma intereseaza motoarele tale. Singurul motor care ma intereseaza este Indian-ul. Si bag mana-n foc ca nu ti-l permiti. :cheers:

So, daca citesti ce-a scris initiatorul topicului o sa intelegi ca si noi, astia "aspiranti" putem sa ne dam cu parerea p-aici.

Acum am si eu o intrebare la tine: ne spui niste chestii utile despre 650-ul ala (asa cum a facut tro5) sau o sa te lauzi in continuare cu "realizarile" tale?

...da, ma laud ca am vazut europa, pe motor!...da, am bani si spre deosebire de altii ma laud!...da, sunt infantil...unul cu bani si motoare si care a vazut europa pe motor si spun astea doar ca sa te enervez!...

...indian sau harley nu mi-ar trebui nici macar gratis, dar tu de ce nu ai sau nici tu nu ti-l permiti si atunci ti-ai botezat scuterul de 50 "little indian", asa ca sa-ti mai treaca supararea pe lumea asta cu bani?

...alte chestii utile despre burgman-ul de 650 nu spun fiindca a facut-o tro5 pt mine, nu vad ce as putea complecta la cele spuse de el si nu vad pt cine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...da, ma laud ca am vazut europa, pe motor!...da, am bani si spre deosebire de altii ma laud!...da, sunt infantil...unul cu bani si motoare si care a vazut europa pe motor si spun astea doar ca sa te enervez!...

...indian sau harley nu mi-ar trebui nici macar gratis, dar tu de ce nu ai sau nici tu nu ti-l permiti si atunci ti-ai botezat scuterul de 50 "little indian", asa ca sa-ti mai treaca supararea pe lumea asta cu bani?

...alte chestii utile despre burgman-ul de 650 nu spun fiindca a facut-o tro5 pt mine, nu vad ce as putea complecta la cele spuse de el si nu vad pt cine...

Mah.....mai incearca. N-ai reusit sa ma enervezi. Nici nu ma pot enerva pe tine. Tu ai putea sa te enervezi pe o amiba? :rolleyes:

Si nu, nu mi-am botezat scuterul in nici un fel. Si avand in vedere ca nu-s o amarata, nu sunt suparata pe cei cu bani. Si da, imi permit un Indian, dar nu vreau motocicleta.

Daca nu ai pentru cine aduce completari referitoare la Burgmanul de 650 ce mai cauti p-aici?

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...