Sari la conținut

afaceri cu vitezisti din B.


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

am o casca integrala de vanzare,am pus-o la vanzari,am fost sunat de DENIS_SBZ ca o vrea el.....am zis ok,cum facem?

Denis zice:

citez: "trimite-o ca sigur o iau,imi trebuie casca"..."cum fac sa-ti trimit banii,nu conteaza ca nu o vad,o iau asa"....

raspund eu:" lasa ca o trimit la o cunostinta de-a mea in Buc.,te duci acolo,o iei si ii lasi banii"...." cum sa o iei fara sa o probezi"?

 

zis si facut,am trimis-o dupa 3 zile,pe banii mei,ca sa nu stea omu' dupa mine....

 

de atunci atrecut o luna,dar Denis nu a mai ajuns acolo,nici macar sa vada casca.

de o luna il tot sun,sa mearga s-o probeze macar,sa stiu daca o ia sau ba.....ori nu raspundea,ori raspundea si spunea ca a uitat( auzi la el...),ca nu are timp,etc.

mai nou nu-mi mai raspunde la telefon....

 

unde am gresit?

 

 

B.

ps: scuze ca am postat aici,dar unde altundeva sa caut intelegere daca nu printre "ai mei"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa fie invatatura de minte

ca sa eviti situatiile de acest gen, cel mai bine trebuia trimisa ramburs, o platea si pe urma o lua....

desi, la fel de bine putea sa se intarca inapoi coletul si sa platesti transportul de 2 ori....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o casca integrala de vanzare,am pus-o la vanzari,am fost sunat de DENIS_SBZ ca o vrea el.....am zis ok,cum facem?

Denis zice:

citez: "trimite-o ca sigur o iau,imi trebuie casca"..."cum fac sa-ti trimit banii,nu conteaza ca nu o vad,o iau asa"....

raspund eu:" lasa ca o trimit la o cunostinta de-a mea in Buc.,te duci acolo,o iei si ii lasi banii"...." cum sa o iei fara sa o probezi"?

 

zis si facut,am trimis-o dupa 3 zile,pe banii mei,ca sa nu stea omu' dupa mine....

 

de atunci atrecut o luna,dar Denis nu a mai ajuns acolo,nici macar sa vada casca.

de o luna il tot sun,sa mearga s-o probeze macar,sa stiu daca o ia sau ba.....ori nu raspundea,ori raspundea si spunea ca  a uitat( auzi la el...),ca nu are timp,etc.

mai nou nu-mi mai raspunde la telefon....

 

unde am gresit?

 

 

B.

ps: scuze ca am postat aici,dar unde altundeva sa caut intelegere daca nu printre "ai mei"?

Omule!!!

Tzepari au fost, sunt shi vor fi!!!

Eu m-am lecuit!!!

Acum suflu shi in iaurt!!!

Dadusem motorul la vanzare!!!

Ma suna unul din Valea Lupului (langa IASHI)!!

Ca vrea el motorul! imi da banii ce ii cer, pune shi de benzina!!!

Rugamintea era sa il duc la el ca inca nu luase permisul!!!

OK!!!

Plec la drum!

Ajung la Om!

zic: IACA MOTORUL!!!

La care javra imi zice, mah, stii io iti dau jumate din cat ai cerut!!!

Daca iti convine bine, daca nu , nu!

Credea magarul ca o sa las motorul in disperare de cauza la banii ce mi-i oferea(am uitat sa zic ca era in iarna treaba asta)!!!

Insa nu stia ca eu nu sunt genul de om pe care credea el ca-l va intalni!!!

I-am trimis un scuipat in bot, am incalecat pe motor, shi am facut cale intoarsa!!!

Blestemandu-l tot drumul!!!

Invatatura de minte, mi-a fost!!!

Sper sa va fie shi voua!!!

 

P.S.

Carcotashii sa se abtina!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau am remarcat ca in ultimii ani chiar nu mai gasesti oameni de cuvant in fundatura asta de lume iar noua generatie a crescut cu ideea ca teapa e un lucru perfect normal .Povestea nu demult un batran de peste 80 de ani ca pe vremea lui a mers cu o vaca in targ si a dato unuia in proba pt. o saptamana fara bani ,fara nici o garantie si fara sa stie cum il chema doar satul din care era omul .L-am intrebat daca nu ia fost frica de teapa si mi-a raspuns ca doar cum sai fie frica ca doara stie din ce sat e omul si nu sa face ala de rusine sa nui plateasca vaca ca se teme ca la bate D-zeu .Din pacate asemenea lucruri sunt de acuma istorie dar eu sper ca frica omului ala era intemeiata si dumnezeu ii bate pe cei fara cuvant si onoare .Credeti ca pe verzisori scrie asa aiurea ;In good ve thrust :?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Din cate stiam eu nickul asta ar trebui sa apartina lui Denis aka "Speedfreak" , om serios si motociclist vechi ,membru al forumului de aici de mult timp si fondator al SBZ. Nu cred ca ar face asa ceva.Probabil nu e el.... :D :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

denis s-a apucat de baut si-a vandut motoreta si si-a luat cioper virago de 250. de-aia nu mai ia casca ta de vitezeala... vrea doar niste okelari de-aia din fund de sifon, si butelii cu tzushpic sa poata sa bea in mers. si bentitza sa-si prinda celularu'. Sabin a inteles si el si se apuca de aceeasi treaba.

 

 

 

 

Sorinake :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca e aceeasi persoana.....dar azi m-a sunat ca maine merge sa ia casca....i-ati spus voi ceva???sau s-a sesizat el?

 

merci,sunt curios sa vad daca.....

sper sa nu fi avut eu dreptate/sau cei care au reactionat mai dur...

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper din tot sufletul sa aiba suces initiativa ta de a posta aici ca eu unul m-am cam saturat de neseriosi si c......i :D

Mai ales ca din cauza astora noi cei din Bucuresti suntem luati peste picior de ceilalti :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...