Sari la conținut

Bucuresti - Ruse 23.02.2008


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

bai oameni fara mila, barbati insensibili, mari si rai, capcauni verzi si ticalosi, de ce ati suparat fata? organiza si ea o excursie mica si v-ati trezit sa o suparati. of! cata rautate!!! si oamenii care totusi vor sa mearga ce fac? au ramas fara conducator, capetenie... raven, eu zic sa le arati tu lor...sa te duci si sa-i faci de rusine, toti care s-au luat de tine sunt niste frustrati rai si vicleni care supara o fetita cuminte si inocenta. daca va mai luati de ea o sa aveti de-a face cu mine!

Si uite asa s-a facut omul cu o bere :cheers: ........Raven......sa-i dai omului o bere Bulgareasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai oameni fara mila, barbati insensibili, mari si rai, capcauni verzi si ticalosi, de ce ati suparat fata? organiza si ea o excursie mica si v-ati trezit sa o suparati. of! cata rautate!!! si oamenii care totusi vor sa mearga ce fac? au ramas fara conducator, capetenie... raven, eu zic sa le arati tu lor...sa te duci si sa-i faci de rusine, toti care s-au luat de tine sunt niste frustrati rai si vicleni care supara o fetita cuminte si inocenta. daca va mai luati de ea o sa aveti de-a face cu mine!

:cheers: :huh: m-ai facut sa rad :huh:

 

am zis: sambata la 9.30 la academie, la 10 deja am plecat ;) In plus NUUUUUUUUUUUUU sunt capitan, nu am experienta de asa ceva, gasim noi pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' raul, ma faci sa fiu offtopic si o sa fiu acuzata ca stric discutia de plimbari (ceea ce nu imi doresc)... nu prea cred ca o sa-mi dea raven o bere ca e confuza in privinta identitatii mele :cheers:... asa-i raven? dar vezi, pot si eu fi fata buna, doar te-am distrat aci nitel. asaaaa... neaparat sa faceti muuuulte poze, in special cu misterioasa capetenie :huh:, se pare ca sta undeva in umbra, fiti cu bagare de seama, poate de fapt vrea sa va fure sufletele pe drum spre ruse! atentie!!! ...glumesc si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi fie cu iertare, dar plimbari de genul asta nu au cum sa devina ,,extrem de placute" !

De ce ? ... iata:

 

1.- Deja s-au adunat prea multe motociclete. Mersul in grup necesita multa disciplina ! Ma indoiesc ca o sa-si vada fiecare de ,,locul" lui ?!

2.- In grup sunt motoare de toate felurile si toate natiile. O sa va imprastiati pe multi kilometrii ! Unuia cu o supersportiva nu o sa-i convina sa ruleze batraneste dupa un XT600 !

3.- Skill-uri diferite ! Adica motociclisti care nu prezinta pericol in acel grup, dar si motociclisti care ... pur si simplu nu se uita in oglinzi cand schimba banda !

4.- De preferat este sa pleci la drum cu persoane pe care te poti baza ! Prieteni apropiati care sigur te vor ajuta la nevoie si nu necunoscuti care ,,vor spala putina" cu prima ocazie !

5.- Un grup de 5-6 motociclete este suficient pentru un rulaj ,,safe" ! Daca deja sunteti 15-20, trebuie sa va sccindati in grupuri mai mici, altfel incurcati tot trafilul pe sensul respectiv ! ... Si nu e doar soseaua noastra !

6.- Este de preferat ca liderul grupului sa detina toate informatiile despre traseu si sa ii informeze si pe ceilalti, cu mult inainte de ora plecarii ! In timpul rulajului, nu o sa poata face ascest lucru !

 

... Astea sunt doar cateva ,,impedimente" ... sa le zic asa ! Vorbesc din experiente (placute sau mai putin placute) si nu din citit ! In grupul meu suntem doar 4 motociclisti care ,,ne plimbam", dar fiecare il cunoaste foarte bine pe celalalt, ii stie reactiile, stie sa se uite in fata, ... dar si in spate !

 

Va urez succes deplin la plimbare si sper ca sambata sa fie o zi asa cum o doriti ! Dar mai ganditi-va putin la numarul de motociclete !

 

Ride safe ! :cheers:

 

P.S. ..... si acum puteti sa dati cu pietre !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi fie cu iertare, dar plimbari de genul asta nu au cum sa devina ,,extrem de placute" !

De ce ? ... iata:

 

1.- Deja s-au adunat prea multe motociclete. Mersul in grup necesita multa disciplina ! Ma indoiesc ca o sa-si vada fiecare de ,,locul" lui ?!

2.- In grup sunt motoare de toate felurile si toate natiile. O sa va imprastiati pe multi kilometrii ! Unuia cu o supersportiva nu o sa-i convina sa ruleze batraneste dupa un XT600 !

3.- Skill-uri diferite ! Adica motociclisti care nu prezinta pericol in acel grup, dar si motociclisti care ... pur si simplu nu se uita in oglinzi cand schimba banda !

4.- De preferat este sa pleci la drum cu persoane pe care te poti baza ! Prieteni apropiati care sigur te vor ajuta la nevoie si nu necunoscuti care ,,vor spala putina" cu prima ocazie !

5.- Un grup de 5-6 motociclete este suficient pentru un rulaj ,,safe" ! Daca deja sunteti 15-20, trebuie sa va sccindati in grupuri mai mici, altfel incurcati tot trafilul pe sensul respectiv ! ... Si nu e doar soseaua noastra !

6.- Este de preferat ca liderul grupului sa detina toate informatiile despre traseu si sa ii informeze si pe ceilalti, cu mult inainte de ora plecarii ! In timpul rulajului, nu o sa poata face ascest lucru !

 

... Astea sunt doar cateva ,,impedimente" ... sa le zic asa ! Vorbesc din experiente (placute sau mai putin placute) si nu din citit ! In grupul meu suntem doar 4 motociclisti care ,,ne plimbam", dar fiecare il cunoaste foarte bine pe celalalt, ii stie reactiile, stie sa se uite in fata, ... dar si in spate !

 

Va urez succes deplin la plimbare si sper ca sambata sa fie o zi asa cum o doriti ! Dar mai ganditi-va putin la numarul de motociclete !

 

Ride safe ! :cheers:

 

P.S. ..... si acum puteti sa dati cu pietre !

 

Pai de ce sa arunce man cu pietre ?

 

Ai zis niste adevaruri, unde sunt prea multi nu e foarte ok, decat daca se fac grupuri mititele.. cu o oarecare distanta intre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' raul, ma faci sa fiu offtopic si o sa fiu acuzata ca stric discutia de plimbari (ceea ce nu imi doresc)... nu prea cred ca o sa-mi dea raven o bere ca e confuza in privinta identitatii mele :huh:... asa-i raven? dar vezi, pot si eu fi fata buna, doar te-am distrat aci nitel. asaaaa... neaparat sa faceti muuuulte poze, in special cu misterioasa capetenie ;), se pare ca sta undeva in umbra, fiti cu bagare de seama, poate de fapt vrea sa va fure sufletele pe drum spre ruse! atentie!!! ...glumesc si eu

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Feb 2008 11:18 -------------</small><br/>domnu' raul, ma faci sa fiu offtopic si o sa fiu acuzata ca stric discutia de plimbari (ceea ce nu imi doresc)... nu prea cred ca o sa-mi dea raven o bere ca e confuza in privinta identitatii mele :ok:... asa-i raven? dar vezi, pot si eu fi fata buna, doar te-am distrat aci nitel. asaaaa... neaparat sa faceti muuuulte poze, in special cu misterioasa capetenie :eek:, se pare ca sta undeva in umbra, fiti cu bagare de seama, poate de fapt vrea sa va fure sufletele pe drum spre ruse! atentie!!! ...glumesc si eu

Ok.......you are a "lady''...........asta inseamna ca nu bei bere........eu cred ca bei.......berea place oricui........ :cheers: ......sau hai cu nooi :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...........am mai facut=-o in vara dar acum invat sa stau pe moto si sa schimb vitezele ca are multe si "este" incurcate :cheers:

 

da u ai permis ? .. io zic sa te duci frumos la scoala si sa lasi plimbarile mai lungi

si daca nu vorbesti la misto , liderul grupului , sau chiar toti participantii la excursie ar trebui sa nu te primeasca . de ex eu unu nu ma risc sa merg cu tine la drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da u ai permis ? .. io zic sa te duci frumos la scoala si sa lasi plimbarile mai lungi

Tu te-ai urca fara permis pe un GSXR de 750 140cp si 320kg fara permis?

Hai ca iar se supara raven pe mine ca sunt offtopic

Raven dau o bere sau ce vrei tu dar nu te mai supara pe mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu te-ai urca fara permis pe un GSXR de 750 140cp si 320kg fara permis?

Hai ca iar se supara raven pe mine ca sunt offtopic

Raven dau o bere sau ce vrei tu dar nu te mai supara pe mine :cheers:

 

pai si atunci de ce te mai duci la scoala?

si io poate nu , da il shtiu pe altu care a mers fara permis pe fire blade 900cc , pana la sinaia si inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai raul, eu nu mai inteleg nimic? adica iti trebe alt permis decat cel de A pentru gixer de 750? tu te antrenezi sa schimbi viteze la scoala de soferi? daca tot vrei sa o cunosti pe elena, mai bine o inviti la un cico, decat sa mergi la ruse. parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai raul, eu nu mai inteleg nimic? adica iti trebe alt permis decat cel de A pentru gixer de 750? tu te antrenezi sa schimbi viteze la scoala de soferi? daca tot vrei sa o cunosti pe elena, mai bine o inviti la un cico, decat sa mergi la ruse. parerea mea.

Adica tu vrei sa imi spui ca imi sta bine cu masa in cap

 

--- Mesaj completat în 19 Feb 2008 11:38 -------------

Pt sutdente mah ... ce nu ai inteles :cheers:

Vezi......imi place cum gandesti...........esti ca un om mare........parca le stii pe toate :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu vrei sa imi spui ca imi sta bine cu masa in cap

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Feb 2008 11:38 -------------</small><br/>

Vezi......imi place cum gandesti...........esti ca un om mare........parca le stii pe toate :cheers:

 

mai bine o cunosti si pe ea si pe noi la petreceri la paw waw , decat sa mergi pana la russe cand u te duci la scoala sa inveti sa schimbi vitezele si sa stai pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine o cunosti si pe ea si pe noi la petreceri la paw waw , decat sa mergi pana la russe cand u te duci la scoala sa inveti sa schimbi vitezele si sa stai pe motor

MAN.........am glumit, ce naiba............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...